Şifremi/Kullanıcı Adımı Unuttum
Bağlan Google+ ile Bağlan Facebook ile Bağlan
DonanımHaber'de AraYENİ GELİŞMİŞ ARAMA
ForumBu Bölümde Ara
DH Mobil Uygulamasının yeni özelliklerini ilk siz deneyin. Gizle Şimdi Dene

Airties 5650 aldım, sorusu olan varsa elimden geldiğince cevaplayabilirim.

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir Kullanıcı
1.377
Cevap
32
Favori
145.758
Tıklama
Tüm Forumlar >> Donanım / Hardware >> Harici Bileşenler >> Modem >> Airties 5650 aldım, sorusu olan varsa elimden geldiğince cevaplayabilirim.
Sayfaya Git:
Sayfa:
Giriş
      1079 Mesaj
      02 Nisan 2018 13:08:47
      Eklediğiniz torrent bir türlü indirmeye başlayamıyorsa port yönlendirme yaptığınız port numarasını bittorent istemicisinde de girmeniz gerekiyor.

EKLEME:
      quote:

bittorrent olayında aklım karıştı biraz zira private trackerları kullandırtmıyor. daha doğrusu download hiç başlamıyor. public trackerlar çatır çatır iniyor ama zamunda, arena-tr, turktorrent gibi sitelerden indirdiğim dosyalar hiç başlamıyor. halbuki pc açıkken de indirsem (ki o zaman iniyor haliyle) de aynı ip adresini kullanmış olmuyor muyuz... acaba bir tür "converter" ile private torrentleri public yapabiliyor muyuz..

--- spoiler ---

sayın okuyucu,

sen de bu sorunları yaşıyorsan eğer biraz sonra okuyacaklarını 7/24 hizmet veren airties çağrı merkezindeki elemanlar bile bilmiyor. ben sadece 15 yıldır bilgisayar kullanan sıçırık bir kullanıcı olarak kendi deneyimlerimi yazdım ve şuan için başarılı oldum.
      --- spoiler ---

edit: "hat modunu" t1.413 yaptım, nedense çalıştı. şuanda zamunda'dan pink floyd'un son albümünün flac versiyonunu indiriyorum..

edit2 : "hat modunu" t.1.413 yaptıktan 2 gün sonra tekrar çalışmamaya başladı torrent zamazingosu (private trackerlardan bahsediyorum) "dns sunucusu" sekmesinde ttnet'in kendi verdiği dns ayarlarını değiştirip; masaüstümde kendim kullandığım "google dns" ile aynı yapınca tekrar çalışmaya başladı...
      kaynak: eksi sozluk

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi alierr -- 2 Nisan 2018; 13:41:0 >
      |
      |

• Yüzbaşı
      558 Mesaj
      19 Mayıs 2018 11:41:25
      Arkadaşlar Merhaba,

Airties 5650 modemini kullanıyorum netspeed vdsl 50 Mbit aboneliğim var. şöyle bir sorunum var,

Laptopumla modeme kablolu bağlı olduğum zaman 48 MBit hız görüyorum, fakat wifi ile bağlı olduğumda modemin yanında iken hız 25 MBit, 15 metre mesafede ve modemle aramızda iki duvar bulunan salonumda hız 3 Mbit.

aynı şekilde bu testleri cep telefonumla da yapınca benzer sonuçlar görüyorum.

ayarlarla ilgili bir sorun mu var acaba? yoksa normalde de bu şekilde mi?

