Şimdi Ara

Ağır hasar kayıtlı araç alınır mı? İLK ARACIM OLACAK (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
60
Cevap
2
Favori
47.597
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Her araba alınır ve satılır sorun 3 tl lık arabaya 5 tl vermeden piyasasında almak
    Satarken piyasası neyse onu isteyin satilir

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  •  Ağır hasar kayıtlı araç alınır mı? İLK ARACIM OLACAK

Ağır hasar kayıtlı araç alınır mı? İLK ARACIM OLACAK

Ağır hasar kayıtlı araç alınır mı? İLK ARACIM OLACAK

Bu arabayı bu halde alıp kendim kısmen topladım. Ağır hasarlı şimdi bu araç.

Tüm hava yastıkları kapalıydı. Şasede çizik yok. Radyatör sağlam...
    52.000km 8 airbag. 7 hoparlor. Spor koltuklar + içi sıfır kondisyon...

Ee şimdi bu araç çöp mü

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Baba Naber -- 24 Temmuz 2016; 16:14:14 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: ficarof

Arkadaşlar şimdi benim yaşım 22 ve araç almak istiyorum para biriktiriyorum seneye kadar alacam inşallah max 27 28 bin tl verebilirim.Piyasaya baktığımda bu paralara 2005 2006 model arabalar mevcut ama ben 2011 falan Ford fiesta düşünüyorum aslında düşündüğüm tek araç bu kesinlikle almak istiyorum
    Ama piyasası malum 35 bin tlden baslıyor
    Birde ağır hasar kayıtlı araçlar var tabikide gidip takla atan araç alacak değilim veya şasilerinde oynama olan motor dağılıp toplanan falan
    Ama tek kazada 10 bin tl şişirilmiş hasar kayıtlı araçlar var ve 26 bin tlden baslıyor 50 binde arabalar var bende al satçı değilim ilk aracım olacak en az 2 sene binerim. Düşüncem bu yönde aracın görünümü benim için çok önemli onun için yüksek model istiyorum sizce ne yapayım böyle sorunsuz ama hasar kayıtlı araç alınır mı?

hep öyledir zaten şişirilmiştir. sigorta şirketleri de enayiydi ya.

ben olsam almam. daha önce aldım. tempra sürekli ön camı su alıyordu. başkalarında da başka problemler gördüm.
  • Baba Naber kullanıcısına yanıt
    boş konuşuyorsun. sen aracı almadan önceki halini görmüşsün. bu arkadaş görmedi ve şüphe duyacak. senden alan da görmeyecek, görse de inanmayacak ve o da şüphe duyacak.
  • quote:

Orijinalden alıntı: beyinsis

quote:

Orijinalden alıntı: ficarof

Arkadaşlar şimdi benim yaşım 22 ve araç almak istiyorum para biriktiriyorum seneye kadar alacam inşallah max 27 28 bin tl verebilirim.Piyasaya baktığımda bu paralara 2005 2006 model arabalar mevcut ama ben 2011 falan Ford fiesta düşünüyorum aslında düşündüğüm tek araç bu kesinlikle almak istiyorum
    Ama piyasası malum 35 bin tlden baslıyor
    Birde ağır hasar kayıtlı araçlar var tabikide gidip takla atan araç alacak değilim veya şasilerinde oynama olan motor dağılıp toplanan falan
    Ama tek kazada 10 bin tl şişirilmiş hasar kayıtlı araçlar var ve 26 bin tlden baslıyor 50 binde arabalar var bende al satçı değilim ilk aracım olacak en az 2 sene binerim. Düşüncem bu yönde aracın görünümü benim için çok önemli onun için yüksek model istiyorum sizce ne yapayım böyle sorunsuz ama hasar kayıtlı araç alınır mı?

hep öyledir zaten şişirilmiştir. sigorta şirketleri de enayiydi ya.

ben olsam almam. daha önce aldım. tempra sürekli ön camı su alıyordu. başkalarında da başka problemler gördüm.

Şişirme olayı var.

Eksperler komisyon alabiliyor servislerden eğer tanışsa.
  • ficarof kullanıcısına yanıt
    5 ay daha çalış sorunsuz araç al. son sahibi olma.
  • satarken de zorlanırsın ama illa alıcam diyorsan, bütün hasarı serviste yapıldıysa alınır
  • quote:

Orijinalden alıntı: IslakFasulye

Yetkili serviste yapıldıysa şasesi bile yamulsa alınır.

