Şimdi Ara

Adios kart ile Dünyayı Keşfe Çıkıyos!-Kampanyalar!-Gezi İpuçları!- (86. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
5 Misafir - 5 Masaüstü
5 sn
84.752
Cevap
1.076
Favori
5.538.519
Tıklama
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
78 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 8485868788
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: Tendürek

Duduco verdiğin cevaplar için çok teşekkür ederim, izninle son bir kaç sorum var. Diyelim ki adios kartla avans puan kullanarak 2.000 TL lik uçak bileti satın aldım. Bu puanları iade edebilmem için %10 world puan veren iş yerlerinden (Vatan gibi) yaklaşık olarak ne kadar sürede ve ne kadarlık alışveriş yapmam gerekir, gereken sürede yeteri kadar puan iade edemezsem ne olur?

hocam 2000tllik bilet almak için 10bin Tl den fazla limitiniz olması lazım, olduğunu varsayarak şunu söyleyebilirim yaklaşık 600 Tl world puan borçlanırsınız 2000 Tl için (kampanya dönemleri dışında) buda örneğin Dartyde 1500 Tl alışverişden %20 , 300 Tl kazandığınızı düşünürsek 2 kez 1500 Tl alışveriş veya %10 kampanyalarından 6000 Tl alışveriş gibi olur. tabi başka kampanyalar ve normal kullanımlarla bu dahada avantasjlı hale gelecektir . puan kazanma uğruına gereksiz alışveriş yapamamak gerektiğini düşünüyorum.

• Sorulara şöyle bir göz attım, benimki çok basit kalacak ama yine de sorayım ;)
    Varan'dan daha önce bilet alan oldu mu, puanlar kaç ile çarpılıyor? Ankara-Fethiye-Ankara otobüs bileti 100 TL.
  • quote:

Orijinalden alıntı: enemy1980

quote:

Duduco verdiğin cevaplar için çok teşekkür ederim, izninle son bir kaç sorum var. Diyelim ki adios kartla avans puan kullanarak 2.000 TL lik uçak bileti satın aldım. Bu puanları iade edebilmem için %10 world puan veren iş yerlerinden (Vatan gibi) yaklaşık olarak ne kadar sürede ve ne kadarlık alışveriş yapmam gerekir, gereken sürede yeteri kadar puan iade edemezsem ne olur?

hocam 2000tllik bilet almak için 10bin Tl den fazla limitiniz olması lazım, olduğunu varsayarak şunu söyleyebilirim yaklaşık 600 Tl world puan borçlanırsınız 2000 Tl için (kampanya dönemleri dışında) buda örneğin Dartyde 1500 Tl alışverişden %20 , 300 Tl kazandığınızı düşünürsek 2 kez 1500 Tl alışveriş veya %10 kampanyalarından 6000 Tl alışveriş gibi olur. tabi başka kampanyalar ve normal kullanımlarla bu dahada avantasjlı hale gelecektir . puan kazanma uğruına gereksiz alışveriş yapamamak gerektiğini düşünüyorum.

O kadar limitim olacağını sanmıyorum kartım daha yeni onaylandı, şimdilik anvans puana başvurmamak en iyisi gibi zaten borç sevmiyorum geceleri uykusuz kalmak istemiyorum avans puan yüzünden Teşekkür ederim enemy1980.

• quote:

Orijinalden alıntı: Flexi_

Sorulara şöyle bir göz attım, benimki çok basit kalacak ama yine de sorayım ;)
    Varan'dan daha önce bilet alan oldu mu, puanlar kaç ile çarpılıyor? Ankara-Fethiye-Ankara otobüs bileti 100 TL.

anında cevap :)) 2,5 ile çarpılıyor,,, temsil misal; 100/2,5= 40 tl
  • quote:

Orijinalden alıntı: mahiraygun

quote:

Orijinalden alıntı: Flexi_

Sorulara şöyle bir göz attım, benimki çok basit kalacak ama yine de sorayım ;)

anında cevap :)) 2,5 ile çarpılıyor,,, temsil misal; 100/2,5= 40 tl

Online yardım gibi, anında cevap :) Sağolun, fiyat da gayet iyiymiş, keşke her yere Varan varsa
  • quote:

quote:

