Şimdi Ara

Aileniz zengin değilse bu hayattan zevk alamazsınız (5. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
6 Misafir (1 Mobil) - 5 Masaüstü1 Mobil
5 sn
238
Cevap
23
Favori
10.078
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 34567
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Haklisin aslinda. Ailem varlikli olmasaydi suanda amerikada ozel bir lisede okumam mumkun olmazdi. Buyuk ihtimal universiteyede amerikada devam edecegim, veya ingiltereye giderim eger kafama eserse. CV koyacak birsuru seyim oldu simdiden. Okculuk, profesyonel at binme, profesyonel yuzuculuk, birsuru yardim olaylari vs. Yazinda almanyada almanca ogreniyordum, 16 yasinda toplam 4 dil biliyorum. Yeterli imkan olmamasi insan birsey yapmak istedigi halde cok kotu olmali.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi The Outsider -- 19 Ekim 2013; 7:16:21 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: The Outsider

Haklisin aslinda. Ailem varlikli olmasaydi suanda amerikada ozel bir lisede okumam mumkun olmazdi. Buyuk ihtimal universiteyede amerikada devam edecegim, veya ingiltereye giderim eger kafama eserse. CV koyacak birsuru seyim oldu simdiden. Okculuk, profesyonel at binme, profesyonel yuzuculuk, birsuru yardim olaylari vs. Yazinda almanyada almanca ogreniyordum, 16 yasinda toplam 4 dil biliyorum. Yeterli imkan olmamasi insan birsey yapmak istedigi halde cok kotu olmali.

bütün gün türk dizileri izlediği için böyle kusura bakmayın

oğlum ben sana demedimmi internete girme diye saatine para yazıyor 56k modem

tekrar kusura bakmayın
  • quote:

Orijinalden alıntı: teksalih

quote:

Haklisin aslinda. Ailem varlikli olmasaydi suanda amerikada ozel bir lisede okumam mumkun olmazdi. Buyuk ihtimal universiteyede amerikada devam edecegim, veya ingiltereye giderim eger kafama eserse. CV koyacak birsuru seyim oldu simdiden. Okculuk, profesyonel at binme, profesyonel yuzuculuk, birsuru yardim olaylari vs. Yazinda almanyada almanca ogreniyordum, 16 yasinda toplam 4 dil biliyorum. Yeterli imkan olmamasi insan birsey yapmak istedigi halde cok kotu olmali.

tekrar kusura bakmayın

Zorlamışsın da olmamış be.

• quote:

Orijinalden alıntı: teksalih

quote:

tekrar kusura bakmayın

Ciddiyim gülüm

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• quote:

Orijinalden alıntı: dont know

haksız mıyım, istisnalar hariç tabi. bi tane uyuz bi çocuk vardı ingiliz, yahoo'ya uygulama satmış. 30 milyon dolar almış, daha 16 yaşında. bu tarz tipleri tenzih ediyorum. nitekim ben o kadar zeki birisi değilim. belki de yönlendiricim yoktur, çok da kötü değilim çünkü. neyse konumuza dönecek olursak siz diyelim ki çok zekisiniz, burs felan alamıyorsunuz ama diyelim ki tıp fakültesinde okuyorsunuz. yada şöyle iyi bir mühendislik, ama türkiyede ilk 100e girememişsiniz ve bursunuz yok, aldığınız para sadece aileden gelen ve bir miktar da devlet kredisi.
    soruyorum size hayattan zevk alabilir misiniz bu durumda. benim arkadaşlarım var şuanda, adamlar dünyayı geziyor, şuan nerede olduğunu bilmediğim arkadaşım var. hepsi baba parası, ama ileride cv'lerine yazacakları bir ton şey biriktiriyorlar aynı zamanda, onların çocukları da aynı düzeni devam ettirecekler. onlar da çocukken iphone alıp okula jiple bırakılacaklar. bense orta direk bir aileden geliyorum. şuan iphoneum yok, jipimiz olmadı hiç. şöyle bir kız arkadaşım olsun da onu gezdireyim diyecek bir param yok, param kendime zor yetiyor. ama arkadaşlarım bu konuda rahat, babası belki de aylık 3-4 bin lira para gönderiyor oğluna, o rahat okumasın da ben mi okuyayım. bense okulu bitirince iş bulma derdindeyim. iş bulursam ne ala, daha bulamazsam bide o durum var. ben ileride ne kadar başarılı olursam olayım, bu iğrenç rezil çocukluğu silemeyeceğim, geri dönüşü yok, artık yaşandı, ve zaman geriye akmıyor ne yazık ki. ama ileride çalışarak kendi çocuklarımı rahat yaşatma şansım var. ama yine bu adaletsiz dünya ileride de düdükler mi beni diye düşünmeden edemiyorum. siz edebiliyor musunuz?

ailem zengin ben niye mutlu değilim.. hatta evden gitme çabalarındayım şuan konum vardı hatta ama silinmiş.

