Şimdi Ara

Adını Hatırlayamadığınız Filmleri Buraya Sorunuz (224. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
4 Misafir - 4 Masaüstü
5 sn
20.005
Cevap
782
Favori
1.600.178
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
40 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 222223224225226
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Adını hatırlayamadığım bayağı eski yapım bir film, bir de dizi var. Gerçi buradakilerin çoğu okullu genç çocuklar. Onların bilebileceğini çok sanmıyorum ama belli de olmaz.

Birisi Anthony Quinn'in başrolde olduğu oldukça eğlenceli bir komedi filmi idi. Başrolde olan Anthony Quinn usta bir dolandırıcıdır ve filmin başında birlikte hapis yattığı genç ve acemi bir dolandırıcı ile sonra ortak olup harika bir dolandırıcılığa imza atacaklardır. Hatta filmin final sahnesi, uçaktan aşağı saçılan, daha doğrusu ipe dizilmiş şekilde uçaktan atılan paraların uçurtma gibi sallanış-ı ile son buluyor. Daha fazla şey yazabilirim ama o zaman filmi anlatmış olurum.

İkincisi bir dizi. Bunu bilen olacağını pek sanmıyorum ama yine de sorayım. Bu dizi o zamanlar Türkiye'de çok beğenilen ve sokakları boşaltan, herkesi televizyon başına çeken bir dizi idi. Sanırım 1980'li yıllar olmalı. Dizide, etrafta geçen genç erkek ve kız çocukları aldatıp küçük çiftliğine götüren, burada işkence yapıp tecavüz ettikten sonra öldüren bir manyağın ortadan kaybettiği çocukların izini süren ve biri bu manyak tarafından öldürülen şeriflerin çocukların akıbetini bulma çabası yer alıyordu. "Katili bulmaya çalışıyorlardı" demiyorum, çünkü sadece ortadan kaybolan çocuklar vardı ve onlara ne olup olmadığı belli değildi.

Evet, bu film ve dizinin adını hatırlayan eskilerden biri var mı acaba?
  • quote:

Orijinalden alıntı: HerhangiBiriyim

Adını hatırlayamadığım bayağı eski yapım bir film, bir de dizi var. Gerçi buradakilerin çoğu okullu genç çocuklar. Onların bilebileceğini çok sanmıyorum ama belli de olmaz.

Birisi Anthony Quinn'in başrolde olduğu oldukça eğlenceli bir komedi filmi idi. Başrolde olan Anthony Quinn usta bir dolandırıcıdır ve filmin başında birlikte hapis yattığı genç ve acemi bir dolandırıcı ile sonra ortak olup harika bir dolandırıcılığa imza atacaklardır. Hatta filmin final sahnesi, uçaktan aşağı saçılan, daha doğrusu ipe dizilmiş şekilde uçaktan atılan paraların uçurtma gibi sallanış-ı ile son buluyor. Daha fazla şey yazabilirim ama o zaman filmi anlatmış olurum.

İkincisi bir dizi. Bunu bilen olacağını pek sanmıyorum ama yine de sorayım. Bu dizi o zamanlar Türkiye'de çok beğenilen ve sokakları boşaltan, herkesi televizyon başına çeken bir dizi idi. Sanırım 1980'li yıllar olmalı. Dizide, etrafta geçen genç erkek ve kız çocukları aldatıp küçük çiftliğine götüren, burada işkence yapıp tecavüz ettikten sonra öldüren bir manyağın ortadan kaybettiği çocukların izini süren ve biri bu manyak tarafından öldürülen şeriflerin çocukların akıbetini bulma çabası yer alıyordu. "Katili bulmaya çalışıyorlardı" demiyorum, çünkü sadece ortadan kaybolan çocuklar vardı ve onlara ne olup olmadığı belli değildi.

İlk sorduğum filmin adını Google amcadan buldum. Adı Şirin Sahtekârlar imiş. Orijinal adı da bluff storia di truffe e di imbroglioni imiş.

Geriye dizinin adını bulmak kaldı.
  • ya arkadaşlar baya eskiden izlemiştim ama hatırlamıyorum kafayı yedim film şöyle başlıyordu. vampir filmi başta boksör maçıyla başlıyor adam yumruk atıyor kızın üstüne kan sıçrıyor kız öyle dışarı cıkıyo önüne vampir faan geliyor japon küçük adam kurtarıyo onları sonra boksör iyi bi kız vampir vampire dönüştürüyo hatta motorlu sahneleri falan var bi yardım edin ütfen
  • quote:

Adını hatırlayamadığım bayağı eski yapım bir film, bir de dizi var. Gerçi buradakilerin çoğu okullu genç çocuklar. Onların bilebileceğini çok sanmıyorum ama belli de olmaz.

