Şimdi Ara

Ailem komple Covid-19 Oldu (5. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
138
Cevap
6
Favori
12.482
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
117 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 34567
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: TulparHAN

Hükümet ile alakası yok maske takmayanlar yüzünden virüs çok yayıldı sen takıyon maske karşındaki dallama takmıyor dana virüs bulaşıyor
    Bal gibi alakası var.

Ekonomi pamuk ipliğine bağlı, komple sokağa çıkma yasağı uygulayamadı.

Normalleşme kelimesi çok sık kullanıldı, bizim gevşek milletimiz bunu iyice esnetti.

Ceza mekanizması çok yetersiz, sokakta kim takmıyorsa şak diye üst cezayı kesmeleri lazım.

Millet maskesiz geziyor, polis jandarma siren çalıyor gidip ceza kesmiyor.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Akordiyon

Hem kendi agzinla soyluyorsun ucakta usuttu diye sonra suçu koronaya atiyorsun.
    Devam edin, kadincagiza korona oldugunu hergun soyle hatirlat oyle daha cabuk iyilesecekse.

Hafife aldigin grip hastaligi korona virusten daha agir seyrediyor. Yilda bir milyon kisiyi öldüruyor.

Korona virusleri soguk alginligi virusleri diye geciyor.
    la ne sallıyorsun!

millete yalan yalnış bilgi verme bu cehaletin ile!

corona virüsleri soğuk algınlığı virüsümü? lan bundan önceki 60 çeşit corona virüsü 4 5 yaşından büyük insanlara etki bile etmiyordu. anca 4 5 yaşında çocuklarda ihsal yapıyordu ki bu türde coronalar kedilerden köpeklerden insana bulaşıyordu.

son o yarasada evrim geçiren corona dünya ekonomisini çökertti!

influenza değil corona virüsü.

ben şubat 10 15 gibi geçirdim galiba ama emin deiğilim.

bize de kızımdan geldi.

daha önce hayatımda geçirmediğim bir tür hastalıktı.

normalde ben ciğerlerde enfeksiyon geçirsem önce solunum yolum kaşınır, sonrasında ateş kaldırırdım.

ama bu son yaşadığım olayda ise komple bana ve eşime farklı vurdu.

önce kızım birden halsizleşti. sesi kısıldı.
    sonra eşim ertesi gün halsizleşti ve 37 38 derece ateş kaldırdı.
    sonra da ben o akşamı birden halsizlik çöktü ve yatağa girdim. eşim hatta "dalga geçme benle" demişti. inanmadı çünkü çok iyiydim ama birden yorgunluk geldi.
    sonra ateş kaldırdım anlamsız şekilde. ateşim 4 gün sürdü. ateş çıkınca diz kısmında özellikle çok feci sancılar çektim. sanli birisi dizlerime bıçak saplıyordu. kafa ağrısı başlamıştı.
    3. gün birden öksürük çıktı. tat alma duyum kaybolmuştu zaten. işin garibide bu oldu sanki ciğerlerime doğru inmeye çalıştı. çok öksürdüm çok fazla.uykudan kaldırıyordu kafa ağrısı ile. 10 12 gün sürdü öksürük. sonrasında kendiliğinden geçti.

eşim hariç hepimizde aynı aralıkta sürdü. bu grip veya normal ciğer enfeksiyonu değildi. ciğerimdem çıkan mukusun rengi öksürüklle beraber beyaz idi. sanırım virüs bazlı mukuslar beyaz renkte oluyor ve çok tuzluydu tadı.

ben birde domuz gribinden şüpheleniyorum. çünkü 2011 de bir arkadaşım geçirmişti. onda da semptomlar benzer idi. yani birdeş ateş ve sonrasında solunum yetmezliği. ama normal gripte böyle değil. normal gripte 3 4 veya 5 günde toplarken bu son geçirdiğim neredeyse 20 gün sürdü.

