Şimdi Ara

AKN Kalkması ile yapılan %280lik zamları Cimere şikayet ettim (9. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
220
Cevap
2
Favori
30.353
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
625 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 7891011
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Geçen sene Kasım-Aralık ayında bu tür yapılan fiyat artırımlarının hepsini yazılı olarak, BTK-Ticaret Bakanlığı-Rekabet Kurumu-Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığına şikayet ettim.

Rekabet Kurumu inceliyordur muhtelemen ancak diğer yerlerden hep olumsuz cevaplar, saçma öneriler ve tavsiyeler geldi.

Bence DH'nin bir kampanya başlatarak, bu konuyu gündeme aldırması gerekiyor.

AKN kalktı derken, fiyatlar havaya kalktı.
  • serdaryigiter S kullanıcısına yanıt
    hocam bir bakıma haklısınız fakat atladığınız bir şey var. o sizin akn dolunca 16 mbps sınırsız kullanıyordum dediğiniz olay da bu akn kalksın hareketi sayesinde gerçek oldu. yani bu bir süreçti ve sonucu beklenen gibi bitmedi ama bu süreç hiç yaşanmasaydı siz 70tl'ye akn bitince 3 mbps internet kullanıyor olacaktınız muhtemelen ayın 20 günü kadar.
  • Geçen turktelekom arıyor,diyor kampanya var indirimden fayladalanmak ister misiniz,dedim dinliyorum.550 TL olan ücreti 280 çekeceklermis,dedim Pardonn. Ben 118 TL ödüyorum ,neymiş kota kalkmış fiyatlar böyle artık.neyse gene 200 GB kota ile 99 TL anlaştık.sonuc kotaya devam 118 TL den 99 TL ye indi.kim karli bilmiyorum.ama ben zaten 200 GB kullanmıyorum.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Arkadaşlar awifi firması nasıl abone olalım mı

• sroad kullanıcısına yanıt
    hayir kardeşim yanlışım yok. bu hakreket sayesinde gercek olmadi. ben kotalarin kalkmadigi donemden bahsediyorum. daha kotalar kaldirilmamisken benim paketim 35 mbit 200 gb kotali kotam dolunca 16 mbite hizim düşüyordu. öle 8 yada 3 mbitle hiç işim olmadi. hizi 24 mbit olanlarin kotasi dolinca 8 e 16 mbit kotali olanlarin kotasi dolunca 3 e düşüyordu. sistem boyleydi. ben kotam dolunca 16 mbite düsen hizimla sinirsiz 16 mbit 70 tl kullaniyordum. simdi ise 16 mbitlik sinirsiz paketler 2 kati. kotalarin kalkmasi herkesi madur etmiştir.
    bu hareket benim hizimi 16 mbit yapmamistir. zaten kota kalkacak mevzulari piyasada yokken hizim 16 ya düşüyordu

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi serdaryigiter -- 13 Temmuz 2019; 0:29:51 >
  • Nakres736 N kullanıcısına yanıt
    fakat kabul ettiginiz pakette 200 gb dolunca hattiniz tamamen kapanacak. hız düşmesi yok. hız düşüp kullanmaya devam etmek yok. internetiniz 10. gununde 200 gb kota dolarsa 20 gün internetsiz kalacaksiniz. bunu sordum ben aldığım cevap bu oldu. artik hız düşümü ile kullanim yok. kota dolunca tamamen kapanma var dediler

hocam belki sizin iss'de durum farklıdır ama ben genel olarak şu son 1 yıldan önceki 1-2 yıl boyunca bu durumun olduğunu biliyorum. yani sizin bahsettiğiniz dönem çok yeni dönem sayılır. ondan önce herkesin standart olarak 3 mbps düşüyordu isterse 50 mbps kullansın akn bitince 3'e iniyordu. hatta daha da eski dönemde 1'e iniyordu.
    bende aynı tarifedeydim. çok da memnundum. şimdi nasıl internet bağlatacağım bilmiyorum.
  • aktassa A kullanıcısına yanıt
    Sözleşme silinmiş gibi bir bahane olamaz. Onu muhafaza ile yükümlüler, aksi halde suç işlemiş olurlar.

• Her şeyi mahvettiler

Hırsızı hırsıza şikayet ediyoz.

• kontratak kullanıcısına yanıt
    bunları bana ne gösteriyorsun o zamanlar bizde destekledik ,ki akn geri gelsin istiyorlar gibi saçma söz kime aitse gitsin elini yüzünü bir yıkayıp kendine gelsin

hızınız kaç olursa olsun şuna düşüyordu demenin bizim gibiler için hiçbir anlamı olmadı ,biz zaten 6-7 bazen 4 mbitlere düşen ,son zamanlarda bu hızlarda dahi sürekli kopmalar yaşayan kullanıcılar olarak ,bize hiçbir fayda getirmedi

zaten o nedenle dedim mutlu azınlık sözünü
    bu iş en çok fiber kullanıcılarının işine yaradı ,gb. gb. kullanıyorsunuz biz ise ciğere bakan kedi gibi sizi izliyoruz