Aradığın dizi bu olabilir.
  • quote:

Orijinalden alıntı: obili

quote:

Aradığın dizi bu olabilir.

Teşekkür ederim değerli kardeşim, diziyi bulup bakamadım ama bu dizi olduğunu pek sanmıyorum. Çünkü siyah bir şerif olduğunu hatırlamadığım gibi, dizide biri öldürülen diğeri sonunda katili yakalayan iki şerif vardı. Ama yapım yılına bakılırsa evet, galiba o yıllarda idi. Tam hatırlayamadığım için yine de verdiğiniz bu dizi olabileceği ihtimalini de göz ardı etmiyorum.
    O yıllarda İpek Yolu isimli bir de belgesel vardı ve insanlar bu belgeseli de inanılmaz bir ilgi ile izliyordu. Sanki soluk kesen bir dizi gibi izleniyordu hem de. Artık belgesel izleyen insanlar ülkesi olmaktan da çıktık.

Hey gidi yıllar hey!...

Akılma geldi de, İhtiyarlara Yer Yok filminde dikkat çekildiği gibi, şimdiki gençlerde pek saygı da yok , sevgi de yok. Burada çağa çoluktan durduk yere neredeyse yemediğim hakaret kalmadı. Kendine, aklına hayran çocuklar, en iyisini bildiklerini ve beğendiklerini zannediyorlar. Kendi beğendikleri filmlere yönelik en küçük eleştiriye bile tahamülleri yok, hemen saldırıya geçiyorlar. Oysa bir an durup düşünüp, "aslında biz neyi ne kadar biliyoruz ki" diye kendilerine sormuyorlar.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi HerhangiBiriyim -- 25 Ocak 2013; 15:48:53 >
  • quote:

Teşekkür ederim değerli kardeşim, diziyi bulup bakamadım ama bu dizi olduğunu pek sanmıyorum. Çünkü siyah bir şerif olduğunu hatırlamadığım gibi, dizide biri öldürülen diğeri sonunda katili yakalayan iki şerif vardı. Ama yapım yılına bakılırsa evet, galiba o yıllarda idi. Tam hatırlayamadığım için yine de verdiğiniz bu dizi olabileceği ihtimalini de göz ardı etmiyorum.
    O yıllarda İpek Yolu isimli bir de belgesel vardı ve insanlar bu belgeseli de inanılmaz bir ilgi ile izliyordu. Sanki soluk kesen bir dizi gibi izleniyordu hem de. Artık belgesel izleyen insanlar ülkesi olmaktan da çıktık.

Hey gidi yıllar hey!...

Akılma geldi de, İhtiyarlara Yer Yok filminde dikkat çekildiği gibi, şimdiki gençlerde pek saygı da yok , sevgi de yok. Burada çağa çoluktan durduk yere neredeyse yemediğim hakaret kalmadı. Kendine, aklına hayran çocuklar, en iyisini bildiklerini ve beğendiklerini zannediyorlar. Kendi beğendikleri filmlere yönelik en küçük eleştiriye bile tahamülleri yok, hemen saldırıya geçiyorlar. Oysa bir an durup düşünüp, "aslında biz neyi ne kadar biliyoruz ki" diye kendilerine sormuyorlar.

Geçenlerde bir arkadaş , "motosiklet gidonuna takılıp katili bulan" sahnesiyle sormuştu bu diziyi. Diziden hatırladığım belki de tek sahneydi Epey aramıştım... Malum o yıllar tek kanal dönemi ve pek seçenek yok. Konu itibarıyla , muhtemelen bu dizidir bahsettiğin diye düşünüyorum. Olmazsa da n'apalım Ayrıca belgesel izleyen de az değildir sanırım. Hastalarından bir tanesi de benim acizane ...

Forumda saygı meselesine gelince ... Ben tartışmaya pek girmiyorum. Çünkü gerek yok. "Herkesin düşüncesi kendine " takılıyorum. Bir forumda şu imzayı kullanırdım bu konuyla ilgili ... Beğenmediğimiz filmlere yaptığımız olumsuz eleştirilere, sanki kendilerine küfretmişiz gibi abuk sabuk yanıtlar vereceklere..... Fena Bozarım...

• quote:

Orijinalden alıntı: obili

quote:

Hey gidi yıllar hey!...

Geçenlerde bir arkadaş , "motosiklet gidonuna takılıp katili bulan" sahnesiyle sormuştu bu diziyi. Diziden hatırladığım belki de tek sahneydi Epey aramıştım... Malum o yıllar tek kanal dönemi ve pek seçenek yok. Konu itibarıyla , muhtemelen bu dizidir bahsettiğin diye düşünüyorum. Olmazsa da n'apalım Ayrıca belgesel izleyen de az değildir sanırım. Hastalarından bir tanesi de benim acizane ...

