Şimdi Ara

'Ainol Novo 7 Fire/Flame/Burning' (3. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
1.483
Cevap
10
Favori
69.669
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • tasarım olarak diğer çin tabletlerinin çok önünde bence,buyincoinsten siparişi vermek üzereyim
  • quote:

Orijinalden alıntı: shadow006

quote:

Orijinalden alıntı: captainace
    ben aldım ama pre order hala piyasaya sürülmedi kısmetse bugun yarın cıkar gönderirler diye bekliyorum aldıgım anda deneyip video ve f/p kıyaslamasını veerecegim

Tam Aurora 2 alacakken Burning çıktı, karar vermek zorlaşıyor.

Arkadaşım tableti hangi siteden aldın, Buyincoins yada Aliexpress mi.

Buyincoins ayın birinde göndermeye başlayacak deniyor. Tablet hakkındaki incelemeleri şimdilik bu başlık altında paylaşalım. Böylece olası sorunları ve çözümlerini konuşabiliriz.

biraz daha fazla verip direk üreticiden aldım ben 50 dolar fiyat yazacagını ve gift olarak gönderecegini garanti etti 15 dolar fazla verdim ama 2 yıl garanti + shipment garantiside aldım bide güzel klavyeli deri klıf filan 200 dolar civarına geldi bana gümrük cıkmazsa ki umarım çıkmaz

• bugün teknofark.com dan sipariş verdim 360 tl'ye. 2-3 haftaya ulaşır dediler. alan kullanan kişiler biraz bahsedebilir mi? ısınma soorunu var mı şarj kaç saat gidiyor? ekran kalitesi ve dokunmatiği nasıl? takılma oluyor mu ?
  • Hocam daha hiç biyerde dağıtıma çıkmadı bügün yarın gönderilmeye başlanacak (Buyincoins için başka yerleri bilmiyorum), o yüzden sorduğunuz sorular şu an için yanıtlanamayacak
  • Bu da yazılım incelemesini içeren bir yazı. Firmware sorunları var. Geliştirilmesi gerekecek. Bazı buglardan da bahsediyor arkadaş. Aurora II'de sadece şunun 5000 mah'lık bataryasını arayacağım.

http://ainolstore.com/forums/topic/327-ainol-novo-7-fire-review-hardware-0816-firmware/
  • Bunlarda benden gelsin.

'Ainol Novo 7 Fire/Flame/Burning'

'Ainol Novo 7 Fire/Flame/Burning'

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi EYgt -- 30 Ağustos 2012; 9:23:56 >

• Bataryanın yanısıra, 1280 x 800 çözünürlük de yabana atılmaması gereken bir detay.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: browser90

Bataryanın yanısıra, 1280 x 800 çözünürlük de yabana atılmaması gereken bir detay.

Doğru ama hocam biz 35 ekran tüplü tvlerde film izlemiş bir nesiliz. 7 inchlik ekrandaki 1200x800'ün 1024x600'den çok büyük bir fark yaratacağını düşümüyorum.
  • Videolar yavaş yavaş gelmeye başlamış

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi EYgt -- 29 Ağustos 2012; 17:06:05 >

• alan kullanan arkadaşlar sorun yaşıyor mu? çince şeylerden tamamen kurtulmak mümkün mü? bende sipariş verdim teknofarkdan ama resmi satış gelmedi diyorlar. resmi satış ne zaman?
  • ainol nova fire da çin malı bir ekran var, flame de ise lg ekran var. tek fark bu. dolayısı ile flame olanı almanızda fayda var. ben TR distiribütöründen ile mail yolu ile bilgi aldım. fiyatını "bekledikleri fiyatlardan alabilirlerse 400-450 tl arasında" tutacaklarmış. eylül ortasına doğru büyük ihtimalle gelir dediler. beklyenlere duyurulur
  • quote:

Orijinalden alıntı: ysroguz

ainol nova fire da çin malı bir ekran var, flame de ise lg ekran var. tek fark bu. dolayısı ile flame olanı almanızda fayda var. ben TR distiribütöründen ile mail yolu ile bilgi aldım. fiyatını "bekledikleri fiyatlardan alabilirlerse 400-450 tl arasında" tutacaklarmış. eylül ortasına doğru büyük ihtimalle gelir dediler. beklyenlere duyurulur

Fire'da kullanılan Chimei Innolux IPS panel Flame'de kullanılan LG IPS 'den daha iyiymiş, tam olarak Flame'de LG IPS kullanıldığıda kesin değil.

