Şimdi Ara

Airties 5650 aldım, sorusu olan varsa elimden geldiğince cevaplayabilirim. (67. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
4 Misafir - 4 Masaüstü
5 sn
1.485
Cevap
30
Favori
185.680
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 6566676869
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: ARTHUR.

kablosuzda kayıp yaşanıyorsa modemde sorun olabilir ama türknet bana bu konuda güven vermiyor . vodafon neten türknete geçtim ne hikmetse aktif çalışan internet sürekli kopmaya başladı 2 ayıdr onla uğraşıyorum, dün düzeldi . Banada modemde sorun var iç tesisat sorunlu dediler.

Yahu arkadaş aktif interneti taşıdık daha önce kopmayan internet size geçince kopmaya başladı .

Bina 6 yıllık iç tesisatta sorun olma olasılığı düşük, modem 6 aylık vodafonda aktif kullanıyordum bir kez bile kopmada ve kablo kesme biçme işlemi olmadan direk türknete geçtim ama anlatamıyorum .

Haftada 2 kez arıza kaydı oluşturuyorlar sonuç yok . Şimdi bakalım ne olacak dünden beri kopma yok .

vdsl geçiş yapıcam tanıdık bu modemi hediye etti sağlamdır kalitelidir dedi, nedir bunun tam modeli seri olarak

• MERNEPTAH kullanıcısına yanıt
    altında yazar kaçıncı versiyon olduğu. yazmıyorsa büyük ihtimalle AİRTİES 5650 VERSİYON 1
  • quote:

Orijinalden alıntı: karakabus_

altında yazar kaçıncı versiyon olduğu. yazmıyorsa büyük ihtimalle AİRTİES 5650 VERSİYON 1

modemin fotosu işte elimde değil yoksa seri kodu altta yazar dediğin gibi ..peki bunca yorum okudum ve vdsl bağlantıya yani 16mbps'den 24mbps'ye geçicem,nasıl modemdir kimisi çok memnun kimisi değil birde benim wifi kartım laptoptaki 802.11 b+g destekli wifi kartım iyi evde tek aramda duvar var full çekiyorum tp-link modemlen
  • MERNEPTAH kullanıcısına yanıt
    hocam adsl vdsl bağlantılarda standart seviyelerde çekim gücü var. ben memnunum. wifi 802.11 bgn olsaydı daha iyi olurdu. benim laptoptaki wifi AC fakat modem N olduğu için yüksek performans alamıyorum. modem AC olaydı alırdım. Türkiye şartlarına bakıldığında AC modeme gerek yok. aldığım hız 12-13 mbit. şöyle 50 mbit olsa AC modem alırdım.
  • quote:

hocam adsl vdsl bağlantılarda standart seviyelerde çekim gücü var. ben memnunum. wifi 802.11 bgn olsaydı daha iyi olurdu. benim laptoptaki wifi AC fakat modem N olduğu için yüksek performans alamıyorum. modem AC olaydı alırdım. Türkiye şartlarına bakıldığında AC modeme gerek yok. aldığım hız 12-13 mbit. şöyle 50 mbit olsa AC modem alırdım.

dostum benim modem bu ve hat değerlerim 16mbps+100gb akn yim ...wifiden bağlanıyorum

buda wifi kartım ve modemin değerleri....

• Üstteki Airties 5650 V1 olan modem. Bendeki de bu. Zaten TTnet'in ilk verdiği versiyon bu. Diğerleri bunun kadar verimli değil.
    Kaç yıldır kullanıyorum efsane bir cihaz üretmiş. Boşuna piyasadan pahalı modem almayın. Birileri V1 satıyorsa hemen kapatın derim. Torrent modülünü kullanamıyorsunu ancak uTorrent'te son seviye hıla upload download yapıyorsunuz zaten. Problem teşkil etmiyor

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Arkadaşlar bu modemden elimde bir adet mevcut bir tane harici disk bağlayıp paylaşıma açtım bilgisayar ve telefondaki cast uygulamalarından erişebiliyorum.Ancak sonos connect adlı cihaz içerisinden bu diske erişmek istediğimde tam detay olarak ip klasör ismi falan istiyor ancak 192.168.0.2 yazmama rağmen erişemiyorum çünkü sadece ip yi kabul etmiyor ne yapabilirim?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: hugo_ramirez

Üstteki Airties 5650 V1 olan modem. Bendeki de bu. Zaten TTnet'in ilk verdiği versiyon bu. Diğerleri bunun kadar verimli değil.
    Kaç yıldır kullanıyorum efsane bir cihaz üretmiş. Boşuna piyasadan pahalı modem almayın. Birileri V1 satıyorsa hemen kapatın derim. Torrent modülünü kullanamıyorsunu ancak uTorrent'te son seviye hıla upload download yapıyorsunuz zaten. Problem teşkil etmiyor

hocam bana arkadaş hediye verdi 0 gibi modem tertemiz martta 24mbıt vdsl hata geçicem adsl denedim çalışıyor güzelce
  • Merhaba arkadaşlar vdsl modem alacağım seçenekler şu şekilde.
    1. airties 5650 bittorrent özelliği açık yani airtiesin kendisi için ürettiği modeli 2.el kargo hariç fiyatı 160tl
    2.asus dsl n-16 sıfır kargo dahil fiyatı 220-225tl civarı