Yetkili servis garantili iş yapar ve düzelttiği parçayı fabrika çıkışı gibi yapar.

Çok abartmissiniz. Şasiden anladığınız ön direk falan sanırım. Şasi (chasis) aracın omurgasıdir. Sizi koruyan yaşam kafesidir. Ister monoblok ister laser kaynak çok parçalı olsun. Kaza sonrası yamuldu ise o araç işe yarar parçaları sökülüp imha edilmelidir.

Zaten aklı başında biri Şasi yamultacak kadar ciddi bir kazaya karışmış aracın o halini görse hızla uzaklaşır tamir falan dinlemez..

• quote:

Orijinalden alıntı: beyinsis

boş konuşuyorsun. sen aracı almadan önceki halini görmüşsün. bu arkadaş görmedi ve şüphe duyacak. senden alan da görmeyecek, görse de inanmayacak ve o da şüphe duyacak.

Şöyle cevap vermezler mi. Boş konuşuyorsun ne demek arkadaşım ?
    Ne bu lakayitlik?

Hasarlı araç almak isteyecek, bütçesi yetişmeyen arkadaşlara nazaran attığım bir mesajdı bu...

Dostlar mesela ben aklımda olan 207rc-306gti- crx del sol vs tarzı pek bulunmayan araçları aradım bir dönem.

Bütçe sıkıntım yoktu şükür ki ama bir malında 3-5 fazlasını vermeyi kendime yediremem.

Çok araca baktım. Hepsinde kaza-sorun-masraf vardı. Hatta blok dikişleyenler bile vardı. (Eski konularımda bahsettim)

Fazla para bağlamiyim, güzel bir şey olsun diyerek hasarlı araç aldım ve topladım..
    Bundan aonraki alacağım araçta hasarlı olacak.

Satış ise.
    Bir dönem ilan verdim.
    Piyasa 28 civarları seyrederken 2 altına alıcı çıktı.
    Kıyamadığım içinde satmadım....
    2. Gününde araca alıcı çıktı mesela.

Piyasadaki toplanmış araçlar genelde satılmak için toplanıyor. Bu yüzden de baştan sağma oluyor.
    Binici adamdan denk getirirseniz, fiyatta makuk ise değerlendirin derim.

Mesela rx8 vardı. Sadece tampon ve direksiyon airbagden dolayı perte çıkmıştı araç ve piyasasından 20-25 daha uygun fiyata satıldı.

Aradaki hesabı siz yapın.

• quote:

Orijinalden alıntı: synthesizer

quote:

Orijinalden alıntı: IslakFasulye

Yetkili serviste yapıldıysa şasesi bile yamulsa alınır.

Yetkili servis garantili iş yapar ve düzelttiği parçayı fabrika çıkışı gibi yapar.

Çok abartmissiniz. Şasiden anladığınız ön direk falan sanırım. Şasi (chasis) aracın omurgasıdir. Sizi koruyan yaşam kafesidir. Ister monoblok ister laser kaynak çok parçalı olsun. Kaza sonrası yamuldu ise o araç işe yarar parçaları sökülüp imha edilmelidir.

Zaten aklı başında biri Şasi yamultacak kadar ciddi bir kazaya karışmış aracın o halini görse hızla uzaklaşır tamir falan dinlemez..

Yok abartmadım hocam yaşadım çünkü.

Kullandığım Civic'in geçen sene yaptığım kazasından sonra şasesi eğrilmişti. Yamulmuştu yani. 160-170 li hızlardan sonra dengesinde hafif kaybolmalar oldu oradan anladım servise götürdüm. Şase düzeltme işlemi yapıldı 4000 tl tutarında. Araba çıktıktan sonra Çeşme otoyolunda 235 km/s i gördüm, hiçbir bozulma yaşamadı araç eskisi gibiydi.

Yamukluktan bahsettiğim 2 ye katlanması falan değil tabii. Direklerin aracın içine kadar girmesi falan değil.

Benim yaptığım kazada sol taraftan vurdu, kaldırıma fırlattı. O hızla kaldırıma çarpıp bir anda durdum. Esneyip yamulmuş şase belli ki.

