Şimdi Ara

AdLs internet en fazla ne kadar Mbps cıkar ?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
13
Cevap
0
Favori
368
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş

• benim santrale uzaklığım 500 metre saha dolabına 5 metre benim hızlar fotoğraftaki gibi indirmem 1.700 kbpse kadar çıkıyor arada 1800 oluyor ama nadir bu hızında üstüne çıkmaz herhalde AdLs internet en fazla ne kadar Mbps cıkar ?
  • erkaninn59 kullanıcısına yanıt
    Merhaba, bi sorum olacaktı ben indirmelerde maksimum 1300 leri falan görebiliyorum çok yakınımda FFTC kabin var VDSL hattım 80mbps destekliyor ama indirme hızım hep sonuçtaki gibi bazen 10mbps bile oluyor, acaba siz de hat değerlerinizi atar mısınız acaba sorun neyden kaynaklı merak ediyorum. (taahütüm olduğu için adsl kullanıyorum )

EDIT: bina yapılalı 4-5 ay oluyor hat geleli 1 hafta, ankastreden eve kadar cat6 kablo ile interneti alıyorum wifi kullanmıyorum test için.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi runorunoruno -- 16 Eylül 2017; 23:40:23 >

• Hocam hat standartlı adsl2plus yazıyor. Vdsl'e geçiş yapman gerekli.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi SerkanGD -- 17 Eylül 2017; 0:26:47 >
    < Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • adsl2 de teknik olarak tt dışındaki firmalarda 16 mbps e kadar, tt de 24 mbps e kadar alınabilir. üst hızlar için vdsl portlar gerekmektedir.
  • Siz yanlış anlamışsınız beyler, şunu demek istiyorum 16mbps deniyor fakat 10-12mbps falan kullanıyorum, o kadar çok kayıp olması garip geliyor ilk bağlattığmda 15mbps alıyordum hız testi yapınca neyse, taahüt bitince Netspeed'e falan geçmeyi düşünüyorum. cevabınız için teşekkürler.
  • quote:

Orijinalden alıntı: kütahyalı_ramazan

adsl2 de teknik olarak tt dışındaki firmalarda 16 mbps e kadar, tt de 24 mbps e kadar alınabilir. üst hızlar için vdsl portlar gerekmektedir.

Hocam ters yazmışsınız. TT 24 mbit Adsl paketi yok diye biliyorum.
  • quote:

Orijinalden alıntı: muratoto

quote:

adsl2 de teknik olarak tt dışındaki firmalarda 16 mbps e kadar, tt de 24 mbps e kadar alınabilir. üst hızlar için vdsl portlar gerekmektedir.

hipernet diye geçiyor ama adsl teknolojisi portu ile verilebiliyor. TT den aldığım bilgi
  • quote:

quote:

quote:

hipernet diye geçiyor ama adsl teknolojisi portu ile verilebiliyor. TT den aldığım bilgi

adsl teknolojisi portu ile değil 24 mbit 20 mbit bile verilemez.
  • runorunoruno kullanıcısına yanıt
    eski evimizde ilk 9 megabit alıyordum 2 sene içinde 6ya düştü sonra birdaha yükselmedi hiç bazen sebepsiz yere düşüyor bende anlamış değilim şuan iyi çok şükür kutu direk karşımda 14 mbps alabiliyorum vdsl gelsede bi 100lük bağlatsam santralde yakın 500 metre

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • erkaninn59 kullanıcısına yanıt
    Bizim apartmana çok yakın FFTC kabini var ondan daha da yakın uzun normal telekom kabini var, yine de 100mbps alamıyorum FFTC ile 100mbps biraz zor galiba çok yakın olmak lazım.
  • quote:

quote:

quote:

quote:

adsl teknolojisi portu ile değil 24 mbit 20 mbit bile verilemez.

adsl2 ile fttb test sürecinde almıştım (yanlışlıkla vermişlerdi ama kullandım fark edilene kadar baya)

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.