Şimdi Ara

AIRTIES Air 200 200 Mbps Power Line Ağ Adaptörü 39.99 TL (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
228
Cevap
19
Favori
25.659
Tıklama
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: gzegen

Bu evde kablo cekmek yerine prizden interneti diger odalara gondermeyi saglar

okul icinalinabilirmi bu

bazi siniflarda internet cekmiyor... salonlara sadece prize takara idare odasindaki interneti nasil yayacak

mantigim almadi bilgi verebilirmisiniz

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • catik kullanıcısına yanıt
    modemi ethernet ile bu adaptöre bağlayıp fişe takıyorsunuz
    alıcı makinede diğer odada bunun eşi olan diğer adaptöre yine ethernet ile bağlanıyor ve internet hazır
    tek dikkat edilmesi gereken verici modem ile alıcının aynı kofradan elektrik almaları
  • TurkishCoder kullanıcısına yanıt
    quote:

Orijinalden alıntı: laider

quote:

Orijinalden alıntı: Kuray

Benzer şekilde fakat kablosuz da çalışacak ürün ne olur en uygun fiyatla?

http://m.hizlial.com/tp-link-tl-wpa4220kit-300mbps-av500-kablosuz-powerline-genisletici-baslangic-kiti/10294857

Ama fiyat 2 katı.

Sizin işinize yarayacak ürün @laider arkadaşımızın bahsettiği üründür.Ama fiyatı da ona göre.

• quote:

Orijinalden alıntı: Mr.Blof

quote:

Orijinalden alıntı: laider

quote:

Orijinalden alıntı: Kuray

Benzer şekilde fakat kablosuz da çalışacak ürün ne olur en uygun fiyatla?

http://m.hizlial.com/tp-link-tl-wpa4220kit-300mbps-av500-kablosuz-powerline-genisletici-baslangic-kiti/10294857

Ama fiyat 2 katı.

Sizin işinize yarayacak ürün @laider arkadaşımızın bahsettiği üründür.Ama fiyatı da ona göre.

o kadar pahalı cihaza gerek yok hocam tenda a300 de aynı işi görüyor 54 tl

Haklısınız.Wifi çözümleri daha ucuz oluyor.
    Ancak ihtiyacı olana bunun da şöyle bir artısı olacaktır;Hem wifi ağınızı genişletecek hem de elektrik hattınızdan internet sağlayacaktır.
    Mesela bunun yanında benim yukarıda aldığım üründen de alırsanız hem wifi ,hem de her prizde kullanabileceğiniz üç adet home plug internet çıkışına sahip olacaksınız.İstediğiniz kadar adaptör alarak bunu artırabilirsiniz.
    Fantazi gibi duruyor ama bazen gerçekten ihtiyaç olabiliyor.
  • aslında hocam mantıken elektrik hattından interneti aktarmıyor. wifi sinyallerini toplayıp ethernetten veriyor. bunun yerinehttp://www.hepsiburada.com/airties-air-4430-300mbps-3-port-menzil-genisletici-p-BD802536 şu alınsa daha mantıklı hem wifi sinyallerini ulaşmayan yere ulaştırıyor hemde 3 port ethernet var 1 taşla 4 kuş
  • Bu ürün yeni bebek sahibi olup da kamera yerleştirmek isteyenler için İdeal.
    Hem evde Wifi sinyalini yaymamis oluyorsunuz, hem de daha hızlı interneti odaya kablo çekmeden getirebiliyorsunuz.

Dezavantajlari: iki ucu da aynı elektrik hattı üzerinde olmalı. Diğer nokta ise 3lu priz gibi uzatmalarda calismiyor,prizi doğrudan işgal ediyor diye biliyorum.

Sirf bu yuzden , Evde her odada zaten 1 Priz olduğu için alamıyorum arkadaşlar. Yanlisim varsa duzeltin lütfen.

• laider kullanıcısına yanıt
    Üçlü prizde çalıştı hocam.Ama veri hızında bir düşüklük var.Nedenini bulmaya çalışıyorum.
    Acaba buna üçlü priz,uzatma vs ekler mi neden oluyor yoksa kullandığım akım koruma prizleri mi? Yarın iyi bir inceleyeceğim.
    Zira kardeşimin evinde denedim.Orada hız kaybı olmadı.

