Şimdi Ara

Ahmet Yesevi Üniversitesi'nde Yüksek Lisans Yapanlar (3. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
4 Misafir - 4 Masaüstü
5 sn
138
Cevap
8
Favori
78.582
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: SelimShady

quote:

Orijinalden alıntı: kemalserkan

Selam arkadaşlar
    Ahmet Yesevi Yönetim Bilişim Sistemlerine kayıt yaptırdım ve faceboook ta "Ahmet Yesevi Yönetim Bilişim Sistemleri 2016 girişliller" adında bir grup açtım, kayıt yaptıran arkadaşlar bu gruba üye olursa birbirimize yardımcı olabiliriz. Görüşmek üzere

Zaten mevcut gruplar var ekstra grup kurmaya gerek var mı?

https://www.facebook.com/groups/ahmetyeseviyukseklisans

https://www.facebook.com/groups/YeseviYuksekLisans

İstiyorsanız whatsapp grubuna da ekleyebiliriz.

Edit: Pardon ben Bilgisayar Mühendisliği sanmıştım, Whatsapp grubu Bilgisayar Mühendisliği için. Yanlış anlamışım.

Alıntıları Göster
    Ahmet Yesevi Üniversitesi SİYASET BİLİMİ VE KAMU YÖNETİMİ bölümüne 2016-2017 güz dönemi için kayıt yaptırdım ancak, dersler nasıl olacak. bize kitap vereceklermi bizmi temin edeceğiz. canlı derslere anında canlı olarakmı katılmamız gerekiyor yoksa daha sonra tekrar izlesekte katılmış sayılıyormuyuz ( derse katılıma not verildiği için) ?

ben anadolu üniversitesi kamu yönetimini uzaktan bitirdim, gerek öğrenci çokluğu gerekse okulun verdiği bilgiler dahilinde çok zorluk çekmedik, ancak bu okul sitesinde fazla bir bilgi vermemiş, öğrencilerinde farklı sitelerde ufak ufak topluluk kurduklarını varsayarsak ayrıntılı bilgi edinemiyoruz, bu yüzden tecrübeli arkadaşlar uygulamada neler olduğu bilgisi verirlese çok iyi olur. şimdiden teşekkürler herkese bol şans, zihin açıklığı :)

• mystan1 M kullanıcısına yanıt
    Öncelikle hayırlı olmasını temenni ederim. Herhangi bir kitap verilmiyor. Sana verdikleri kullanıcı adı ve şifrenle turtep.yesevi.edu.tr adresinden giriş yaparak, sistem üzerinden etkileşimli ders notlarına ulaşabilirsin.

Online derslere katılım konusu hocaya göre değişir. Bazı hocalar, derslerine canlı katılınmasını, bazıları da sonradan izlenmesini yeterli buluyor. İzleyip izlemediğin bilgisi sistemde tutulmaktadır. Bu nedenle ilk derslere kesinlikle canlı katılıp, hocalara bu soruyu yöneltmelisin.

Derslerde bir sohbet ekranı göreceksin. Bunu kullanarak ilk derste, arkadaşlarla whatsapp grubu kurun. Facebook gruplarından daha hızlı ve etkileşimi yüksek oluyor.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Angeleo

Öncelikle hayırlı olmasını temenni ederim. Herhangi bir kitap verilmiyor. Sana verdikleri kullanıcı adı ve şifrenle turtep.yesevi.edu.tr adresinden giriş yaparak, sistem üzerinden etkileşimli ders notlarına ulaşabilirsin.

Online derslere katılım konusu hocaya göre değişir. Bazı hocalar, derslerine canlı katılınmasını, bazıları da sonradan izlenmesini yeterli buluyor. İzleyip izlemediğin bilgisi sistemde tutulmaktadır. Bu nedenle ilk derslere kesinlikle canlı katılıp, hocalara bu soruyu yöneltmelisin.

Derslerde bir sohbet ekranı göreceksin. Bunu kullanarak ilk derste, arkadaşlarla whatsapp grubu kurun. Facebook gruplarından daha hızlı ve etkileşimi yüksek oluyor.
    Ahmet Yesevi Tezsiz Yüksek Lisansa kayıt oldum.Bugün tüm telefonlarını aradım 1 kişiye bile ulaşamadım.Mail gönderdim cevap yok.Ders kaydı nasıl olacak?

• quote:

Orijinalden alıntı: Buzkırıcı

Ahmet Yesevi Tezsiz Yüksek Lisansa kayıt oldum.Bugün tüm telefonlarını aradım 1 kişiye bile ulaşamadım.Mail gönderdim cevap yok.Ders kaydı nasıl olacak?

Alıntıları Göster
    arkadaşlar ahmet yesevi ün. uzaktan eğitim tezsiz yüksek lisans yapmak istiyorum sosyal bilimler de işlet me uluslararası ilişkiler vb.(farketmez ) ancak başvuru şartlarında hiç bir şekilde öne başvurudan falan bahsetmiyor yani sormak istediğim şu bu üniversite diploma notuna falan bakmaksızın başvuran herkesi belirlenen kontenjan dolana kadar yüksek lisansa kabul ediyor mu bu konuda bilgisi olanlar yardımcı olabilir mi acaba??

• quote:

Orijinalden alıntı: low_profile

arkadaşlar ahmet yesevi ün. uzaktan eğitim tezsiz yüksek lisans yapmak istiyorum sosyal bilimler de işlet me uluslararası ilişkiler vb.(farketmez ) ancak başvuru şartlarında hiç bir şekilde öne başvurudan falan bahsetmiyor yani sormak istediğim şu bu üniversite diploma notuna falan bakmaksızın başvuran herkesi belirlenen kontenjan dolana kadar yüksek lisansa kabul ediyor mu bu konuda bilgisi olanlar yardımcı olabilir mi acaba??

