Şimdi Ara

Adios kart ile Dünyayı Keşfe Çıkıyos!-Kampanyalar!-Gezi İpuçları!- (88. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
5 Misafir - 5 Masaüstü
5 sn
84.747
Cevap
1.077
Favori
5.537.517
Tıklama
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
78 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 8687888990
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Darty tv kampanyasından %20 puanları yatırmış. Böylelikle ramazan kampanyasından almış olduğum 2 yurtiçi bilet için harcadığım 298 tl lik worldpuan darty'den gelen 300 tl ile kapandı. 1500 tl lik alışverişle 990 tl lik ücretsiz bilet almış oldum. Adios sana bravo :))) Bir de bonnyfood'dan 50 tl mi yüklesen de hemen Kurban için de bi tatil ayarlasak....
  • arkadaşlar aklıma bir cinlik geldi ama :) world pos'undan yapılan her işlemde worldpuan kazanıyo muyuz? 0,01 TL'lik işlemden bile mesela?
  • quote:

Orijinalden alıntı: bilgisayars

quote:

Orijinalden alıntı: serkanim

babaylon hotel çeşme herşey dahil 6 ekimde giriş 9 ekimde çıkış 3 gece 4 gün toplam 4 kişiyiz 2 si çocuk 8 ve 3 yaşlarında ücretsiz eşimle benim toplam 561 tl tutuyormuş toplam puan 34000 puan karşılığına onay verdim yani 170 tl puan 3,30 ile çarptılar sizce nasıl?

gayet iyi bence. yalnız deniz soğuk olabilir. geçen sene gitmiştim.ben bu hafta sonu da gideceğim dur bakalım.

bu otelemi gidiceksiniz güzel haberlerinizi bekliyoruz
  • multinet ile anlaşmalı benzin istasyonununa uğradım sabah.

benzin aldım, multinet ile ödemek istedim, kasiyer kartı multinet postuna okuttu, maalesef kartınız akaryakıt alımına açık değil dedi...

multinet kartın, petronetözelliği de olmak zorunda sanırım.

• Benim demek istediğim şuydu : Thy ile
    New York 'dan - İstanbul 'a 21 Eylül 2011 Çarşamba
    İstanbul'dan - tekrardan New York 'a 28 Eylül 2011 Çarşamba
    Yolcular: 1
    Ücret tipi: ECONOMY,BUSSCOMB
    Ücret tipi Ücret açıklaması En düşük fiyat Diğer uçuşlar
    EKONOMİ PROMOSYONEL İade edilemez ve genelde değiştirilemez. 743 $

Bu 743$ lık tutarın WP nasıl hesaplanıyor onu sormuştum

Hizmet tutarı : 743 $ x 1.7893 tl/$ = 1330 tl
    € karşılığı : 1330 tl / 2,4450 tl/€
    Puan karşılığı : 544 € / 0,0068 > 80000 puan (yüzlük küsürat olduğunda alta veya üste yuvarlama yapıyorlar)
    Puan tl karşılığı: 80000 x 0,005 > 400 tl
    Oran : 1330 / 400 > 3,325

15 $ veya 15 € Setur komisyonu hariç. onuda siz dahil edersiniz.

743 $ a New York gidiş-dönüş oluyor mu yaw? Ben çok daha pahalı diye biliyorum.New york dan başladığı için mi ucuz acaba

• arkadaşlar simdi ucak bileti alacam da. birşey kafama takıldı. ucak biletlerinde yapı kredi seyahat hattında kişi başı 30 Euro acente ücreti alınmaktaymış. yurtdışı bilet zaten gidiş-dönüş 132 TL (pegasus) acente ücreti ile birlikte 200 tL oluyor kişi başı. iki kişi oldu mu sana 400 TL. normalde bilet zaten iki kişi 250 TL. Avans puanlarla yine avantajlı oluyor ama bana alınan acente ücreti yüksek gibi geldi

Sizlerden de acente ücreti alındı mı acaba 30 Euro. acil cevaplarınızı bekliyorum.

teşekkürler.
  • quote:

Orijinalden alıntı: meier

arkadaşlar simdi ucak bileti alacam da. birşey kafama takıldı. ucak biletlerinde yapı kredi seyahat hattında kişi başı 30 Euro acente ücreti alınmaktaymış. yurtdışı bilet zaten gidiş-dönüş 132 TL (pegasus) acente ücreti ile birlikte 200 tL oluyor kişi başı. iki kişi oldu mu sana 400 TL. normalde bilet zaten iki kişi 250 TL. Avans puanlarla yine avantajlı oluyor ama bana alınan acente ücreti yüksek gibi geldi

Sizlerden de acente ücreti alındı mı acaba 30 Euro. acil cevaplarınızı bekliyorum.

