Şimdi Ara

AFT (Ağız İçi Yara) | Tedavi Tavsiyesi? (6. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
4 Misafir (1 Mobil) - 3 Masaüstü1 Mobil
5 sn
166
Cevap
4
Favori
128.658
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
3 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 45678
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: S,W,A,T

Cozumu basit arkadaslar. Kenacort-A isimli krem. Gece yatarken surun afta. Sabaha iyilesir. Sabahta surebilirsiniz tabi ama agizda hissi hos olmuyor kuru gibi degisik bir krem

O kremi dil köküne nasıl sürebiliriz? Bildiğin dilin kökü :)
  • Bi ara benimde bogazimda olusmustu,8 ay dogru durust yemek yiyemedigimi bilirim. Ama sonra kendiliginden gecti çok sukur.

• Yukarıda bir arkadaş yazmış diş fırçasını yıka kurula nemli kalsın biraz sonra sürte sürte beyazlığını yon demiş , yaptım vallahi resmen rahatladım içi boşaldı çukur gibi oldu ama hiç acımıyor birşey değincede yanmıyor artık
  • Ne o la mazoşist gibi çok acır öyle yav, bende aft olayında çareyi kenacort ta buldum, zaten aft başlarken insan anlıyor aftın çıkacağını o zaman sürünce hemen geçiriyor.
  • ben artık bununla yaşamaya alıştım. koskoca diş çektirdim. onun bile ağrısını bastırıyor. çok ilginç bir şey bu. oruç oruç dişten çok ağrıyor.
  • hocam bir çözüm buldunuz mu acaba şu illetten nefret ettim 1 yıldır her ay 2-3 tane çıkıyor
  • MonarJuu kullanıcısına yanıt
    Pharmaton. Her gün 1 tane ;)

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Konuşamıyorum bu aft yüzünden. 2 gün önce çıktı. Karbonat kullanıyorum. Başka tavsiyesi olan var mı?
  • Gençler kendimi bildim bileli çıkarırım bu yaralardan. Özellikle çocukluk ve ergenlik dönemlerinde 3-4 tane aynı anda çıkardığım oldu kaç defa. Bunun pek bir ilacı olduğunu düşünmüyorum. Hiç denemedim gerçi sizler gibi ama genelde bu tarz şeyler ilaçla 7 günde, ilaçsız 1 haftada geçer.

Lakin iyi haber çıkmamasını sağlayabilirsiniz. O da meyve tüketerek. C vitamini yeterince tükettiğim zamanlarda çıkmazdı pek bunlardan.

Şu an ise ergenliği geçeli çok oldu, arada 1 tane çıkıp geçiyor o kadar.

• Arakdaşlar size kendi adıma kesin çözümü terkar iletmek istiyorum. Düzenli olarak PHARMATON kullanımı...
  • umut976 U kullanıcısına yanıt
    Dahiliye ne alaka yaw, Yok genel cerraha gitsin!! Sallamayın burda. Dermatoloji demen bir branş vardır uzman uygun görürse belki enfeksiyon hekiminede vizit isteyebilir. Ama öncelikle dermatoloji uzmanına danışın!

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Sistemik tedavisi devamlı ilaç kullanmak bıraktığım an başlıyor vitamin mitavin hikaye bende. Sadece aft üzerine uygulamak içinde çok dikkatli kullanmak şartı ile toplu iğne başından bile küçük bir pamuklu çubuğa yada kürdan ile %30'luk Trikloroasetik Asit ile yarayı dağlamak. Bir iki uygulama ile aft iyileşmeye başlıyor.
  • espial kullanıcısına yanıt
    Onu nerden bulcaz hocam

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Selam arkadaşlar halen bu aftlardan müzdarip olanlar varmı 4 tane var ağzımda ne yapsam bilemedim

• stEelFoot kullanıcısına yanıt
    Vitamin eksikliği. Çıkmaması için Pharmaton kullan.
  • Fr.BJK kullanıcısına yanıt

Valla bir haftadır var boğazda da çıkmış Pharmaton işe yarıyor ise gerçekten alacağım yarın o zaman

• aftech aldm eczaneden 1.5ml şisesi var batırıp kullandım baya yaktı ama işe yaradı

• Terramycin  deniliyor birde çok iyi geliyor diye bildiğiniz göz için olan krem.

• stEelFoot kullanıcısına yanıt
    Çıkan yaraya işe yaramaz. Çıkmaması için günde 1 tane içeceksin.
  • 
Sayfa: önceki 45678
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.