Şimdi Ara

Ağır hasar kayıtlı araç alınır mı? İLK ARACIM OLACAK

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
60
Cevap
2
Favori
47.597
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Arkadaşlar şimdi benim yaşım 22 ve araç almak istiyorum para biriktiriyorum seneye kadar alacam inşallah max 27 28 bin tl verebilirim.Piyasaya baktığımda bu paralara 2005 2006 model arabalar mevcut ama ben 2011 falan Ford fiesta düşünüyorum aslında düşündüğüm tek araç bu kesinlikle almak istiyorum
    Ama piyasası malum 35 bin tlden baslıyor
    Birde ağır hasar kayıtlı araçlar var tabikide gidip takla atan araç alacak değilim veya şasilerinde oynama olan motor dağılıp toplanan falan
    Ama tek kazada 10 bin tl şişirilmiş hasar kayıtlı araçlar var ve 26 bin tlden baslıyor 50 binde arabalar var bende al satçı değilim ilk aracım olacak en az 2 sene binerim. Düşüncem bu yönde aracın görünümü benim için çok önemli onun için yüksek model istiyorum sizce ne yapayım böyle sorunsuz ama hasar kayıtlı araç alınır mı?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Çok abartmissiniz. Şasiden anladığınız ön direk falan sanırım. Şasi (chasis) aracın omurgasıdir. Sizi koruyan yaşam kafesidir. Ister monoblok ister laser kaynak çok parçalı olsun. Kaza sonrası yamuldu ise o araç işe yarar parçaları sökülüp imha edilmelidir.

Zaten aklı başında biri Şasi yamultacak kadar ciddi bir kazaya karışmış aracın o halini görse hızla uzaklaşır tamir falan dinlemez..
  • 1- ağır hasarlı aracı satmak zordur
    2- söylediğiniz gibi küçük hasarlı olupta hasar şişirilmiş araç bulmak zordur.
    3- ağır hasarlı aracı kullanırken içinize sinerek binebilmek zordur.
    4- süpriz masraflar çıkarabilir.

• Dikkat edin, etraf çakal dolu

• Bakımları yetkili serviste yapılmış,onarımı yine aynı şekilde yetkili serviste yapılmış,-bana göre- ağır hasar kayıtlı olmama şartıyla araç alınabilir.Ki zaten 26 bin liraya aldığınız bir fiesta size 2 sene sonra zarar ettirmez yukarıda saydığım şartları karşılıyorsa.
    Karşılamıyorsa bile ettirmeyeceğini düşünüyorum hatta.2011 model bir fiesta en kötü 25 bin lira olabilir.
    Hayırlı olsun şimdiden
  • Yetkili serviste yapıldıysa şasesi bile yamulsa alınır.

Yetkili servis garantili iş yapar ve düzelttiği parçayı fabrika çıkışı gibi yapar.
  • Nereden Hasarlı olduğuna bakardim ben. Mesela önden aldiysa Asla yanaşmam.Bide Gereksiz yere agir hasarli gösterilen araçlar var.Mesela Ben ilanda bitane 308 buldum 20 bin hasar kaydi var ama agir degil. Adamla gorustum Oyle agir hasar yok demisti. ama kıllandım Degisen parca sorgulaması yaptim Meğer araba önden Cok büyük kaza yemiş Airbaglere kadar degismis hepsi. Tabi vazgectim aracdan

• eğer uzun dönem binilecekse pert kayıtlı almak daha mantıklı düşük kmde uzun yıllarca binilir yarın bir gün kaza yapsanda için acımaz serviste staj yaparken çok araba görüyordum aracın şaselerinde bişi yok ama araç perte çıkıyodu sadece alırken iyi araştırmak lazım
  • quote:

Orijinalden alıntı: ozbayram

1- ağır hasarlı aracı satmak zordur

Haklısınız ama ben aracı satmicam satsamda 26 a alsam 2 sene binsem 24e geri satsam bana koymaz çünkü kaza yapma olasılığım var acemiyim alıpta değerini çok düşüreceğim bir araç istemiyorum.
    İçine sinme olayına gelirsek araçta dörünür bir sorun olmadığı sürece benim için bir sıkıntı yok :)
  • quote:

Orijinalden alıntı: samsunlyy

eğer uzun dönem binilecekse pert kayıtlı almak daha mantıklı düşük kmde uzun yıllarca binilir yarın bir gün kaza yapsanda için acımaz serviste staj yaparken çok araba görüyordum aracın şaselerinde bişi yok ama araç perte çıkıyodu sadece alırken iyi araştırmak lazım

pert kayıtlı olunca satması zor olmaz mı ya? sonradan
  • Hocam benim 32000 tl hasar kayıtlı bir Golf 5 geçmişti elime iş karşılığı. Araç dışardan öyle temiz öyle kusursuz duruyor ki bakan bir daha bakıyordu hafif modifiyeli falandı. gel gör ki araç bir türlü dikiş tutmuyor, her yanından patlaklar veriyordu. bir gün sağını düzeltsek öbür gün solu patlıyordu ve bu tarz orta sınıf avrupa araçların bakımları gerçekten pahalıdır. anlayacağın canımızdan bezdirdi ve ilk fırsatta elden çıkardık değerinin çok altına. çok iyi düşün böyle yüksek meblalı hasar kayıtlı araç alırken. hatta sakın yaklaşma. hele ki ilk araban olacakmış ki altından kalkamazsın arabaya dair tüm hevesin söner gider. o paraya mümkünse hafif kazalı, ayağını yerden kesecek bir araç bak. macera arama.
  • quote:

Orijinalden alıntı: ficarof

quote:

Orijinalden alıntı: ozbayram

1- ağır hasarlı aracı satmak zordur

Haklısınız ama ben aracı satmicam satsamda 26 a alsam 2 sene binsem 24e geri satsam bana koymaz çünkü kaza yapma olasılığım var acemiyim alıpta değerini çok düşüreceğim bir araç istemiyorum.
    İçine sinme olayına gelirsek araçta dörünür bir sorun olmadığı sürece benim için bir sıkıntı yok :)

O zaman size kalmış. Fakat almadan önce iyi araştırın.

• En iyisi; boya/düzeltme ile yapılacak tamir yerine servisinde değiştirme görmüş araçlara yönelin. Önden ağır hasarlı veya airbag açmış araçlara bulaşmayın.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Orhan Hoca -- 20 Temmuz 2016; 14:51:37 >
  • Şase ve direklerde kadar bir hasar yoksa airbagler sağlamsa alınır, yoksa kendi adıma diyeyim pert aracı kapımın önünde koymam.

• İlk arabanız olacakmış, bence hemen vazgeçin. Hasarlı araç kumar demektir. Ve kaybedersiniz.
  • hasarı nereden aldığı önemli, motor kısımından ağır hasarlı bir araç onarım görse de kötü sürpriz yapabilir.
  • Piyasadan ucuzssa tabiki alınır . İlk iki arabam öyleydi hiç sorun yaşamadım satarkende ucuza sattım. Ama otobanda hızlı gidince güven vermiyorlar o yuzden daha çok şehir içi için uygunlar bence.
  • ficarof kullanıcısına yanıt
    pert kayıtlı araç almayı düşünüyosanız bunu kafanızdan çıkarmanız lazım bazen belli olmuyor pert araç fiyatı uygun diye düzgününden daha çok çabuk satılıyor
  • dikkatli olmak lazım öncelikle piyasa çakal dolu çünkü. şişirme olayı gerçekten var. eğer şişirmeyse, şasede airbaglerde direklerde filan bir oynama yoksa ve al satçı değilsen alırsın binersin. düşük km'li ve temizse tadından yenmez.
    bazı markaların yedek parçaları aşırı pahalı ve bu nedenle şişirme yapıyorlar. tabii bu hırsızlıktır ama yapan yapıyor ben ne diyebilirim ki. kendim yapmıyorum o bana yetiyor.
    bakımını adam gibi yaparsan üzmez. ön kaput ön tampon ön far komple değişmiş sorun değil şasede bir sorun olmasın, direkler filan sağlam olsun yeter bence...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Jeremy Klakson -- 24 Temmuz 2016; 10:20:00 >
  • Ağır hasar kayıtlı aracı alırsın ama değiştirmek istediğinde ne yapacaksın ? Kendin satamayacaksın arabayı,galeriye versen aldığın fiyatın yarısına alacak galerici ve diyecek ki bu araç Ağır hasarlı.
    Kilometresi yüksek,baz donanım, fiestalara bak mutlaka bulursun.
  • öncelikle ağır hasar kayıtlı araca kasko yapılıyor, yapılmıyor diye birşey yok

satış konusunda da bir sıkıntı yok, bazıları piyasasından ucuza aldığı aracı satarken piyasa fiyatına satmaya çalıştığı için satamıyor, sonra da satamıyorum diyor ciddiye almayın

yetkili serviste yapıldıysa da iyi yapılmıştır sıkıntı olmaz, dışarıda yapılana pek güven olmuyor
  • 
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.