• quote:

Üçlü prizde çalıştı hocam.Ama veri hızında bir düşüklük var.Nedenini bulmaya çalışıyorum.
    Acaba buna üçlü priz,uzatma vs ekler mi neden oluyor yoksa kullandığım akım koruma prizleri mi? Yarın iyi bir inceleyeceğim.
    Zira kardeşimin evinde denedim.Orada hız kaybı olmadı.

3lü priz yerine direk duvara takıp deneyebilirsiniz.

bir de şu tip ürünler var:
    http://www.hepsiburada.com/netmaster-plb-500pc-toprakli-prizli-powerline-kombo-paket-500-mbps-homeplug-av-500-p-BD800840

markası bu olmasa bütçeyi zorlamaya razıydım ama uydunet sağolsun, biliyoruz netmaster'ın ne olduğunu.

ek: bu arada bu modellerin üzerinde her ne kadar 300 veya 500 yazsa da 100mb hıza bile ulaşamadığını; bu nedenle yeni serilerin çıktığını öğrendim. örneğin:
    http://www.amazon.com/TP-LINK-TL-PA8010P-KIT-Pass-through-Powerline/dp/B00Y3QPG1A/ref=sr_1_fkmr0_1?ie=UTF8&qid=1459029836&sr=8-1-fkmr0&keywords=cpl+av1200

ayrıca 3lü priz ile kullanımda %70 lere varan hız kaybı olabilir diyorlar.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi laider -- 27 Mart 2016; 0:10:25 >

• laider kullanıcısına yanıt
    Siz söylemeseydiniz hiç aklıma gelmezdi ama üçlü uzatma,akım koruma prizi v.s veri hızını gerçekten düşürüyor.Üçlü fişte diğerleri kadar belirgin bir performans kaybı olmadı.
    Cihaz kendini direkt prize takılı olduğunda gösteriyor.
    TTneti dün akşam roketlemiştim.Hız testinde 80-85 leri gördüm.
  • Böyle bir cihaz ile 3 katlı bir binada birinci kat ile 3. Kat arası internet paylaşımı olur mu acaba? Elektrik panosuna kablolar birleşir mi diye düşünüyorum?

• quote:

Orijinalden alıntı: TurkishCoder

aslında hocam mantıken elektrik hattından interneti aktarmıyor. wifi sinyallerini toplayıp ethernetten veriyor. bunun yerinehttp://www.hepsiburada.com/airties-air-4430-300mbps-3-port-menzil-genisletici-p-BD802536 şu alınsa daha mantıklı hem wifi sinyallerini ulaşmayan yere ulaştırıyor hemde 3 port ethernet var 1 taşla 4 kuş

Sayın hocam diğer ürün için sanırım aynı elektrik hattını kullanması gerekiyor yani ev içindeki sigorta kutusunda ilk şarteli indirip kaldırdığımda mesela oturma odası ve yatak odası aynı anda lamba sönüp yanıyorsa aynı hattı kullandığını gösterir anca bu şekilde kullanılabilir farklı sigorta şartelinde olan mutfakda mesela bir işe yaramaz anladığım kadarıyla değil mi?

sizin önerdiğiniz üründe mi aynı. ben okula almaya düşünüyorum.modem benim idare odamda ve farklı bir elektirk hattında(sigorta şartelimiz farklı) olan 2 yan sınıfımda bulunan ana sınıfına interneti vermek istiyorum bu önerdiğiniz ürün iş görür mü..şuan o sınıf tek diş veya 2 diş sinyal alıyor verimli internete giremiyorlar..