Eşim mesela 2. günde ateşini düşürdü. 1 hafta ökrsürdü yanmi o yarı periodta atlattı bize göre. ama eşimin metabolizması çok kuvvetli. kanda oksijen oranı normal solumasında %99 çıktı. kalbi 100 -110 arası normal ritiminde yani ritim bozukluğu yok. yaşı 27 olmasına rağmen hala bir çocuğun gibi metabolizması var. zaten görnede onu 20 22 arası sanıyor. lakin MSi var bu çok ilerlemiş vücut immun sisteminden dolayı. bu yüzden kimisi benim gibi 2 haftada atlatırken kimisi grip gibi 1 haftaya geçiriyor. şanssız olanları ise o 2 haftalık periyodu geçemeyenler.

o yüzden yalan yalnış bilgi verme millete!

@MehmetNY genç dostum. sizde de durumlar aynı mı ? benzer mi? bende önce birden halsizlik , sonrasında ateş ve ateşin 3. gününde öksürmeler başladı ve ökdürmeler 10 12 gün sürdü. sizde de böyle mi oldu?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ebavamqko -- 21 Ağustos 2020; 7:28:48 >

• Geçmiş olsun Mehmet
    Herkese cevap yetiştirme. Annene ve kendine iyi bak.
    Meyvesi, sebzesi, çorbası eksik olmasın.
    Arkadaşımın annesinde eski bir akciğer problemi olmasına karşın atlattı. Hafife alınacak şey değil tabii. Zor.
    En kısa zamanda atlatırsınız, dualarımız da sizinle.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: onderweb

hep normal grip belirtileri ile aynı. 5-6 günde de geçiyor. Covid'i açayip abartıyorlar... yok iq düşürüyormuş, yok nefes alamıyormussun, yolda bayılıyormuşssun falan VER KORKUYU tarzında tvlerde insanları aşırı korkutuyorlar.
    Covid'den ölenler normal grip ölsede ölecek insanlardı.
    Çevremde 5-10 kişi var covide yakalanan kimse ölmedi. KORKMAYA gerek yok...
    Ailenizden biri bu rahatsızlığa yakalanırsa o zaman insanların ne çektiğini anlarsınız, umarım yakalanmazlar.
    23/07 tarihinde çok sevdiğim, öz abimden ayırmadığım bir insanı covid yüzünden kaybettim, ben ve ailem 15 gün karantinada kaldık.
    Negatif çıkmamıza rağmen, evde 15 gün hapis kalmak bile insanın psikolojisini alt üst ediyor. Biraz empati lütfen.

• çok geçmiş olsun acil şifalar dilerim
  • çok gecmiş olsun
  • Hocam allah yardımcınız olsun ya gerçekten çok zor bir durum. Allah kimseyi çaresiz bırakmasın. Tez vakitte sizlere şifa versin inşallah.

• Dostum öncelikle çok geçmiş olsun umarım en kısa zamanda sen ve ailen atlatır bu durumu. Yine saçma sapan insanlar doluşmuş tabi ki böyle bir konunun altına. Yemin ediyorum bu ülkeden hiçbir şey olmaz. Şu yorumlara bakıyorum de herkes doktor maşallahı var. Covid soğuk algınlığı virüsüdür diyen mi dersin, grip daha öldürücü diyen mi dersin hiçbirinizden hiçbir b*k olmaz beyler kusura bakmayın. Sizin bu çok bilmişliğiniz yüzünden ne vaka sayısı düşer ne ülke normale döner. Hepinizden gerçek manada tiksiniyorum artık buraya yazamadığım o kadar büyük küfürler var ki hepiniz için. Sırf muhalefet olmak için, en iyi ben biliyorum diyebilmek için şuraya bir şeyler yazıyorsunuz, yazmayın!

