Şimdi Ara

Ağır kilo girip hareketi nizami yapmamak ?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
9
Cevap
0
Favori
643
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • beyler hareketi ağır kilo girip nizami yapmadan mı daha cok faydasını gorurum yoksa kiloyu yarıya ındırıp tam nizami yaparakmı ?

atıyorum yana açıştı 25 kilo girebiliyorum ama kolları tam acmıyorum ama 15 kilo girersem tam nizami sekilde acabiliyorum.hangisi yararıma olur ?

agır kiloda nizami yapamıyorum derken öyle abartılcak bi hata yok tabi ufak tefek belden omuzdan kaytarmalar oluyor

• doğal çalışıyosan ful romda yapacaksın, diğer türlü işe yaramaz
  • quote:

Orijinalden alıntı: Del Toro

doğal çalışıyosan ful romda yapacaksın, diğer türlü işe yaramaz

ful romdan kasıt nedır hocam
  • full range of motion.
    yani hareketin tam yolunda olması.

bi de kastaki en ufak kasılmayı hissedecek kadar "yedirerek" çalışmak lazım. gerektiginden fazla agır girdigin zaman hedef kas kasılmıyor, sadece hamallık yapıyorsun.
  • fazla ağır girip hareketi yapamayınca güc kazanıyorsun 1-2 ay sonra hareketi tam yapıyorsun
    örnek
    salonda 20KG dambıllarla çalışamıyordum 1 tekrar yaptım 2 tekrar yaptım sürekli zorladım bi fazla yapmak için üstünden 2 ay falan geçti şimdi normal
    20 KG dambıl 10x4 set concentration curl yapıyorum
  • eskiden az kilo ile nizamı çalışıyordum 10 12 tekrar yapıyordum 3 set
    Bide kas bölgelerini haftaya yayardım haftada 4 gün giderdim.
    şimdi ise ağır giriyorum 6 (nizami girebileceğim en ağır kilo) tekrar yapıyorum 4 setten.
    full body çalışılıyorum 1 gun çalışma 2 off 1 gun çalışma 3 off seklinde yapıyorum.daha hızlı büyüdüğümü fark ettim.
  • SempoESA S kullanıcısına yanıt
    Gelişme açısından yorum yapamayacağım ama, form bozuldukça sakatlık riski artar her harekette.
  • quote:

Orijinalden alıntı: profzo

fazla ağır girip hareketi yapamayınca güc kazanıyorsun 1-2 ay sonra hareketi tam yapıyorsun
    örnek
    salonda 20KG dambıllarla çalışamıyordum 1 tekrar yaptım 2 tekrar yaptım sürekli zorladım bi fazla yapmak için üstünden 2 ay falan geçti şimdi normal
    20 KG dambıl 10x4 set concentration curl yapıyorum

Bu süreçte kasını iyi çalıştıramadın.
    Time under tension, yani gerilim altındaki süre çok az oldu.
    Sağlık sorunları yaşayabilirdin, belki de yaşadın.
    Bunun yerine aşama aşama gitsen, sürekli 8 tekrarı güzel formda yapabildiğin agırlıkları tercih etsen, ağırlık arttırmadan tekrarı arttırsan, sonra agırlıgı arttırıp tekrar girdiğin tekrar aralıgına düşsen progressive overload olacaktı, vücut kendini büyütmek için gerekli mesajı alıcaktı.

• şuana kadar çok şükür problem yaşamadım
    kolda 25 kg çıktım suan nizami 7 8 9 10 yapıyorum
    güç kazanmak için denemek isteyenler deneyebilir
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.