Şimdi Ara

AIRTIES WUS200 MESAFE ARTTIRIMI OKUYUN

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
114
Cevap
3
Favori
19.308
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • MERHABA ARKADASLAR ben masa ustumun (varsa) mahalleden wireless bulmasını istiyorum.BENDE AIRTIES WUS200 VAR

bu alet masa ustume tanıttım yalnız herhangi bir baglantı bulamadı.Benim odam 10 metre kadar geride oldugu icin cekmedigini dusunuyorum.Bunun icin AIRTIES AP 300 ALSAM

1:bunuda balkona koysam cekme gucu artarmı?yani mahallede kaç metre mesafedeki bir wireless modemi gorebilir?
    2:gorurse wus200, ap300 u gorur mu?gordugunde wirelessim olur mu?

NOT: ASAGIDA AP 300 ILE OLMADIGINI VE CANAK ILE DENEMELER SAYESINDE CEKIM GUCUNUN ARTTIGINI GORECEKSINIZ

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Dumanyack -- 14 Şubat 2007; 17:57:49 >

• ben bunu 150 mt ötedeki bir eve koydum. bir saklama kabının içerisine koyup dışarıya astım. 4-5 aydır orada hiçbirşey olmadı.(AP300)

evin ön yüzeyi ap300ü direk görüyor. laptop bir oda +2 kapı iç odada. çok zayıf çekmesine rağmen rahat download yapıp internete bağlanabiliyorum.
    ama wus 200 le masaüstü bilgisayarımdan bağlanamıyorum. laptopla girebiliyorum sadece.
  • ama şöyle yapabilirsin. ap300ü saddece fişe takıp balkona koyabilirsin. ap300un çekim gücü wus200 den çok çok iyi.

ap 300 balkondan modemden aldığı veriyi bilgisayarında takılı olan wus 200 e gönderrir.
  • aynen dedigin gibi yaptım.oncelikle ap300ün bir ayarı varmıs.tekrarlayıcı özelliginimi köprümü (adhoc) yoksa erişim noktası olarakmı kullanacagım?balkona koyup mahalledeki bilgisayarı gormek için hangi ayarı kulanmam lazım?

ben kopru(adhoc)olarak ayarladım bununla birlikte balkona koydum.Masa üstümdeki usb (wus200) o modemi gordu bununla birlikte bir tane daha adres çıktı ama internete baglanamıyorum.aynen aşagıdaki gibi...

1: bu iki baglantıdan nedense sadece üsttekine baglanıyor (3A ile başlayana)ve sanırım oda AP300 UN TA kendisimi yoksa baska bir makinemi???
    üstekine baglı oldugundaki ip adresi asagidaki gibi oluyor.

2:alltakine iki defa tıkladıgımda hiç baglamıyor neden ne olabilir?

• bu arada ap300 aldim:)etrafına katronu üçgen kesip folyo ile cevirdim ve ap300u balkona koydum.ama gozuken internetlere baglanamıyorum..yardımcı olun arkadaslar yoksa ap300 u geri iade etmek zorunda kalacammmmm
  • Nasıl yaptınız bilmiyorum tam ama AP'nin iki anteni var ve bu iki antene de ayrı reflektör yapmak zorundasınız. Yani her anten kendi reflektörünün orta noktasında durmak zorunda. Yoksa reflektör fazla işinize yaramaz.
  • arkadaslar daha iyi verim için dış kabını çıkarın wus 200 un fark oluyor.ben suan oyle kullnıyoruum gece gunduz balkonda duruyor ayrıca daha iyi soğuyor . :)
  • phalanx[tur] reflektorun anlamını aciklarsan sevinrim.bu arada hala sorumun cevabını veren bir babayigit yokmu ya?
  • ismi gözükmeyenlere bende bağlanamamıştım. bu sanırım SSID gibi bir şey vardı onu gizlemekten kaynaklanan bir şey. bir şekilde güvenlik için verici sahibi bunu gizliyor.
  • AP 300 Ü GERİ İADE EDECEGİM HERHANGİ BİR BAGLANTI BULAMADIM.SİSTEMİ AŞAGIDAKİ GİBİ YAPMIŞTIM

WUS200 İLE ARALARINDA ŞU KADAR MESAFE VARDI

ARTIK AP 300 YOK.bUNUNLA BİRLİKTE BUGUN İLGİNC BİR SEY İLE KARSILARSTIM.AP 300 İADE ETMEYE GİDERKEN
    WUS 200 UM AKILLANDIMI NE YAPTI BİR TANE BAGLANTI BULDU AMA BAGLANMADI.AYNEN ASAGİDAKİ GIBI

SİZCE NEDEN BAGLANMIYOR?

