Şimdi Ara

Adios kart ile Dünyayı Keşfe Çıkıyos!-Kampanyalar!-Gezi İpuçları!- (87. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
5 Misafir - 5 Masaüstü
5 sn
84.751
Cevap
1.076
Favori
5.538.682
Tıklama
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
78 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 8586878889
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: Flexi_

quote:

Orijinalden alıntı: mahiraygun

quote:

Orijinalden alıntı: Flexi_

Sorulara şöyle bir göz attım, benimki çok basit kalacak ama yine de sorayım ;)
    Varan'dan daha önce bilet alan oldu mu, puanlar kaç ile çarpılıyor? Ankara-Fethiye-Ankara otobüs bileti 100 TL.

anında cevap :)) 2,5 ile çarpılıyor,,, temsil misal; 100/2,5= 40 tl

Online yardım gibi, anında cevap :) Sağolun, fiyat da gayet iyiymiş, keşke her yere Varan varsa

Carfinansınız varsa Varan biletlerinde puanınız 3 ile çarpılır.

• arkadaşlar adiosla ilk tanışmamı vize istemeyen bir ülkeye seyahat ile düşünüyorum. 1 haftada bütün ülkeyi gezebileceğim bir yer için ucuz uçak biletleri tüyolarıyla birlikte görüşlerinizi alabilir miyim? bu arada her havayolu biletini ykb seyahat hattından alabiliyor muyuz yoksa sadece seturun anlaşmalı olduklarından mı alabiliyoruz? şimdiden teşekkürler.
  • quote:

Orijinalden alıntı: attorney-at-law

arkadaşlar adiosla ilk tanışmamı vize istemeyen bir ülkeye seyahat ile düşünüyorum. 1 haftada bütün ülkeyi gezebileceğim bir yer için ucuz uçak biletleri tüyolarıyla birlikte görüşlerinizi alabilir miyim? bu arada her havayolu biletini ykb seyahat hattından alabiliyor muyuz yoksa sadece seturun anlaşmalı olduklarından mı alabiliyoruz? şimdiden teşekkürler.

zaten çok bi opsiyon yok, hırvatistan en popüleri.
  • quote:

Orijinalden alıntı: duduco

quote:

Orijinalden alıntı: etlik

Adios ile yurtdışı seyahatlerde ,Çıkış yurtdışı(Newyork) giriş( İstanbul) dönüşte ise çıkış (İstanbul), giriş (Newyork) şeklinde oluyor mu ? ve oluyorsa Puanlar nasıl hesaplanıyor bilet satışı dolar kuru üzerinden Tl ye mi çeviriliyor ? ve limiti nasıl belirliyorlar ?

İstanbul çıkışlı demiş ama şöyle bir şey de var; 89800puan yani 449TL lik WP karşılığı diyor bu da normalde 3,7 ile çarpılacağını düşünürsek 1661TL lik WP ye denk geliyor. Eğer yazın ortasında almayacaksan bileti daha ucuza bile denk getirebilirsin ve avans puan kullanırsın hem sıkıntı yaşamazsın hem de kâra geçmiş olursun Ama yazın uçuş yapacaksan 2500TL ye kadar bilet alabiliyorssun bu puanla..

Peki yurtdışı çıkışlı uçuşların çoğu çıkış ülkesinin para birimi üzerinden değerlendiriliyor. WP hesaplanırken yurtdışı para biriminin kuru TL ye çevirildikten sonra WPuanamı çevriliyor.

• quote:

quote:

quote:

Adios ile yurtdışı seyahatlerde ,Çıkış yurtdışı(Newyork) giriş( İstanbul) dönüşte ise çıkış (İstanbul), giriş (Newyork) şeklinde oluyor mu ? ve oluyorsa Puanlar nasıl hesaplanıyor bilet satışı dolar kuru üzerinden Tl ye mi çeviriliyor ? ve limiti nasıl belirliyorlar ?

