Şimdi Ara

aksigorta mı ergo mu kasko için

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
25
Cevap
0
Favori
14.875
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • arkadaşlar ak sigortadan 750 lira teklif aldım 2011 opel astra dizel için sizce nasıl bir firma bu kaza anında yanımızda mı . yetkili servisi mi kullanır. önceki kaskom ray sigorta idi ve bana çok çektirdiler 1 ay aracım seviste kaldı en son sanayide yaptırdılar aracıı vsvsvsvs.. neyse
    birde ergo sigorta var o da 900 1000 arası olur dedi. geçen kaza yapıldı bu kasko yapılan aracımızla 3000 tl masraf vardı kasko hemen yetkili serviste yaptırdı aracı. hemde kullanmamız için araç verdiler 2 hafta . ray sigortaya göre inanılmaz rahat ve güven verici bir firma masraftan kaçmıyorlar.

peki aksigorta nasıldır yorumları bekliyorum

• Kardeş başlığı görünce yazmadan edemedim.
    Aksigorta 'dan hiç memnun değilim.
    Bu ağustos ayının sonunda sıfır Jettayla ağır kaza geçirdim(direk amelyata aldılar kazadan,omuriliğimde kırık oluştu,3 platin çiviyle duruyorum :) )neyse, aracı hemen servise çektiler.Servis pert olur demiş.Kaza Denizlide oldu, orayada Ege bölgesi bakıyormuş şanssızlığımıza.Biz Antalyada oturuyoruz bu arada.İkame araçda vermediler.
    1 ay kadar arayan soran olmadı,biz üstlerine gidince kıpırdanmaya başladılar.1,5 ayda eksper raporu çıktı. İzmir ofiste Murat bey var, hiç ilgilenmedi.Allahtan Antalya Bölgeden Volkan Beyin girişimleriyle iş sonuçlandı(bugün para yatacaktı).
    sonuç olarak sıfır arabaya o kadar para verip ,100-200 liranın hesabını yapmamak gerek.
    her türlü olay başına geliyor insanın.iyi araba alıyorsak,en iyi sigortayıda yapmalıyız.
    Kaza sonrası verdiklerine bak,yeni araç klozu,ambulans hizmeti v.s.
    anladığım kadar Axa en iyi gibi...
    kazasız belasız ,güle güle kullan

• çok büyük geçmiş olsun benimde başımdan ray sigorta belası geçti 1 yıl boyunca. yok 3 e 5 e bakmıyacağım kesinlikle en kaliteli hizmeti hangisi veriyorsa ondan yaptıracağım. ama tavsiyen üzerine axa oyak a da bakıcağım teşekkürler
  • sağolasın...
    bu arada astrayı kaça aldın?
  • 35.800 den aldım karter koruma ve koltuk koruma da hediye ettiler. başka yerlerde daha ucuza olduğunu biliyorum bayiye de söyledim fakat inmediler. ne başka ile gidicek zamanım var nede o kadar yorulmaya değeceğini düşünmüyorum yarın teslim alıcam inşallah

yıllar önce babamın ankara dan araba getirme macerası vardı gelirken kaza yapıp dağıtmıştı 0 aracı ondan bir daha öyle bir işe girmemeye karar verdik
  • satış sonrasıda önemli ,bayii servis bunlar bağlı hepsi...
    fiyat güzel,dizelde olması cabası.uzun yıllar araba düşünmezsin...
    bir arkadışımdan duydum ,ALMANIN ARABASINA VE KARISINA BİNELİR diyor...
    güle güle bin
  • teşekkürler
  • Dostum çok ama çok büyük geçmiş olsun. Durumunu sanırım artık çok iyi anlıyorum. İnşallah tez sağlığına kavuşursun.

quote:

Orijinalden alıntı: seastar76

Kardeş başlığı görünce yazmadan edemedim. Aksigorta 'dan hiç memnun değilim. Bu ağustos ayının sonunda sıfır Jettayla ağır kaza geçirdim (direk amelyata aldılar kazadan,omuriliğimde kırık oluştu,3 platin çiviyle duruyorum :) ) neyse, aracı hemen servise çektiler. Servis pert olur demiş. Kaza Denizlide oldu, orayada Ege bölgesi bakıyormuş şanssızlığımıza.Biz Antalyada oturuyoruz bu arada.İkame araçda vermediler. 1 ay kadar arayan soran olmadı,biz üstlerine gidince kıpırdanmaya başladılar.1,5 ayda eksper raporu çıktı. İzmir ofiste Murat bey var, hiç ilgilenmedi.Allahtan Antalya Bölgeden Volkan Beyin girişimleriyle iş sonuçlandı (bugün para yatacaktı). sonuç olarak sıfır arabaya o kadar para verip, 100-200 liranın hesabını yapmamak gerek.
    her türlü olay başına geliyor insanın.iyi araba alıyorsak,en iyi sigortayıda yapmalıyız. Kaza sonrası verdiklerine bak,yeni araç klozu,ambulans hizmeti v.s. anladığım kadar Axa en iyi gibi... kazasız belasız ,güle güle kullan

2 Yıl AXA'dan kasko yaptırdım, çok memnun da kaldım ama 3. Yıl adamlar Aksigorta'nın verdiği fiyattan bir hayli yüksek bir ücret istediler. Yani arada 1 katına yakın fark vardı, sigortacımın önerisi ile de Aksigorta'ya geçtim. Onlar da kredi kartından hatalı çektiler, iade ettiler. Yazışmalar vb. ama AXA gerçek anlamda bu işi iyi yapan iyi bir sigorta şirketi. Kısmet ise mbu yıl yine AXA'dan da fiyat alacağım.

• 730 liraya aksigorta dan yapıldı
  • quote:

Orijinalden alэntэ: Taner Gцde

Dostum зok ama зok bьyьk geзmiю olsun. Durumunu sanэrэm artэk зok iyi anlэyorum. Эnюallah tez saрlэрэna kavuюursun.

quote:

Orijinalden alэntэ: seastar76

Kardeю baюlэрэ gцrьnce yazmadan edemedim. Aksigorta 'dan hiз memnun deрilim. Bu aрustos ayэnэn sonunda sэfэr Jettayla aрэr kaza geзirdim (direk amelyata aldэlar kazadan,omuriliрimde kэrэk oluюtu,3 platin зiviyle duruyorum :) ) neyse, aracэ hemen servise зektiler. Servis pert olur demiю. Kaza Denizlide oldu, orayada Ege bцlgesi bakэyormuю юanssэzlэрэmэza.Biz Antalyada oturuyoruz bu arada.Эkame araзda vermediler. 1 ay kadar arayan soran olmadэ,biz ьstlerine gidince kэpэrdanmaya baюladэlar.1,5 ayda eksper raporu зэktэ. Эzmir ofiste Murat bey var, hiз ilgilenmedi.Allahtan Antalya Bцlgeden Volkan Beyin giriюimleriyle iю sonuзlandэ (bugьn para yatacaktэ). sonuз olarak sэfэr arabaya o kadar para verip, 100-200 liranэn hesabэnэ yapmamak gerek.
    her tьrlь olay baюэna geliyor insanэn.iyi araba alэyorsak,en iyi sigortayэda yapmalэyэz. Kaza sonrasэ verdiklerine bak,yeni araз klozu,ambulans hizmeti v.s. anladэрэm kadar Axa en iyi gibi... kazasэz belasэz ,gьle gьle kullan

2 Yэl AXA'dan kasko yaptэrdэm, зok memnun da kaldэm ama 3. Yэl adamlar Aksigorta'nэn verdiрi fiyattan bir hayli yьksek bir ьcret istediler. Yani arada 1 katэna yakэn fark vardэ, sigortacэmэn цnerisi ile de Aksigorta'ya geзtim. Onlar da kredi kartэndan hatalэ зektiler, iade ettiler. Yazэюmalar vb. ama AXA gerзek anlamda bu iюi iyi yapan iyi bir sigorta юirketi. Kэsmet ise mbu yэl yine AXA'dan da fiyat alacaрэm.

