Şimdi Ara

Ailem komple Covid-19 Oldu (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
138
Cevap
6
Favori
12.482
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
117 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Derdi çekene sor demişler. Geçmiş olsun hocam, Acil şifalar dilerim.
  • geçmiş olsun hocam...
    çevremde 3 arkadaşımda pozitif çıktı benimde onlarda boğaz ağrısı ve halsizlik.. sanırım en büyük belirti baş ağrısı ve halsizlik...

kim ne derse desin ölümler ve vaka sayıları gizleniyor.. çoğu ölümlü vakaya normal ölüm yazılıyor
  • Geçmiş olsun hocam, acil şifalar dilerim.
  • geçmiş olsun ekip geldi mi ne durumdasın
  • REV0 R kullanıcısına yanıt
  • çok geçmiş olsun kısa zamanda atlatırsınız umarım. bu aralar sanki virüs bitmiş gibi insanlar çok duyarsız tehlike giderek büyüyor allah sonumuzu hayır etsin.
  • geçmiş olsun Allah şifa versin size
  • quote:

Orijinalden alıntı: gecekorrr

geçmiş olsun ekip geldi mi ne durumdasın
    Ekip falan gelmedi hocam. Halk sağlığı merkezinden aradılar, sağlık durumunuz nasıl diye o kadar sadece.
    Telefona da saçma saçma mesajlar yolluyorlar bir de. Pandemi sürecinde öğrendiğimiz her şeyi link atarak falan anlatmaya çalışmışlar.

Akşama doğru ben, kardeşim ve ablam test olmak için gideceğiz. Virüsü kapmamamız mümkün değil. Kadın bize yemek yaptı, oturup beraber yedik, içtik. Sarıldık. Muhtemelen virüs bedenimizde, kuluçka sürecinde.

Annemin ağrıları bugün daha da artmış. Verdikleri Favipiravir ilacı ağrı kesici değil, Antiviral. Sadece virüsün hücrelere tutunmasını zorlaştırıyor. Hafif ve orta vakalarda daha çok işe yarıyormuş.
    Yanında ağrı kesici olarak Arveles veriyoruz. Yemek yiyemiyor ya da yerken zorlanıyor. Hastalık iştah bırakmıyor. Biz de takviye olsun diye B12 vitamin ilacı vereceğiz bugünden itibaren.

Perşembe ve Cuma günkü durumuna göre acile götürme ihtimalimiz var. Hipertansiyonu var. Guatr hastalığından ameliyatlı. Yıllardır troit bezi ilacı alıyor. İnanıyorum ki kazasız belasız atlatır bu hastalığı.

• MehmetNY kullanıcısına yanıt
    kekik nane yogurtla yemeye calisin hocam.

c vitamini veyahttps://www.fitbull.com/nutraxin-immun-s-60-tablet.html

bundan alin

• quote:

Orijinalden alıntı: MehmetNY

Ekip falan gelmedi hocam. Halk sağlığı merkezinden aradılar, sağlık durumunuz nasıl diye o kadar sadece.
    Telefona da saçma saçma mesajlar yolluyorlar bir de. Pandemi sürecinde öğrendiğimiz her şeyi link atarak falan anlatmaya çalışmışlar.

Akşama doğru ben, kardeşim ve ablam test olmak için gideceğiz. Virüsü kapmamamız mümkün değil. Kadın bize yemek yaptı, oturup beraber yedik, içtik. Sarıldık. Muhtemelen virüs bedenimizde, kuluçka sürecinde.

Annemin ağrıları bugün daha da artmış. Verdikleri Favipiravir ilacı ağrı kesici değil, Antiviral. Sadece virüsün hücrelere tutunmasını zorlaştırıyor. Hafif ve orta vakalarda daha çok işe yarıyormuş.
    Yanında ağrı kesici olarak Arveles veriyoruz. Yemek yiyemiyor ya da yerken zorlanıyor. Hastalık iştah bırakmıyor. Biz de takviye olsun diye B12 vitamin ilacı vereceğiz bugünden itibaren.

Perşembe ve Cuma günkü durumuna göre acile götürme ihtimalimiz var. Hipertansiyonu var. Guatr hastalığından ameliyatlı. Yıllardır troit bezi ilacı alıyor. İnanıyorum ki kazasız belasız atlatır bu hastalığı.

