Şimdi Ara

'Ainol Novo 7 Fire/Flame/Burning' (5. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
1.484
Cevap
10
Favori
69.669
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 34567
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    tablet + ekran koruyucu + hdmi kablosu + deri kılıf + kadife kılıf = 174 dolar verdim.

bugün bunu foruma yazmak için geldiğimde "fire ile flame farklı" olayını gördüm.
    uzun zamandır giremiyordum foruma ancak bugün farkettim o yazıyı.

hemen eternal team'in müşteri temsilcisiyle irtibata geçip "fire ile flame farklı mı" diye sordum
    "hayır aynı ürün" dedi
    "ekranı farklıymış" dedim
    "hayır ikisi aynı ürün" dedi
    "fire dandikmiş hacı, flame iyiymiş" dedim
    "hayır ikisi aynı ürün" dedi.

ingilizcesi de pek iyi değil, ben farklı farklı cümleler kurdum ama o sürekli aynı cümleyi kurdu.
    adı da "anya"...
    rus ismi gibi gerçi ama neyse.

bi tane kargo takip no'su verdiler ama ürünü kargoya vermemişler henüz.
    o iş nası oluyo anlamadım.
    hatta takip edebileceğim bi internet sitesi bile yolladılar.
    haftaya kargoya veririz dediler. sanırım en az 20 gün bekleyeceğim. eylül ayı tabletsiz bitecek gibi...

• quote:

Orijinalden alıntı: tekno32

siparişimi dün verdim.
    tablet + ekran koruyucu + hdmi kablosu + deri kılıf + kadife kılıf = 174 dolar verdim.

bugün bunu foruma yazmak için geldiğimde "fire ile flame farklı" olayını gördüm.
    uzun zamandır giremiyordum foruma ancak bugün farkettim o yazıyı.

hemen eternal team'in müşteri temsilcisiyle irtibata geçip "fire ile flame farklı mı" diye sordum
    "hayır aynı ürün" dedi
    "ekranı farklıymış" dedim
    "hayır ikisi aynı ürün" dedi
    "fire dandikmiş hacı, flame iyiymiş" dedim
    "hayır ikisi aynı ürün" dedi.

ingilizcesi de pek iyi değil, ben farklı farklı cümleler kurdum ama o sürekli aynı cümleyi kurdu.
    adı da "anya"...
    rus ismi gibi gerçi ama neyse.

bi tane kargo takip no'su verdiler ama ürünü kargoya vermemişler henüz.
    o iş nası oluyo anlamadım.
    hatta takip edebileceğim bi internet sitesi bile yolladılar.
    haftaya kargoya veririz dediler. sanırım en az 20 gün bekleyeceğim. eylül ayı tabletsiz bitecek gibi...

Kardes eğer takip no vermislerse 3 gün içinde gözükür ptt de.. 10 günde elinde olurum cihaz bu arada bende sipariş ettim fire.. Hayırlı olsun :)

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• quote:

Orijinalden alıntı: f.donanimx52
    Kardes eğer takip no vermislerse 3 gün içinde gözükür ptt de.. 10 günde elinde olurum cihaz bu arada bende sipariş ettim fire.. Hayırlı olsun :)

çok teşekkürler kardeş, sana da hayırlı olsun şimdiden.
    ama şöyle bi şey var, müşteri temsilcisi "haftaya kargolarız" gibi bi şey söyledi.
    onu anlamadım zaten.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi tekno32 -- 6 Eylül 2012; 19:23:30 >
  • BUgün 10 gün önce almış olduğum Aurora2'yi satıp BİC'den Fire siparişi verdim. Arada aklım Cube U30GT miniye de kaydı ama arka kamera ağır bastı.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Goday

BUgün 10 gün önce almış olduğum Aurora2'yi satıp BİC'den Fire siparişi verdim. Arada aklım Cube U30GT miniye de kaydı ama arka kamera ağır bastı.

hayırlı olsun şimdiden, ürün eline ulaşınca haber verirsen çok iyi olur. genel olarak kargo ne kadar sürede geliyor bi fikrimiz olur.
  • quote:

quote:

BUgün 10 gün önce almış olduğum Aurora2'yi satıp BİC'den Fire siparişi verdim. Arada aklım Cube U30GT miniye de kaydı ama arka kamera ağır bastı.

hayırlı olsun şimdiden, ürün eline ulaşınca haber verirsen çok iyi olur. genel olarak kargo ne kadar sürede geliyor bi fikrimiz olur.

