Şimdi Ara

AĞIR HASARLI ARACA KASKO YAPTIRILIRMI?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
9
Cevap
0
Favori
750
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Arkadaslar airbag açılmamıs bir hyundai accent blue 1.5 otomatik 78 binde arac var ağır hasarlı. 60 bine bırakırım dedi arkadas.

Şimdi bu aracı aldıgımda tekrar kasko yaptırabilirmiyim? ayrıca fiyat nasıl sizce alınır mı?

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >

• bir kaç şirket muafiyetle yapıyor ama bu şirketler bir elin parmak sayısını geçmez... benim araca ak sigorta iki sene önce yüzde 20 muafiyetle yaparım demişti ama 5000 mi 6000 mi ne kasko fiyatı çekmişti ben sadece anadolu hayat ve ak sigorta'dan teklif alabilmiştim. ak sigorta'dan teklif alma sebebim de aracın mitsubishi marka olmasındanmış (temsa ithalatı)

pert araçlara normalde kasko yapmazlar. benim ikinci aracım pert. kaskosuz biniyorum dört senedir.
  • 1.5 accent blue yok ki, 1.6 var sadece nette. 1.5 olanlar düz accent veya Era.
  • MaDMaxiBo kullanıcısına yanıt
    1.6 dır ben yanlıs gordum

• Muafiyetli yapılıyor.Misal;2016 BMW ye 4000 tl gibi bir rakam tutuyor.Ancak,son muayene raporu muhakkak isteniyor.
  • aprmo kullanıcısına yanıt
    yıılık 4000 demi?

• Araç maksimum değer kaybını yaşamış pert aslen kullanılmayacak hale gelmiş araç demektir. Ben almazdım.

Şirkete göre değişebilir ama zaten kasko yapan az firma var. Benim bildiğim full kasko yapmıyorlar. (Mini onarım , sel hasarı , yangın vs yok) , Hasarsızlık indirimi olmuyor. Yani yapmak istersen her zaman cebini yakacak. Lazım olur mu bilmem ama bu arabalara bankalar rehinli teminat olarak kabul etmezler kasko sorunu sebebiyle...

Her arabayıda yapmazlar yapan kasko şirketi önce kendi ekspertiz hizmetinden risk raporu ister bu araba standartlara uygun mu güvenli mi? Eksik çıkarsa onları tamamla gel diyebilir. (Arabanın şasisi eğikse mesela tehlikeli olduğu için yapmıyorum düzelttir diyebilir işlemde çok pahalıdır sonuçta gene düzen tutmayabilir.)

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Yapan şirketler mevcuttur. Aracın piyasa rayiç bedelinden yüzde 25 kesiyor
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.