Şimdi Ara

AKK'den kurtulmak isteyenler. (Ana Konu - MTU ayarları vs) (347. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
8.378
Cevap
175
Favori
789.087
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
3 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 345346347348349
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Arkdaşlar AKK girdikten sonra değerim 792 hem internete giriyor hem downloand sanki akk girmemiş gibi akk girdikten sonra 792 yapıyorum deneyin.
  • ghostweb kullanıcısına yanıt
    tr93mü ne öyle bi port kapatma muhabbeti vardı bi ara o mu acaba?
  • Mağdur Adam M kullanıcısına yanıt
    yok o kimsede işe yaramadı saçmalıktan ibaretti.
  • quote:

Orijinalden alıntı: ghostweb

yok o kimsede işe yaramadı saçmalıktan ibaretti.

Kullandığınız yöntemi hala söylemediniz sizi bekliyoruz.
  • kara344 kullanıcısına yanıt
    Soylemeyeceksen hic bahsetmeyeceksin. Mesela farkli bir konuda buldugum bir sistem acigi var kimseye bahsetmiyorum, bakin ben giriyorum ehe ehe yapmiyorum pasa pasa kullaniyorum. bu hareketler cok anlamsiz, soylemeyeceksen sus ve kullan bize ne yani?

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • aslında açığı kullanan arkadaşın ağustos ve eylül ayında kullandığı kota belli ttnete söylesek bulur bu elemeanı
  • quote:

Orijinalden alıntı: suicide

Soylemeyeceksen hic bahsetmeyeceksin. Mesela farkli bir konuda buldugum bir sistem acigi var kimseye bahsetmiyorum, bakin ben giriyorum ehe ehe yapmiyorum pasa pasa kullaniyorum. bu hareketler cok anlamsiz, soylemeyeceksen sus ve kullan bize ne yani?

Ama ben mtu 300 değeri ile 3 senedir akk ye takılmadan kullanıyorum hala. Tek sıkıntı bu yöntem herkeste işe yaramıyor. Ben sadece arkadaşın yöntemini merak etmiştim. Akk konusunda sıkıntım yok zaten mtu sayesinde. Yine de merak ettim işte. Neyse ttneti arar sorarım açık varmış ilgilenin diye.
  • quote:

Orijinalden alıntı: kara344

quote:

Orijinalden alıntı: suicide

Ama ben mtu 300 değeri ile 3 senedir akk ye takılmadan kullanıyorum hala. Tek sıkıntı bu yöntem herkeste işe yaramıyor. Ben sadece arkadaşın yöntemini merak etmiştim. Akk konusunda sıkıntım yok zaten mtu sayesinde. Yine de merak ettim işte. Neyse ttneti arar sorarım açık varmış ilgilenin diye.

Bende mtu çalışıyordu torrentte falan son 1 aydır falan çalışmıyor artık. 392 yapınca 800 900kb ile indiriyordu şimdi yemiyor. Bu arkadaşın bahsettiği açık aslında açık değil de bence bu ağ sistemlerinden anlamaktan geçiyor. Yani bizim adsl modemler nasıl çalışıyor ttnet interneti nasıl dağıtıyor bunları bilmekle alakalı bi durum. Mesela ttnetin sisteminde bir modeme gelen internetin hızı neye göre kesiliyor? ev numarası? adsl numarası? modemin mac adresi? akk uygulandıktan sonra size belirli bir havuzdan mı ip veriliyor? yoksa verilen ip nin mi hızı kesiliyor? Arkadaşın yolladığı resimde 120 gb civarı download var bu demektir ki ttnet arkadaşın kotasını ölçüyor ve akk uygulamış peki bu vatandaş hız limitini nasıl aşıyor? Benim tahminim modemin ip ayarlarını değiştirmiştir havuzdan hız limiti olmayan bi ip bulup onu kullanıyordur. Tabi ben bunları denemedim sadece mantığımla düşünerek açıklamaya çalışıyorum.

• suicide kullanıcısına yanıt
    ben onu söylemyeceksem millette akkyi aşmanın imkansız olduğunu söylemeyecek...onlar öyle dedikçe bende böyle diyecem inat değil mi! 2 tane açık biliyorum ben ve zamanında aynısını yazdım kararsızdım insanlar paylaş paylaş dedi bir kaç gün sonra açıklardan birini paylaşmak için girdim foruma o adamın yazısını görünce komaya girdim sinirden oda böyle senin gibi konuşuyordu onla tartıştık ve ikimzde ban yedik o günden sonra gökten melek gelse ben bu açığı paylaşmam zaten sizin gibi adamlar olmasaydı bugun akk sorunu bitmişti. herkes artistlik yaptığımı düşünebilirde sanal artistlik yapsam ne olacak allah için komik olmayın ha birde asla gaza gelmem o yüzden boşa söylemyeceksen niye yazıyorsun demeyin.
    Birak bu isleri cokta umurumda ne seni gazlamaya calisayim, 100mbit internet var elimin altinda uyduruk akk ye mi muhtacim sanki. her sistemin acigi vardir kirilamaz diye bir sey yok ama ben indiriyorum soylemem demeninde anlami yok. ister soylee ister soyleme dedigim gibi hem farkli kaynaklarim var hemde cogunlukla mtu zaten calisiyor.

biraz kafayı çalıştırsana akk uygulandıktan sonra belli bir havuzdan ip mi veriliyor demişsin . şimdi diyelim ben akkyi aşmadan bir downloada başladım tam hızdan çekiyorum kotayı geçince bir süre sonra hız düşüyor şimdi söyle bakalım sence ip ile mi ilgilsi var ip hiç değişmedi bile orda.

