Şimdi Ara

ADSL2+ dan VDSL'e Geçme (5 İş günü sonra geçiş yapıldı.Yeni değerler konuda)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
26
Cevap
0
Favori
1.305
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Merhaba öncelikle.Şu an Adsl2+ türknet kullanıcısıyım ama internetten baktığımda bulunduğum bölgede Vdsl 50mbps ye kadar desteklediğini gördüm.Şimdi ben yeni vdsl modem aldığımda dsl kablosunu modeme takıp direk kullanabilirmiyim , resimdeki hat değerleri ile herhangi bir sorun yaşarmıyım vdsl geçtiğim taktirde? Bina içi tesisatın değişmesi gerekiyor'mu yani?Bilgilendirebilirseniz çok sevinirim.

Eski değerler ADSL2+ ile:
    Yeni değerler VDSL2+ ile:ADSL2+ dan VDSL'e Geçme (5 İş günü sonra geçiş yapıldı.Yeni değerler konuda)ADSL2+ dan VDSL'e Geçme (5 İş günü sonra geçiş yapıldı.Yeni değerler konuda)
    Hız Testi:ADSL2+ dan VDSL'e Geçme (5 İş günü sonra geçiş yapıldı.Yeni değerler konuda)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi İnsegnanteDream -- 7 Ağustos 2017; 14:58:41 >

• Modeminin VDSL teknoloji barındırması lazım , bak google dan markasına modeline VDSL uyumlu diye mi . Eğer uyumlu ise bir şey yapmana gerek yok sadece geçişi bekleyeceksin .
  • Jrsmurfs J kullanıcısına yanıt
    Yeni bir modem alacağım zaten bu hat ile vdsl stabil kullanabilirmiyim sormak istediğim bu?
  • Hocam bu değerler bdsl portuna geçtikten sonra değişiyor iss sorgulaması yapıyor önceden

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • burak550 B kullanıcısına yanıt
    Değerlerin değiştiğini bende biliyorum bu hat kaldırırmı vdsl hızlarını diye merak etmiştim modemi alıp öğreneceğim o zaman teşekkürler cevap için.
  • Şuan ki hat değerlerin ile VDSL de ki hat değerleri değişkenlik gösterebilir şuan ki hat değerlerinden sende VDSL olup olmadığı çıkarımı yapılamaz .
  • Jrsmurfs J kullanıcısına yanıt
    Anladım tamam o zaman deneyip öğreneceğim teşekkürler cevap için.
  • Arkadaşlar bir soru daha eklemek istiyorum bulunduğum bölge 50mbps vdsl destekliyor.Modem alır iken VDSL2 modemmi almam gerekli VDSL mi sadece?https://www.asus.com/tr/Networking/DSL-N16/ şu modem işimi görürmü?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi İnsegnanteDream -- 17 Temmuz 2017; 12:48:51 >
  • vdsl2 destekli kaliteli bir modem dsl-n16 modemi

pek ucuz da değil, ama iyi bir modemdir.

istersen sahibinden den ttnet ürünlü vdsl modemlere de bakabilirsin ikinci el

daha uyguna gelir, ama asus kalitesinde olmaz tabiki
  • mcrew kullanıcısına yanıt
    Yok ya ucuz mal kalitesiz oluyor cidden şu an kullandığım tp link modem çok pahalı değil diye almıştım 8 senelik airties modemim ondan daha dayanıklı çıktı.Tp link sorunlu bi marka cidden.DSL-N16 alınca direk kullanabilecek isem vdsl ile onu almayı düşünüyorum teşekkürler yorumun için.
  • Direk kullanamazsın iss sana vdsl sinyali göndermesi gerekir. Modemi alacaksın vdsl başvurusu yapacaksın. İnternetin kesilecek, 1 gün sonra evine gelecekler, kabloları Vs kontrol edecekler, hattını vdsl portuna bağlayacaklar öyle geçersin.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi rx7enes -- 17 Temmuz 2017; 20:59:58 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • az önce ttnet i vdsl ye geçmek için aradım. ortalama 7 gün internetiniz olmayacak dedi. bende vazgeçtim. bu ne ya? adsl den vdsl ye geçerken internet siz kalacan ne demek
  • rx7enes R kullanıcısına yanıt
    Evet farkındayım bu gün aradım altyapınız 50mbps destekliyor dediler siteden baktığım gibi.Modemi aldıktan sonra başvurup yapıp geçeceğim.
  • kanaryalıyık kullanıcısına yanıt
    Bende modemi aldım VDSL geçişi yaptım 2 gündür bekliyorum ama internetim kesilmedi adsl2+ olarak kullanabiliyorum.
  • hayırlı olsun hocam. ben cahil bi yetkiliye denk geldim anlaşılan. ama çoktan superonline fibere geçtim. verdim tazminatı gittim valla.
  • kanaryalıyık kullanıcısına yanıt
    Anladım.Sizin içinde hayırlı olsun.
  • Arkadaşlar 5 iş günü sonra VDSL2 ye geçiş tamamlandı yeni resimleri konuya koydum.
  • quote:

Orijinalden alıntı: nurrpn8z

Arkadaşlar 5 iş günü sonra VDSL2 ye geçiş tamamlandı yeni resimleri konuya koydum.

75 Mbit destekliyor paketini yükseltebilirsin.
  • Yok ya gerek yok şu an siteden bakınca 50mbps görünüyor en fazla.Modem de değerleri 90mbps gösterse bile verebildikleri stabil hız 50mbps olduğu için bu pakete geçirmişlerdir bence.50mbps fazlasıyla yeterli.
  • Hocam sen 75e geç.
    Hem AKK sonrası yükselmiş olur (50-16ya 75-24e düşüyor)
    Asus modemlerde SNR Stability adjustment ayarı var.
    Onu yüksek tutarsın (atıyorum 10db) sana santral 75 göndermeye çalışsa bile, modem 10db SNRa göre kendisi alabileceği hızı ayarlar.
    Örneğin bana 50 tanımlı, ben 8db ayarladım, 47-48 MB ayarlıyor modem kendisi (Her rebootda tam sync sırasındaki S/N değerine göre ayarlıyor modem)
    Yani 50 almaya zorlayıp SNR 5e falan düşüp, bağlantım kopmuyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi suphion -- 8 Ağustos 2017; 0:30:19 >

• 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.