Şimdi Ara

AFT (AĞIZ YARASI) HASTALIĞINA İLAÇ NE ÖNERİRSİNİZ??? (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
4 Misafir (1 Mobil) - 3 Masaüstü1 Mobil
5 sn
271
Cevap
7
Favori
390.712
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    fiyatı 2,88 ytl. reçetesiz alabilirsiniz

uygulamadan önce hafif karbonatlı tuzla ağzınızı çalkalayın.ilacı sürdükten sonra,yarım saat içinde bişi yemeyin. nolur nolmaz.
  • Eğer bunlar dilinizin üzerinde çıkıyorsa size ne pekmez ne karbonat ne tuz ne mürekkebin bir yararı olacaktır.
    Bu yaralar ben de de çok sık çıkıyor. Özellikle ben dilimin üzerinde çıkan yaraları durmadan ısırdığım için daha kötü bir hal alıyor. Dediğim gibi eğer yaralar dilinizin üzerinde çıkıyorsa eğer şap kullanmalısınız. Baharatçı ve lokman hekimlerden temin edebilirsin. Aynı limon tuzuna benziyor ve sürdüğünüz yeri hafif kamaştırıyor ve acı hissetmyorsunuz yara sizi rahatsız etmiyor. Sürdükten 2 gün sonra yara geçiyor fakat acı çekmiyorsunuz . Yalnız aşırı derecede de kullanmamak gerekiyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Palabıyık -- 16 Temmuz 2008; 15:14:22 >
  • geçmiş olsun,

nöbet şekeri isminde bi şeker var aktarlarda satılır birz zor erir bu şeker iyi gelir birde kara dut pekmezi yiyebilirsin.
  • ben de ayda en az 1 kere oluyor. hiç bir ilaç yaramıyor doktor sresten falan diyor. babamda da oluyor ama onda baya çok oluyor.onun açıklaması sigarayı bıraktığı için yuaklaşık 3 yıl oldu. o günden beri oluoyor.her tavsiyei yapıyor. mürekkep gibi ilaç-dur-hap vs. işe yaramıyor
    ben artık alıştım
  • benim başıma 2 kere gelmişti geçmiş olsun berbat bir işkence ama kenakort kullanmanı öneririm memnun kalırsın
  • Artık dayanacak gücüm kalmadı,bitkin bir durumdayım,sanki 40 kişi birden bana çullanmış,yorgun hissediyorum. bunların hepsini deneyeceğim sırayla.Artık ne olursa olsun.
  • Kenekort A
  • Genelde bebeklerde olur sende nasıl oldu bu arada mürekkepe benzeyen ilaç var,geçmiş olsun çok pistir onun acısı
  • 5-6 ay önce bendede çıkmıştır berbat bişey geçmiş olsun.

eczaneden afta iyi gelebilecek bir gargara al onu kullan en azından 1 saat gibi rahatlatıyor yara olan kısım uyuşuyor ve hissetmiyorsun birşey

hiç konuşturtmuyor :) konuşamamak çok kötü
  • nasıl bi yara dudagının içindemi beyazımsı bi yaramı
  • quote:

Orjinalden alıntı: splash17

nasıl bi yara dudagının içindemi beyazımsı bi yaramı

aynen öğle bende küçüklüğümden beri bu lanet şey çıkıyor annemde ve onun akrabalarında var bana da miras kaldı
  • quote:

Orjinalden alıntı: suÇ

quote:

aynen öğle bende küçüklüğümden beri bu lanet şey çıkıyor annemde ve onun akrabalarında var bana da miras kaldı

bu gargarayı kullan
    http://www.farmacep.com/img/200/klorobengargara.jpg
    kullanımı ise agzına bi ölçek al ağzının içinde yaraların üstünde iyice agzında çalkala biraz beklet acıyacaktır yaraların oldugu yer sonrasında tükür hepsini agzından ve agzını sakın yıkama suyla flan bikaç kez yap böyle hergün bikere yap geçer bikaçgün içinde bendede aynı problem vardı bu yöntemle kurtuldum

• quote:

quote:

Orjinalden alıntı: suÇ

quote:

bu gargarayı kullan
    http://www.farmacep.com/img/200/klorobengargara.jpg
    kullanımı ise agzına bi ölçek al ağzının içinde yaraların üstünde iyice agzında çalkala biraz beklet acıyacaktır yaraların oldugu yer sonrasında tükür hepsini agzından ve agzını sakın yıkama suyla flan bikaç kez yap böyle hergün bikere yap geçer bikaçgün içinde bendede aynı problem vardı bu yöntemle kurtuldum

