Şimdi Ara

AKK'den kurtulmak isteyenler. (Ana Konu - MTU ayarları vs) (349. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
8.378
Cevap
175
Favori
789.080
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
3 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 347348349350351
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Modemden denemediğim bişey kalmadı yemiyor artık :(
  • VeZiLay kullanıcısına yanıt
    Akklerde sıkıntı olabilir. Ama bende çok önceleri 75 GB akkyi geçtiğim zaman neden hız düşmediğini merak ediyodum zaten o zamanlar da mtu felan kurcalıyordum. Meğersem mtu, arayüz ayarları akk yi yanılta biliyormuş. Herneyse arkadaşlar fırsat bu fırsat saldırın, ben çılgınlar gibi indiriyorum :) [simage][/simage]
     AKK'den kurtulmak isteyenler. (Ana Konu - MTU ayarları vs)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi kara344 -- 21 Ekim 2015; 16:05:24 >

• Asus modemde kurtulabilen var mı bu illetten
  • kara344 kullanıcısına yanıt
    Hocam valla canım çekiyo paylaşma şöyle şeyler ya
  • quote:

Orijinalden alıntı: ZiyaUksul

Hocam valla canım çekiyo paylaşma şöyle şeyler ya

Kardeşim zamanında benimde çok canım çekmişti, şimdi acısını çok fena çıkarıyorum mtu sayesinde. Hedefim 2 Terabayt daha indirmek arşiv için. :)
  • bu akk çok can sıkıcı durum...
  • Allah Allah bende tp-link modem var şu mtu olayı çıktığından belli 1 kez olsun bir şey indiremedim :(
  • Ben aylardır kullanmıyorum mtu olayını şimdi steamden oyun indirmeye yeltendim 21GB akşam bıraktım birazı inmiş ama sonra AKK ye yakalandığım için hız düşmüştü.

1 kaç tane sallamasyon değer girdim yemedi. Sonra burdaki yorumları okuyunca üzüldüm bitti o iş falan diyenler olmuş ama

TP-Link 1412 denedim ve sonuç olumlu
  • TP-Link için 1412 kodunu girdiğimde akk sıfırlanıyormu yoksa internet hızı mı artıyor

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: kara344

Beyler sistem bugu gibi birşey buldum şöyle ki ben mtu ayarlarını kurcalarken 300 ve 392 değerlerini durmadan değiştirdim sırayla sonra 1492 normal ayarna getirdim ve paketimin son hızı olan 2.4 Mb ile torrent indiriyorum süper bişey. Daha öncede kendi kendime diyodum 75 GB akk yi geçtiğim halde nasıl akkye takılmadım diye. Deneyin bi sizde. :) Önceki yorumlarda mtu internet paketlerini yanıltıyor diyen arkadaşın dediği doğru çıktı galiba :)

Hocam ben gibi bu konu hakkında fazla bilgi sahibi olmayan fakat akk dan kurtulmak isteyen bir sürü arkadaşımız var zahmet olmazsa düzgü
    n bir şekilde neler yapmamız gerektiğini sırasıyla anlatırmısın

• quote:

Orijinalden alıntı: Captain0997

quote:

Beyler sistem bugu gibi birşey buldum şöyle ki ben mtu ayarlarını kurcalarken 300 ve 392 değerlerini durmadan değiştirdim sırayla sonra 1492 normal ayarna getirdim ve paketimin son hızı olan 2.4 Mb ile torrent indiriyorum süper bişey. Daha öncede kendi kendime diyodum 75 GB akk yi geçtiğim halde nasıl akkye takılmadım diye. Deneyin bi sizde. :) Önceki yorumlarda mtu internet paketlerini yanıltıyor diyen arkadaşın dediği doğru çıktı galiba :)

Hocam ben gibi bu konu hakkında fazla bilgi sahibi olmayan fakat akk dan kurtulmak isteyen bir sürü arkadaşımız var zahmet olmazsa düzgü

DSL Modülasyon ayarlarını değiştirdim. Benim ki VDLS2 profilinde ve 17a Enabled modunda çalışıyor. Kendinizde çalışan bölümü bulun diğer tüm tikleri kaldırın. Ve mtu yu 300 - 392 yapın. Yani sürekli değitirin. Sonra 1492 varsayılan ayarına getirin bu kadar. İnşallah sizdede çalışır.[simage][/simage]

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: Captain0997

quote:

DSL Modülasyon ayarlarını değiştirdim. Benim ki VDLS2 profilinde ve 17a Enabled modunda çalışıyor. Kendinizde çalışan bölümü bulun diğer tüm tikleri kaldırın. Ve mtu yu 300 - 392 yapın. Yani sürekli değitirin. Sonra 1492 varsayılan ayarına getirin bu kadar. İnşallah sizdede çalışır.[simage][/simage]

Malesef çalışmadı işletim sistemim win 10 bununla ilgili bir durum söz konusu olabilir mi eğer söz konusuysa yardımcı olabilirmisniz

• Captain0997 kullanıcısına yanıt
    Zaten windows 10 da çalışmıyor. Önceki yorumlarımda belirttim çalışmadığını. Sırf bu yüzden win 8.1 e döndüm.

• An itibariyle İstanbul internet felç oldu bi yağmur mahvetti işte TTNET yaptığı yatırım bu kadar olur
  • Son 2 aydır 200 GB lık AKK kullanmama rağmen 300 - 350 ye kadar gidiyordum dün 204 GB'de düşürdüler hızı.İlginç gerçekten.
  • Birkaç gün önce genel bir hata oldu düşen hızlar eski haline geldi. Herkes bir şeyler yaptım da oldu sanıyor ama sizle alakası yok. Merkezde bir olay oldu kotalar sıfırlandı sadece.
  • akıllı kota kullananlar mtu ayarlarıyla oynasa tekrar girebilir mi nete ben doldurdum kotamı internete giremiyorum aradım müşteri hizmetlerini siz akıllı kota kullandığınız için düşük hızda nete giremezsiniz diyor.
  • Arkadaşlar biriniz bana da yardım edin

Air 5450v3 kullanıyorum Vodafone internet ?
    Nasıl yaparım bunu
    Bir babayiğit yokmu uzaktan bağlantı ile yardımcı olacak

• uzun zamandır mtu kullanıyordum taki ttnet altyapı çalışması yapıp değiştirene kadar ofis ile ev arası 3 sokak var evemin olduğu sokakta alt yapı değiştiği için mtu çalışmıyor
    ofiste çalışıyor modemleride değiştirdim sonuç aynı
  • airties rt 206 için mtu ayarı biliyormusunuz ne denediysem olmuyor :(
  • 
Sayfa: önceki 347348349350351
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.