İstanbul çıkışlı demiş ama şöyle bir şey de var; 89800puan yani 449TL lik WP karşılığı diyor bu da normalde 3,7 ile çarpılacağını düşünürsek 1661TL lik WP ye denk geliyor. Eğer yazın ortasında almayacaksan bileti daha ucuza bile denk getirebilirsin ve avans puan kullanırsın hem sıkıntı yaşamazsın hem de kâra geçmiş olursun Ama yazın uçuş yapacaksan 2500TL ye kadar bilet alabiliyorssun bu puanla..

Peki yurtdışı çıkışlı uçuşların çoğu çıkış ülkesinin para birimi üzerinden değerlendiriliyor. WP hesaplanırken yurtdışı para biriminin kuru TL ye çevirildikten sonra WPuanamı çevriliyor.

İstanbul çıkışlı da olsa fiyatlar Euro oluyor zaten farketmiyor.. Sen bileti alırken TL üzerinden borçlanıyorsun sözleşmede Euro için katsayı şudur diyor ve 1 yıl içinde ödeyemezsen o kur üzerinden ekstrene borç yansıtıyor..

• arkadaşlar, gerçekten Multinet rocks!!!

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi muzzy255 -- 21 Eylül 2011; 15:20:31 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: muzzy255

arkadaşlar, gerçekten Multinet rocks!!!

%5 herseferinde yüklemesi cidden iyi ama market alışverişinizi yapabiliyorsanız ayda 200-300 tl harcasanız 10-15 tl kalır
  • play kartı yüksek limitli alamıyormuyuz (5000-8000 gibi) ? sonuçta gelir belgenize göre limit tanımlarlar diye düşünüyorum.Lounge için ise kart özelliğini gitmeden 1 gün önce değiştiririm diye düşünmüştüm.Kart play olsa bile özelliği adios olacağı için problem olmaz gibime geliyor :) Bi taraftanda yeni kart basılacağı için kart ücreti yansırmı yada yeni basılan kartı almamak gibi bi opsiyonumuz varmı. Teşekkürler...
  • quote:

Orijinalden alıntı: mehmetbutcu

play kartı yüksek limitli alamıyormuyuz (5000-8000 gibi) ? sonuçta gelir belgenize göre limit tanımlarlar diye düşünüyorum.Lounge için ise kart özelliğini gitmeden 1 gün önce değiştiririm diye düşünmüştüm.Kart play olsa bile özelliği adios olacağı için problem olmaz gibime geliyor :) Bi taraftanda yeni kart basılacağı için kart ücreti yansırmı yada yeni basılan kartı almamak gibi bi opsiyonumuz varmı. Teşekkürler...

Alırsın. Benim limitim bahsettiğin seviyelerde.
  • quote:

Orijinalden alıntı: serkanim

babaylon hotel çeşme herşey dahil 6 ekimde giriş 9 ekimde çıkış 3 gece 4 gün toplam 4 kişiyiz 2 si çocuk 8 ve 3 yaşlarında ücretsiz eşimle benim toplam 561 tl tutuyormuş toplam puan 34000 puan karşılığına onay verdim yani 170 tl puan 3,30 ile çarptılar sizce nasıl?

gayet iyi bence. yalnız deniz soğuk olabilir. geçen sene gitmiştim.ben bu hafta sonu da gideceğim dur bakalım.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi sahibitanıdık -- 21 Eylül 2011; 19:10:52 >
  • Çorbada tuzum olsun.
    Agoda'yı da kapsayan şahane bir otel arama motoru:
    http://www.hotelscombined.com.tr/AboutUs/Providers.aspx
  • quote:

Orijinalden alıntı: mehmetbutcu

play kartı yüksek limitli alamıyormuyuz (5000-8000 gibi) ? sonuçta gelir belgenize göre limit tanımlarlar diye düşünüyorum.Lounge için ise kart özelliğini gitmeden 1 gün önce değiştiririm diye düşünmüştüm.Kart play olsa bile özelliği adios olacağı için problem olmaz gibime geliyor :) Bi taraftanda yeni kart basılacağı için kart ücreti yansırmı yada yeni basılan kartı almamak gibi bi opsiyonumuz varmı. Teşekkürler...

