Şimdi Ara

Ailem komple Covid-19 Oldu

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
137
Cevap
7
Favori
12.433
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
 • Konu İstatistikleri Yükleniyor
117 oy
Öne Çıkar
Giriş
Mesaj
 • Arkadaşlar öncelikle şunu söyleyeyim, tüm kurallara riayet eden biriyim. Zaten durumu öğrendikten sonra evden çıkmadık hiçbirimiz.
  Ama şu yaşlılara laf dinletemiyoruz, şeyine takan yok biz gençleri.

  Geçen hafta annemde soğuk algınlığı belirtileri vardı. Yorgundu.
  Cuma sabahı Covid-19 şüphesiyle hastaneye götürdük. Doktor tedavi etmek için Covid-19 testi istedi. Yaptırdık.

  Cuma sabahından bugün, salı öğlene kadar e-nabız sistemine düşmedi. Her gün sağlık bakanlığı destek hattı 184'ü aradık ama nafile.
  En son Twitter üzerinden kendilerine sitem ettik ve bu sabah sağlık bakanlığından arayıp Annemizin Covid-19 pozitif çıktığını söylediler.

  Filyasyon ekibi gelecekmiş bugün. Telefonda bana belirti çıkmadan test yaptıramayacaklarını söylediler. Zorla da olsa ben o testi evdeki herkese yaptıracağım.

  Milletvekilleri haftada 8 defa test olurken, bakanlar günde 3 defa test olurken biz ömrümüzde 1 tane test bile olamayacak mıyız?

  Yahu 5 gün boyunca öve öve bitiremedikleri şipşak testlerinin sonuçlarını alamadık. Hani 40dk'da sonuç veriyordu.

  İlk gün sonuç çıksaydı kimse kapmazdı. Şimdi evdeki herkeste hafif belirtiler var.
  Ne yapayım ben? Anneme, babama, hamile ablama bir şey olsa o sarayını başına yıkmaz mıyım?!
  Fahrettin Koca da gitsin sosyal mesafe desin. Sen Önce şu testleri 5 günden önce çıkarmaya çalış da mesafeye biz bakarız.

  Konu Covid-19 günlüğü olacaktır. Gün gün yaşananları aktaracağım.

  1. edit:

  En erken belirtiler: ishal ve üşüme.

  İlk belirtiler: Aşırı yorgunluk, baş ağrısı, ateş.

  Bu belirtiler en azından bizim evdekiler için geçerli. Sizde farklı belirtilerle başlayabilir.
  Bu sabah ishal olduğumu farkettim bu arada. Yani ben de muhtemelen...

  2. edit:
  Annemin rahatsızlığı artınca acile götürdük.
  HİDROKSİKLOROKİN SÜLFAT 200 mg TABLET vermişler. 10 adet. Sabah-akşam tok karna birer tane. 5 günlük yani.
  Bildiğim kadarıyla bu ilacın da yan etkileri çok fazla. Ölmekten iyidir elbette.
  Filyasyon ekibini bekliyoruz hâlâ.


  3. edit: (20.08.2020 - Perşembe)

  Can sıkıcı bir güncelleme olacak. okumak istemeyenler için özet: İyi giden hiçbir şey yok.

  Filyasyon ekibinin gelmeyeceğinden emin olduk. Günlük olarak Halk Sağlığı Merkezi'nden arıyorlar. 3 gün olmasına rağmen Filyasyon ekibinin gelmediğini söyledim. Telefondaki memur da duruma şaşırdı. Birkaç tavsiye verdikten sonra resmi olarak söyleyemeyeceğini; ama filyasyon ekibi hala gelmediye hastaneye gitmemiz gerektiğini söyledi. Karantinada olup olmadığımızı bilmiyoruz. Bize resmi bir bildiride bulunulmadı, kağıt imzalatılmadı. Ama kendi kendimizi karantinaya aldık, evden çıkmıyoruz.

