Şifremi/Kullanıcı Adımı Unuttum
Bağlan Google+ ile Bağlan Facebook ile Bağlan
Şimdi Ara

ADSL'mi Kablo net mi öneriyorsunuz?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir Kullanıcı, 2 Masaüstü Kullanıcı
21
Cevap
0
Favori
367
Tıklama
Tüm Forumlar >> Donanım / Hardware >> Network ve Güvenlik >> ADSL'mi Kablo net mi öneriyorsunuz?
Sayfaya Git:
Sayfa:
Giriş
    1814 Mesaj
    Arkadaşlar. Bu ay içinde ADSL bağlattırmayı düşünüyorum. Sizce bağlattırmalı mı yoksa kablo net mi bağlatalım?

|
    |
    eğer bara hiç sorun değilse ve kullanıcağın firma 256 bağlantı için hizmet bedeli olarak 15milyon alıyorsa (interaktif,ultranet..) hiç durma 64milyona kablonet bağla çünkü p2plerde 256kablonet farkı çok fazladır.. ancak sadece surf yapıcam arada bir iki film belki dersen 49milyona 256k adsl işini görür.ama unutma en sorunsuz ve hizmeti en kaliteli olanı kablonet dir.ayrıca internetten oyun oynuyosan kesinlikle kablonet..
    |
    |
    Tşk...
    |
    |
    bence adsl.. kablo da güzel ama adsl tavsiyemdir.. biraz sorunları olsada eminim düzelecektir..
    |
    |
    kablo net ucuzlıcak yakında kablo net gerçek hızına biraz daha yakın
    |
    |
  • Yüzbaşı
    677 Mesaj
    kablo net daha iidir ozellikle netten oyun oynamayı dusunuyorsan
    |
    |

CANON EOS 600D KULLANICILARI KULÜBÜ
  • Binbaşı
    1840 Mesaj
    kotal adsl
    bul bi öğrenci tanıdık koştur telekoma durma
    |
    |

ULUBATLI SOUNESS (1996, Bugünkü Rüştü Saraçoğlu Stadyumu)
  • Yüzbaşı
    562 Mesaj
    su anda kablo kullanan arkadaslarim (bende 4 sene kablo kullandim bu arada ayni kosullarda her zaman kabloyu tercid ederim) kablonun pingi cok kotu oldugu ve webde hic bir yer acilmadigi, dl hizi 10kb yi gecmedigi icin adsle geciyorlar ben 1.5 ay once gectim genelde memnunum son zamanlarda p2p dl biraz dusmesine ragmen. Normal sartlarda kablonun pingi daha iidir adsle gore avantajida budur ama su anda bunun bile garantisi yok tr de sansina bakio biraz. Buna gore karar ver.
    |
    |
    |
    |
  • Teğmen
    237 Mesaj
    ADSL
    |
    |

Honda CIVIC 2007 Dream BORDO
  • Binbaşı
    1265 Mesaj
    Adsl yeterde artar bile
    |
    |
  • General
    7198 Mesaj
    Kablo tabii ki ama imkan yoksa adsl daha önceki bir yazımı koyuyorum.

quote:

Kablo modemde nihayet 512 kbit/128 kbit hattını kullanmaya başladım. Aylık olarak sadece 15 milyon lira fark ödüyorum o kadar. Şimdi tecrübelerime gelelim.

Hala ping'lerim 10-20 ms arası. Yurt dışına ise 150 ms civarı. DL hızım ise günün yoğun zamanında bile 60 Kb civarında. Zaten hız limitim 64 kb/sn olduğunu düşünürsek müthiş bir hız. Upload hızım DL hızımı etkilemiyor daha bir çok avantaja sahip. UL hızımda 14 Kb civarı.

Download düşünüyorsanız Kablo çok avantajlı, UltraTV'ye sorduğuma göre Turk Telekom izin verse 3 Megabit hatta kadar hizmet vereceklerini söyledi ancak ne yazık ki TT ADSL'e özgün bir şey olarak tutuyor.

UltraTV ablonesi iseniz ve bağlantınız stabil ise kesinlikle ADSL'e geçememinizi ve mümkünse 512 Kbit'e geçmenizi tavsiye ederim. İnanılmaz bir tepki süresi sayesinde (düşük erişim süresi) hızlı sitelerde (bizim site gibi) müthiş bir Internet hızı yaşayacaksınız.
    |
    |
    Phenom II X4 940, Asus M3A78T (790GX), 2x2 GB DDR2-800 ,Samsung 2333SW 23"", Sapphire Ati HD6870 1GB, 160 Gb Intel X25-M SSD ve SCYTHE Silent Box içinde 3,5" Western Digital 750 Gb 5400 rpm sessiz HDD, 16 Mb önbellek , Lian-li PC-C32 Fanları kısılmış Kasa, Be-Queit 450 Watt güç kaynağı, Samsung DVD-RW Gümüş ön yüz, Microsoft Sidewinder X6, Cyber Snippa Intelliscope fare, SONY KDF-E50A11E 50" 3LCD HDTV, 2x Saitek P3000 Gamepad Scythe Zipang soğutucu

• Yarbay
    2671 Mesaj
    kablo daha iyi aslında ama TR de adsl
    |
    |
    |
    |
    |
    |
  • Yüzbaşı
    406 Mesaj
    Düşünmeye Gerek bile yok Adsl..
    |
    |

Orjinalden alıntı: surfer

kablo daha iyi aslında ama TR de adsl

bence tam tersi türkiyede KABLO
    |
    |
    Tabii ki adsl. Kabloneti bulunduğunuz bölgedeki kullanıcılarla paylaşıyorsunuz ve hızınız kullanıcı sayısı ile ters orantılı olarak düşüyor, ama adsl sadece size ait etrafınızdaki kullanıcıların hiçbir etkisi yok. Arkadaşlar bunu bilerek mi kablo diyorlar yoksa bilmeden mi cevap veriyorlar....
    |
    |
  • Yüzbaşı
    349 Mesaj
    onu bilerek, hem de adsl kullanırken kablo diyorum ben..
    |
    |

|
    |
Reklamlar
Mobilya Takımları
Masal
haberler
Veri Merkezi;Metro Ethernet;Cloud Sunucu
üniversite
Bu sayfanın
Mobil sürümü
Mini Sürümü

BR3
0,469
1.2.165

Reklamlar
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.