Dostum teşekkür ederim...kimsenin başına gelmez inşallah.%100 düzelmesemde 70 günde işimin başına döndüm.
    Axa forever...

• Axa sigorta işini iyi yapar.
  • quote:

Orijinalden alıntı: fasher

730 liraya aksigorta dan yapıldı

Kullanmak nasip olmasın
  • quote:

Orijinalden alıntı: gozden84

quote:

Orijinalden alıntı: fasher

730 liraya aksigorta dan yapıldı

Kullanmak nasip olmasın

inş.
  • quote:

Orijinalden alıntı: seastar76

Kardeş başlığı görünce yazmadan edemedim.
    Aksigorta 'dan hiç memnun değilim.
    Bu ağustos ayının sonunda sıfır Jettayla ağır kaza geçirdim(direk amelyata aldılar kazadan,omuriliğimde kırık oluştu,3 platin çiviyle duruyorum :) )neyse, aracı hemen servise çektiler.Servis pert olur demiş.Kaza Denizlide oldu, orayada Ege bölgesi bakıyormuş şanssızlığımıza.Biz Antalyada oturuyoruz bu arada.İkame araçda vermediler.
    1 ay kadar arayan soran olmadı,biz üstlerine gidince kıpırdanmaya başladılar.1,5 ayda eksper raporu çıktı. İzmir ofiste Murat bey var, hiç ilgilenmedi.Allahtan Antalya Bölgeden Volkan Beyin girişimleriyle iş sonuçlandı(bugün para yatacaktı).
    sonuç olarak sıfır arabaya o kadar para verip ,100-200 liranın hesabını yapmamak gerek.
    her türlü olay başına geliyor insanın.iyi araba alıyorsak,en iyi sigortayıda yapmalıyız.
    Kaza sonrası verdiklerine bak,yeni araç klozu,ambulans hizmeti v.s.
    anladığım kadar Axa en iyi gibi...
    kazasız belasız ,güle güle kullan

Sayın Müşterimiz,

Geçirmiş olduğunuz kaza için geçmiş olsun dileklerimizi bildiririz.
    Poliçe numarası ve/veya dosya numarası verdiğiniz taktirde hasar sürecinizle ilgili ayrıntı bilgi verebiliriz. Forumda bildirdiğiniz ikame araç alamama durumu ise Kasko Poliçesi İkame Araç klozuna göre ağır hasarlı araçlarda uygulanan bir prosedürdür.

Sayın Müşterilerimiz,
    Ürün ve hizmetlerimiz ile ilgili her türlü öneri, soru, şikayet ve talebiniziwww.aksigorta.com.tr internet sitemize, bilgi@aksigorta.com.tr e-mail adresimize veya 444 27 27 no.lu telefondan Hizmet Merkezi'mize iletebilirsiniz.

Saygılarımızla,

AKSİGORTA
    Hizmet Merkezi Müdürlüğü

• Sayın yetkili,o yazdığınız yerlere bilgi, şikayet defalarca yazdım,aradım,kayıtlarda vardır sistemde.cevap herzaman aynı,refarans numarası şu ,24 saat içinde size geri dönülecek...
    bunlara doyduk. 3 ayda pert aracın ödemesi zar zor yapıldı. kaza yaptığına mı üzülürsün ,ilgisizliğe mi isyan edersin. Gidebilseydim İzmire gider o ilgili arkadaşa görünmek isterdim. adı belli ,isteyince bulursunuz..o kadarda pert dosya yoktur ,sıfır jetta ,denizlide kaza diye bakabilirsiniz(29 ağustos kaza tarihi).Bundan sonra yazsam ne olur!?!?
    Aksigorta o kadar para geri ödedi, insan bir anket yapar, müşterim memnunmu değilmi diye merak etmezmi hiç ????
    ikame konusu gelince , eksper görünce ,pert bu araç demiş... ağlamayınca ikame yok herhalde.ağır olmasa anahtar teslim fiyatı ödenirmiydi yoksa!!!
    neyse,sağ salim ayağa kalktım ,şanssızlığım sigorta konusunda olsun...
    herkese kazasız sürüşler dilerim