  Dün Abim ve Babam Pcr testi oldular. Yengem ve abim kendi evlerinde karantinadalar.
  Bugün de ben ve Ablam test olmaya gittik.
  Sabah, ben ve ablamda hafif öksürük vardı. Ablamın dediğine göre kendisinde "tuhaf bir baş ağrısı" varmış. Bünyesi zayıf, bari ona bir şey olmasın. Evi şu an ben ve ablam idare ediyoruz. İkimiz de hastalanırsak artık koyverip gideceğiz her şeyi(O kadar çaresiziz).
  Babamda bir şey yok şimdilik. Ama psikolojik olarak hasta olmuş bile. :/
  Test olmayan bir kardeşim kaldı. Onda da belirti yok.

  Annemin ateşi bugün bayağı yüksekti. Vücudunun her yerinin ağrıdığını söylüyor. Kendisine sordum, nefes darlığı yok diyor. Ağrılardan çok şikayetçi, normal bir ağrı değil diyor. Tat alma ve koku duyularından bir sorun yok. İshal devam ediyor. Sırt ağrısı yok; ama bel ağrısı var. Böbreklere tutunmuş olabilir virüs.

  Feci bir sıkkınlık-bıkkınlık hali var. Moral hiç yok. Arada bir güldürmeye muhabbet etmeye çalışıyoruz.
  Oturduğu yerde 5dk'dan fazla oturamıyor. Kalkıp yere oturuyor, kanepeye geçiyor, tekrar yatağa uzanıyor, gücü yetiyorsa odada biraz yürüyor vs. günü böyle geçiyor. Ateşi çok yüksek değil galiba. Ama ağrıları için ilaç veriyoruz.
  Kronik hastalıkları da var. Başka ilaçlar da alması gerekiyor. Karaciğerinde yük oluşuyor, farkındayız. Kan tahliline göre ilaç alması gerekiyor, farkındayız.
  Diğer hastalıkları bu virüsle nüksetmeye başladı. Normal bir günden iki kat fazla tuvalete gidiyor. HİDROKSİKLOROKİN SÜLFAT iacından mıdır, virüsten midir, diğer hastalıklarının artmasından mıdır anlayamadık.
  Yarın durumu düzelmez veya ağırlaşırsa Ambulans çağırıp hastaneye götürmeyi düşünüyoruz. Orda ne yapabilirler bilmiyorum. Ama en azından bi kan değerlerine bakmak gerekiyor onu biliyorum.

  Halk sağlığı merkezinin diğer kurumlardan haberdar olmaması, Test yapan-yaptıran kurumun iletişime geçmemesi sağlık bakanlığının artık süreci yönetemediğini gösteriyor. İletişimde kopukluklar var. Her yerden sızdırıyor, hangisine yama yapacaklarını bilemez oldular artık.
  Yayınlanan rakamlara inanmıyordum; ama artık sittin sene inanmam.  4. edit: (30.08.2020 Zafer Bayramı kutlu olsun)

  Merhaba arkadaşlar, Annemle ilgilendiğim için uzun zamandır konuyu güncelleyememiştim. Müsadenizle yaşananları anlatayım.

  Annem iyileşiyor
  Annemin Plaquenil ilacı geçen hafta pazar sabahı bitti. Pazar gününden başlamak üzere durumu hep daha da iyileşmeye başladı. Şu an arada bir gelen baş ağrıları dışında bir rahatsızlığı yok. Tabii hala ayrı odada kalıyor.

  =======================================================

  • Virüsü tahminen 7-10 ağustos arasında kapmıştı.(Başka ihtimal yok)

  • Virüsün ilk hafif belirtisini gösterdiği gün 12 ağustos çarşamba. (evet, belirtiler bu kadar erken çıkabiliyor)

  • 18 Ağustos salı günü annemin pcr test sonucunu öğrendiğimiz gün.