Aslın ben de bunu merak ediyorum. Katınız Play iken internetten Adiıos yaptınız. Bu sırada kartınız henüz gelmediği için hala daha eski kart yani Play görünümlü fiiziki kart ama sistemde Adios kartınız var. Bu durumda Lounge ücretsiz oluyor mu? Kartınız resmi Play diye almamazlık yapmasınlar. Deneyeniz oldu mu?

• quote:

Orijinalden alıntı: senmuhammet

Amcam ve yengeme uçak bileti alacağım, puanım var. Ben seyahat etmeyeceğim. Soyadı tuttuğu için her ikisine de aynı anda indirimli uçak bileti alabilir miyim? yoksa tek tek mi almam gerekiyor?

soyadı tutunca sorun olmaz hocam,,, aynı anda alırsınız 2 adet bilet,,,
  • quote:

quote:

Orijinalden alıntı: mahiraygun

quote:

Orijinalden alıntı: Tendürek

quote:

Orijinalden alıntı: enemy1980

quote:

Orijinalden alıntı: Tendürek

Duduco verdiğin cevaplar için çok teşekkür ederim, izninle son bir kaç sorum var. Diyelim ki adios kartla avans puan kullanarak 2.000 TL lik uçak bileti satın aldım. Bu puanları iade edebilmem için %10 world puan veren iş yerlerinden (Vatan gibi) yaklaşık olarak ne kadar sürede ve ne kadarlık alışveriş yapmam gerekir, gereken sürede yeteri kadar puan iade edemezsem ne olur?

hocam 2000tllik bilet almak için 10bin Tl den fazla limitiniz olması lazım, olduğunu varsayarak şunu söyleyebilirim yaklaşık 600 Tl world puan borçlanırsınız 2000 Tl için (kampanya dönemleri dışında) buda örneğin Dartyde 1500 Tl alışverişden %20 , 300 Tl kazandığınızı düşünürsek 2 kez 1500 Tl alışveriş veya %10 kampanyalarından 6000 Tl alışveriş gibi olur. tabi başka kampanyalar ve normal kullanımlarla bu dahada avantasjlı hale gelecektir . puan kazanma uğruına gereksiz alışveriş yapamamak gerektiğini düşünüyorum.

O kadar limitim olacağını sanmıyorum kartım daha yeni onaylandı, şimdilik anvans puana başvurmamak en iyisi gibi zaten borç sevmiyorum geceleri uykusuz kalmak istemiyorum avans puan yüzünden Teşekkür ederim enemy1980.

2.000 tl avanspuan kullanmak pek mümkün değil zaten,,, şöyle ki;
    Limitinize göre kullanılabiliecek Avanspuan miktarı:
    0 - 500 3.000
    501 - 1.000 15.000
    1.001 - 3.000 30.000
    3.001 - 5.000 50.000
    5.001 - 8.000 75.000
    8.001 - 10.000 100.000
    10.001 - 60.000 125.000
    60.001 ve üstü 150.000

http://www.adioscard.com/adios-ile-seyahat/worldpuanlar-ile-seyahat/avanspuan.aspx

Neden mümkün olmasın ki? Yaklaşık 108.000 puan gerekiyor. Bu da 10.000TL limitin üzerindeki kart için sorun değil, biraz birikimi de varsa kartın 8.000TL lik limiti de varsa yine sorun yok

tabi ki bu hesapla mümkün,,, ben 2000 tllik avans puan için söyledimdi,,,

• quote:

quote:

quote:

quote:

İstanbul çıkışlı da olsa fiyatlar Euro oluyor zaten farketmiyor.. Sen bileti alırken TL üzerinden borçlanıyorsun sözleşmede Euro için katsayı şudur diyor ve 1 yıl içinde ödeyemezsen o kur üzerinden ekstrene borç yansıtıyor..