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi IsmailAkdag -- 21 Ağustos 2020; 11:31:11 >
  • süreç çok iyi yönetiliyor diyenler ve gözlerindeki yorgunluğu gördüm diyenler burada mı ?
  • Artık kime güveneceğimizi şaşırdık.Sağlık bakanlığı basın açıklamasında herşey mükemmel gidiyor şeklinde anlatılıyor.
    testler yapılıyor,temaslılar taranıyor,ilaçları veriliyor vs vs.

hastalığa yakalanan kişilerin söyledikleri bunların tam tersi.bir yerde bir çelişki var ben çözemedim.
    40 yaşın altındakilere ilaç verilmiyor deniliyor,belirti yoksa aynı ailede yaşayanlara bile test yapılmıyor deniliyor.
    bunun gibi bir çok örnek var.sonumuz iyi olur inşallah
  • Burak2658 B kullanıcısına yanıt
    DH'deki yorumlara bakma çoğu kasıtlı yalan yorumlar kendi çevrende varsa onlara sor.. DH'de hükümeti kötülemek için her türlü yalanı yaşamış gibi anlatırlar
    Günlük 1.400-1.500 belki 3 bin vaka iyi değil
  • quote:

Orijinalden alıntı: TulparHAN

DH'deki yorumlara bakma çoğu kasıtlı yalan yorumlar kendi çevrende varsa onlara sor.. DH'de hükümeti kötülemek için her türlü yalanı yaşamış gibi anlatırlar
    Günlük 1.400-1.500 belki 3 bin vaka iyi değil
    yakın çevremde olmadığı için bu süreçle ilgili hiçbir bilgim yok.
    işe gitmek zorunda olmasak evden çıkmayacağım.yaşadığım şehirdeki vakalar son 1 aydır çok yükseldi.
    hes uygulamasında birçok yer yüksek riskli bölge görünüyor.
    harita kıpkırmızı oldu ancak hükümet tarafından stabil bir durumdaymışız gibi yaklaşım var.
    ben şuan türkiye olarak mart ve nisan aylarına göre daha kötü durumda olduğumuzu düşünüyorum.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Sinoeis

Geçmiş olsun. Allah CC şifalar ihsan etsin inşaAllah..
    Hacı inşallah yazarken nedem allah ı büyük yazıyosun?

• ebavamqko E kullanıcısına yanıt
    sen nerden biliyonki koronavirüsün kime etki ettiğini? koronavirüs salgınları zatten heryıl görülür. influenza pandemileriyle birlikte. cahil olan sensin. çocuklarda ishal yapıyormuşta, kediden köpekten bulaşıyormuşta, ule sen nerden biliyon asıl ?
    sonra yarasada evrim geçirmişte , he he aynen

ateş kemik ağrısı öksürük özellikle de gripte görülen belirtilerdir. böyle sert hastalıkları her yıl her insanın geçirme olasılığı var zaten ? şimdi korkunç hastalık kovid mi oldu adı ? yapmayın ya

ne koronayı ne gribi hafife alıyorum. hepsi de hastalıktır, bunların toplamı yılda bir milyondan fazla kişiyi öldürür ! ama bunu ne tamamen influenzaya ne tamamen koronaya yıkabilirsiniz ! daha başka bilmediğiniz virüslerde var ! test kitleri bunları birebir ayırt edemez ! test kitinde corona + olman başka bir virüste - olman anlamına gelmez !

yalan yanlış bilgiye sahip olan asıl sizsiniz, medya beyninizi yıkamış, hergün korku haberi izliyorsunuz, 6 aydır korona manyağına DÖNDÜRÜLDÜNÜZ. ortada ne 'yeni' bir korona virüs olduğuna kanıt var, ne de influenza çeşitlerinden farklı etki ettiğine bir kanıt, ne bulaşıcılığıyla ilgili bir kanıt var !. yalan yanlış test kitleriyle insanlara korku krizi geçirtiyorlar, aylardır milyonlarca insanın toplu olarak psikolojisi bozuldu. hastaneye gidiyorsun doğru dürüst tedavi olamıyorsun ! millete aylarca evden çıkmayın dendi ! evden çıkmayınca çok mu parlak şeyler olacak ? BUNLARIN RİSK ANALİZİ YAPILDIMI ? ben bi mühendis olarak kendi sorgulamamı yapıyorum. bilimin yolu neyse 6 aydır onu aramaya çalışıyorum ama göremiyorum. bu iş ne bir bilimsel tartışma sürecinden geçti, ne risk analizleri yapıldı ne birşey. bu işlerden sazan balığı bile kuşku duyar.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Akordiyon -- 21 Ağustos 2020; 13:18:22 >