4-5 mbit alan birisi için akn olsa kaç yazar, olmasa kaç yazar ?

kalite diyorsanız öncelikle adsl. ye mahkum olanları düşünüp ,ilk önce onların sorunlarıyla ilgilenin (amacınız gerçekten tüm kullanıcı mağduriyetlerini gidermekse)

böylece bende mutlu azınlık sözümü geri alayım

bakın üstelik daha önce dediğim gibi ben artık kablolu internet kullanmıyorum (superbox aldım) ama yaşadıklarım nedeniyle onların yalnız bırakılmasına gönlüm razı gelmiyor

samimi iseniz önce onların sorunu için bir şeyler yapın bizde destekleyelim

• C.CEMİL kullanıcısına yanıt
    İnternette Kalite Hareketi olarak biz baştan beri kotasız, kısıtlamasız, simetrik, yüksek hızlı, makul fiyatlı fiber internet istiyoruz. Neredeyse tüm paylaşımlarımızda bunu dile getiriyoruz. Bu sözleriniz verilen emeklere haksızlıktır.

Öncelikli konu belirlemek ise bencilce bir hareket olur. Her sorun birçok kullanıcıyı aynı anda etkiliyor. Bu nedenle interneti bir bütün olarak görüp tüm konuları bir arada ele alarak kesin çözüm uğraşındayız.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Hümiyettin -- 13 Temmuz 2019; 2:49:49 >
  • Aylar öncesinden "AKN GERİ GELSIN" konusunu açmıştım bayada ilgi görmüştü forumda. Bu fiyatları taa o zamandan beri eleştiriyoruz.

1 Haftalık internet için cayma bedeli 900 TL hesap çıkaran bir has sektör bu. Ben caymak isterken bu rakamla beni caydırdılar. Şeytana pabucunu ters giydirirler bunlar Ama bu bana kötülük değil iyilik oldu. AKN li internetim var diye sevineceğim hiç aklıma gelmezdi..
  • Hümiyettin kullanıcısına yanıt
    kusura bakma ama kardeş ben bu emekten hiçbir şey görmedim ,aksine aldığım 16 mbit internette gitti
    ne yani biz 16 mbit bile alamazken 35-50-100 mbit hız alanları mı düşüneceğiz ,onların akn.si kalksın ve terebayt terebayt internet kullanmasına mı sevineceğiz ? (aslında sevinirdim ama kendilerini kurtardıktan sonra adsl. kullanıcıları için bir çaba göstermedikleri için sevinemiyorum)

hep unuttuğum bir konu daha var ,akn. kalkmasa da zam gelecekti konusu
    evet bunu bende söylemiştim ama şuan istedikleri fiyatlara normal diyecek kimse var mı ?
    resmen intikam için yaptılar bunu ,enflasyon oranında zam yapsalardı o zaman tamam derdik

geçen sefer aynı konuda kırıcı olduk ,şimdi yine aynı şeyleri söyleyip kırıcı olmak istemiyorum
    zaten söyleyeceğimi söyledim ,adsl. kullanıcılarına özel kalite hareketi yaparsanız haber verin destekleyeyim ,onun dışında başka bir şey söylemek istemiyorum

selamlar

• quote:

Orijinalden alıntı: ozzzy222

iyi olmuş , sırf akpli değiliz diye , yorum yaptık diye , içinde hakaret olmayan mesajlara 1 hafta + 3-5 gün daha ceza veriyorsunuz , ne yazdığımızı bilmesek haklısınız derim :D allahta işinizi rast getirmiyor. hepinize müstehak
    Bu yorumu yapan ve bunu beğenen 20 kişi, Donanımhaber yönetiminin kampanyayı da yönettiğini sanıyor. Donanımhaber forumlarını iletişim platformu olarak kullanmamız dışında Donanımhaber ile ne kurumsal ne de kişisel hiçbir ilişkimiz bulunmuyor. İnternette Kalite Hareketi'ni Donanımhaber'e de üye olan gönüllü kişiler yönetiyor, Donanımhaber değil.

Gönüllü insanlardan oluşan bu tüketici hareketinin yaptıkları hiçbir desteğini görmediğimiz, yeri geldiğinde köstek de olan Donanımhaber ticarethanesine mal edilemez.

• kontratak kullanıcısına yanıt
    bende bu mesajını yönetime ileteyim bakalım kim hakkında ne diyecekler
  • C.CEMİL kullanıcısına yanıt
    quote:

zaten söyleyeceğimi söyledim ,adsl. kullanıcılarına özel kalite hareketi yaparsanız haber verin destekleyeyim

Onu da siz yapın diyeceğim ama hiç niyetiniz yok gibi görünüyor. Sadece sızlanarak bu işler yürümez.

Önceden de, bu gün de yeterince açıklama yaptım ama siz sadece kendinizi düşünürseniz, haset ederseniz anlaşamayız.

• 
Sayfa: önceki 7891011
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.