Alıntıları Göster
    Allah kolaylık versin

• Kardeşim geçmiş olsun. Benim ailem de geçirdi komple ben de yaşadıklarımı anlatayım. Yıllık izle memlekete gitmiştik izin bitiminde ben Ankara'ya döndüm ailem memlekette kaldı. Planım benim de bayramda onları gidip almaktı. Ben geldikten 1 gün sonra eşim çocuklar ile birlikte hastaneye gitmiş. aradan 4 gün geçtikten sonra eşimde belirtiler başladı. ben hemen doktora yönlendirdim çünkü yaz dönemi için ağır bir gribal enfeksiyon geçiriyordu. Doktor sadece akciğer filmi çekip sen covid değilsin deyip gönderdi. Oradan üç dört gün daha geçip kayınpeder ve kayınvalide de belirtiler başlayınca hepsini tekrar hastaneye gönderdim. Sonuç hepsi pozitif çıktı. Tabi bu geçen sürede akrabalarla birlikte yaklaşık 17 kişiye bulaştırdı. Sağlık il müdürlüğü beni telefonla aradığında filyasyon ekibi gelmesi gerektiğini oturduğumuz sitede ki için temasını çok fazla olduğunu söyledim. Ancak nafile hiçbir şekilde filyasyon ekini gibi gelmedi. ayrıca testler Özel hastanede yapılmıştı özel hastaneden aldığımız ilaçları haricinde devlet hiçbir şekilde ilaç göndermedi. daha da kötüsü 14 gün geçtikten sonra hepsini iyileşmiş saydılar ve negatif ve amaçlı test hiçbirine yapmadılar. Ben cuma günü memlekete gidip ailemi alıp Ankara'ya geldim. Şu an için bir belirtim yok ama 14 gün geçene kadar ne olacağını bilemeyeceğiz.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >

• Ekip vs. hic bir sey gelmiyor. Babam yakalandı bu hastalığa anneme zarzor yaptirdik testi oda ilk gün negatif çıktı. Sondaki 10 gün aynı evde abim annem ve babam yaşadı, ancak babamın durumu kötüye gidince hastanede tedavi altına alındı 7 gün sonunda iyileşip çıktı. Evde geçirilen ilk 5 gün her gün birileri arayip durumu sordu, bunun dışında herhangi bir şey yapılmadı. Abime bir kere bile test yapılmadı.

"Filyasyon" sözcüğünü duyduğumda gülüyorum...

• Geçmiş olsun. Alınan önlemler hedef covid-23. Pazara gittim maske yok pazarcılarda, suratina suratına domat 3 salatalık 3 diye bağırıyorlar. Pazar alanlarına girmemek lazım m Ülkecek yrr yemişik.

• ülkede hiç bir şey mi düzende değil yav
  • Geçmiş olsun reis hastalık hakkında umarım her şey sizin için iyi yönde ilerler . Corona hakkında bilgilerin içinde takipteyim herkeze sağlıklı günler .

• ehmengineer E kullanıcısına yanıt
    covid-19'un bir diğer belirtisi (yaygın olmayan) koku ve tat alma bozukluklarıdır.
  • YananGülYoldaşlığı Y kullanıcısına yanıt
    Tek belirtim bu ve hastaneler bunu tek başına tahlil için kabul etmiyor. Bir tane lab buldum. Ücreti karşılığında oraya yaptıracağım inş.

• kardom öncelikle geçmiş olsun, testler senin düşündüğün gibi 1 günde çıkmıyor çünkü test aşama süreleri var. her ne kadar aynı gün deseler de malesef öyle olmuyor. testler en az 3 gün ile 5 günü bulabiliyor. bu heryerde yani dünyanın her yerinde geçerli. nerden biliyorsun diyorsan, yurtdışından arkadaşım covid 19 sürecinde hastalığa yakalandı. şu an ise yoğun bakımda. arkadaşlar hala inanmayanlar var ama cidden gördüm ya, doktor arkadaşın yanına giderken o hastaları, doktorun sürekli ölüm ile yaşam arasındaki davranışlar, adamlar sürekli korkuyor bize de bulaşır diye. kardeşim gitmeyin hastanaye. temas halinde olmayın. keşke şöyle böyle yapmasaydım diyen onlarca hastanın pişmanlıkları. kardeşim bu illet her şekilde bulaşıyor. yakınlarınızla temas haline girmeyin. sevgiliniz bile olsa. hava temas hiç farketmiyor. bulunduğu ortamda hava yoluyla da bulaşıyor. mümkün oldukça maskeyi bırakmayın, temas halinde bulunmayın, özellikle de diyorum HASTANAYE MÜMKÜN OLDUKÇA GİTMEYİN. en kötüsü sağlıkçıların Allah yardımcısı olsun. inanmıyordum o durumu gördükten sonra şok oldum. kardeşim ister biyolojik savaş deyin buna istersen masal deyin. ama bir salgın var, ve bu salgın gerçekten ölümcül. özellikle de bünyesi zayıf olan insanlarda.

• Hocam işlerine gelirse açıklanıyor benimki 15.28 de numune alındı 22.03 de açıklandı

• 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.