@enemy1980 arkadaşım cevap vermiş biraz ekleme yapayım,borçlanan puanınızı 1 yıl içinde kapatmanız gerekir kapatmazsanız bileti aldığınızda bir sözleşme imzalıyorsunuz orda euro kuruna göre bir oran yazıyor, 1 yılın sonunda kalan borç puanınız bunla çarpılıp ekstrenize borç yansıtılşıyor ve nakit olarak geri kalmış borcunuzu ödüyorsunuz.
    Bir de son cümleye kesinlikle katılmakla beraber bazı püf noktalarıda vereyim, bilet alacağım diye gereksiz harcama elbetteki yapılmaz ama çevreden faydalınabilinir. Mesela ben ablamın ihtiyacı olan TV yi Hepsiburada kampanyasından aldım, arkadaşıma bir cep telefonu dartyden aldım. Gerçi biraz daha bekleseymişim HB 100TL verirken Drty 300TL vermişti televizyona ama kısmet işte:) Daha 1 ayım var gitmeye ve 86000WP lık borcu 18000e indirdim

• quote:

quote:

quote:

O kadar limitim olacağını sanmıyorum kartım daha yeni onaylandı, şimdilik anvans puana başvurmamak en iyisi gibi zaten borç sevmiyorum geceleri uykusuz kalmak istemiyorum avans puan yüzünden Teşekkür ederim enemy1980.

2.000 tl avanspuan kullanmak pek mümkün değil zaten,,, şöyle ki;
    Limitinize göre kullanılabiliecek Avanspuan miktarı:
    0 - 500 3.000
    501 - 1.000 15.000
    1.001 - 3.000 30.000
    3.001 - 5.000 50.000
    5.001 - 8.000 75.000
    8.001 - 10.000 100.000
    10.001 - 60.000 125.000
    60.001 ve üstü 150.000

http://www.adioscard.com/adios-ile-seyahat/worldpuanlar-ile-seyahat/avanspuan.aspx

• quote:

Orijinalden alıntı: thekoch

duduco hocam, vizeyi alamadım, pasaport memurunun hatası yüzünden şu anda dubai de gözüküyormuşum, bir haftadır sorun çözülmedi, mecbur iptal etmek zorunda kaldık, 2 hafta sonraya aldım, insallah yetişir bu sefer vize

Üzüldüm gerçekten ama bir yandan da vardır herşeyde bir hayır kısmet; ben de baktım otele dediğin gibi mail adresi yok hayret:(
    Ama ana sayfasından mail atabilmek için şöykle bir yer var istersen bir dene şansını hala zamanın varsa: link.

• quote:

Orijinalden alıntı: mahiraygun

quote:

quote:

quote:

2.000 tl avanspuan kullanmak pek mümkün değil zaten,,, şöyle ki;
    Limitinize göre kullanılabiliecek Avanspuan miktarı:
    0 - 500 3.000
    501 - 1.000 15.000
    1.001 - 3.000 30.000
    3.001 - 5.000 50.000
    5.001 - 8.000 75.000
    8.001 - 10.000 100.000
    10.001 - 60.000 125.000
    60.001 ve üstü 150.000

http://www.adioscard.com/adios-ile-seyahat/worldpuanlar-ile-seyahat/avanspuan.aspx

Neden mümkün olmasın ki? Yaklaşık 108.000 puan gerekiyor. Bu da 10.000TL limitin üzerindeki kart için sorun değil, biraz birikimi de varsa kartın 8.000TL lik limiti de varsa yine sorun yok

• Amcam ve yengeme uçak bileti alacağım, puanım var. Ben seyahat etmeyeceğim. Soyadı tuttuğu için her ikisine de aynı anda indirimli uçak bileti alabilir miyim? yoksa tek tek mi almam gerekiyor?