  • 18-23 ağustos Plaquenil ilacı aldığı günler

  • Covid-19 hastalığının en ağır geçtiği günler 16-21 ağustos.

  • İyileşme sürecine girdiğini anladığımız gün 22 ağustos ve sonrası.

  =======================================================

  Arkadaşlar, hastalığın en ağır geçtiği günlerde annemi kaybedeceğim diye çok korktum. Durumu o kadar kötüye gidiyordu. Doktorun bize rahatsızlığı artarsa ağrı kesici ve ateş düşürücü vermemizi, eğer ateşi düşmüyorsa hastaneye götürmemizi tavsiye etmişti. Hastalığın en ağır geçtiği gece saat saat takibini yapıyordum ve ateşi düşmezse sabah annemi götürmesi için ambulansı çağıracaktım. Nitekim ağrı kesiciler Plaquenil ilacının da yardımıyla işe yaramaya başlamıştı(ilk günlerde işe yaramıyordu).

  Annem, tedavinin ilerleyen günlerinde az da olsa nefes almada zorlandığını söylüyordu. Kas ve eklem ağrıları dayanılmaz düzeydeydi. Günde 2 defa ağrı kesici veriyorduk. Hastaneye götüreceğimiz gün durumu iyileşmeye başlamıştı.

  Evdeki diğer aile üyelerinin test sonuçları tam 5 gün sonra çıktı. O süreçte kimse birbiriyle mümkün olduğunca temas etmemeye çalışıyordu. Yemekler ayrı yeniyor, eller yapılan her şeyden önce ve sonra yıkanıyordu. Nihayet ki herkesin sonucu NEGATİF çıktı.

  Süreç gerçekten çok zor ve çok stresliydi. Bu karantina süresi boyunca kurallara kesinlikle riayet ettiğimizi de belirtmek isterim.
  Ama sosyal devletin görevini yerine getirmeyip kendi vatandaşını kendi haline bırakmasını da unutmadım, unutmayacağım.
  FİLYASYON EKİBİ HİÇ GELMEDİ. Test olmaya biz gittik. Aile sağlığı merkezi ilk 2 gün dışında daha da aramadı. Evde ölsek, ölümüzün kokusu çıkana kadar kimsenin haberi olmazdı herhalde. Akrabalarıma da ayrı kıl oldum o ayrı bir konu zaten.

  **************************************************
  Öğrendiğim birkaç şey:

  Bakın bu aşırı çokomelli:
  1- Virüs hava yoluyla kolay kolay bulaşmıyor. Test sonuçları çıkana kadar annemle aynı odada oturup aynı masada yemek yedik. Hatta sırtı ağrıyor diye hayırlı bir evlat olup masaj da yaptım.
  Bunlara rağmen Bulaşmadı kimseye.

  Tamam sonucu öğrendikten sonra annemin odasına giderken, çift kat maske, koruma gözlüğü ve eldivenle gittik. Hatta aynı tuvaleti kullanıyoruz diye tuvalete bile maskeyle girdik.(Her seferinde temizleyicilerle temizliyorduk) Ama ilk günlerde bilmediğimiz için tedbir namına bir şey yoktu haliyle.

  2- Akrabaların ben... Akrabalarınızı sevmeyin arkadaşlar. Az çok tahmin ediyorsunuzdur.

  3- Devletin size vereceği en büyük destek Plaquenil ilacı olacaktır ki onu gençlere vermiyorlar bile.

  4- Virüs kaparsanız bünyenize, bağışıklık sisteminize güvenmek dışında başka çareniz yok. Sizi kurtaran onlar.

  5- Virüs siz elden güçten düşün diye iştah mı bırakmıyor bilmiyorum ama yemek falan yiyemiyordu annem.

  6- Annemin tat alma duyusu bozulmuştu. Tatlı bir şeyi acı, tuzlu olanı da tuzsuz diye alabiliyordu.