@suicide adlı arkadaşa gelince bana diyorsun aynı şeyi kendin yapyırosun ozaman .100 mbit internetin varsa bize faydası yok ozaman yazamazsın o cümleyi. işte senin mantığın bu

ha birde açığın kapanmayacağı bilsem zaten paylaşırım ne diye millete eziyet çektireyimki? ama sadece kimse kıramaz bu sistemi gibi bir cümle yazılmıştı hatta bir tanesi çıkıp mtu hiçbir zaman çalışmadı millet hayal görüyor heralde diyen bile oldu onalra ithafen cevap veriyorum. mtusuz bile kırılabiliyor bu sistem onlara selam olsun.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ghostweb -- 19 Ekim 2015; 12:52:24 >

Arkadasim saf misin, senin bahsettigin ortak bir konu benimki kisisel. ben demiyorum ki 16mbit adsl hizini 100 yapan bir sey buldum ama soylemem. oyle bir sey bulsam paylasacaksam soylerim paylasmayacaksam susar kullanirim bu kadar basit. zamaninda avea internet konusunda da aynisini yaptim, guven veren insanlara soyledim onun disinda soranlara yok oyle bir sey diyip gectim.

• Merhabalar.
    Asus DSL-N12E_C1 modemimde mtuyu değiştirmeye çalışınca şöyle diyor:
    TCP MSS value should be less than TCP MTU-40 (TCP/IP header).
    1492 hariç hiçbir şeyi ayarlayamıyorum. Bu ağ işlerinden de anlamam pek, yardımcı olabilecek var mı?
  • suicide kullanıcısına yanıt
    sanki ben artistlik olsun diye var paylaşmam diyorum hahaha :D ben bunu paylaşsam 2 güne kalmaz kapanır o zaman ben ne yapacam? ha diyeceksin ki ozaman niye açık var diyorsun bedne diyorumki bir çok kişi akknin kırılmasını imkansız oldugunu hatta mtunun bile hiçbir zaman kimsede çalışmadığını iddia ediyor onlara cevap verdim ben. ha belki açığı aramaya devam edip pes etmeyen adamlarada ilham olur belki ona bişey diyemem.
  • TCP MSS kısmını 260
    TCP MTU kısmını 500 yada 600 yap. direk mtuyu değiştirmeye kalkarsan tabi izin vermez. tabi bu mtu değerleri işletim sistemi regedit internet ayarlarıan göre değişebilir bunu daha öncede söylemiştim. örneğin windows 7 varsayılan regedit ayarlarıyla windows 8 regedit ayarındaki mtu aynı değerde çalışamaz. windows 7 de 392 mtusu çalışırken windows 8 de bu değer 600-692 ye çıkabilir.
  • quote:

biraz kafayı çalıştırsana akk uygulandıktan sonra belli bir havuzdan ip mi veriliyor demişsin . şimdi diyelim ben akkyi aşmadan bir downloada başladım tam hızdan çekiyorum kotayı geçince bir süre sonra hız düşüyor şimdi söyle bakalım sence ip ile mi ilgilsi var ip hiç değişmedi bile orda.

@suicide adlı arkadaşa gelince bana diyorsun aynı şeyi kendin yapyırosun ozaman .100 mbit internetin varsa bize faydası yok ozaman yazamazsın o cümleyi. işte senin mantığın bu

ha birde açığın kapanmayacağı bilsem zaten paylaşırım ne diye millete eziyet çektireyimki? ama sadece kimse kıramaz bu sistemi gibi bir cümle yazılmıştı hatta bir tanesi çıkıp mtu hiçbir zaman çalışmadı millet hayal görüyor heralde diyen bile oldu onalra ithafen cevap veriyorum. mtusuz bile kırılabiliyor bu sistem onlara selam olsun.

Tamam işte 50gb aşınca hemen düşmüyor hızın bellir bir süre sonra düşüyor senin ip 3 mbit havuzuna düşüyor o anda.

Bu işte modeme manuel ip girmekten başka açık olamaz. daha ilerisi hackerlik olur.

yok kardeşim yok istersen test et aynı ip üzerinden düşürülüyor hız zamanında bunada kafa yormuştum bende öyle tahmin ediyordum ama alakası yokmuş modem üzerinden istediğin ip yi elle zaten değiştiremezsin öyle bişeyin imkanı yok :)
    olmaz etmez diyenlere ne bakiyorsun ki millet kendi yapamayinca olmaz saniyor. bosver kullan gitsin oylelerine de gul sadece :)

• huawei HG532e modelli modemim var ttnete özel üretilen ama sağlayıcım türknet.nasıl ayar yapıyoruz biri alıntı yapabilir mi yada pm.lütfen.
  • quote:

TCP MSS kısmını 260
    TCP MTU kısmını 500 yada 600 yap. direk mtuyu değiştirmeye kalkarsan tabi izin vermez. tabi bu mtu değerleri işletim sistemi regedit internet ayarlarıan göre değişebilir bunu daha öncede söylemiştim. örneğin windows 7 varsayılan regedit ayarlarıyla windows 8 regedit ayarındaki mtu aynı değerde çalışamaz. windows 7 de 392 mtusu çalışırken windows 8 de bu değer 600-692 ye çıkabilir.

Teşekkürler. Windows 7 kullanıyorum, TCP MSS kısmını 260 yapınca MTU değiştirebilmeye başladım ama hızımı artıran bir değer bulamadım şu ana kadar.
  • 
Sayfa: önceki 345346347348349
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.