Alıntıları Göster
    Kontenjan dolmuştur.
  • ingiliz dili dusunuyorum tezsiz de 1 sene de mi bitiriyoruz tezliye gecis yapılabilir mi birde bir arkadas yazmıs ilk iki mesajda okuyan arkadaslar gercekten oylemi bu unşvrsite kayıt olmaya deger mi ...dersleri gecmede zorluyorlar mı
  • yok mu başvuranlar ? uzaktan tezsize başvuracağım bende.. ahmet yeseviye internetten başvurdum. tecil mayısta bitecek.. kesin alınır mıyım ? sakata gelmeyelim... Diğer konuda birden fazla yere başvurabiliyor muyuz ? ahmet yesevi dışında nereye başvuru yapabilirim ? yok mu benimle aynı durumda olan ?
  • bosverbe kullanıcısına yanıt
    ben de düşünüyorum aynı bölümü ama kararsızım. Kimi öle diyo kimi böle.. Hiç bitiren yok mu bu bölümü??
  • Bilgisayar Mühendisliği Tezsiz Yüksek Lisans'a başlamış bulunmaktayım. Hayırlı uğurlu olsun.
  • Yüksek lisansı 2 dönemde bitirebilen arkadaşlar varsa bilgi verebilir mi? 3 dönemde bitirmek istemiyorum ve şu an okuldan bilgi almam mümkün değil diye buraya yazmak istedim.
  • Bilgisayar yüksekle bende başladım. Acaba whatsapp grubu filan var mı? yoksa kuralım. Sözlükten okuduğumda vizeler online olduğundan ilk girenler soruları nette paylaşıyorlarmış... var mı böyle bir bilgi?
  • dedehakan D kullanıcısına yanıt
    Öncelikle bu tarz Forumlara yönetimin ve öğretim görevlilerinin de girebildiğini unutmamak lazım. Ona göre yorum yapalım. Vize sorularını 100 soruluk bir havuzdan herkese karışık göndermeye karar verirlerse, bahsettiğiniz olay biter.

Evet bilgi paylaşım ve haberleşme amaçlı whatsapp grupları var ama sizin ihtiyacınız olan sizinle aynı dönem başlayanlarla birlikte bir grup kurmak. Üst dönemlerin farklı dersler alan gruplarına gerek yok. Bunun için de ilk online derslerde chat kısmında tanışıp kaynaşırken kendi numaranızı paylaşıp grup kuracağınızdan bahsederseniz öğrenci arkadaşlar sizi ekleyecektir. O şekilde yapılabilir.
  • Yüksek lisans için ahmet yesevi tercih edebilirsiniz ben çok memnun kaldım
  • Bilgisayar Mühendisliği Yüksek Lisans programına başlıyorum, facebook-whatsapp grubu varsa dahil olmak isterim.
  • Ben de bu üniversitede yüksek lisans programı başlatmayı düşünüyorum ama kayıt tarihini kaçırmışım. En erken 10 temmuz gözüküyor. Bu üniversite gibi YDS şartı olmayan ve görece ucuz fiyatlarda olan başka üniversite var mıdır? Yoksa temmuzu mu bekleyeyim?
  • quote:

Orijinalden alıntı: K.chaLi

Ben de bu üniversitede yüksek lisans programı başlatmayı düşünüyorum ama kayıt tarihini kaçırmışım. En erken 10 temmuz gözüküyor. Bu üniversite gibi YDS şartı olmayan ve görece ucuz fiyatlarda olan başka üniversite var mıdır? Yoksa temmuzu mu bekleyeyim?

Diğer üniversitelerin de kayıt tarihleri aynıdır. Yani beklemek durumundasın. Yüksek lisans programları yılda 2 sefer öğrenci kabul eder. Fiyatları bilmemekle beraber aşağıdaki linkleri inceleyebilirsin:

http://buzem.beykent.edu.tr/
    http://uzem.bartin.edu.tr/programlar.aspx?program_tip_id=1
    http://onkayit.gazi.edu.tr/enstitu/index.php
    http://isletmeiktisadi.istanbul.edu.tr/?p=91
    http://www.fbe.sakarya.edu.tr/tr

• bolkvadze kullanıcısına yanıt
    bende aynı programdayım. dahil olmadıysanız ekleyebilirim.
  • merhaba arkadaşlar bende tezli yüksek lisans yapmayı düşünüyorum ama nasıl yapılır başvurular aynı tezsiz şekli gibi ne yapmalıyım. bilgisi olan arkadaşlar bilgi verebilirler mi? tezli olursa daha iyi olur benim için bir tezli de mi ücretli acaba?
  • bahadır_sad B kullanıcısına yanıt
    tezli ahmet yesevide yok malesef.. tezsiz yl ise başvuru tarihinde sitesinden kayıt olup, yönergeleri izlemeniz gerekiyor.
  • quote:

Orijinalden alıntı: dedehakan

tezli ahmet yesevide yok malesef.. tezsiz yl ise başvuru tarihinde sitesinden kayıt olup, yönergeleri izlemeniz gerekiyor.

anladım sağolasın dostum. ben kazakistan da örgün olarak yüksek lisans yapmayı düşünüyorum yada kırgızistan manas üni. de bunlarla ilgili detaylı bilgiyi nasıl edinebilirim. teşekkürler...
  • 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.