Şimdi Ara

[AMD DRIVER ANA KONU] AMD Adrenalin Edition 24.4.1 (FSR-RSR-AFMF) (319. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
16.559
Cevap
189
Favori
1.252.095
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
24 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 317318319320321
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Kaydettiğim videoyu windows playerdan izleyince takılma oluyordu, youtube'a attım takılmalar gitmiş.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi No Way Out -- 20 Aralık 2016; 17:20:57 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: No Way Out

Kaydettiğim videoyu windows playerdan izleyince takılma oluyordu, youtube'a attım takılmalar gitmiş.

video için vlc kullan hocam

• quote:

Radeon Software Crimson ReLive Edition 16.12.2

Yapılan İyileştirmeler
    ◾AMD FreeSync™ technology may experience performance issues with Borderless Fullscreen application support when a secondary display is attached and has dynamic content running such as video playback in a web browser or if other applications or game launchers are running on the primary screen in the background. A workaround if this issue is experienced is to minimize all other running applications that are on the primary desktop display or on non-primary extended displays.
    ◾Radeon ReLive may fail to install during installation on some system configurations.
    ◾Battlefield™1 may experience flashing or corruption when running in Multi GPU with Radeon RX 400 series.
    ◾Instant Replay fails to enable itself after it has been turned off due to content protection.
    ◾Radeon Settings may not load on system boot for some system configurations.
    ◾Fixed some errors in translations for Radeon Settings and Radeon ReLive.
    ◾Audio recorded by Radeon ReLive may sometimes exhibit slow motion when played back.
    ◾Radeon ReLive may experience recording issues or issues toggling the Overlay/Toolbar when Frame Rate Target Control is enabled. Users are suggested to disable Frame Rate Target Control when using Radeon ReLive.
    ◾Mouse cursor may stutter in recorded video when there is limited on screen activity outside of minor mouse movement.
    ◾In AMD Multi GPU configurations the secondary graphics product will exit the low power state when Radeon ReLive is enabled.
    ◾Radeon ReLive may sometimes not be able to take screenshots of secondary displays.
    ◾Chromium may fail to utilize hybrid decode for VP9 content.
    ◾DOTA™2 may experience game corruption when performing a task switch while recording with Radeon ReLive in AMD Multi GPU configurations.
    ◾Radeon ReLive Overlay/Toolbar will not launch or Record when running League of Legends™ in Administrator Mode and Windowed Borderless Fullscreen.
    ◾Long ping times may be experienced with some WiFi adapters.

Bilinen hatalar
    ◾A small amount of apps may still experience issues with Borderless Fullscreen mode and AMD FreeSync™ technology if other applications or game launchers are running on the primary screen in the background.
    ◾Counter-Strike™: Global Offensive and World of Warcraft™ may experience flickering or performance issues the first time the game is launched on a system boot with AMD FreeSync™ technology enabled. Workarounds include exiting and restarting the application or task switching (alt+tab) in and out of the game to fix the issue.
    ◾AMD Multi GPU configurations may experience a system hang or reboot during install when using tiled MST 4K or 5K displays.
    ◾Titanfall™2 may experience black square corruption in game menus or during game play on some Graphics Core Next products.
    ◾FIFA 17™ may experience an application hang or black screen on launch for some select Hybrid Graphics or AMD PowerXpress mobile configurations.
    ◾Radeon Settings may not show display details for connected displays in AMD X-Connect technology mode.
    ◾Mouse cursor corruption may be intermittently experienced on Radeon RX 480.

Radeon ReLive Bilinen Hatalar
    ◾The XBOX™ DVR application may cause conflicts with Radeon ReLive, users are suggested to disable XBOX™ DVR if Radeon ReLive is experiencing issues.
    ◾Radeon ReLive may fail to install on AMD APU Family products or experience a system hang or failure to record when using the recording feature on AMD APU Family products.
    ◾Battlefield™1 may experience UI flickering and/or performance drops when recording gameplay with Radeon ReLive on graphics products with 4GB or less of VRAM.
    ◾Radeon ReLive recordings may experience flicker when creating a single recording for many hours.
    ◾Radeon ReLive may experience minor graphical corruption for the first few recorded frames when launching UWP applications.
    ◾Radeon ReLive will not allow recording settings to change with Instant Replay enabled. A workaround is to disable Instant Replay and change settings then enable Instant Replay.
    ◾Vulkan™ applications may experience a game hang when using Radeon ReLive to record.
    ◾Radeon ReLive will not notify an end user of low disk space during recording.
    http://support.amd.com/en-us/kb-articles/Pages/Radeon-Software-Crimson-ReLive-Edition-16.12.2-Release-Notes.aspx

