Şimdi Ara

AKP Hükümeti istifa etmedikçe Türkiye'yi öldürüyor (5. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
90
Cevap
2
Favori
7.369
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
228 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
Giriş
  • hiç bişe için oy vermesem Suriyeli kardeşlerimize sahip çıktıkları için oy veririm

ülke savaşta

savaşın parası neyse veririz diyenler şimdi ekonomi kötü diyorlar

• Çok az. Para olsa nakit çalışılır. Paranın olmadığı herkesin malumu.

Türkiye'de işletme sermayesine para ayıramıyoruz. Sadece yatırım sermayesine ayırıyoruz. Yatırımı yaptın. Para bitti. İş otomatikman veresiye dönüyor.

Türkiye'deki ortalama katma değerin %12 olduğunu unutmayın. Yani insanlar ortalamada %12 kâr marjı ile çalışıyor. Hal böyle iken sermaye biriktirmek pek mümkün olmuyor.

Piyasada nakit çalışma imkanı olanlar yüksek kar marjı ile iş yapanlar. Nakit alırlar. Veresiye verirler. Ama bunu niye yapasın? Sen de veresiye alırsın. Nakit cebinde dursun. Gerekli halde destek atarsın.

------

Size buraya Migros diyorum. Koca Migros 5-6 ay vadeli alır malını. AKP Hükümeti istifa etmedikçe Türkiye'yi öldürüyor Yani bir de insanların zorunluluğunu çıkarına kullanan bu tarz sermaye grupları da var. Migros görünürde %5 kâr marjına çalışır. Gerçekten de böyle. Yalan değil. İşletme gelirinden yüksek işletme dışı geliri vardır. Tamamen veresiye çalışması ile alakalı. Parayı müşteriden nakit al, ödemeleri vadeli yap... AKP Hükümeti istifa etmedikçe Türkiye'yi öldürüyor Saniyorum kambiyo geliri deniyor buna. Ama hiç böyle bir gelir elde etmediğim için belki de yanılıyorum.

Özetle, malınız migros gibi zincir devlerinde satılsın istiyorsanız, o sermayeye sahip olmalısınız. Çok satmak için zincir markete mahkumsunuz. Ama onun için sermaye lazım. Veya, orta ölçekli bir firma iseniz, Migros'un size uyguladığı vadeyi mal aldığınız firmalara aynen itelersiniz. Hopppaaa... Vadeler uzadı. AKP Hükümeti istifa etmedikçe Türkiye'yi öldürüyor 

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Huseyin-ZST -- 18 Ekim 2021; 11:54:15 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Şahsi kanaatim, bunların oyu %15'lere düşene kadar devam! Gemi batarken kaptanın gemiyi terk etmesi olmaz, birlikte batalım, biz zaten bedel ödemeye alıştık onlar da ödesin!

• retro61 R kullanıcısına yanıt

Forumda devamli böyle yazılıyor . Nerden ciktiğina baktım şöyle bir haber buldum

AKP Hükümeti istifa etmedikçe Türkiye'yi öldürüyor

Oysa memur emekli maaşları TL ile ödenir . Şu an memur emekli maaşları için her sene milyarlarca lira basar merkez bankası. Fakat merkez bankası memur emekli maaşı için karşılıksız para basmayacağım getir doları euroyu altını basayım yada vereyim derse o başka. Tabii MB bagimsiz olursa bu olabilecek birşey. Şu an Cumhurbaşkanı istediği kişiyi getirip götürüyor merkez bankası başkanlığına.... Bu iyi mi kötümü peki? Bu 2001 krizinden daha büyük ekonomi ve siyasi soruna neden olacaktır 2001'de sadece davalüasyon oldu şimdi bütün devlet kurumları çöküyor. Yeni devlet kurmak isteniyorsa tabii bu iyi bir ortam yaratıyor TC devletini yıkıp reis liderliğinde orta ve doğu Anadolu federe devleti kurmak isteyenler için imkan oluşabilir