  7- Plaquenil ilacının yan etkisi olduğunu düşündüğüm bir şey var. Annem okuma gözlüğü kullanıyordu arada bir. Şu sıralar artık gözünün iyice gözlüksüz göremediğini söylüyor. Bu ilacın bildiğim en büyük yan etkisi buydu zaten.
  Covid-19 tedavisi sonrası kör olan hemşire, katarakt olan doktor bile vardı.

  **************************************************

  SON OLARAK;

  Virüs yok yalan diyenler, virüsün öldürücü olmadığını iddia edenlere ağız dolusu küfür etmek istiyorum.

  Sahillerde beach club'larda eğlenenlere, Barlarda coşanlara, AVM'lerde, meydanlarda gezenlere yani mecbur olmadığı halde kalabalık ortamlara girenlere Allah akıl fikir versin diyorum.
  Devlet size izin verdi diye(asıl devletin kabahati aslında) bunları Pandemi döneminde yapmak zorunda değilsiniz. Size bir şey olmasa da sevdiğiniz birinin elinizden kayıp gitmesini izlemek, evet sadece izleyebilmek hiç hoş değil emin olun.  < Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi MehmetNY -- 30 Ağustos 2020; 16:7:7 >
  < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı > • Kocayi takan var mi bu saatte ? Gazetecinsen ekonomistine herkes verilen sayilarin dogru olmadigini biliyor. En az 6 ila 10 arasinda carpin deniliyor. Ulke capinda toplam vala sayisi X iken sadsce bir sehirde valinin yaptigi X sayisi vaka aciklamasi daha gecen hafta falan oldu. Sonrasinda tabipler birliginin yaptigi basit bir matematik hesabi ile (ki tum rakamlar saglil bakanliginin rakamlariydi) verilen rakamlarin tutmadigi gorduk. Sadece bir gunde saglik bakanligin verdigi yalan rakamlar baz alinsa bile 3000 vaka kayip.

  Durum boyleyken kocanin yaptigi aciklamalari takmak saf kerizliktir.

  Isin komedisi akli olmayan keriz turist de ucuz diye turkiyeye gelmeyr basladi. Bazi ulkeler de turkiyeyi kirmizi bolgeden saymiyor "resmi rakamlardan" oturu. Dolayisiyla turkiyenin yalan covid mucadelesi avrupa ve dunya genelinde cikacak muhtemel 2ci dalgaya da katki edecek. Sonrasinda olacaklar malum. Hem kendimize yalan atip oldururken hem de dunyanin basina bela olacagiz. ABD cinden tazminat talep ediyor covid icin unutmasin kimse. Yalan mucadelenin sonu uluslarasi mahkemede biter.

  AVM kapanmasin diye yarim yamalak sokaga cikma yasagi ilan edildi, sonrasi bu. Hacdan donenlerin gordugu ozel muamele ile bana gore covid mucadelesi ciddiyetini ta o zaman yitirmisti. Sonrasinda olan ve verilen rakamlarin hicbirinin gozumde bir degeri yoktur.

  Konu sahibine gecmis olsun. Diger uyeler de maske taksin falan demeyecegim, maskenin bir onemi yok cunku. Maske hasta olanlar icin onemli cunku partikul dagilimini yuzde 90 durduruyor. Maske takinca hastanin baskalarini enfekte etme riski yuzde 90 iniyor. Sosyal mesafe de kacan yuzde 10luk partikuller icin. Bunun disinda gozlerden ve kulaklarinizdan da enfekte olma riskiniz var, sadece maske takilmasinin bir etkisi yok. Gozluk ve kulaklari kapatacak ekipman da gerekiyor tam koruma icin.

  Bu yuzden hastalar maske takmadikca hasta olmayanlarin maske takmasinin bir anlami kalmiyor. Bu sebeple hasta olmayanlar evde kalsin, disari cikmasin. Cikacak sa da sosyal mesafeye dikkat etsin. Toplu tasima araclarindan uzak durun. Kafelerden uzak durun. Tatil matil yapmayin. Illa kafa dinleyecekseniz outdoor sporlarina bakin. Plaja gidecegine daga cikin yuruyus yapin.