Yetkili servis dememin sebebi bu kazadan sonra oldu zaten.

Yetkili servisle anlaşması yoktu karşının sigortasının, mecbur florya'daki honda radar denen lanet yere götürdüm. Arabamın içine sıçtılar afedersiniz. Her yerinden sesler gelmeye başladı. Yetkili servise götürdüm baştan sona bütün parçalar orjinaliyle değişti ve fıstık gibi sıfır model gibi oldu aracım maşallah.

Ki bundan çok önce de önden yediğim darbeyle hava yastıkları da açılmıştı aracın, pertin ucundan dönmüştük. (Millet perte çıkarttırmak ister ben tam tersi...)

Onda da yetkili serviste yapıldı her şeyi, şuan kim görse araca talip. Dediğim gibi yolunu bulduğum zamanda aksiyonlu sürerim aracı, hiçbir şekilde çizgisinden çıkmadı. Sıfır model almıştım, o gün nasılsa şuan da aynı şekilde.
  • ben hasar kayıtlı araba aldım kullandım sattım 1.4 2008 model hdi 207 en full donanım sunroof cıft bolge dıj klıma vs donanımı var

hasar kaydı ne vardı çamurluk deişmiş tampon vs, direklerinde aracı ayakta tutan parçalarında egrılık vs yok pıyasa fıyatı 32 33 değişirken tanıdıkta soktum araya 24 e aldım

eger boyleyse arac alınır dıger turlu agır hasar demek pert demek, dikiş tutmayan arabayı almak bosa para vermek olur
  • quote:

Orijinalden alıntı: BOLDVIPER

ben hasar kayıtlı araba aldım kullandım sattım 1.4 2008 model hdi 207 en full donanım sunroof cıft bolge dıj klıma vs donanımı var

hasar kaydı ne vardı çamurluk deişmiş tampon vs, direklerinde aracı ayakta tutan parçalarında egrılık vs yok pıyasa fıyatı 32 33 değişirken tanıdıkta soktum araya 24 e aldım

eger boyleyse arac alınır dıger turlu agır hasar demek pert demek, dikiş tutmayan arabayı almak bosa para vermek olur

teşekkür ederim ben birde şeyi sormak istiyorum trafik sigortası kasko vs çok fazla çıkıyormu hasarlı araçlarda ?
    hayır sıgorta kasko şahıs adına sonucta ama pert araca kasko yapıcaklarını sanmam
    Bana kalırsa hiç bulaşma derim. Yaşında gençmiş acemilik de var diyosun ayağını yerden kesecek daha düşük model araç bakabilirsin. Kazalı sıkıntılı araç bakiyosan tanıdık güvenilir sağlam bi ustan olması gerek.

• quote:

hayır sıgorta kasko şahıs adına sonucta ama pert araca kasko yapıcaklarını sanmam

yani bu zorunlu trafik sigortası falan çok çıkmıyor kazalı araçlara
    evet , cunkı benım 2 kez saglam kaza yapmıs tanıdıgım var adam bu sene 350 ye yaptırdı, anlam veremedım ocak yada subatta arabanın olayla alakası oldugnu sanmıyorm ıs surucude bıtıyor sonucta
  • benim ilk aracim 2009 albea 1.3 dizel taksi cikmasi 15 bine aldim 14 13 olsa daha iyi olurdu :) cok bir masrafi cikmadi su an 1000 liraya yakin bi masraf var ama yururunde gidisinde kaportasinda bi sorunu yok zincir ve vites degiscek pahali parca bunlar

• quote:

evet , cunkı benım 2 kez saglam kaza yapmıs tanıdıgım var adam bu sene 350 ye yaptırdı, anlam veremedım ocak yada subatta arabanın olayla alakası oldugnu sanmıyorm ıs surucude bıtıyor sonucta

güzel aslında senet ilede araç almayı düşünüyorumda sizce bu konu mantıklımı 10 bin kadar peşin verebilirim şuanda tavsiye edeceğiniz bir yer var mı
    senet sepet iişine hiç girme kardeşim gerekirse para bırıktırıp oyle al
  • quote:

senet sepet iişine hiç girme kardeşim gerekirse para bırıktırıp oyle al

tammadır çok teşekkür ederim
  • 
Sayfa: önceki 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.