• quote:

Orijinalden alıntı: ebavamqko

la ne sallıyorsun!

millete yalan yalnış bilgi verme bu cehaletin ile!

corona virüsleri soğuk algınlığı virüsümü? lan bundan önceki 60 çeşit corona virüsü 4 5 yaşından büyük insanlara etki bile etmiyordu. anca 4 5 yaşında çocuklarda ihsal yapıyordu ki bu türde coronalar kedilerden köpeklerden insana bulaşıyordu.

son o yarasada evrim geçiren corona dünya ekonomisini çökertti!

influenza değil corona virüsü.

ben şubat 10 15 gibi geçirdim galiba ama emin deiğilim.

bize de kızımdan geldi.

daha önce hayatımda geçirmediğim bir tür hastalıktı.

normalde ben ciğerlerde enfeksiyon geçirsem önce solunum yolum kaşınır, sonrasında ateş kaldırırdım.

ama bu son yaşadığım olayda ise komple bana ve eşime farklı vurdu.

önce kızım birden halsizleşti. sesi kısıldı.
    sonra eşim ertesi gün halsizleşti ve 37 38 derece ateş kaldırdı.
    sonra da ben o akşamı birden halsizlik çöktü ve yatağa girdim. eşim hatta "dalga geçme benle" demişti. inanmadı çünkü çok iyiydim ama birden yorgunluk geldi.
    sonra ateş kaldırdım anlamsız şekilde. ateşim 4 gün sürdü. ateş çıkınca diz kısmında özellikle çok feci sancılar çektim. sanli birisi dizlerime bıçak saplıyordu. kafa ağrısı başlamıştı.
    3. gün birden öksürük çıktı. tat alma duyum kaybolmuştu zaten. işin garibide bu oldu sanki ciğerlerime doğru inmeye çalıştı. çok öksürdüm çok fazla.uykudan kaldırıyordu kafa ağrısı ile. 10 12 gün sürdü öksürük. sonrasında kendiliğinden geçti.

eşim hariç hepimizde aynı aralıkta sürdü. bu grip veya normal ciğer enfeksiyonu değildi. ciğerimdem çıkan mukusun rengi öksürüklle beraber beyaz idi. sanırım virüs bazlı mukuslar beyaz renkte oluyor ve çok tuzluydu tadı.

ben birde domuz gribinden şüpheleniyorum. çünkü 2011 de bir arkadaşım geçirmişti. onda da semptomlar benzer idi. yani birdeş ateş ve sonrasında solunum yetmezliği. ama normal gripte böyle değil. normal gripte 3 4 veya 5 günde toplarken bu son geçirdiğim neredeyse 20 gün sürdü.

Eşim mesela 2. günde ateşini düşürdü. 1 hafta ökrsürdü yanmi o yarı periodta atlattı bize göre. ama eşimin metabolizması çok kuvvetli. kanda oksijen oranı normal solumasında %99 çıktı. kalbi 100 -110 arası normal ritiminde yani ritim bozukluğu yok. yaşı 27 olmasına rağmen hala bir çocuğun gibi metabolizması var. zaten görnede onu 20 22 arası sanıyor. lakin MSi var bu çok ilerlemiş vücut immun sisteminden dolayı. bu yüzden kimisi benim gibi 2 haftada atlatırken kimisi grip gibi 1 haftaya geçiriyor. şanssız olanları ise o 2 haftalık periyodu geçemeyenler.

o yüzden yalan yalnış bilgi verme millete!

@MehmetNY genç dostum. sizde de durumlar aynı mı ? benzer mi? bende önce birden halsizlik , sonrasında ateş ve ateşin 3. gününde öksürmeler başladı ve ökdürmeler 10 12 gün sürdü. sizde de böyle mi oldu?