• fiyatı ne kadardır bu ürünün bende almayı düşünüyorumda
  • quote:

Orjinalden alıntı: muff

fiyatı ne kadardır bu ürünün bende almayı düşünüyorumda

WUS-200'ü soruyorsanız, yerine göre biraz değişmekle beraber ortalamada US$ 40+KDV karşılığı...
  • quote:

Orjinalden alıntı: Dumanyack

AP 300 Ü GERİ İADE EDECEGİM HERHANGİ BİR BAGLANTI BULAMADIM.SİSTEMİ AŞAGIDAKİ GİBİ YAPMIŞTIM

WUS200 İLE ARALARINDA ŞU KADAR MESAFE VARDI

ARTIK AP 300 YOK.bUNUNLA BİRLİKTE BUGUN İLGİNC BİR SEY İLE KARSILARSTIM.AP 300 İADE ETMEYE GİDERKEN
    WUS 200 UM AKILLANDIMI NE YAPTI BİR TANE BAGLANTI BULDU AMA BAGLANMADI.AYNEN ASAGİDAKİ GIBI

SİZCE NEDEN BAGLANMIYOR?

ben de bir aralar ap300 kullandim. cok zayif bir urun. uzerinde ne mesafe testleri yaptim ama olmadi. kimseye tavsiye etmem.

yukarida sormussun neden baglanmiyodur diye. evet %100 sinyal gucu var, guvenlik ise yok. bunun tek nedeni olabilir, o da kullanici mac filtreleme yapmistir. yani sifre yok, ssid saklama yok ama mac i tanitilmayan aletler baglanamiyor....

ayrica bridge yani kopruleme sormussun, genelde bridge yapilirken iki modeme ya da ap e de birbirlerinin mac adresini tanimlamak gerekir. yani havadan yakaladigin her sinyali kuvvetlendirip eve basamayabilirsin...

kolay gelsin!

• arkadaslar ne önerirsiniz bana ucuz fiyatta bişi daha yei wireless modem aldık laptop aldık bu buçteyi sarstık ucuz bişey varmı??
  • nerden bulurum dediklerinizi fazla anlamıyorum bu konudanda bana msn den yardım edebilrmisiniz??
  • Reflektörden kastım yansıtıcıydı. Yani o folyolu şey. Ama iki anten de odak noktasının dışında kalıyor orada büyük ihtimalle. O yüzden genelde AP sahipleri AP'nin iki antenine de aynı yansıtıcı yaparlar.
  • quote:

Orjinalden alıntı: optimarax

*
    Interneti bedavaya getirmek icin gerekli malzemeler.

1 adet wireless pci adapter
    1 adet yuksek dbi li anten (directional olmasi tercih sebebi)
    5 metre RG-316 anten uzatma kablosu (uclarinda konnektor takili olanlardan)
    Bolca sifresiz ag (tabii sansiniz varsa).

AP kullanarak pci yada usb adapterlerin yaptigi gibi alan taramasi yapamazsin.AP ler ancak onceden tanimlanmis aglarin kapsama alanini arttirir.

Birde modemlerin mac adresleri 00 ile baslar.Yani senin buldugun mac adresleri modemlere ait degil.

otimarax yani benim wus 200 u canakın ortasına yerlestirsem sifresiz ag bulamaz mı diyorsun?
  • Yaw guzel memleketimde ise yaramaz bos bir canak bulamıyorum.Adana lı olupta ise yaramaz canagi olanlar varsa bana msj atsın
  • hıh simdi rahatladim.peki yaklasik 30 cm lik bir canakla ne kadar metre karelik bir alanı tarayabilirim?
  • o wus 200 kadar adi bir alet görmedim düzgün çekmez çekse ip almaz airties mühendisleri laptopun kolaylıkla bağlandığı ağa neden bağlanamadığını açıklayamadılar ve açıklayamazlar türk kazansın dedik ama yazık bunu yapanlara adam gibi bişi zannedip 2 tane almıştık laptopla bağlanıp ad hoc yöntemi ile masaustune veriyordum hülle yani ama evinde ağ kurmak isteyen varsa takas yapılır
  • 
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.