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Tek_Kisilik_Muhalefet -- 29 Ekim 2021; 21:59:0 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• AKP Hükümeti istifa etmedikçe Türkiye'yi öldürüyorOrtak Adaletyoutube
    Sebahattin Zaim Üniversitesi Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Bülent Arı, okuma oranı arttıkça kendisine afakanlar bastığını söyledi ve cahil, okumamış halka daha çok güvendiğini belirtti. KRT'den Çağlar Cilara'nın konuğu olan Arı ayrıca, "Erdoğan giderse tam bir felaketle karşı karşıya kalırız" diye konuştu. Türkiye'nin geleceği için sevdiklerimizden vazgeçmemiz gerektiğini iddia eden Prof. Dr. Bülent Arı,"Gelecek nesillere bir şey bırakabilmemiz için evet bizim gerekiyorsa ölmemiz gerekiyor" diye konuştu. "Bu suça ortak olmayacağız" diyen akademisyenlerle ilgili soruyu yanıtlayan Prof. Dr. Bülent Arı, ilginç sözler söyledi. Türkiye'nin en tehlikeli kesiminin okumuş kesim olduğunu belirten Arı şöyle konuştu: "EN TEHLİKELİ OLANLAR ÜNİVERSİTE MEZUNLARIDIR" "Ben daha çok cahil ve okumamış tahsilsiz kesimin ferasetine (anlayış-sezgi) güveniyorum bu ülkede. Yani ülkeyi ayakta tutacak olanlar, okumamış, hatta ilkokul bile okumamış, üniversite okumamış cahil halktır. Onlar bu yanlışların hiçbirini yapmazlar, o beyannamenin ben neresinden tutayım. Daha önce Jön Türklerin yaptığı gibi ateşe sürüklüyorlar Türkyie'yi. Türkiye'nin okumuş kesimi, profesörlerden başlayarak geriye doğru en tehlikeli olanlar üniversite mezunları. Olayları en rahat okuyanlar ilkokul mezunları. Çünkü zihinleri berrak. Üniversite ve sonrası durum çok vahim çünkü gidişatı okuyamıyorlar, zihinleri bulanık." "OKUMA ORANI ARTTIKÇA BENİ AFAKANLAR BASIYOR" "Sultan Hamid devrine geri dönelim, Sultan Hamid, mülkiye olmak üzere Sultanileri kurdu. Yani medreselerde az çok kıt kanaat sadece dini tedrisat olmak yerine, laik eğitimi bütün ülkeye yaydı. Yani Osmanlı aydınlanmasını sağlayan Sultan Hamid'dir. Bu okullarda okuyanlar Sultan Hamid'i devirdiler. Bizde de şimdi okuma oranı arttıkça beni afakanlar basıyor. Ben açıkçası korkuyorum, ben her zaman cahil halkın ferasetine güveniyorum. Ben sürekli Refik Halit gibi gözlem yapıyorum, trafikte en tehlikeli tipler üniversite mezunlarıdır. Bakın normalde hiç okumamış kesimler trafikte birşey verdiğiniz zaman ona uyarlar, bunlar sürekli tehdit oluşturmazlar. Dünyanın gidişatını göremeyenler okumuşlardır. Okuma oranı arttıkça Türkiye'de olayları tahlil kabiliyeti azalıyor." "TÜRK MİLLETİNE KORKUYU YAKIŞTIRAMADIM" Prof. Dr. Arı, terör eylemleri nedeniyle vatandaşların korku ve paniğe kapılmasına da karşı çıktı. Arı,"İnsanlarda beklenildiğinden çok fazla korku var. Ben açıkçası Türk milletine yakıştıramadım. İki gündür dolaşıyorum etrafta hakikaten yollar boşaldı, marketler boşaldı, iş yerleri kapandı, okulları kapatanlar oldu. Ben bombanın patladığı gün bir arka sokaktaydım. Yani Cumartesi günü için herkes söylemişti, şuralara gitmeyin diye ben o dedikleri yerlerde geziyordum. Pazar günü İstanbul'un boşalması hayra alamet değil, istenilen oydu zaten." Prof. Arı programda Batı'nın Türkiye üzerinden oyunlar oynadığını Osmanlı'dan örnekler vererek anlattı, skandal sözlerini sürdürdü ve şöyle konuştu: "SEVDİKLERİMİZDEN DE VAZGEÇECEĞİZ" "Erdoğan giderse tam bir felaketle karşı karşıya kalırız. Gelecek nesillere birşey bırakabilmemiz için evet bizim de ölmemiz gerekiyor. Sevdiklerimizden de vazgeçeceğiz. Üzeri örtülü görünmeyen bir savaş halindeyiz, bunu kabul edelim.
    https://www.youtube.com/watch?v=rpo9uv-QNbQ&feature=youtu.be
  • 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.