Benim bügün sao.cn sitesinde ilk kayıdım gözüktü BIC'den almıştım genel süreyi elime geçince aktarırım.
  • quote:

Orijinalden alıntı: chemxxx

Şu anda Çinde'yim. 6 ay önceki gelişimde bir adet Novo7 Aurora ve bir adet de Onda Vi40 almıştım ve karşılaştırmalı incelemelerini yapıp forumda paylaşmıştım. Türkiye'ye döndükten sonra 9.7" lik bir tabletin bana uygun olmadığına karar verip Onda yı elden çıkarmıştım. 6 aydır Aurora yı keyifle kullanıyorum. Ama işte insanoğlu, sürekli yenisini istiyor :) Bu gelişimden önce gene tabletlerle ilgilenmeye başladım ve forumda yaptığım araştırmalarda 4 model i izlemeye aldım, pipo U1, Cube mini, Novo7 Fire ve Nexus 7. Ama buraya geldikten sonra pipo ve cube u eledim. Salı akşam Çin'in gittigidiyor tarzı sitelerinden novo7 fire (799 RMB=228 TL) ve nexus 7 (1650 RMB=473 TL) siparişi verdim. Bugün bekliyordum ama yarın elimde olacaklar büyük ihtimal. Cumartesi günü hem ayrı ayrı hem de karşılaştırmalı inceleme yapıp sizlerle paylaşmayı düşünüyorum. Nexus 7 nin arkasında Samsung var. GPSi var ve kaliteli olduğu aşikar. ama gördüğünüz gibi fiyat 2 katından fazla ki bu iyi bir fiyat. Daha ucuzunu bulmak zor. Ayrıca handikapları var, HDMI çıkışının olmaması (ki benim için çok önemli), OTG den harici HDD, flash bellek okumaması ve micro SD kart takılamaması (bu da önemli, bence Samsung bunu bulut teknolojisinin kullanımını yaygınlaştırıp oradan da nemalanmak için yapıyor), arka kameranın olmaması ( bence önemsiz ve gerçekçi olmak gerekirse Fire ın arka kamerasından beklentilerimi de oldukça düşük tutuyorum) gibi. İşlemcisinin Fire dan iyi olduğu kesin. Ama bakalım nasıl olacak.

Karşılaştırmayı ve Fİre hakkındaki görüşlerinizi merakla bekliyorum, ben de Fire siparişi verdim bekliyorum gelmesini.

• quote:

quote:

Siparişimi 1 eylülde vermiştim.
  • tabletleriniz hayırlı olsun arkadaşlar
  • acil incelemeleri bekliyorum

• Aurora II bitti Flame başladı ayvayı yedik

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Lasvegaswings -- 7 Eylül 2012; 0:43:40 >
  • 23 Ağustos'ta indirim kuponu ile 142 dolara almıştım Flame'yi. Çin'den çıkış yapmış ama Türkiye'ye daha giriş yapmamış. Ekran çözünürlüğü, batarya ve arkadaki 5 mega piksellik kamera almama sebep oldu.
  • quote:

Şu anda Çinde'yim. 6 ay önceki gelişimde bir adet Novo7 Aurora ve bir adet de Onda Vi40 almıştım ve karşılaştırmalı incelemelerini yapıp forumda paylaşmıştım. Türkiye'ye döndükten sonra 9.7" lik bir tabletin bana uygun olmadığına karar verip Onda yı elden çıkarmıştım. 6 aydır Aurora yı keyifle kullanıyorum. Ama işte insanoğlu, sürekli yenisini istiyor :) Bu gelişimden önce gene tabletlerle ilgilenmeye başladım ve forumda yaptığım araştırmalarda 4 model i izlemeye aldım, pipo U1, Cube mini, Novo7 Fire ve Nexus 7. Ama buraya geldikten sonra pipo ve cube u eledim. Salı akşam Çin'in gittigidiyor tarzı sitelerinden novo7 fire (799 RMB=228 TL) ve nexus 7 (1650 RMB=473 TL) siparişi verdim. Bugün bekliyordum ama yarın elimde olacaklar büyük ihtimal. Cumartesi günü hem ayrı ayrı hem de karşılaştırmalı inceleme yapıp sizlerle paylaşmayı düşünüyorum. Nexus 7 nin arkasında Samsung var. GPSi var ve kaliteli olduğu aşikar. ama gördüğünüz gibi fiyat 2 katından fazla ki bu iyi bir fiyat. Daha ucuzunu bulmak zor. Ayrıca handikapları var, HDMI çıkışının olmaması (ki benim için çok önemli), OTG den harici HDD, flash bellek okumaması ve micro SD kart takılamaması (bu da önemli, bence Samsung bunu bulut teknolojisinin kullanımını yaygınlaştırıp oradan da nemalanmak için yapıyor), arka kameranın olmaması ( bence önemsiz ve gerçekçi olmak gerekirse Fire ın arka kamerasından beklentilerimi de oldukça düşük tutuyorum) gibi. İşlemcisinin Fire dan iyi olduğu kesin. Ama bakalım nasıl olacak.

sonucu merakla bekliyoruz usta :)

• Ya şu Fire eline geçip de ilk incelemeyi yapan şanslı arkadaş kim olacak merak ediyorum
  • quote:

Orijinalden alıntı: Blur

Ya şu Fire eline geçip de ilk incelemeyi yapan şanslı arkadaş kim olacak merak ediyorum

Şu anda Fire elimde... Açtım kullanmaya başladım. İlk söyleyebileceğim şey stock ROM da Türkçe dil desteğinin olmaması. Ekranı Aurora ile karşılaştırdığımda ilk bakışta bile farkı hissediliyor. Ben Auroranın ekranını bile çok başarılı bulurken bunda çizgiler daha ince, yazılar daha okunaklı. Şu anda çalışıyorum. Ayrıntılar için yarını bekleyin. Bir de şunu söyleyeyim, almadan önce boyutlara dikkat etmemiştim, bu Aurora dan hissedilir derecede daha kalın...

• quote:

quote:

Ya şu Fire eline geçip de ilk incelemeyi yapan şanslı arkadaş kim olacak merak ediyorum

Şu anda Fire elimde... Açtım kullanmaya başladım. İlk söyleyebileceğim şey stock ROM da Türkçe dil desteğinin olmaması. Ekranı Aurora ile karşılaştırdığımda ilk bakışta bile farkı hissediliyor. Ben Auroranın ekranını bile çok başarılı bulurken bunda çizgiler daha ince, yazılar daha okunaklı. Şu anda çalışıyorum. Ayrıntılar için yarını bekleyin. Bir de şunu söyleyeyim, almadan önce boyutlara dikkat etmemiştim, bu Aurora dan hissedilir derecede daha kalın...

hocam bugun incelemelerini ve karsilastirmani bekliyor olacagim.

• quote:

Orijinalden alıntı: ALTINBAŞAK

quote:

quote:

hocam bugun incelemelerini ve karsilastirmani bekliyor olacagim.

+ 1

• quote:

quote:

Yorumları 4 gözle bekliyoruz.

• Çocuğa aurora2 aldım. incelemelere göre kendimede bunu alabilirim. Beklemedeyim.
  • quote:

quote:

geçe seferki tablet incelemenızı ve karşılaştırmanızı 4gözle beklemıstık.
    bu seferkınıde beklıyoruz

• 
Sayfa: önceki 34567
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.