• Teğmen
      187 Mesaj
      20 Mayıs 2018 01:52:47
      merhabalar
      bu modemi kullananan arkadaşlara bir sorum olacak bu modemin ttnet versiyonunu 2. el olarak almayı düşünüyorum. online oyunlarda ping baglantı sorunu vs yaşadınız mı ? olumsuz olarak söyleyebileceğiniz bir durumu var mıdır ?
      |
      |

amd ryzen 5 2600x, b350 gaming pro carbon, gtx 1050 ti
      amd fx 8300, msi 970 gaming, radeon hd 4670

...and justice for all
    • Binbaşı
      1286 Mesaj
      23 Mayıs 2018 13:55:23
      Efsane modemim artık sizlere ömür. İnternet bağlantısının devamlı kopmasına bir çare bulamayınca emekliye ayırdım. Var mı başına böyle bir iş gelen ve çözüm bulabilen?

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >

• Yarbay
      6483 Mesaj
      19 Ağustos 2018 19:07:39
      quote:

Orijinalden alıntı: mavikanat85

Yük altında iken çok ısınan, sık sık reset atıp tüm indirme dosyalarının içine eden, reset sorunu nedeni ile servise gönderdiğinizde hiçbirşeyi yok deyip geri gönderilen ve reset atmaya devam eden, 3 gün sonra tp link vr2600 elime geçtiğinde kendisinden kutulacağım modem. bu arada satmayacağım kendisini yakıp videosunu yükleyeceğim. uzak durun bu beyaz renkli plastik rezaletten.
      Memnun musunuz tp link ten..

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
      |
      |

• Çavuş
      79 Mesaj
      23 Ağustos 2018 12:56:39
      quote:

Orijinalden alıntı: freedom77

Efsane modemim artık sizlere ömür. İnternet bağlantısının devamlı kopmasına bir çare bulamayınca emekliye ayırdım. Var mı başına böyle bir iş gelen ve çözüm bulabilen?
      5340 da da oluyor. iyi ısınma var. bir bakıyorsun bağlantın gitmiş haberin yok. simgeye tıklıyorsun tekrar bağlanıyor. donanımsal olarak ömrünü tamamlamış olarak düşünebiliriz. ya da işin yoksa sök içeirsinde değiştirilebilecek malzemeleri elden geçirt. aklıma gelmişken ben de bir söküp bakayım..
      |
      |

• Çavuş
      81 Mesaj
      22 Eylül 2018 20:42:22

bendede aynı sıkıntı vardı..laptopun wifisi yerine harici wifi aparatı takıp deneyince sorunun laptopta olduğunu anladım..yani benim laptop 3 senelik..
      |
      |
      t_garret kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

• Yüzbaşı
      434 Mesaj
      23 Eylül 2018 11:28:00
      quote:

Orijinalden alıntı: freedom77

Merhabalar hocam, siz emekli ettiğiniz modem sanırım

halen piyasadaki en iyilerden. Tplink w9970 ve huawei hg658 forumlarını okudum. Epeyce sorun var. 5650de sanırım en az iki model var: dikey ve yatay. İkinci el alacağım. Lakin 5650 modeli cikali da yillar olmuş. Emeklilik yasi gelen ilk serilerden alma hatasına düşmemek adina ne yapmalı?

Son çıkanlar dikeymidir yada versiyonları var midir? Bir de yazılım kısıtlaması olup olmadığını, torrent hizmeti açık olduğunu nasıl anlarız?

Ya da daha iyi ve yeni f/p modem tavsiyeniz varmıdır?

Konuya vakıf arkadaşlardan yardım bekliyorum.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi istanbul37 -- 23 Eylül 2018; 11:29:3 >

• Binbaşı
      1079 Mesaj
      24 Eylül 2018 16:31:00

evet cok sorunsuz bir modem. toplam 4 tane versiyonu var.

v1 (torrent indiren)

v1 ttnet (yatay)
      v2 ttnet (dikey)
      v3 ttnet (dikey)

uzerinde ttnet yazanlar, ttnet'in dagittiklaridir. torrent indiremezsiniz ve ttnet istedigi zaman modeme baglanabilir; baglanmasa bile tr-069 ile loglama yapar. ayrica v2 ile v3 ayni kasaya sahip.