  Herkese tekrar gecmis olsun.
  Hocam, şimdi efendiliğimi bozup da konuyu kirletmek istemiyorum.
  Ne saçmalıyorsunuz? Annem cenderme gibi kadındır. Eski toptaktır. 53 yaşında; ama yine de senin tanıdığın kızların hepsini donunda sallandırır bu yaşıyla. Gribi geç yani.

  Ama şu an yan odamda ağrıdan seslerini duyuyorum. Yanına gidiyorum, bir şey yapamıyorum, çaresizim.

  Afedersiniz ama sizin merhamet duygularınızı iletmeyen sinir reseptörlerinize sokayım.
  Sevdiğin insan yanında eriyip giderken, acı çekerken, elin kolun bağlı kalınca anlarsın korkmaya gerek var mı yok mu.
  Hocam, gerçekten kestirmek zor.
  Ablam evlendi. (Düğün falan olmadı tabii) Ablamın eşi, zorunlu şark görevi dolayısıyla Şırnak'ta öğretmen.
  Annem, yengem, Ablam, Eniştem ve Annesi(5 kişi) Uçak bileti aldılar ve yeni evi temizleyip dizmeye gittiler.

  Ben Anneme gitme, oralar sıkıntılı, vakalar patlamış desem de dinlemedi. Bayağı bir tartıştık o zaman. En son ne haliniz varsa görün demiştim. Konuda da yazmışım sitemimi zaten.

  Gittiler 5 gün kalıp geldiler. Söylediklerine göre gezmemişler, sadece evde kalmışlar; ama bence seyahat etmek bile yeterli bir tehlike.
  Uçakla buraya gelirken, uçakta çok üşüdüğünü söylemiş, klimadan şikayet ediyormuş. Bence işte o an virüs vücutta kendini göstermiş.

  5-6 günde virüsün kendini göstermesi mümkün müdür bilmiyorum.
  Esenler otogarında havaist otobüslerine binip Büyük havaalanına gitmişlerdi. İşte o an bulaşmışsa bulaşmıştır. Giderken yani.
  Dönüşte de vücutta tutunmuştur.

  İşte burda 14 gün muhabbeti ne kadar doğrudur ondan şüphe etmeye başladım. Daha erken de kendini belli edebiliyor galiba.

  Annem oraya gidip gelene dek bizde herhangi bir belirti yoktu bu arada.
  5 gün boyunca sonuçları bekledik, o sürede bulaştı bize.
  İlk gün test sonucu çıksa annem dışında kimseye bulaşmazdı.

  Telefonda sağlık bakanlığı görevlisiyle kavga ettim. Test olmak istiyoruz, durum bu bu dedim. Belirti göstermeden test edemeyiz dedi görevli. Dedim nasıl test etmezsiniz bizi.
  Bakanı, milletvekili, CB görevlisi gün aşırı test olurken ben neden ömrümde bir defa dahi test olamıyorum.


  Sorunuz asıl cevabı: Muhtemelen uçakta veya havaalanında temas yoluyla bulaşmıştır. Çevremizde Covid'li kimse yok.
  Ekip vs. hic bir sey gelmiyor. Babam yakalandı bu hastalığa anneme zarzor yaptirdik testi oda ilk gün negatif çıktı. Sondaki 10 gün aynı evde abim annem ve babam yaşadı, ancak babamın durumu kötüye gidince hastanede tedavi altına alındı 7 gün sonunda iyileşip çıktı. Evde geçirilen ilk 5 gün her gün birileri arayip durumu sordu, bunun dışında herhangi bir şey yapılmadı. Abime bir kere bile test yapılmadı.

