Şimdi Ara

adsl ve wriless

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
8
Cevap
0
Favori
471
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Arkadaşlar adsl üzerinde kullanılan wriless kablosuz modemlerin 53 mbps den fazla hızda veri aktarılamadığı söyleniyor kablolu bağlanırsan 100 mbps hızın oluyor kablosuz 48 mbps de kalıyor bunu telekomla ortak çalışan adsl firması söylemiş yani ben şahsen hızımı düşürecek hiç bir donanımı cihazıma takmam bedavada verseler. bilğisi olan varmı ?

• lan 100mb, wireless 54 mb dir. doğru ama bu senin internete o hızla bağlandığın ve o hzda download yapabileceğin anlamına gelmez o sadece o aygıtların veri iletim hızını gösterir.
  • Senin Hızını Düşürmez...

Sen Zaten O hızlarda Bağlanmıyorsun....O senin Bilgisayarın ve Modem Arasındaki Transfer Hızıdır...

Bağlantı hızına Görede Kat Kat Yüksektir....
  • O değerler desteklenen maksimum veri transfer hızıdır. Bu değerlerin yeterli olmaması mümkün değil. Amaç uzun yıllar boyunca değişmeden kalabilecek bir alt yapıoluşturmak olduğu için 100 mbps standardı getirilmiş yoksa bunu tam kapasite kullanan sistem dünyada hiçbir kişisel bilgisayarda yok. Yani boşuna kuruntu etme. Türkiyede bu hızın (54mbps) yeterli olmaması bu yüzyılın sonuna kadar mümkün olamaz bence:)
  • 1Gbps bağlantı hızına sahibim :D 100Mbps az geliyor bana.
  • quote:

Orjinalden alıntı: profescobar

1Gbps bağlantı hızına sahibim :D 100Mbps az geliyor bana.

1 Gbps dediğin 1024 kbps demekse ona senden başka herkes 1 Mbps diyor...
  • yani şunu sordum esasında ben evde zoom modemle kablolu download 23-30 kbs
    işyerinde wriless laptop kablosuz download hızı 18 lerle başlıyor 5 saniye sonra 2-3 hatta by'lara düşüyor. bunu anlayamıyorum.
  • wireleess kabloya gore daha yavastir,kendi sistemimde denedim,hiz yari yariya dusuyor,ama wireleess daha pratik oldugu icin,onu kullaniyorum,tabiki yurt disinda oldugumdan,turkiyede olsaydim her halde kabloyu secerdim
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.