Alt kısımda Ainol'a sorulan sorulardan görebilirsiniz.
    http://www.ainol-novo.com/ainol-novo-7-fire-android-tablet-pc-dual-core-1-5ghz-wifi-hd-2160p-dual-camera-bluetooth-16gb.html

• ben çin malı ekranın lg den iyi olduğuna inanmıyorum. lg nin ekranlarını gördüm ve biliyorum. ondan daha iyi ise zaten sorun olmaz ama peki neden lg ekranlı olanları avrupa için üretiyorlar. daha iyi olduğu içinmi daha kötü olduğu içinmi. dünya tersine dönmediyse lg nin ekranının daha kaliteli olduğu aşikardır.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: ysroguz

ainol nova fire da çin malı bir ekran var, flame de ise lg ekran var. tek fark bu. dolayısı ile flame olanı almanızda fayda var. ben TR distiribütöründen ile mail yolu ile bilgi aldım. fiyatını "bekledikleri fiyatlardan alabilirlerse 400-450 tl arasında" tutacaklarmış. eylül ortasına doğru büyük ihtimalle gelir dediler. beklyenlere duyurulur

Flame'de LG ekran olacağı bilgisini nerden aldınız? Aurora II'de de LG ekran deniliyordu ama öyle olmadığı söyleniyor bi çok sitede. Ainol'un kendi sitesinde Flame adı altındaki görselde ekranın Chimei Innolux IPS panel olduğu görülüyor ayrıca.

• yabancı sitelerde de gördüm bu bilgileri ama aşağıdaki linktede benim daha önce gördüğüm bilgiler net biçimde açıklanmış. fire/flame özellik tablosu vardı. bulabilirsem onuda koyarım. aurora II de LG ekran kullanılmış ama ürünlerin çoğu resmi kanallardan gelmediği için haliyle çin için üretilen tabletler oluyorlar ve panelde haliyle lg panel olmuyor. avrupa için üretilen tabletler toplam üretimin en fazla % 20 si kadar olur tahminimce hatta çok daha az olabilir. bu yüzden resmi satış yerlerinden alınmadığı sürece lg panelli flame bulmak çok zor. kendime 1 tane almayı düşünüyorum, ainol resmi satış fiyatı ile piyasadaki fiyat fazla olmazsa orjinal lg panelli alırım, fiyat farkı çok olursa çin için üretilenlerden bir tane alacağım ama tableti görmem lazım.

http://cinlitabletler.com/Konu-Ainol-Novo-7-Fire-Detayli-Kasa-Incelemesi--393

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ysroguz -- 30 Ağustos 2012; 19:44:15 >

• Birkaç dakika önce arkadaşım Çin'den cihazı benim için satın aldığını bildirdi.
    Hangi şehirden, hangi mağazadan ve kaça aldığını bilmiyorum.
    Yarın Amerikaya dönüyor. En yakın zamanda Sacramento'dan gelen birilerini bulursak bana ulaştıracak.
    İnşallah yeni modelleri çıkana kadar ulaşır:)
    Çin'den Amerikaya oradan İstanbul'a garip bir yol olacak ama başka bir çözüm bulamadım.
    Bu arada cihazın arkasında Fire yazıyormuş Flame değil.
    Sanırım Çin versiyonu oluyor bu durumda.
    Fiyatını öğrenince paylaşırım.
  • quote:

Orijinalden alıntı: aspayze

Birkaç dakika önce arkadaşım Çin'den cihazı benim için satın aldığını bildirdi.
    Yarın Amerikaya dönüyor. En yakın zamanda Sacramento'dan gelen birilerini bulursak bana ulaştıracak.
    Çin'den Amerikaya oradan İstanbul'a garip bir yol olacak ama başka bir çözüm bulamadım.

hayırlı olsun
  • quote:

Orijinalden alıntı: semihh95

quote:

Orijinalden alıntı: aspayze

Birkaç dakika önce arkadaşım Çin'den cihazı benim için satın aldığını bildirdi.

hayırlı olsun

Teşekkürler ama bakalım bana ne zaman ulaşacak.
    Fakat cihaz artık ÇİN'de normal mağazalarda satılmaya başlanmış demekki.

• http://www.aliexpress.com/product-fm/610202058-7-Ainol-novo-7-Fire-Flame-IPS-Screen-Amlogic-8726-M6-Cortex-A9-Dual-Core-1-wholesalers.html

1-)üstteki linkteki ürünü artı ürün almaksızın gümrükte kalma olasılığını yok edebilirim? yardımcı olursanız sevinirim .
    2-)flame | fire | burning arasındaki farklar neler?
  • 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.