  "Filyasyon" sözcüğünü duyduğumda gülüyorum...
  Hocam yaşlılara laf anlatamıyorsunuz işte.
  Virüslü demek onlar için kirli, pis, kötü demek. Onlara virüs kapmış olabileceklerini söyleyemiyorsun.
  Kadın habire üşüttüm deyip duruyordu. Öyle deyince de bir şey diyemiyorsunuz.

  İlk gün gelir gelmez bize yemek yaptı. Dedim rahatsızlığın varsa neden mutfağa girdin, sen mi yemek yapacaktın diyor??? Sanki sipariş geçemem.
  Yani anlayacağınız bizim de içimiz şu şeylerden dolmuş.
  Ayrıca evde 5 kişi var. 4+1 ev. Apartman. Nereye kadar sosyal mesafeyi sağlayabileceğiz.
  Evde 1 kişi kaptı mı herkese bulaşır, kaçarı yok.


  Test kitleri konusuna gelirsek de, hatırlarsanız pandeminin başında test kitleri daha kimsenin elinde yokken Erdoğan'ın akrabalarında görüntülenmişti.
  Geçenlerde bir milletvekili 10 günde 8 defa test olduğunu söylemişti.
  İbrahim Kalın günde 3 defa test olduğunu söylemişti.
  Erdoğan'ın danışman ordusu da gün içinde birden fazla kez test oluyormuş.
  Cumhurbaşkanlığı 43 bin çalışanı 3 günde 1 test oluyorlarmış.

  Şimdi tüm bunlar günlük yapılan teste yazılıyor. Düşünün, yarısı Erdoğan ve avanesinin. Diğerleri de vatandaşın.

  Başka da bir şey demiyorum. Bundan sonra ağzımdan çıkacak her söz sin-kaflı olacağı için aktrollere fırsat vermek istemiyorum.
 • Geçmiş olsun. Allah CC şifalar ihsan etsin inşaAllah..
 • günde 75 bin test yapılıyormuş
 • Geçmiş olsun hocam.

  < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
 • Geçmiş olsun takipteyim

  < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
 • Geçmiş olsun hocam.
  Hastalık geçtikten sonra bu mesajı yanıtlayabilir misiniz ? Hastalar kaç günde iyileşiyor bunu bilmek istiyorum. Kimisi 5 günde iyileşiyor deniliyor kimisi 14 günde iyileşemiyor deniliyor.
 • Kocayi takan var mi bu saatte ? Gazetecinsen ekonomistine herkes verilen sayilarin dogru olmadigini biliyor. En az 6 ila 10 arasinda carpin deniliyor. Ulke capinda toplam vala sayisi X iken sadsce bir sehirde valinin yaptigi X sayisi vaka aciklamasi daha gecen hafta falan oldu. Sonrasinda tabipler birliginin yaptigi basit bir matematik hesabi ile (ki tum rakamlar saglil bakanliginin rakamlariydi) verilen rakamlarin tutmadigi gorduk. Sadece bir gunde saglik bakanligin verdigi yalan rakamlar baz alinsa bile 3000 vaka kayip.

  Durum boyleyken kocanin yaptigi aciklamalari takmak saf kerizliktir.

  Isin komedisi akli olmayan keriz turist de ucuz diye turkiyeye gelmeyr basladi. Bazi ulkeler de turkiyeyi kirmizi bolgeden saymiyor "resmi rakamlardan" oturu. Dolayisiyla turkiyenin yalan covid mucadelesi avrupa ve dunya genelinde cikacak muhtemel 2ci dalgaya da katki edecek. Sonrasinda olacaklar malum. Hem kendimize yalan atip oldururken hem de dunyanin basina bela olacagiz. ABD cinden tazminat talep ediyor covid icin unutmasin kimse. Yalan mucadelenin sonu uluslarasi mahkemede biter.