Şimdi açıkcası kararsız kaldım benim niyetim airties almak ama şimdi 3-4 senelik modem için bu kadar para vermeye değermi diyeden demeden yapamıyor insan.

bu iki modemi bilen yada kullanan arkadaşların + ve - yönlenleriyle yönlendirmelerine ihtiyacım var vereceğiniz cevaplar için şimdiden teşekkürler.
  • Merhaba,

Bende 5650V3 ile, tp-link tdw 9970v3 ve zyxel VMG3312-B10B arasında kaldım. Hangisini tavsiye edersiniz?
  • quote:

Orijinalden alıntı: optimistic1983

Merhaba arkadaşlar vdsl modem alacağım seçenekler şu şekilde.
    1. airties 5650 bittorrent özelliği açık yani airtiesin kendisi için ürettiği modeli 2.el kargo hariç fiyatı 160tl
    2.asus dsl n-16 sıfır kargo dahil fiyatı 220-225tl civarı

Şimdi açıkcası kararsız kaldım benim niyetim airties almak ama şimdi 3-4 senelik modem için bu kadar para vermeye değermi diyeden demeden yapamıyor insan.

bu iki modemi bilen yada kullanan arkadaşların + ve - yönlenleriyle yönlendirmelerine ihtiyacım var vereceğiniz cevaplar için şimdiden teşekkürler.

Konu güncel arkadaşlar...
  • sıfır alın geçin hocam. özellikleri aynı modemlerin. asus modemde usb yok gördüğüm kadarıyla. ancak asus modemin internet takibi daha detaylı.
  • quote:

sıfır alın geçin hocam. özellikleri aynı modemlerin. asus modemde usb yok gördüğüm kadarıyla. ancak asus modemin internet takibi daha detaylı.

Airties 5650 modelini aldım ttnet olmayanı yani airties in kendisi için ürettiği torrent destekleyen modeli sabahtan beri şu saat itibari ile kullanıyorum gayet güzel internet takibi felanda ayrıntılı ve detaylı iyiki almışım
  • Bu ttnet ya da servis sağlayıcının modem üzerinden bizi takip etmesini engellemek için bir ayar vardı.Onu hatırlayamadım.Forumda da konusu vardı.Nereden kapatıyorduk onu..İlk aldığımda kapatmıştım ama kontrol etmek istiyorum..
  • bende ikinci elden 5650 aldım standart ürün 160tl nasıl arkadaslar sizce ?
  • quote:

Orijinalden alıntı: ejke

bende ikinci elden 5650 aldım standart ürün 160tl nasıl arkadaslar sizce ?

Bende 5650 nin orjinal olan modemini aldım 2.el ve fiyatı 160tl ye sanırım ikimizde aynı yerden aldık. 4-5 gündür kullanıyorum mevcuttaki adsl modemim olan tp linkten wifi gücü daha güçlü çünkü tp-linkin wifisinin çekmediği yerde bunun wifisi yarımda olsa çekiyo. Sadece standart modemlere göre biraz büyük gibi geldi bana.
  • quote:

Orijinalden alıntı: optimistic1983

quote:

Orijinalden alıntı: ejke

bende ikinci elden 5650 aldım standart ürün 160tl nasıl arkadaslar sizce ?

Bende 5650 nin orjinal olan modemini aldım 2.el ve fiyatı 160tl ye sanırım ikimizde aynı yerden aldık. 4-5 gündür kullanıyorum mevcuttaki adsl modemim olan tp linkten wifi gücü daha güçlü çünkü tp-linkin wifisinin çekmediği yerde bunun wifisi yarımda olsa çekiyo. Sadece standart modemlere göre biraz büyük gibi geldi bana.

HOcam gg aldım izmirli bi yerden 3 adet varmıstı elınde inş kazıklanmadık.hangi oparatörü kullanıyosun.bende şimdi w9970 var bağlantı stabl olmuyody inş bunda verim sağlarım,türknetle kullanıcam bu arada

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• quote:

Orijinalden alıntı: Mr. Wayne

Bu ttnet ya da servis sağlayıcının modem üzerinden bizi takip etmesini engellemek için bir ayar vardı.Onu hatırlayamadım.Forumda da konusu vardı.Nereden kapatıyorduk onu..İlk aldığımda kapatmıştım ama kontrol etmek istiyorum..

https://forum.donanimhaber.com/airties-air-5650-modemlerde-tr069-arabirimini-kapatmak-cozum-yolu--102477800-1

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • ejke E kullanıcısına yanıt
    Merhaba hocam bende izmirden modemizmir diye bi satıcıdan sahibinden sitesinden aldım bende türknette kullanıyorum şimdilik bir sıkıntı yok bakalım memnunum :)
  • 
Sayfa: önceki 6566676869
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.