önerin için teşekkür alıp kullanıyim

• rica ederim dostum
  • cvp biraz geç oldu ama yinede yardımcı olacaksam şansımı denim:) protefix yara jeli kullan. eczanelerde bulabilirsin.tamamen bitkisel bi ürün. sürüncede yakmıyor diğerleri gibi. geçmiş olsun...
  • Kurtulmanın en güzel yolu, oksijenli su solüsyonuyla yaranın üstünü temizlemek. Ve kendi kendine iyileşmesini beklemek.

Alacagın tedavilerin hepsi, daha az acı çekeni sağlamak içindir :

Kenacort Orabase, Cankaid, CankerCover vb. : Uyku sırasında ağız yıkaması durdugundan, mikroplar yara bölgesinde çok cirit atmasınlar diye yaranın üstünü örter...
    Piraldyne : Yaranın üstünü dezenfekte ettiği gibi bir süre oradaki sinir ucunu uyuşturur. (İlk etapta büyük bir yanma hissettirmesi e bundandır) Böylece 15 dakika boyunca rahat ymek yemeni sağlar...
    Tuzlu su veya Tuz basmak : Tek amacı, Yarayı dezenfekte etmektir.
    Yara iyileşmesini, vücut direncin iyi ise en fazla 2 gün kısaltır...

Korunmanın da en güzel yanı devamlı B grubu vitaminleri, özellikle de B12 almak.

Çünkü bu yaraları ortaokul ve lise zamanlarında ben de çok dökerdim. Hala arada çıkıyor. Bunun için B vitaminini eksik etmiyorum.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Acharad -- 28 Nisan 2009; 16:22:03 >

• oralmedic tek çözüm mutlaka deneyin arkadaşlar.....eczanelerde var ....
  • isveç şurubu

propolis

denenmiştir
  • Bu nalet olası oğlumun ağzında çıktı 1 yaşına girmek üzereyken.

Gece ateş belirtisi vardı. Gece ilerledikçe yükselmeye başladı. Acile attık kendimizi. Doktor baktı bir antibiyotik verdi birde Dolven verdi. Bişy demedi. Ertesi sabah çocuk doktorunda aldık soluğu. Baktı AFTÖZ dedi.

E napcaz dedik 10 günde iyileşir ilacı yok daha ateşi çıkmaz dedi. Ağustosun 15 iydi çok iyi hatırlıyorum.

Akşama çocuk ağzına biberon koymaz oldu gece yine acile ertesi sabah özel hastaneye ertesi gün başka özele sonra yine aynı çocuk doktoruna vs.. Hepsi ilacı yok vücüt yenecek dedi.

Çocuğu 5 gün zor besledik hatta besleyemedik eridi çocuk ağzı komple yara olmuştu. En sonunda hastaneye yatırdık. serum verdik yaz ayı çok sıcaktı sıvı eksikliğini tamamladık.

Ay çok acı çekmişti garibim. Ama dayandı en sonunda 8. günde hiç birşey kalmamıştı. Ağzına biberonu bile 1 ayda anca verdik. acısını 1 ayda anca unuttu yavrum. Biberon ağzını acıtıyordu. Aç olduğu için mecbur içmeye çalılşıyordu ağzındaki yaralardan canı yanıyordu.

İçemeyince aç kalıyordu ağzına değdirmeden çay kaşığı ile besleme çalıştık. Besleyemedik ağladı ağladı göğsümde uyudu uyandı ağladı ağladı

sırf ağlamasın diye arabayla gece boyu gezdirdim. Sabahları 6-7 arası uyuyordu. O uyurken sabah simitçi fırınından simit alıp deniz kenarında yiyordum. Uyurken ağzını kapatırsa çok canı yanıyordu ve yine ağlıyordu. Üzüntüden ben de aç kaldım annaesi de. Uykusuzluk daha fena. Nöbetleşe bakıyorduk ama nöbetçi olmayan da uyuyamıyordu ki.

Bu illete ilaç bulana tebrik kartı yollayacam.

Bazı ilaçlar var ama nafile. 8 gün zor geçti.

• Şimdi 2,5 yaşında. Baba gol yapalım demiyomu varya....

Bu akşam erken uyudu tepemde zıplayamadı özledim keratayı.....
  • 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.