Şimdi Ara

Akaryakıt zammı öğrenciyi vurdu.

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
21
Cevap
0
Favori
355
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Biliyorsunuz zaten çoğunuz ankara-kırıkkale yapıyorum arabayla... Arkadaşlarım falan mazot parası çıkıyor...

170 km yol yapıyorum günlük 10 litre mazot yakıyor. Haziran ayında 3.70 ile kapatmıştık dönemi. ÖTV zammıdır, petrolün varil fiyatının artmasıdır derken 4.25 oldu motorin. Şimdi her litrede 55 kuruş fazla ödeyeceğiz. 37 liraya gidip gelirken 42.5 liraya gidip geleceğiz. Günlük 5 lira demek haftada 4 gün gidiyoruz 20 lira... ayda 80 lira. 9 ayda 720 lira para yapar. Elim ayağım titriyor şuan.

Misal o para birikmiş olsa 720 lira ile haziranda ne yaparsınız?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi jizzy quatily -- 6 Ekim 2016; 7:36:58 >

• günlük 170 km yapana kadar hesap yapmayan adam... buz dağının ucuna serzeniyorsun altındaki güruhtan haberin yok.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: _mp_

günlük 170 km yapana kadar hesap yapmayan adam... buz dağının ucuna serzeniyorsun altındaki güruhtan haberin yok.

ilk kez bir mesajı anlamamış olabilirim.
  • Neden yurtta kalmayip gunluk 40 lira yol parası veriyosun
    At al atla git gel

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: 221B baker street

Neden yurtta kalmayip gunluk 40 lira yol parası veriyosun
    At al atla git gel

16 gün ayda okula gidip geliyorum. arkadaşlarım var zaten paranın hepsini ben karşılamıyorum. Orda kalsam çok daha pahalıya gelecek.
  • 150lik bir motosiklet al... şahinle dolaşmaktan bin kat iyidir.
  • Akaryakıt dağıtım şirketleri benzinin litre fiyatına 14, motorine ise 12 kuruş zam yaptı. Zamlı fiyatlar bu gece yarısından itibaren geçerli olacak. Sektör kaynaklarının verdiği bilgiye göre, zammın ham petrol ve döviz kurundaki artışa bağlı olduğunu bildirildi.

• quote:

Orijinalden alıntı: Hüsnü008

150lik bir motosiklet al... şahinle dolaşmaktan bin kat iyidir.

hyundai era kullanıyorum.
  • quote:

Orijinalden alıntı: ZippoCH

Akaryakıt dağıtım şirketleri benzinin litre fiyatına 14, motorine ise 12 kuruş zam yaptı. Zamlı fiyatlar bu gece yarısından itibaren geçerli olacak. Sektör kaynaklarının verdiği bilgiye göre, zammın ham petrol ve döviz kurundaki artışa bağlı olduğunu bildirildi.

evet petrol 27 dolardan 51 dolara geldi doğrudur ancak 30 kuruşa yakın ötv zammına ne diyorsun?
  • baktılar benzim mazot ucuz. hemen vergiyi artıralım da gelir olsun dediler.. durmak yok..
  • Otobüse 1 lira veriyordum her gün 1.20 lira oldu şansa bak.
  • He ya bizimki de 1.5 oldu. Ayda 8 tl daha fazla ödemeye başladım

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • 10 numara yağ kullan, arabayı 80 ile sür, 2000 devirde vites at, arada depoya biraz işe mazotla karışsın. ne biliyim yap işte bi şeyler.
  • quote:

Orijinalden alıntı: ZippoCH

Akaryakıt dağıtım şirketleri benzinin litre fiyatına 14, motorine ise 12 kuruş zam yaptı. Zamlı fiyatlar bu gece yarısından itibaren geçerli olacak. Sektör kaynaklarının verdiği bilgiye göre, zammın ham petrol ve döviz kurundaki artışa bağlı olduğunu bildirildi.

Benzin fiyatları dibe vurduğundada zam oluyordu fiyatlar arttığındada "fiyatlar yükseldi o yüzden zamladık" diyorlar. Ulan o zaman fiyatlar düştüğündede "fiyatlar düştü indirim yapıyoruz" desenize

• 170 Km yolu 10 litre yani 42,5 tlye gidiyorsun şu anda he.Benim arabayla 50 km yolda 25 tl mazot yakıyorum şehirler arası.Şuanda arabamı satışa çıkarıyorum.
  • Git al bir ybr hem havalıdır hem pratik o yolda en fazla 25 liralık benzin yakar..
  • quote:

Orijinalden alıntı: Senyour

170 Km yolu 10 litre yani 42,5 tlye gidiyorsun şu anda he.Benim arabayla 50 km yolda 25 tl mazot yakıyorum şehirler arası.Şuanda arabamı satışa çıkarıyorum.

ford transiti zorlasan suan kmde 50 kurus yakar. transporter o kadar yakmaz. siz devirli kullaniyorsunuz heralde

• quote:

Orijinalden alıntı: Meticulous

quote:

170 Km yolu 10 litre yani 42,5 tlye gidiyorsun şu anda he.Benim arabayla 50 km yolda 25 tl mazot yakıyorum şehirler arası.Şuanda arabamı satışa çıkarıyorum.

ford transiti zorlasan suan kmde 50 kurus yakar. transporter o kadar yakmaz. siz devirli kullaniyorsunuz heralde

Dediğiniz konu doğru.Arabayı 3,500 devirde falan attırıyorum.100 kilometre yol yaptım hiç 180 den aşağı inmedim kilima kapalıydı araba 60 tl mazot yaktı.YAni çok kötü bir alışkanlık ama yavaş pek gidemiyorum.

• Yıllık 1000 lira neye harcamıyorsun ki?

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: Meticulous

quote:

Dediğiniz konu doğru.Arabayı 3,500 devirde falan attırıyorum.100 kilometre yol yaptım hiç 180 den aşağı inmedim kilima kapalıydı araba 60 tl mazot yaktı.YAni çok kötü bir alışkanlık ama yavaş pek gidemiyorum.

yaptığınız iyi bir şey değil dizel motor için. 2000-2500 devir arasi vites atın. arabaniza değer vermiyorsaniz, vurucam kırbacı diyorsanız devam edin böyle zevkli oluyor böyle.

• 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.