Şimdi Ara

Aylık ortalama internet ne kadar gider?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir (1 Mobil) - 2 Masaüstü1 Mobil
5 sn
10
Cevap
0
Favori
1.162
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Arkadaşlar selam, konteynırda kaldığım için altyapı yok ve superbox almak zorundayım. Onlar da biraz pahalı olduğu için kotalı seçeneklere de baktım.250 GB kotalı 600 TL 400 GB kotalı olan da 750 TL miş. Sınırsız da 1250 TL miş. Evde 3 kişi aktif internet kullanıyoruz, kardeşim sosyal medya takılıyo full, ben günde ortalama 1-2 bölüm dizi izliyorum, babam da birkaç saat tv izliyo canlı yayın. Böyle bir kullanımda 400 gb geçer miyiz sizce sınırsıza gerek var mı bi fikriniz var mıdır?

• Hocam ben size kendim üzerinden örnek vereyim. Günde sürekli 7 8 saat sosyal medya, youtube, online oyun ve discord giriyorum. Ben tekil olarak ortalama 175 GB tüketiyorum. Canlı yayın izlemem, dizi vs gibi çok uzun youtube videoları da tüketmem.

Kardeşiniz benim gibi sosyal medyada geziniyorsa sadece o ayda 120 130 GB veri tüketecektir. Sizin de karma tüketim + dizi ile birleştirirsek 100 dolaylarında siz tüketseniz, TV 1-2 saat onun da kullanımı 150 160 civarları desek. 400 GB size yeterli gelir yüksek ihtimal.

Aylık ortalama internet ne kadar gider?

• DelikanliCekirge kullanıcısına yanıt

Ben de öyle düşündüm hocam arada aylık 500 tl var az bir rakam değil. Zaten 2 aya askere gideceğim için benim harcama da gidicek 400 gb aileme hayli hayli yeter diye düşünüyorum

• Böyle bir şey mi varmış :O Fiyatı çok uygun gidip Turk Telekoma sorayım bi hocam teşekkürler

• brhmlpy B kullanıcısına yanıt
    Hız 12 Mbps yeterli ise tavsiye ederim.
  • Günde kisi başı 5 GB tan hesap edersek aylık 450 GB 400 GB yeter
  • peripellatea P kullanıcısına yanıt

mobilde ben günde 1-2gb arasında kullanıyorum 1 aydır. ama youtube veya dizi vs. izlemeden bu gidiyor. onu da eklersek kişi başı 5gb gibi olur herhalde dediğiniz gibi

• brhmlpy B kullanıcısına yanıt
    Ortalama full evde vakit geçirsen tüm gün ortalama 4 GB gider video dahil indirme vs yapılmaz ise yeter
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.