teşekkürler.

dün kıbrısa bilet aldım. kişi başı 58 tl acente ücreti alındı. sizin yolculuk nereye ve hangi tarihlerde?
  • quote:

Orijinalden alıntı: attorney-at-law

quote:

arkadaşlar simdi ucak bileti alacam da. birşey kafama takıldı. ucak biletlerinde yapı kredi seyahat hattında kişi başı 30 Euro acente ücreti alınmaktaymış. yurtdışı bilet zaten gidiş-dönüş 132 TL (pegasus) acente ücreti ile birlikte 200 tL oluyor kişi başı. iki kişi oldu mu sana 400 TL. normalde bilet zaten iki kişi 250 TL. Avans puanlarla yine avantajlı oluyor ama bana alınan acente ücreti yüksek gibi geldi

teşekkürler.

dün kıbrısa bilet aldım. kişi başı 58 tl acente ücreti alındı. sizin yolculuk nereye ve hangi tarihlerde?

benim de priştinaya. eylül 2012. senden daha az almışlar acente ücreti. seninki de yurtdışı gerçi. tek yön falan aldıysan ondan olabilir mi acaba? Kaçarı yok ödeniyor değil mi bu ücret? senin puanlar kaç işe çarpıldı? benim 3,37 oluyor soylediklerine göre.

• quote:

Orijinalden alıntı: muzzy255

arkadaşlar aklıma bir cinlik geldi ama :) world pos'undan yapılan her işlemde worldpuan kazanıyo muyuz? 0,01 TL'lik işlemden bile mesela?

o kadar küçük işlemden kazanılmaz, kiloya gelmez,,, ve fakat cinlik nedir?? bilelim, geliştirelim belki,,, :))
  • Yapı kredi seyahat hattından 2 kez bilet aldım. Biri Madrid gidiş dönüş, 40 küsur bin puan istediler kampanya olduğunu, Avrupa uçuşlarının 38900 puan ettiğini söyledim hizmet bedeli vb dahil o puana yaptılar. Geçenlerde de Vietnam gidiş Bangkok dönüş bilet aldım yine 90 kusur bın puan sordular kampanyada 89800 puan oldugunu hatırlatınca yıne o puana dustulerç...
  • quote:

quote:

quote:

teşekkürler.

benim de priştinaya. eylül 2012. senden daha az almışlar acente ücreti. seninki de yurtdışı gerçi. tek yön falan aldıysan ondan olabilir mi acaba? Kaçarı yok ödeniyor değil mi bu ücret? senin puanlar kaç işe çarpıldı? benim 3,37 oluyor soylediklerine göre.

gidiş-dönüş benimki de. seninki ile aynı 3,37 ile çarpıldı.

• quote:

quote:

quote:

quote:

teşekkürler.

arkadaşlar şimdi sonuç olarak kişi başı yurtdışı yakın mesafe uçuşlardan 30 Euro ücret alınması normal midir? seyahat hattondan uçak bileti alanlar konu ile ilgili bilgi verebilirlerse cok sevinirim.

• quote:

Orijinalden alıntı: mahiraygun

quote:

Orijinalden alıntı: muzzy255

arkadaşlar aklıma bir cinlik geldi ama :) world pos'undan yapılan her işlemde worldpuan kazanıyo muyuz? 0,01 TL'lik işlemden bile mesela?

o kadar küçük işlemden kazanılmaz, kiloya gelmez,,, ve fakat cinlik nedir?? bilelim, geliştirelim belki,,, :))

ne kadar küçüğe verir peki deneyen arkadaş oldu mu?

1 WP'nın en az kaç kuruşluk alışverişe verildiğini bilen var mı?
  • şimdi tekrar telefonla sordum syehat hattına.

Alınan servis bedeli havayolları tarafından belirlenen bir ücret olup, pegasus havayolları için tek yön yurt dışı 15 euro gidiş dönüş yurtdışı için ise 30 euro imiş. Yani anladığım kadarı ile verilecek bu ücret illaki kurtuluşu var mı bilmiyorum ama.
  • selamlar;

daha şifreyi yazmadan bankamatik sebepsiz yere adios'uma güvenlik nedeniyle el koyunca bonyfood kampanyasını da kaçırmamak için 100-TL alışverişi play ile yaptım. puanlar yatınca play'den eksideki adiosuma 50-TL değerindeki worldpuanı aktarırım diye düşünmüştüm. bugün puanların yattığını duyunca müşteri hizmetlerini aradım. görevli kişi önce süre sınırlı puanları aktaramıyoruz dedi; daha önce buna benzer süre sınırlı işlemi yaptırdığımı söyleyince aktarırız ancak puan harcanmazsa play kartınızda 50-TL puan daha silinir dedi. Daha önce bu şekilde olmadığını tekrar söyleyince, aktarırız ancak bonyfood puanı olarak belirtemeyiz dedi ve beni iyice sinirlendirmeye başlayınca bir şekilde 50-TL worldpuan aktarın o zaman dedim play'den adios'a. Sanırım en son yüklenen puan olduğu için bonnyfood puanı aktarılır değil mi? Bir de play'den 50-TL daha silinme işi doğru mu acaba?

• quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

teşekkürler.

arkadaşlar şimdi sonuç olarak kişi başı yurtdışı yakın mesafe uçuşlardan 30 Euro ücret alınması normal midir? seyahat hattondan uçak bileti alanlar konu ile ilgili bilgi verebilirlerse cok sevinirim.

hocam senin programın nasıl olacak? gideceğin yerle ilgili detaylı bilgin var mı? mesela kosovanın görülmesi gerekli tüm yerlerini gezmek için en az ne kadar süre gerekli? kasımda orada hava nasıldır?

• Kosova da Prizren disinda pek birsey yok o da basit bir Osmanli kasabasi, pristina vasat otesi bir kent! Bence gezmek icin gereksiz bir yer :)
  • quote:

Orijinalden alıntı: xraytr

quote:

Orijinalden alıntı: etlik

quote:

Orijinalden alıntı: duduco

quote:

quote:

Orijinalden alıntı: duduco

quote:

Adios ile yurtdışı seyahatlerde ,Çıkış yurtdışı(Newyork) giriş( İstanbul) dönüşte ise çıkış (İstanbul), giriş (Newyork) şeklinde oluyor mu ? ve oluyorsa Puanlar nasıl hesaplanıyor bilet satışı dolar kuru üzerinden Tl ye mi çeviriliyor ? ve limiti nasıl belirliyorlar ?

İstanbul çıkışlı demiş ama şöyle bir şey de var; 89800puan yani 449TL lik WP karşılığı diyor bu da normalde 3,7 ile çarpılacağını düşünürsek 1661TL lik WP ye denk geliyor. Eğer yazın ortasında almayacaksan bileti daha ucuza bile denk getirebilirsin ve avans puan kullanırsın hem sıkıntı yaşamazsın hem de kâra geçmiş olursun Ama yazın uçuş yapacaksan 2500TL ye kadar bilet alabiliyorssun bu puanla..

Peki yurtdışı çıkışlı uçuşların çoğu çıkış ülkesinin para birimi üzerinden değerlendiriliyor. WP hesaplanırken yurtdışı para biriminin kuru TL ye çevirildikten sonra WPuanamı çevriliyor.

İstanbul çıkışlı da olsa fiyatlar Euro oluyor zaten farketmiyor.. Sen bileti alırken TL üzerinden borçlanıyorsun sözleşmede Euro için katsayı şudur diyor ve 1 yıl içinde ödeyemezsen o kur üzerinden ekstrene borç yansıtıyor..

Benim demek istediğim şuydu : Thy ile
    New York 'dan - İstanbul 'a 21 Eylül 2011 Çarşamba
    İstanbul'dan - tekrardan New York 'a 28 Eylül 2011 Çarşamba
    Yolcular: 1
    Ücret tipi: ECONOMY,BUSSCOMB
    Ücret tipi Ücret açıklaması En düşük fiyat Diğer uçuşlar
    EKONOMİ PROMOSYONEL İade edilemez ve genelde değiştirilemez. 743 $

Bu 743$ lık tutarın WP nasıl hesaplanıyor onu sormuştum

Hizmet tutarı : 743 $ x 1.7893 tl/$ = 1330 tl
    € karşılığı : 1330 tl / 2,4450 tl/€
    Puan karşılığı : 544 € / 0,0068 > 80000 puan (yüzlük küsürat olduğunda alta veya üste yuvarlama yapıyorlar)
    Puan tl karşılığı: 80000 x 0,005 > 400 tl
    Oran : 1330 / 400 > 3,325

15 $ veya 15 € Setur komisyonu hariç. onuda siz dahil edersiniz.

Çok Teşekkür ederim

• quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

teşekkürler.

uçulan şirkete göre belirleniyor hizmet ücreti... ve fakat temsil misal vakıfbank milplus için farklı bu durum,,, şöyle ki ; ''Uzun/kısa mesafe, ekonomik/business class, tek yön/gidiş - dönüş bilet farkı gözetmeksizin iç hatlar biletlerinde 20 TL, dış hatlar biletlerinde 70 TL servis ücreti alınır. Servis ücreti, alınan bilet bedellerine dahil edilmektedir.''

• Onur Air'den biletleri puanla alamıyormuşuz, sistemlerinde düzenleme varmış daha 1 hafta sürermiş
  • 
Sayfa: önceki 8687888990
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.