airties artik son tuketiciye modem uretmiyor. buyuk sirketlere vb calisiyorlar. gecen hafta 40tl'ye v1 ttnet aldim letgo'dan. standart v1 ile bir farki yok gunluk kullanimda.
      |
      |
      istanbul37 kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

• Yüzbaşı
      434 Mesaj
      25 Eylül 2018 20:14:01

Verdiğiniz bilgiler icin teşekkürler hocam. Ttnet dışındaki doping, superonline in verdigi cihazlarda da yazılım kısıtlaması varmıdır? Varsa bunlar kaldırılamiyor mu?

|
      |
      alierr kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

• Binbaşı
      1079 Mesaj
      26 Eylül 2018 15:35:47

operatorler, verdikleri modemlere her zaman kendileri icin yazilmis ozel yazilim koydurturlar. daha dogrusu, ureticilere kendilerine ozel modem urettirirler.

airties 5650'de cok ugrastilar ama kaldiramadilar. bazi modemlere donanimsal hack yolu ile yazilim atiliyor ama zahmetli bir is ve cok nadir bir durum. (mesela zyxel p2812)
      |
      |
      istanbul37 kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

• Yarbay
      6483 Mesaj
      16 Ekim 2018 12:23:20
      Tt versiyonunu router ile kullanan var mı.. Verimli oluyor mu..

• Yüzbaşı
      595 Mesaj
      16 Ekim 2018 15:14:08
      quote:

Orijinalden alıntı: mu5tafa

Tt versiyonunu router ile kullanan var mı.. Verimli oluyor mu..
      Torrent özelliği hariç herşey aynı.2 yıl kulladım sorun yaşamadım.
      |
      |

• Teğmen
      191 Mesaj
      20 Ekim 2018 20:37:31
      ttnet den almış olduğum 5650tt modemim var.
      Uzun bir zamandır pc de ethernet problemi yaşıyorum. ağ bağlantı hatası sanki kablo takılı değilmiş gibi kırmızı çarpı işareti çıkıyor. asus maximus ıv gene z gen 3 anakartlı sistemimde win7 kullanırken hiç sorun olmamıştı. Wİn 10 a geçince bu arıza belirmeye başladı. Driverdan kaynaklanıyordur diye düşünüyordum ama bazen hiçbir şey yapmadan da kendiliğinden bağlantı kuruluyor. Modemin wifi bağlantısında hiçbir sorun yok. 4 farklı portta da deniyorum modemin port ışıkları kesiklik yaparak yanıyorlar.

Modemin ethernet girişleri mi bozuldu acaba ? yoksa başka bir problem aklınıza geliyor mu =?
      Farklı ethernet kabloları ile de denedim sonuç hep aynı. Modem bozulmuş mudur ?
      Teşekkürler.

• Yüzbaşı
      595 Mesaj
      21 Ekim 2018 23:34:05

Kardeşim modemdeki ethernet portlarından birtanesi wan portu ona taktı isen ondan kaynaklanıyordur.

|
      |
      aga61 kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

• Binbaşı
      1008 Mesaj
      27 Ekim 2018 22:26:30
      Beyler ttnet in verdiği 5650 modeli Netspeed servis sağlayıcısı ile kullanabilirmiyiz?

Türkler öldürülebilir, lakin mağlup edilemezler. Napoléon Bonaparte
    • Yarbay
      6483 Mesaj
      03 Kasım 2018 09:47:07
      quote:

Orijinalden alıntı: International

Beyler ttnet in verdiği 5650 modeli Netspeed servis sağlayıcısı ile kullanabilirmiyiz?
      Tüm iss lerle çalışır. Menü de zaten farklı iss de kullanmak için seçenek var.

|
      |

Reklamlar
millenicom;internet;servis
nice türkiye
doğum sigortası, doğum paketi, çocuk sigortası
SEO
Bu sayfanın
Mobil sürümü
Tablet sürümü
Mini Sürümü

DHBR1
0,359
1.2.165

Reklamlar
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.