• quote:

Orijinalden alıntı: aksaray1

quote:

aslında hocam mantıken elektrik hattından interneti aktarmıyor. wifi sinyallerini toplayıp ethernetten veriyor. bunun yerinehttp://www.hepsiburada.com/airties-air-4430-300mbps-3-port-menzil-genisletici-p-BD802536 şu alınsa daha mantıklı hem wifi sinyallerini ulaşmayan yere ulaştırıyor hemde 3 port ethernet var 1 taşla 4 kuş

Sayın hocam diğer ürün için sanırım aynı elektrik hattını kullanması gerekiyor yani ev içindeki sigorta kutusunda ilk şarteli indirip kaldırdığımda mesela oturma odası ve yatak odası aynı anda lamba sönüp yanıyorsa aynı hattı kullandığını gösterir anca bu şekilde kullanılabilir farklı sigorta şartelinde olan mutfakda mesela bir işe yaramaz anladığım kadarıyla değil mi?

sizin önerdiğiniz üründe mi aynı. ben okula almaya düşünüyorum.modem benim idare odamda ve farklı bir elektirk hattında(sigorta şartelimiz farklı) olan 2 yan sınıfımda bulunan ana sınıfına interneti vermek istiyorum bu önerdiğiniz ürün iş görür mü..şuan o sınıf tek diş veya 2 diş sinyal alıyor verimli internete giremiyorlar..

benim verdiğim ürün işinize yarar ancak girip farklı modellere de bakabilirsiniz size önerim antenli model almanız çekimi daha kuvvetli olur asus rp-n12 önerebilirim ki bende ondan almayı düşünüyorum veya linkte verdiğim ürünüde alabilirsiniz. eğer çoklu dağıtım yapacaksanız airtes te 3 ethernet portu mevcut. onu tercih edin. Allah bizede atanmayı nasip etsinde şöyle okulda internet dağıtma işleriyle uğraşmayı göstersin yarabbim

Amin.

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: aksaray1

quote:

benim verdiğim ürün işinize yarar ancak girip farklı modellere de bakabilirsiniz size önerim antenli model almanız çekimi daha kuvvetli olur asus rp-n12 önerebilirim ki bende ondan almayı düşünüyorum veya linkte verdiğim ürünüde alabilirsiniz. eğer çoklu dağıtım yapacaksanız airtes te 3 ethernet portu mevcut. onu tercih edin. Allah bizede atanmayı nasip etsinde şöyle okulda internet dağıtma işleriyle uğraşmayı göstersin yarabbim

sağol kardeşim önerinle şurdan aldım... İnşallah da ataman en kısa zamanda gerçekleşir..Rabbim gönlüne göre versin.

http://urun.gittigidiyor.com/bilgisayar-tablet/asus-rp-n12-n300-roaming-ozellikli-evrensel-menz-214865591

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi aksaray1 -- 27 Mart 2016; 14:44:34 >

• Fiyat 49.90 TL

http://www.mediamarkt.com.tr/tr/product/_a%C4%B1rt%C4%B1es-air-200-200-mbps-power-line-a%C4%9F-adapt%C3%B6r%C3%BC-1114371.html

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Mr.Blof -- 2 Mayıs 2016; 22:23:26 >
  • quote:

Fiyat 49.90 TL

http://www.mediamarkt.com.tr/tr/product/_a%C4%B1rt%C4%B1es-air-200-200-mbps-power-line-a%C4%9F-adapt%C3%B6r%C3%BC-1114371.html

52 liraya aldım hocam simdi media marktan cok iyi oldu ya teşekkür ederim. Bide hocan aynı kofra derken bi elektirik panomuz var evin icinde elektirigimiz ordan geliyo anlamadım ama kofra felan

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Sonic Wall -- 28 Eylül 2016; 14:27:23 >

• Steam ev içi stream için kullanıyorum.
    3lu prize takınca bağlantı rezalet. Fakat doğrudan prize takinca daha hızlı bağlanıyor.

Ote yandan Hızı tam olarak nasıl olcebilirim bulamadım.

• 6 aydır tüm odalarda kullanıyorum, şiddetle tavsiye ederim.
  • quote:

Orijinalden alıntı: BekiRoRo

6 aydır tüm odalarda kullanıyorum, şiddetle tavsiye ederim.

sizin tavsiyenize istinaden aldım. bakalım nasıl olucak. memnun kalıcakmıyım.
  • 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.