Benim demek istediğim şuydu : Thy ile
    New York 'dan - İstanbul 'a 21 Eylül 2011 Çarşamba
    İstanbul'dan - tekrardan New York 'a 28 Eylül 2011 Çarşamba
    Yolcular: 1
    Ücret tipi: ECONOMY,BUSSCOMB
    Ücret tipi Ücret açıklaması En düşük fiyat Diğer uçuşlar
    EKONOMİ PROMOSYONEL İade edilemez ve genelde değiştirilemez. 743 $

Bu 743$ lık tutarın WP nasıl hesaplanıyor onu sormuştum

• yapı kredi world karta başvurdum cepten 2 gün önce

Daha aramadılar ama ararsa ben adiosa başvurabilir miyim?

worldun kampanyalarını hepsinden yararlanabilir miyim adiosla?

Daha mı cazip aidos sizce?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi jacktheblack -- 21 Eylül 2011; 20:40:48 >
  • quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

Benim demek istediğim şuydu : Thy ile
    New York 'dan - İstanbul 'a 21 Eylül 2011 Çarşamba
    İstanbul'dan - tekrardan New York 'a 28 Eylül 2011 Çarşamba
    Yolcular: 1
    Ücret tipi: ECONOMY,BUSSCOMB
    Ücret tipi Ücret açıklaması En düşük fiyat Diğer uçuşlar
    EKONOMİ PROMOSYONEL İade edilemez ve genelde değiştirilemez. 743 $

Bu 743$ lık tutarın WP nasıl hesaplanıyor onu sormuştum

Hizmet tutarı : 743 $ x 1.7893 tl/$ = 1330 tl
    € karşılığı : 1330 tl / 2,4450 tl/€
    Puan karşılığı : 544 € / 0,0068 > 80000 puan (yüzlük küsürat olduğunda alta veya üste yuvarlama yapıyorlar)
    Puan tl karşılığı: 80000 x 0,005 > 400 tl
    Oran : 1330 / 400 > 3,325

15 $ veya 15 € Setur komisyonu hariç. onuda siz dahil edersiniz.

• quote:

Orijinalden alıntı: abuzerkurt

Benim Bonnyfood 'dan gelecek 50 tl puan yüklenmedi. Aradım ykb posundan çekilmemiş görünüyor dendi. Bende özellikle ordan işlem yaptığımı hatırlıyorum. Kayıt açtılar 3 gün içinde cevap alırsınız dediler. Bakalım hayırlısı artık. YKB bu konularda problem çıkarıyor mu daha önce başına böyle bir şey gelen var mı?

Aynı durumdayım Bonnyfood puanlarım yüklenmemiş. Ben telefonla sipariş verdim internet sitesinde sorun vardı. Telefonda da YKB kampanyadan yararlanmak istediğimi belirttim. Şimdi farklı postan geçtilerse benim suçum ne?
  • @etlik ; cevabı sağolsun @xraytr arkadaş vermiş. Eğer limitin yeterse komple avans puanda kullanabilirsin. Ayrıca kampanyadaki 449TL yerine 400TL lik puanla alabiliyorsun demek istediğim buydu. Kampanya yerine bu bileti alırsan yaklaşık %11 daha ucuza bilet almış olacaksın
  • kıbrısa iki kişi gidiş dönüş pegasus ekim sonu bileti 3,3 ten çarpıldı. toplamda 28.000 civarı puana karşılık. setur normalde kişi başı 16 tl olan hizmet bedeline kişi başı 58 tl aldı. her tarafın kar edebildiği ilginç bir sistem şu adios...
  • 
Sayfa: önceki 8586878889
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.