• ak sigortayı hiç tavsiye etmem ordan hiç birşey yapmayın 3 ay önce kaza yaptım daha ödemeyı yapmadılar sebebi ise expertiz aksigortanın sisteminde hata var diyor müşteri hizmetleri ise problem yok diyor kendileriyle çakışıyorlar hiç yapma rezil bi kasko şirketi ben dönem sonunda kesin değiştirecem ve hiç kimseye tavsiye etmem
  • merhaba, ben de yazmadan edemedim, aracım ankarada pert oldu, kasko bedelinin 5, piyasa bedelinin 6 bin lira aşağısını verdi Aksigorta. 24 saat sonra ararız muhabbeti iki kez benim de başıma geldi. 1.5 aydır bekliyorum, eksperi aramaz, çavdarlı toyotada yaptırmıştım onlar aramaz, aksigorta aramaz, bu ne yaa? kafam bozulursa mahkemeye gitmeyi de düşünüyorum, insanların mahkeme sürecinden yıldığını bildikleri için bu kadar rahatlar. bir aksigorta-zede olarak ben de tavsiye etmiyorum, yanaşmayın kardeşim
  • KASKO SİGORTASI İLE İLGİLİ BİLGİLER

Sigorta Hesaplama 'dan önce şu bilgilere göz atmamızda fayda var.
    Kaza Anında Yapılacak İşlemler
    Kaza anında yapılacak işlemler: kaza meydana geldiğinde yada policede belirtilen durumladan birinin gerçekleşmesi halinde hasarı öğrendiği tarihten itibaren 5 iş günü içerisinde şirkete bildirimde bulunmalı ve sigortalı değilmişçesine hareket ederek hasardan haberdar olur olmaz hasarı azaltıcı her türlü tedbirleri almalıdır.

Kaza anında yada hasarı sonradan öğrendiğiniz durumlarda size en yakın polis yada jandarmaya haber vererek tutanak tutturmayı unutmayınız......

Ayrıca, hasarın meydana geliş nedeninin bilinebilmesi ve buna ilişkin deliller ile rücu hakkının kullanılmasına yararlı gerekli bilgi ve belgeleri sigortacıya veya sigortacının yetkili kıldığı temsilcilerine gecikmeksizin temin etmeli, bu kişilerin sigorta kapsamında yer alan şeylerde ve bunlara ilişkin belgeler üzerinde yapacakları araştırma ve incelemelere izin vermeli, sigorta konusu riziko ile ilgili başka sigorta sözleşmeleri var ise bunları sigortacıya bildirmelidir. sigorta hesaplama için lütfen tıklayınız.

Karşı tarafa verilen zarar sözkonusu ise:

Maddi Hasarlarda

•* Poliçe (aslı veya fotokopisi)
    •* Kaza zabtı (aslı veya onaylı sureti)
    •* Alkol raporu
    •* Sürücü ehliyetnamesi
    •* Onarım faturaları
    •* Aracın hasarlı halini gösteren resim (3.şahıs aracının)
    •* Aracın tescil belge fotokopisi (3.şahıs aracının)

ücretsiz kasko sorgulaması yapabilmek içinhttp://kaskodegersorgulama.blogspot.com/

kaza anında gerekli belgeler

•* Kaza zaptı (aslı veya onaylı sureti)
    •* Alkol raporu
    •* Sürücü ehliyetnamesi
    •* Veraset ilanı
    •* Nüfus aile kaydı
    •* Ölüm raporu (savcılık veya adli tabib)
    •* Hastane kat ’i raporu (yaralanmalarda)
    •* Hastane tedavi masraf makbuzları (yaralanmalarda) evraklarının hazırlanması gerekir.