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi BlackBeasT -- 21 Aralık 2016; 9:18:51 >

• BlackBeasT kullanıcısına yanıt
    işyerinde olduğum için güncelleyemiyorum hocam kurulum yapmadan güncellemeyi denediniz mi boyut küçülmüş sanırım
  • oyun performansindan ziyade relive icin iyilestirmeler yapmislar gibi duruyor.

yanlislikla buldugum bir yontemi soyleyeyim program ekle kaldirdan amd software'yi sectiniz kaldir dediniz surucuyu kaldirayim mi diye soruyor.ben degistire basmisim cunku eskiden boyleydi yanlis hatirlamiyorsam.surucu penceresi gibi bir pencere geldi clean uninstall diye bir secenek var sagda onu sectim bitince makine bir dakika icinde yeniden baslayacak diye uyari veriyor biraz bekleyince bastan basliyor.niye bunu anlattim DDU ile ugrasmak istemeyen kullanicilar bu yontemi deneyebilir.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Jake Lockley -- 21 Aralık 2016; 11:49:37 >
  • herkese merhaba. Msi gaming x rx480 8gb ekran kartı aldım. Anakartımda msi h110m gaming modeli. Ekran kartı ilk geldiğinde sisteme kurdum en son driverı yükledim msi gaming app vs falanda kurdum.
    ardından sürekli wattman hatası ve wattman ayarlarının sıfırlanması hatası ekranda donmalar artifactlar derken ekran kartının sorunlu olduğunu düşünüp geri iade ettim ve başka biryerden tekrar aynı karttan aldım. fakat sorunu yine yaşamaktayım. gaming app ve amd sürücülerinin çakışmasından kaynaklı bir sorun mu bu? kafayı yemek üzereyim sistem mavi ekran bile veriyor bazen. kartı kıracağım az kaldı.
  • quote:

Orijinalden alıntı: oRHaN_7

herkese merhaba. Msi gaming x rx480 8gb ekran kartı aldım. Anakartımda msi h110m gaming modeli. Ekran kartı ilk geldiğinde sisteme kurdum en son driverı yükledim msi gaming app vs falanda kurdum.
    ardından sürekli wattman hatası ve wattman ayarlarının sıfırlanması hatası ekranda donmalar artifactlar derken ekran kartının sorunlu olduğunu düşünüp geri iade ettim ve başka biryerden tekrar aynı karttan aldım. fakat sorunu yine yaşamaktayım. gaming app ve amd sürücülerinin çakışmasından kaynaklı bir sorun mu bu? kafayı yemek üzereyim sistem mavi ekran bile veriyor bazen. kartı kıracağım az kaldı.

Sorun dediğin gibi ''gaming app ve amd sürücülerinin çakışmasından kaynaklı '' gibi gözüküyor.

Bu programı yüklemene ihtiyacın yok. OC modunda kullanmak için yüklemek istiyorsan wattmana girip en son çizgiyi 1316 yapman yeterli.

• quote:

Orijinalden alıntı: No Way Out

quote:

herkese merhaba. Msi gaming x rx480 8gb ekran kartı aldım. Anakartımda msi h110m gaming modeli. Ekran kartı ilk geldiğinde sisteme kurdum en son driverı yükledim msi gaming app vs falanda kurdum.

Sorun dediğin gibi ''gaming app ve amd sürücülerinin çakışmasından kaynaklı '' gibi gözüküyor.

Bu programı yüklemene ihtiyacın yok. OC modunda kullanmak için yüklemek istiyorsan wattmana girip en son çizgiyi 1316 yapman yeterli.

ama gaming app olmadan kartın led ışık yönetimini yapamıyorum. Ne kadar saçma ve sinir bozucu bir durumdur bu. bir çözümü bir yolu yokmudur bunun? kaç aydır msi gaming serisi kartın hayaliyle sistem topluyorum sonuç kocaman bir hüsran.

• oRHaN_7 O kullanıcısına yanıt
    Mavi ekran hatası yazılımsal çakışma sonucu olabileceği gibi ısınma probleminin göstergesi de olabilir. msi ın programını yüklemeden temiz bir driver yüklemesi (ddu kullanabilirsiniz) yapmanızı ve sıcaklıkları kontrol etmenizi öneririm. Gerekirse relive öncesi driverlara dönüş yapmak sorunlarınızı çözebilir. Msi bu kartta yanlış bilmiyorsam 60 dereceye kadar fanları çalıştırmıyor. Bu yüzden hata alıyor da olabilirsiniz. O özelliği kapatabiliyorsanız deneyin derim.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Mr StEaLtH

Mavi ekran hatası yazılımsal çakışma sonucu olabileceği gibi ısınma probleminin göstergesi de olabilir. msi ın programını yüklemeden temiz bir driver yüklemesi (ddu kullanabilirsiniz) yapmanızı ve sıcaklıkları kontrol etmenizi öneririm. Gerekirse relive öncesi driverlara dönüş yapmak sorunlarınızı çözebilir. Msi bu kartta yanlış bilmiyorsam 60 dereceye kadar fanları çalıştırmıyor. Bu yüzden hata alıyor da olabilirsiniz. O özelliği kapatabiliyorsanız deneyin derim.