  AVM kapanmasin diye yarim yamalak sokaga cikma yasagi ilan edildi, sonrasi bu. Hacdan donenlerin gordugu ozel muamele ile bana gore covid mucadelesi ciddiyetini ta o zaman yitirmisti. Sonrasinda olan ve verilen rakamlarin hicbirinin gozumde bir degeri yoktur.

  Konu sahibine gecmis olsun. Diger uyeler de maske taksin falan demeyecegim, maskenin bir onemi yok cunku. Maske hasta olanlar icin onemli cunku partikul dagilimini yuzde 90 durduruyor. Maske takinca hastanin baskalarini enfekte etme riski yuzde 90 iniyor. Sosyal mesafe de kacan yuzde 10luk partikuller icin. Bunun disinda gozlerden ve kulaklarinizdan da enfekte olma riskiniz var, sadece maske takilmasinin bir etkisi yok. Gozluk ve kulaklari kapatacak ekipman da gerekiyor tam koruma icin.

  Bu yuzden hastalar maske takmadikca hasta olmayanlarin maske takmasinin bir anlami kalmiyor. Bu sebeple hasta olmayanlar evde kalsin, disari cikmasin. Cikacak sa da sosyal mesafeye dikkat etsin. Toplu tasima araclarindan uzak durun. Kafelerden uzak durun. Tatil matil yapmayin. Illa kafa dinleyecekseniz outdoor sporlarina bakin. Plaja gidecegine daga cikin yuruyus yapin.

  Herkese tekrar gecmis olsun.

  < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
 • @cmfalper
  @Medullitus
  @yuzyirmi
  @magnat_hifi

  Sağolun hocam, aman dikkat edin sizler de.

  @mi5skullanicisi hocam test sayıları doğru olabilir. 42 bin cumhurbaşkanlığı çalışanı 3 günde 1 test oluyormuş.
  Diğer kalan da artık normal vatandaşlardır herhalde.  < Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi MehmetNY -- 18 Ağustos 2020; 16:57:26 >
  < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
 • Geçmiş olsun. Acil şifalar.
 • Geçmiş olsun acil şifalar diliyorum

  < Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
 • Hocam çok çok geçmiş olsun.Tez zamanda ailecek sağlığınıza kavuşursunuz

  < Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
 • Çok geçmiş olsun..
 • Geçmiş olsun. En kısa sürede atlatırsınız bu illeti.
 • geçmiş olsun hocam ne şekilde kaptınız virüsü ona göre insanlar da önlem alsın

  < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
 • quote:

  Orijinalden alıntı: Mélih_1905

  geçmiş olsun hocam ne şekilde kaptınız virüsü ona göre insanlar da önlem alsın
  Hocam, gerçekten kestirmek zor.
  Ablam evlendi. (Düğün falan olmadı tabii) Ablamın eşi, zorunlu şark görevi dolayısıyla Şırnak'ta öğretmen.
  Annem, yengem, Ablam, Eniştem ve Annesi(5 kişi) Uçak bileti aldılar ve yeni evi temizleyip dizmeye gittiler.

  Ben Anneme gitme, oralar sıkıntılı, vakalar patlamış desem de dinlemedi. Bayağı bir tartıştık o zaman. En son ne haliniz varsa görün demiştim. Konuda da yazmışım sitemimi zaten.

  Gittiler 5 gün kalıp geldiler. Söylediklerine göre gezmemişler, sadece evde kalmışlar; ama bence seyahat etmek bile yeterli bir tehlike.
  Uçakla buraya gelirken, uçakta çok üşüdüğünü söylemiş, klimadan şikayet ediyormuş. Bence işte o an virüs vücutta kendini göstermiş.

  5-6 günde virüsün kendini göstermesi mümkün müdür bilmiyorum.
  Esenler otogarında havaist otobüslerine binip Büyük havaalanına gitmişlerdi. İşte o an bulaşmışsa bulaşmıştır. Giderken yani.
  Dönüşte de vücutta tutunmuştur.