• bu adresten ücretsiz kasko sorgulaması yapabilirsiniz.

http://kaskodegersorgulama.blogspot.com

aracın ruhsatı yanınıza almanız faydalı olur.
  • AKSİGORTAYI İYİ TANIYIN

2011 yılı nisan ayında Denizli Toyota YARIMCA otomotiv den bir araç aldım. Kasko ve zorunlu trafik sigortasını yarımca otomotiv aracılığıyla AKSİGORTA ya yaptırdım. 2015 yılının aralık ayına kadar kaşlım devam etti hiçbir maddi hasarım olmadı. Aksigorta ya 5 yıl gibi bir Zaman zarfında yaklaşık 5000 tl kasko pirimi ödedim. 2015 yılı Aralık ayında küçük bir kaza yaptım. Aracımın tamponu değişmesi gerekti. Denizli yarımca Toyota servisine gittim. 1 hafta sonraya gün verdi. 1 hafta sonra gittiğimde bugün geleceğinizi bilmiyorduk numarasından ikame araç verilmedi. Evimize 90 km otobüsle döndük. Ertesi gün birçok defa AKSİGORTA yı arayarak ikame aracımızı 4 günlüğüne verdiler. 4. Gün pazar günü doluyordu. Araç bana pazartesi teslim edileceği için ikame aracın 5 günlük verilmesi mi talep ettim. Aksigorta dosyanın hızlı dosya olduğunu uzatmayacağını belirtti. Poliçede hızlı dosya diye bir madde yok. Sadece ikame aracın en fazla 7 günlük verileceğini belirtiyor. İkame araç 1 günlük uzatılmadı. Pazartesi işimize yaya yürüyerek gittik. Akşam üzeri 90 km Denizli ye otobüs ile gittim. O kadar sinir oldum. İkame aracın günlüğünü sordum 50 tl imiş. Ben 5 yılda 5000 tl ödedim AKSİGORTA 50 tl için uzatmadı. Tabi adamlar haklı 1000 kişiden 50 tl kazık 50000 tl eder iyi para. Bu olayı sosyal medyada paylaşınca beni kaale almayan bu sigorta şirketi arayıp zararımı karşılamak istediklerini söylediler. Yürümenin faturasını alamadım bulamadım.:) Madem yapılan hataydı neden baştan 1 gün uzatmadınız. Burdan sonuçla sigorta ve kasko yaptıracaksanız AKSİGORTA dan uzak durunuz. Sözleşme falan Faso fiso kimse uymuyor. Bir sözüm de Toyota Denizli YARIMCA firmasına sigortada aracılık yaptın komisyonunu aldın aradığımda bana haklısınız dediniz ama dönmediniz sorunumu çözmediniz. Toyota güzel araç üretiyor ama Türkiye Toyota için aynı şeyleri söyleyemeyeceğim. Benim sloganımda ARACINIZ NE OLURSA OLSUN TOYOTA OLMASIN olursa da aldığınız yer Denizli YARIMCA OLMASIN. Sigortacınız kesinlikle AKSİGORTA OLMASIN. Ürün satılıncaya kadar herşey çok mükemmel ama sorun olunca gerçek yüzleri meydana çıkıyor. Yetkililere ulaşamıyorsun. Herkes inanın masal anlatıyor. Müzik dinletiyor. Sonuç olarak şunu baştan anlamamıştım. Aksigorta ve Toyota ikisinde SABANCI grubunun. Haliyle beni ara yerde paslaştılar. Eminin bu durumu görse rahmetli Sakıp SABANCI nın mezarında kemikleri sızlardı. Sözün özü Aksigorta ya ödediğim her kuruş pirimi Genel Müdüründen en alt çalışanına kadar haram ediyorum. Ben Aksigorta yı ciddi güvenilir bir kurum zannederdim. Ama çoook yanılmışım. Sigorta yaptıracak herkes bu yazımı mutlaka okusun!
    Abdurrahman TEZCAN

• 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.