Alıntıları Göster
    Hocam, mesajınız için teşekkür ediyorum.

Annemde de gelişmeler benzer hocam. Belirtilerin görülme sırası benzer. Annemde de önce üşüme ve ani, ağır bir halsizlikle ortaya çıktı.
    Şimdi gün gün hastalığın etkileri artıyor. İlk günlerde halsizlik, üşüme, baş ağrısı ve genel bir kas ağrıları vardı.
    Dün öğleden sonradan başlamak üzere; öksürük ve ara ara nefes almada zorlanmalar başladı. Akciğerleri artık etkileniyor anladığım kadarıyla. Ve bahsettiğiniz gibi eklemlerde güçlü ağrı. Sizde dizinizde oluyormuş annemde baldırlarında.(aşağıda ilaç tavsiyem var)

Hastalığın nasıl geçeceğini bilmek önemli. 2 hafta mı sürüyor. 1 ay mı bilmiyoruz. Kimse bize bilgi vermedi bu konuda. Bu yüzden verdiğiniz bilgiler bizim için önemli.

Annemin virüsle geçirdiği 7. Gündeyiz. Akşamları çok ağırlaşıyor. Gece her saat başı kalkıp kontrol ediyorum. Arveles diye bir ağrı kesici var. Bu hastalığı geçiren varsa ve ağrıları kesilmiyorsa kullanmalarını tavsiye ediyorum.(karaciğer değerlerini yükseltir) Kas ağrıları için işe yarıyor, ama baş ağrısını kesiyor ve ateş düşürüyor. Annemin rahat bir uyku geçirmesini sağladı dün akşam.

Annemin hastalığı 2 haftada geçerse bizden daha mutlusu olmaz.

Bu arada sizi aile hekimi arayıp kontrol ediyor muydu? Bizde arayan soran yok. Halk sağlığı merkezinden soran oluyor. O da sağlık elemanı mı emin değilim.
    Size verilen ilaçlar var mıydı hocam? Adları neydi?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi MehmetNY -- 21 Ağustos 2020; 13:55:54 >

• quote:

sen nerden biliyonki koronavirüsün kime etki ettiğini? koronavirüs salgınları zatten heryıl görülür. influenza pandemileriyle birlikte. cahil olan sensin. çocuklarda ishal yapıyormuşta, kediden köpekten bulaşıyormuşta, ule sen nerden biliyon asıl ?
    sonra yarasada evrim geçirmişte , he he aynen

ateş kemik ağrısı öksürük özellikle de gripte görülen belirtilerdir. böyle sert hastalıkları her yıl her insanın geçirme olasılığı var zaten ? şimdi korkunç hastalık kovid mi oldu adı ? yapmayın ya

ne koronayı ne gribi hafife alıyorum. hepsi de hastalıktır, bunların toplamı yılda bir milyondan fazla kişiyi öldürür ! ama bunu ne tamamen influenzaya ne tamamen koronaya yıkabilirsiniz ! daha başka bilmediğiniz virüslerde var ! test kitleri bunları birebir ayırt edemez ! test kitinde corona + olman başka bir virüste - olman anlamına gelmez !

yalan yanlış bilgiye sahip olan asıl sizsiniz, medya beyninizi yıkamış, hergün korku haberi izliyorsunuz, 6 aydır korona manyağına DÖNDÜRÜLDÜNÜZ. ortada ne 'yeni' bir korona virüs olduğuna kanıt var, ne de influenza çeşitlerinden farklı etki ettiğine bir kanıt, ne bulaşıcılığıyla ilgili bir kanıt var !. yalan yanlış test kitleriyle insanlara korku krizi geçirtiyorlar, aylardır milyonlarca insanın toplu olarak psikolojisi bozuldu. hastaneye gidiyorsun doğru dürüst tedavi olamıyorsun ! millete aylarca evden çıkmayın dendi ! evden çıkmayınca çok mu parlak şeyler olacak ? BUNLARIN RİSK ANALİZİ YAPILDIMI ? ben bi mühendis olarak kendi sorgulamamı yapıyorum. bilimin yolu neyse 6 aydır onu aramaya çalışıyorum ama göremiyorum. bu iş ne bir bilimsel tartışma sürecinden geçti, ne risk analizleri yapıldı ne birşey. bu işlerden sazan balığı bile kuşku duyar.
    nerden mi biliyorum?