• bana trilyonlar verseler mutlu olmam.
    iyi forumlar
  • herkes şanslı doğmuyor bu hayatta şükretmek gerekir
  • quote:

Orijinalden alıntı: Freaky Romeo

Hep şükredelim.Bence şükretmek fakirleri susturmak için uydurulmuş bir şey.

Şükretmenin anlamını bilmeyince böyle yorum yapmak normal.. Şükretmek demek sana verileni en iyi şekilde değerlendirmek demektir.. Yani örneğin bir berber işini en mükemmel şekilde yapmaya çalışırsa, yaparsa müşterisi artar maddi durumu düzelir, huzurlu rahat bir hayat yaşamaya başlar.. Çok şükür.. çok şükür.. çok şükür demekle şükredilmiş olmaz.. vesselam..

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Haddat

quote:

Orijinalden alıntı: Freaky Romeo

Hep şükredelim.Bence şükretmek fakirleri susturmak için uydurulmuş bir şey.

Şükretmenin anlamını bilmeyince böyle yorum yapmak normal.. Şükretmek demek sana verileni en iyi şekilde değerlendirmek demektir.. Yani örneğin bir berber işini en mükemmel şekilde yapmaya çalışırsa, yaparsa müşterisi artar maddi durumu düzelir, huzurlu rahat bir hayat yaşamaya başlar.. Çok şükür.. çok şükür.. çok şükür demekle şükredilmiş olmaz.. vesselam..

Dostum şöyle düşün Dünyaya fakir geldin yiyecek ekmeğin yok sana gelip şöyle dediler şükret kolu bacağı olmayan var?

Kolu bacağı olmayana ne diyorlar ? dua et doğmayan varmı?

• quote:

Orijinalden alıntı: Haddat

olmayana değil olana bakmak lazım .. mesajımda ana tema budur.. daha kötü durumda olana bakıp çok şükür demek .. şirktir, nankörlüktür. . ilerlemeyi durdurur, insan kabuğunda büzüşür kalır..

Yaşar hoca hesapmı açtın yine

tak tak tak vuruldun çık hocam
  • quote:

Orijinalden alıntı: seksat59

fazlasıyla haklısın. benimde arkadaşlarım var aşkla antalya yazım havalarda uçuş yapıyorlar şehirden şehire. çocuk bankacılık ve sigorta okuyor %50 burslu ezmek için sölemiyorum ama vasat bölüm olduğu aşikar ama yanında aynı yaşıtında max bi kızla aşk yaşıyor kitap açtığı yok ben bur inşaat mühendisliğinde kendi kendime fizik çalışıyorum zamanımı boşa harcıyorum. bide iki yabancı dil bil belli başlı programlar öğren diyolar yani okumaklada bitmiyor sonuna kadar. hatayı nerde yaptım hatayı sayısal seçerken yaptım tm de olsam kızlara karşı erken uyanırdım belki mal gibi matematik kasıcağıma sınıfı geçmek için kızlarla gezseydim herkes geçti kasan kasmayan bişey farketmedi.şimdi üniversitede de aynı ben ders çalışıyorum onlar geziyor onlar benim istediğim hayatı yaşıyor bense imreniyorum. bende nokia 6303i javayım hayla onda iphone. bana gelince oku çalış iş bulamassın iş krizleride hep beni buluyor zaten ona hiç bişey yok sadece eğlen. millet 19 yaşında olmak için herşey yapar bense hayattan bıkmış halde gereksiz yaşıyorum sanki

hocam hayatımı anlatmıssın bende inşaattayım sayısal seçme olayı falan hepsi aynı hayattan bıkma olayıda farksız

• Kapitalist sistem
  • Zengin çocukları tabiki inşaat mühendisi olup amelelik yapmıcak, o Yıldız tekniklilerin işi, itülülerin işi, Sabancı koç mezunu adam 4000 altına çalışmaz bile. Fakirsen tıpçı olacaksın kardeşim,niye mühendis olasın. Asistanlıkta aylık 5000 para var. Senin mesleğin yanlış , fakir çocuğu mühendis olmaz, acımazlar, amele gibi çalışırsın.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Guest-F92CEA8E2 -- 19 Ekim 2013; 12:09:43 >
  • Dünya'nın en kızgın nüfusu orta kesimdir.