Forumda saygı meselesine gelince ... Ben tartışmaya pek girmiyorum. Çünkü gerek yok. "Herkesin düşüncesi kendine " takılıyorum. Bir forumda şu imzayı kullanırdım bu konuyla ilgili ... Beğenmediğimiz filmlere yaptığımız olumsuz eleştirilere, sanki kendilerine küfretmişiz gibi abuk sabuk yanıtlar vereceklere..... Fena Bozarım...

Değerli düşüncelerin için teşekkür ederim. Sözünü ettiğim belgesel şu idi:

Ama o yıllarda toplumun çok büyük kesimi bu belgeseli, nefes kesen bir dizi gibi izliyordu. Tabii tek kanal yayın olmasının da etkisi var ama, çok tatlı ve harika müziği de sanırım çekici olmasında etkili oluyordu.

• < Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi fakionthebeach -- 25 Ocak 2013; 19:36:09 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: elzemsin

quote:

Orijinalden alıntı: fakionthebeach

quote:

Orijinalden alıntı: fakionthebeach

bi film vardı bi ayin yapılıodu bi ewde babalar çocuklarını öldürecekti ve karanlık güçler tarzı bişeler ortaya çıkacaktı ama bi çocuk kaçıodu ve ayin yarım kalıodu.yıllar sonra o çocuk büyüyor ve ailesiyle ewde olanları hatırlayamamakla beraber ewe geri geliodu sonra ewde garip bişeler filan oluodu bla bla bla en sonunda kızı büyükbabasıyla konuşuyor ve büyükbabası ona herşeyi anlatıodu ve onu öldürerek ayini tamamlıcak kişinin kendisi olduğunu söylüodu kız yalan olamaz filan diyerek eve gidiodu babasının bi hastalığından dolayı tam olarak ne olduğunu hatırlamıyorum boğazına bi kalem saplıyarak deliodu ve boğazına sokması gereken şey koltuğun altına gidiodu babası ölüodu sonra karanlık güçler filan uyanıodu bide bu yaratıklar sadece karanlıkta bişeler yapabiliodu annesi filan ölüodu sonra bu kızla erkek kardeşi ewde öle kaçışıp dururken kızın erkek arkadaşı geliodu bunları arabaya bindirip gidiodu ammaaaaa bu aslında erkek arkadası deilmiş işte sonra gerçek arkadaşı geliodu ewe bunu öldürüolardı bu kızla erkek kardeşide oh kurtulduk filan derken bi tünele doğru girerken erkek arkadası sırıtıodu bitiodu.Saygılar kaç senedir arıom bu filmi doğru düzgün anlatamadıysam kusura bakmayın.

hadi ama kimse bilmiomu

Çok saol dostum kafayı yiyodum senelerdir
  • ARKADAŞLAR ÇOK ÖZÜRDİLERİM YENİ ÜYEYİM DE KONU AÇMAYI BULAMADIM CEVAP YAZ DEDİM BENDE BİR FİLM ARIYORUM KAFAYI YİCEM BENDE BULAMIYORUM
    FİLMDE BİR ADAM MÜZİK DUYDUKÇA HAREKET EDİYORDU YÜRÜMEYE BAŞLIYORDU SANIRIM ONUN PEŞİNDE OLAN ADAMLAR FELAN VARDI MÜZİK ÇALDIKÇA ADAM HAREKET EDİYORDU MÜZİK DURUNCA ODA DURUYORDU ÖLÜ BİR ADAMDI GALİBA TAM HATIRLAMIYORUM EĞER BULABİLİRSENİZ ÇOK TEŞEKKÜREDERİM İYİ AKŞAMLAR
  • quote:

Orijinalden alıntı: IAYKUTI

ARKADAŞLAR ÇOK ÖZÜRDİLERİM YENİ ÜYEYİM DE KONU AÇMAYI BULAMADIM CEVAP YAZ DEDİM BENDE BİR FİLM ARIYORUM KAFAYI YİCEM BENDE BULAMIYORUM
    FİLMDE BİR ADAM MÜZİK DUYDUKÇA HAREKET EDİYORDU YÜRÜMEYE BAŞLIYORDU SANIRIM ONUN PEŞİNDE OLAN ADAMLAR FELAN VARDI MÜZİK ÇALDIKÇA ADAM HAREKET EDİYORDU MÜZİK DURUNCA ODA DURUYORDU ÖLÜ BİR ADAMDI GALİBA TAM HATIRLAMIYORUM EĞER BULABİLİRSENİZ ÇOK TEŞEKKÜREDERİM İYİ AKŞAMLAR