Orijinalden alıntı: yesilsoy

puan candır..
  • Benim Bonnyfood 'dan gelecek 50 tl puan yüklenmedi. Aradım ykb posundan çekilmemiş görünüyor dendi. Bende özellikle ordan işlem yaptığımı hatırlıyorum. Kayıt açtılar 3 gün içinde cevap alırsınız dediler. Bakalım hayırlısı artık. YKB bu konularda problem çıkarıyor mu daha önce başına böyle bir şey gelen var mı?
  • Dun kasim ayina abanta h.sonu 2 kisilik rezervasyon yaptirdim 3.35 ile carpti ve 1 ay oncesinden farkli olarak artik puanla ilgili kismi otomatik okutup 1e tuslayarak onayliyorsunuz ordaki konusmadada puanlarin ceza kismini direk okudu bence artik puan carpanlarini sabitlemisler
  • Arkadaşlar kendime ve eşime iki play mi almalıyım- ki bilet alacağım ve lounge dan faydalanacağım zaman adiosa çevireyim sonrasında tekrar playe döneyim- yoksa iki adios kart almam mı daha mantıklı? teşekkürler..
  • babaylon hotel çeşme herşey dahil 6 ekimde giriş 9 ekimde çıkış 3 gece 4 gün toplam 4 kişiyiz 2 si çocuk 8 ve 3 yaşlarında ücretsiz eşimle benim toplam 561 tl tutuyormuş toplam puan 34000 puan karşılığına onay verdim yani 170 tl puan 3,30 ile çarptılar sizce nasıl?
  • Adios ile yurtdışı seyahatlerde ,Çıkış yurtdışı(Newyork) giriş( İstanbul) dönüşte ise çıkış (İstanbul), giriş (Newyork) şeklinde oluyor mu ? ve oluyorsa Puanlar nasıl hesaplanıyor bilet satışı dolar kuru üzerinden Tl ye mi çeviriliyor ? ve limiti nasıl belirliyorlar ?
  • quote:

Orijinalden alıntı: mehmetbutcu

Arkadaşlar kendime ve eşime iki play mi almalıyım- ki bilet alacağım ve lounge dan faydalanacağım zaman adiosa çevireyim sonrasında tekrar playe döneyim- yoksa iki adios kart almam mı daha mantıklı? teşekkürler..

bence ayrı ayrı play alırsanız daha avantajlı olur. genelde kampanyalar kişi bazında oluyor güzel bir kampanya olursa iki defa yararlanabilirsiniz puanları kullanacağınız zaman adiosa çevirebilirsiniz.
  • quote:

Orijinalden alıntı: etlik

Adios ile yurtdışı seyahatlerde ,Çıkış yurtdışı(Newyork) giriş( İstanbul) dönüşte ise çıkış (İstanbul), giriş (Newyork) şeklinde oluyor mu ? ve oluyorsa Puanlar nasıl hesaplanıyor bilet satışı dolar kuru üzerinden Tl ye mi çeviriliyor ? ve limiti nasıl belirliyorlar ?

İstanbul çıkışlı demiş ama şöyle bir şey de var; 89800puan yani 449TL lik WP karşılığı diyor bu da normalde 3,7 ile çarpılacağını düşünürsek 1661TL lik WP ye denk geliyor. Eğer yazın ortasında almayacaksan bileti daha ucuza bile denk getirebilirsin ve avans puan kullanırsın hem sıkıntı yaşamazsın hem de kâra geçmiş olursun Ama yazın uçuş yapacaksan 2500TL ye kadar bilet alabiliyorssun bu puanla..

• quote:

Orijinalden alıntı: mehmetbutcu

Arkadaşlar kendime ve eşime iki play mi almalıyım- ki bilet alacağım ve lounge dan faydalanacağım zaman adiosa çevireyim sonrasında tekrar playe döneyim- yoksa iki adios kart almam mı daha mantıklı? teşekkürler..

Direkt play alırsanız limiti 500TL olacaktır bu da yetmez ama adios alırsanız limiti daha yüksek olacaktır, premium olmazsa lounge dan yarralanmak için ekstra para ödemeniz gerekecektir. Bu yüzden bence 2 adet adios alın hem lounde faydası olsun hem limit yüksek olacağı için avans puanı daha fazla kullanma şansınız olacaktır
  • 
Sayfa: önceki 8485868788
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.