Format sonrası en güncel driverlari kurdum zaten sisteme. Kasa havalandirmam çok iyi diyebilirim ısı kaynaklı bir problem olduğunu düşünmüyorum.. mavi ekran hatası da şöyle oldu watman arka arkaya sıfırlanır gibi hata verdi sürekli sistem dondu siyah ekran gitti geldi sonra mavi ekrana geçti video stop falan yazıyordu hata olarakda.. bellekler ısınıyor desem msi bunu akıl ederdi sanırım :( deli olacağım cidden

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• quote:

quote:

Format sonrası en güncel driverlari kurdum zaten sisteme. Kasa havalandirmam çok iyi diyebilirim ısı kaynaklı bir problem olduğunu düşünmüyorum.. mavi ekran hatası da şöyle oldu watman arka arkaya sıfırlanır gibi hata verdi sürekli sistem dondu siyah ekran gitti geldi sonra mavi ekrana geçti video stop falan yazıyordu hata olarakda.. bellekler ısınıyor desem msi bunu akıl ederdi sanırım :( deli olacağım cidden

Öncelikle sıcaklıkları bir yazılım ile gözlemleyin. Sıcaklıklardan emin olduktan sonra msi ın programını yüklemeden deneyin. Sorun programı yüklemeden çözülüyor ise ve illa ben bunu yüklemek istiyorum diyorsanız dediğim 60 derece olayına bakın. Yani programın ayarlarıyla ilgili bir durum olabilir. Güncel driverlar da sorun çıkarıyor olabilir. 16.11.5 i deneyebilirsiniz. (mutlaka ddu ile temiz kurulum yapın) Driver yüklerken wattmanı yüklememe veya kullanmama gibi bir seçeneğiniz varsa bunu da deneyebilirsiniz. Birde psunun yeterli ve sorunsuz olduğuna emin olun.

• 400 MB sürücü mü olur allah aşkına ya.
  • quote:

quote:

Wattman voltaj ayarlarından 5-6-7 yi manuel e alarak 1100 limiti koyar mısın ? Sonra uygulaya tıkla

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Outlaw-E -- 21 Aralık 2016; 23:54:18 >

• quote:

Orijinalden alıntı: TMRT

400 MB sürücü mü olur allah aşkına ya.

önceki 500mbtı relive vs bunlardan dolayı boyut normal yeterki sürücü konusunda ilerleme kaydetsinler 400 500 sorun değil
  • Psu corsair 750 watt 80plus gold sertikasyonlu.. sistem skylake olduğu için psu fazla fazla yeterli zaten.. dediklerimiz eve gidince deneyecegim tesekkur ederim

• Deneyecegim buradan sonuçlari yazarim

• 16.11.5 sürümnde fifa 16 fps 100-105 civarıydı 16.2.1 de 60-70 arasına düştü ve aşırı kasıyor. sorun sürücüden mi kaynaklı acaba.
  • her güncellemede oyunlardaki fps ler düşüyor.nasıl başarıyorlar bravo doğrusu.
  • Just cause 3 very high da 70-78 fps almaya başladım r9 380 4g amd yapıyor be şu wattman i de çözseler sorun yok adamsın amd 1 sorun var o da nazar boncuğu olsun.
  • 16.2.2'de özel çözünürlük atayabilen var mı ? CS:Go'yu streched oynuyorum. Eskiden karşımıza şöyle bir ekran çıkardı :

[AMD DRIVER ANA KONU] AMD Adrenalin Edition 24.4.1 (FSR-RSR-AFMF)

Ama bu yeni sürümde direk yeni arayüz içine dahil edilmiş. Ne yaptıysam olmadı. "Özel çözünürlük ayarları bu ekran ile uyumlu değildir" hatası veriyor.

https://community.amd.com/thread/209394

Amd forumlarında da açılmış konu ama bir çözüme ulaşan yok. Bu sorunu çözebilen var mı ?

• 
Sayfa: önceki 317318319320321
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.