  İşte burda 14 gün muhabbeti ne kadar doğrudur ondan şüphe etmeye başladım. Daha erken de kendini belli edebiliyor galiba.

  Annem oraya gidip gelene dek bizde herhangi bir belirti yoktu bu arada.
  5 gün boyunca sonuçları bekledik, o sürede bulaştı bize.
  İlk gün test sonucu çıksa annem dışında kimseye bulaşmazdı.

  Telefonda sağlık bakanlığı görevlisiyle kavga ettim. Test olmak istiyoruz, durum bu bu dedim. Belirti göstermeden test edemeyiz dedi görevli. Dedim nasıl test etmezsiniz bizi.
  Bakanı, milletvekili, CB görevlisi gün aşırı test olurken ben neden ömrümde bir defa dahi test olamıyorum.


  Sorunuz asıl cevabı: Muhtemelen uçakta veya havaalanında temas yoluyla bulaşmıştır. Çevremizde Covid'li kimse yok.  < Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi MehmetNY -- 18 Ağustos 2020; 18:29:38 >
  < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
 • ishal ve gece üşüyerek uyanmayı yaşadım. ateşimde var gibiydi hastaneye girdim ölçtüler 36.4 yapmayacaklarını tahmin ettiğim için dr nin kapısından döndüm geldim. şuan koku algım yok. koku alamayınca tatta yok. içim içimi yiyor ama yaptıramıyorsun. sizde de koku hissi kaybı var mı?

  < Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
 • quote:

  Orijinalden alıntı: ehmengineer

  ishal ve gece üşüyerek uyanmayı yaşadım. ateşimde var gibiydi hastaneye girdim ölçtüler 36.4 yapmayacaklarını tahmin ettiğim için dr nin kapısından döndüm geldim. şuan koku algım yok. koku alamayınca tatta yok. içim içimi yiyor ama yaptıramıyorsun. sizde de koku hissi kaybı var mı?
  Herkeste ayni semptomlar gözükmeyebilir, koku alma duyunuz gittiyse başkalarına bulaştirmadan gidin koku alamıyorum diyin mutlaka test yaptırın. Bu şekilde foruma yazarak hastalığınız hakkında bir sonuca varamazsıniz. Durumunuz elveriyorsa özel hastanelerde yapıyor test 180 tl felan sanırım.

  Bu şekilde beklemek sizede çevrenizdekilerede zarar verebilir. Hastalığınız ilerleyip ciğerinize inebilir, o zaman daha ağır rahatsızlanabilirsiniz.  < Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ForYouM -- 18 Ağustos 2020; 18:48:40 >
  < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
 • quote:

  Orijinalden alıntı: ehmengineer

  ishal ve gece üşüyerek uyanmayı yaşadım. ateşimde var gibiydi hastaneye girdim ölçtüler 36.4 yapmayacaklarını tahmin ettiğim için dr nin kapısından döndüm geldim. şuan koku algım yok. koku alamayınca tatta yok. içim içimi yiyor ama yaptıramıyorsun. sizde de koku hissi kaybı var mı?
  Hocam, sizin garanti covid-19.
  Siz ikinci evreye girmişsiniz. Virüs vücudunuzda ilerlemiş.
  Annemde kokulara karşı aşırı bir rahatsızlık durumu var ne hikmetse.

  Kalıcı hasarlar yaşamadan doktora gidin en iyisi

  < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
 • Hastaneleri arıyorum bu belirtilerle test yapamayız diyorlar. 180tl dediğiniz yer nerede ankara da var mı ücretle yapan yer

  < Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
 • quote:

  Orijinalden alıntı: ehmengineer

  Hastaneleri arıyorum bu belirtilerle test yapamayız diyorlar. 180tl dediğiniz yer nerede ankara da var mı ücretle yapan yer
  Bir milletvekili oğlu kadar değerimiz yok işte.
  İstedikleri zaman test oluyorlar.

  < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.