ulan evinde hayvan besleyen herkesin corona tarzı virüslerden haberi vardır. bundan 4 5 sene önce eşim kedi alalım dedi eve. bir araştırdım ... corona diye virüsler kedi köpekte. evde bulaşabilir ama öldürmez yazıyordu. tenyalar ise daha tehlikeliydi bu hayvanlardan gelen.

anladın mı?

hayatımda en az 30 defa grip geçirmiş biri olarak corona veya domuz gribinden şüphelendim. çünkü etkileri çok farklı başladı ve hastalık süresi! bu yüzden yazdım. boşyere atar gider yapma insanlara diye! hala da kasıyorsun.

• quote:

Orijinalden alıntı: MehmetNY

Hocam, mesajınız için teşekkür ediyorum.

Annemde de gelişmeler benzer hocam. Belirtilerin görülme sırası benzer. Annemde de önce üşüme ve ani, ağır bir halsizlikle ortaya çıktı.
    Şimdi gün gün hastalığın etkileri artıyor. İlk günlerde halsizlik, üşüme, baş ağrısı ve genel bir kas ağrıları vardı.
    Dün öğleden sonradan başlamak üzere; öksürük ve ara ara nefes almada zorlanmalar başladı. Akciğerleri artık etkileniyor anladığım kadarıyla. Ve bahsettiğiniz gibi eklemlerde güçlü ağrı. Sizde dizinizde oluyormuş annemde baldırlarında.(aşağıda ilaç tavsiyem var)

Hastalığın nasıl geçeceğini bilmek önemli. 2 hafta mı sürüyor. 1 ay mı bilmiyoruz. Kimse bize bilgi vermedi bu konuda. Bu yüzden verdiğiniz bilgiler bizim için önemli.

Annemin virüsle geçirdiği 7. Gündeyiz. Akşamları çok ağırlaşıyor. Gece her saat başı kalkıp kontrol ediyorum. Arveles diye bir ağrı kesici var. Bu hastalığı geçiren varsa ve ağrıları kesilmiyorsa kullanmalarını tavsiye ediyorum.(karaciğer değerlerini yükseltir) Kas ağrıları için işe yarıyor, ama baş ağrısını kesiyor ve ateş düşürüyor. Annemin rahat bir uyku geçirmesini sağladı dün akşam.

Annemin hastalığı 2 haftada geçerse bizden daha mutlusu olmaz.

Bu arada sizi aile hekimi arayıp kontrol ediyor muydu? Bizde arayan soran yok. Halk sağlığı merkezinden soran oluyor. O da sağlık elemanı mı emin değilim.
    Size verilen ilaçlar var mıydı hocam? Adları neydi?

Alıntıları Göster
    Geçmiş olsun tekrardan.

bizde durum şuydu. Almanya'dayım ben. Ben daha ocak 10 maske siparişi verdim. Düşün Almanya'da vaka sayısı yok. Eve erzak vs stokladım. anti bakteriyel sabunlar kolonyolar vs.

alkol konusu bile açmıştım şubatta burada konu dışında. hani hangisi deriye hasar vermez diye. o zaman litresi 1 2 euroya gelirken ilk vakalar almanya'da görülmeye başlayınca birden litre fiyatı 18 20 eurolara çıktı.

neyse. bunuları yazdım çünkü biz çok önmel alıyorduk.

lakin işte eşimin annesi yani çok bilen cahil ama iyi huylu kayın validemin görmemişliğinden dolayı bunlar benim ufaklığı muzlu nuteallalı gofret vs yedirmeye götürdüler. dedim bakın gitmeyin sonra işler karışmasın. yok bişey olmaz. Daha NRW De yeni yeni başlamış bilmem ne.