• quote:

Orijinalden alıntı: IAYKUTI

ARKADAŞLAR ÇOK ÖZÜRDİLERİM YENİ ÜYEYİM DE KONU AÇMAYI BULAMADIM CEVAP YAZ DEDİM BENDE BİR FİLM ARIYORUM KAFAYI YİCEM BENDE BULAMIYORUM

• ÇOK TEŞEKKÜREDERİM ÇOK HIZLISINIZ ÇOK TEŞEKÜKRLER
  • quote:

Orijinalden alıntı: hekimoglu19

Dostlar 2003-2004 gibi trtde gece izlemiştim. Film amerikada geçiyor. Zenciler-beyazlar-mafya örgüsü vardı. Hatta bir adamın organını kesip sokak ortasına atıp gidiyorlardı. Sokaklar çatışma sahneleri iyiydi. Başrolde siyahi bir karakter vardı. Ayrıca filmdeki arabalar falan eskiydi yani 1950-1960ların amerikasıydı. Umarım anlatabildim. Bulursam suare olur benim için.

Güncel arkadaşlar. Hiç tahmininizde mi yok?
  • Geçenlerde tv de vermıstı

Okyonusun ortasında Bır gemıye bınıyorlardı ıçlerınde sarı saçlı bır kız sureklı aynı kayıkla gemıye yanasanları görüyordu

turu korku gerılım
  • quote:

Orijinalden alıntı: unixslax

Geçenlerde tv de vermıstı

Okyonusun ortasında Bır gemıye bınıyorlardı ıçlerınde sarı saçlı bır kız sureklı aynı kayıkla gemıye yanasanları görüyordu

turu korku gerılım

olabilir.
  • quote:

Orijinalden alıntı: X@ndeR

quote:

Orijinalden alıntı: unixslax

Geçenlerde tv de vermıstı

turu korku gerılım

olabilir.

Teşekkür ederim tvde sonlarını ızleyebılmıstım
  • yaklaşık olarak 8 sene önce gece 2 de izlediğim bir filimi arıyrum çünkü sonunu izleyememiştim film söyle birşey bir çocuk annesi ve babasıyla yaşıyor futbol meraklısı birçocuk ve bir maça gitmek için para topluyor ama hangi maç bilmiyrm .. çocuk babasından para çalıp saklıyor sürekli ve babasının bozuk fotoğraf makinasıyla mahalledeki insanları kandırıp fotoğraf çekiyormuş gibi yapıp para alıyor miletten ve en spnunda parayı topluyor ve maça gidiyor maç başlamadan stadın önünde oturuyor ve uyuya kalıyor çocuk uyandığında stada koşuyor ki ne görsün maç bitmiş herkes dağalmış ... evet buraya kadar izledim o zmnlar çocuk olduğum için annem izin vermemişti filmi bitirmeme ve tvyi kapatmıştı o günden beri arıyorum bulamadım belki siz bulursunuz bulursanz çok makbule geçer bulamazsnz aramaya devam ::)
  • Bundan bir iki sene önce televizyonda az bir kısmını izlemiştim filmde bir adam bir iki günlüğüne otelde kalıyordu tam otelden ayrılmak için resepsiyona gelmişti birden cebinde kendinin olmayan telefon titredi mesajda eğer haftasonu otelde kalmak isterseniz yarı fiyatına kalabilirsiniz diyordu ve havada uçuş için kötüydü adamda kalıyordu. Daha sonra sanırım otelin kumarhanesinde oyun oynarken tekrar mesaj geliyordu ve adam bu mesaja göre söylenen aletleri oynuyor para kazanıyor dikkat çektiğini anlıyor ve bu adamı otele getiren bir taksici vardı bu taksici aynı zamanda telefonlardan çok iyi anlıyor ve adam kablosuz bir kulaklık yapmasını istiyor taksici belli bir ücret karşılığında yapıyor adam kumarhaneye tekrar gidiyor hep kazanıyor sonra polis adamı yakalıyor falan böyleydi lütfen bilen cevap versin
  • arkadaşlar eskiden 2000 li yıllarda trt 1 de yayınlanmış bir film vardı. adam alman kurdu köpeğiyle altın aramaya gidiyordu. sonra adamın köpeğini çalıp kızak köpeği yapıyorlardı, sonra adam onu kurtarıyordu filmin sonunda ise kızıl derili adamı ok atıp öldürüyordu adamın cesedi nehirde ilerlerken köpek oradan ayrılmıyordu falan filan... bu filmi hatırlayan olursa lütfen cevap atarsa sevinirim
  • 
Sayfa: önceki 222223224225226
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.