Rızkın 10 da 9 u ticarettedir.

Bu kadar.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: modifci

Dünya'nın en kızgın nüfusu orta kesimdir.

Rızkın 10 da 9 u ticarettedir.

Bu kadar.

hocam amerika guncenizi uzunca okumustum. bende bu yaz @aslancaca ile birlikte work and travel yapmak istiyorum. siz bu tecrubeyi yasamis biri olarak wat'i onerir miydiniz?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi panter20 -- 19 Ekim 2013; 12:32:45 >
  • Konuyu açan arkadaşın demek istediğini çoğu kişi anlamamış; "Çalış, ekmeğini kazan, sen de onlar gibi ol", "Onlarda para var, huzur yok", "Hâlimize şükretmek lazım" falan demiş.

Konuya sonuna kadar katılıyorum. Buradaki asıl mesele, konu başlığında da denildiği gibi, aileden gelen zenginlik. Çok uzun dökemeyeceğim düşüncelerimi, vaktim yok; ama örnek vereyim kendimden: Ailemden ayrı okuyorum ve devletin verdiği kredi ve ailemin gönderdiği bir miktar para ile İstanbul gibi bir yerde eğlenceye param pek kalmıyor doğal olarak. "Sen oraya okumaya gidiyorsun" diye düşünenler olacak. Kusura bakmayın da robot değiliz, insanız. Ben yurda gidip derslere veya bilgisayara kapanırken ve bu artık yaşam şeklim hâline gelmişken, arkadaşlarımın Facebook'ta fotoğraflarını paylaşa paylaşa bitiremediği bar eğlencelerini, Erasmus veya öylesine gezmek için gittiği New York, Paris, Madrid, Nice, Roma vb. yerlerde yaşadıklarını görünce gayet de "Para var, huzur da var" diyorum. Bu sadece örnekti, tabii ki tek kıstas bu değil. Benim ailemin böyle bir yurtdışı gezisini karşılayacak gücü yok mesela, yaşıtlarım şanslıyken.

"Sosyal ilişkiler" başka bir şey. Arkadaşlarımla aram iyi denilebilir. Burada mesele bu değil.

Not: Ben de iyi bir üniversitenin iyi bir bölümünde 3. sınıftayım.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Guest-C1E9C52E6 -- 19 Ekim 2013; 12:34:38 >

• ailem çok zengin. amerikan koleji mezunuyum. Hiç bi ülkeye gitmedim, hiç bi partiye katılmadım.Bunlar mallıktır, iyi şeyler değil. Yurtdışına gezi amaçlı gitmek gerizekalılıktır artı para kaybıdır, bunlar özenilecek şeyler değil. Geziye harcanan , partiye harcanan para çöptür...
  • dont know kullanıcısına yanıt
    Ben mi dedim sana hayata başlarken hardı seç diye ama easy de herkes oynar mühim olan hardda oynamak

• Yorumları okumadım ama eminimki burada ya ailen olmasaydı ya kolun olmasaydı ya kör olsaydın diyenler olacak biliyorum. Veya zenginler işte okumayıp parayı yiyip sonra intihar eder bu tiplerde diyenlerde olacak.

Ama bunları demeleri hiç birşeyi değiştirmeyecek mutlu olmamız için mutlaka altımıza bakmak veya bazı şeyler olursa o da kötü olur diye kendimizi avutmak saçma. Dediğin herşey doğru bu dünya böyle işte paran varsa senden yaşlarca büyük biri abi ayağı bile çeker sana hayat bu.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Kavun11 -- 19 Ekim 2013; 12:55:40 >
  • Iddaa ve altılı calıs

Alman lıgıne ust oyna

Stutgart harıc

• 
Sayfa: önceki 34567
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.