10 gündür zaten çıkmadılar bırakyım da çıksınlar madem dedim.

pat! 4 5 gün sonra kızımda bu başladı ve işte olaylar böyle devam etti.

biz ilk baş anlamadık "lan noldu bize böyle" diye. eşim şükür ki erken atlattı. dediğim gibi onun doğuştan bir üstünlüğü var ... Allah öyle yaratmış ama işte bu üstünlük arada hafifte olsa MSini tetikliyor.

bu süreçte doktora gitmedik. taaki bu semptomlar tam anlamı ile anlaşılıp halka açıklanana kadar. içimize şüphe düştü. çünkü şubat mart dönemi ayrıca domuz giribi de görülmeye başlandı. o yüzden tam emin olamadık. ama geçirdiğimiz normal grip değildi.

ayrıca baldırda kollarda ağrı vardı bizde de. ama bu bıçak saplama gibi ağrılar tam diz eklemimde oluyordu. çok pis birşeydi bu. valla daha önce hiç yaşamadım. gripte de kas ağrısı var ama eklemlere bıçak sokuluyor hissi çok fena.

geçmiş olsun tekrardan. ateşle birlikte 17 18 gün sürer. bizde o civarda sürmüştü. eşim bu süreyi 1 haftada atlatı. yoksa halimiz haraptı. kaynada böbrekleri döktü mesela. onun böbrekleri fena vurdu. bende ise diz eklem ağrıları , baş ağrıları, öksürmekten diafram bazlı ağrılar çok fazlaydı.

birde şey var. bu corona dönemi eğer astım veya ciğer rahatsızlığından inhaler kullananlar varsa ve koronada bu inhalerları kullandıklarında kusma isteği yarattığından kullanamıyorlarmış. aynı iş bende de oldu. 10 senedir kullandığım ilaç ilk defa beni geçen şubat ayında kusturmaya kalktı. çekemiyordum içime. anında kusma isteği geliyordu.

• ebavamqko E kullanıcısına yanıt
    E tamam koronavirusler var diyoruz bizde zaten. Sars cov2 diye yeni bir virus oldugunun bir kaniti yok. Bu virus kac yildir vardi bilinmiyor. Cok uzun zamandir etkili olan biseydi belkide? O zaman niye sanki uzaydan inmis gibi muamele yapiyorlar? Elde kanit yokken? Cunku olay virus degil baska. normalde gercek salginlardan toplumun haberi olmaz.cunku medyada yer etmez.

Korona testini hayvanlara uygulayinca da pozitif gosterebiliyor zaten. Buradan bu testin her hangi bir belirli covid19 virusune hassas olmadigini korona ailesine pozitif verdigini ve boyle bir korona kaosuna sebep oldugunu anlayabilirsin

Ama anlamamak icin elinizden geleni yapiyorsunuz

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Akordiyon -- 21 Ağustos 2020; 15:2:41 >
  • quote:

E tamam koronavirusler var diyoruz bizde zaten. Sars cov2 diye yeni bir virus oldugunun bir kaniti yok. Bu virus kac yildir vardi bilinmiyor. Cok uzun zamandir etkili olan biseydi belkide? O zaman niye sanki uzaydan inmis gibi muamele yapiyorlar? Elde kanit yokken? Cunku olay virus degil baska. normalde gercek salginlardan toplumun haberi olmaz.cunku medyada yer etmez.

Korona testini hayvanlara uygulayinca da pozitif gosterebiliyor zaten. Buradan bu testin her hangi bir belirli covid19 virusune hassas olmadigini korona ailesine pozitif verdigini ve boyle bir korona kaosuna sebep oldugunu anlayabilirsin

Ama anlamamak icin elinizden geleni yapiyorsunuz
    tamam işte var. yok demedi kimse.

ama son çıkanı bak neler yaptı.
  • MehmetNY kullanıcısına yanıt
    Kardeşim virüs öyle hemen her şeye etki etmiyor yok böbreklere inmiş yok üşüme nedeni vs demişsin de

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • 
Sayfa: önceki 34567
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.