Şimdi Ara

Adım Adım Sakal Kıran Ve tedavisi-Resimli (şuan devam eden tedavim) (4. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
91
Cevap
5
Favori
130.386
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Ben de stresten saçkıran olmuştum. Geçmiş olsun size
  • arkadaslar varmı gelışme
  • quote:

Orijinalden alıntı: amac

arkadaslar varmı gelışme

şuan şükürler olsun sakalım düzeldi, saçıma sıçramış ve yaklaşık 3x3 cm açılmıştı oda geçti ama yin 3-4 kök dokulme var oraya elimi bile sürmedim 1 aydır hiç ilerlemedi beklemedeyim.
  • sevindim. denenmeyen ilaç vb. kalmamış. faydasını gördüğünüz şey ne oldu. ne tavsiye ediyorsunuz.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

sevindim. denenmeyen ilaç vb. kalmamış. faydasını gördüğünüz şey ne oldu. ne tavsiye ediyorsunuz.

stresten uzak durmanızı, döküntü saçta ise saç uzatarak göz önünden kaldırmanızı ve unutmanızı tavsiye ederim.
    olmaz derseniz sağlam depresyon ilaçları olabilir:)
  • ilaç kullanımını yada sarmusak tavsiye etmiyormusunuz
  • sarımsağın zararı yok kullanabilirsin, faydasını görenler mevcut kişiye göre değişiyor
  • Ferdy merhaba arkadaşım, 5-6 aydır sakalkıran ile uğraşıyorum ve sakalım alt kısmı baya döküldü, en son dermovate krem kullandım ve eczaneden doktorun verdiği karışımı kullanmaktayım, ancak bir gelişme göremiyorum aksine yayılıyor.

Sende bunu yaşayan biri olarak nasıl bir yol izlemem lazım. Ben şöyle düşündüm, sen ne dersin ?

Dermatoloji doktorunun verdiği ilaçlara devam
    Akşamları sarımsak süreyim ( Nasıl süreceğiz iyice tahriş edipmi yoksa normal yüzeyemi ?
    Birde psikolojik ilaç için doktora gideyim ?

Birde bu Altenti tavsiye ediyormusun tam olarak yazılarında ne demek istediğini anlamadım ??

Nacizane fikrini bekliyorum.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Tayfiri -- 11 Haziran 2014; 10:05:20 >
  • Geçmiş olsun, Altent bu mücadelede iyi bir yardımcı fakat öncelikle psikolojik olarak rahatlamalısın, yoksa tamamen geçse bile tekrarlar,
    Gamsız olmayı denemelisin, Ne kadar kafaya takarsan tak hiç birşeyin değişmediğini anlamalısın, Doktorun kremi asidik ise kullanmamanı tavsiye ederim,
    tedaviyi körleyebiliyor, Altent için Cengiz bey ile iletişime geç ismimide verebilirsin. Faydasını göreceksin
  • Çenemde genelde sivilcelerden ötürü sakallarım güçsüzleşti tek çekişte sakalım kopuyor.

Sakalkıran olabilir mi ?
  • Konazol sacım için kullandım kepek nedeniyle onu çıkarın diğer üçünü 30 dakika ara ile uygulayın günde iki deda. Siyah ahsap tırnak törpüsü ile çok hafif cildinizi tahriş edin öyle uygulayın. İlaçların hepsimi yoksa birimi etkili oldu bilemiyorum ama 3 ayda sakalım eskisi gibi oldu. Benimde çenemin altında çıktı ve yavas yavas büyüyordu. Kesinlikle stresten uzak durun 1 ay rapor alın kafa dinleyin yada iş değiştirin. En önemlisi bu.
     Adım Adım Sakal Kıran Ve tedavisi-Resimli (şuan devam eden tedavim)

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Birde sarmusak herakşam tahriş olmuş cilt üzerine uyguluyordum. Çok can ykıyor çok😀

• quote:

Birde sarmusak herakşam tahriş olmuş cilt üzerine uyguluyordum. Çok can ykıyor çok😀

sarımsak her cilde olmayabilir, kaç sene oldu stresi bitiremediğimden dolayı ensemden çıkmış haberim yok saçlarım uzun olduğundan kapatıyor, taaki berberde saçımı toplatınca tesadüfen gördüm.
    ilaçlar yardımcı ama stress bitmedikçe zamanla yavaşlar ama bitmez...
    geçmiş olsun cümlemize
  • hocam selam. bende saçta 1 tl büyüklüğünde oldu. Kortizonla geçti, şu an çıkıyor bayağıda çıktı. Fakat sakallarda olanlar durmuyor günden güne boyun kısmında yayılıyor. Kremler, karışımlar hiç biri fayda etmedi. Bu yayılmanın durmasının bir çaresi var mı?
  • quote:

Orijinalden alıntı: lawyer6

hocam selam. bende saçta 1 tl büyüklüğünde oldu. Kortizonla geçti, şu an çıkıyor bayağıda çıktı. Fakat sakallarda olanlar durmuyor günden güne boyun kısmında yayılıyor. Kremler, karışımlar hiç biri fayda etmedi. Bu yayılmanın durmasının bir çaresi var mı?

tamamen psikolojik bir olay, ben ilk günden beri mücadele ediyorum artık çok nadir atıyor ve büyümüyor ama geri gelmesi çok yavaş hatta durdu diyebilirim. biraz kafanızı rahatlatmanın yollarını bulmanızı tavsiye ederim.
  • Saraçoğlu, maranki ve dumankayanın sakal kıran için önerilerini bir araya getirdik.
    Ardıç katranı, limon suyu ve vazelin ile yapılan bu doğal kremi mutlaka deneyin arkadaşlar.
    Denenmiş ve başarılı bir formüldür.

http://www.fiskosta.com/sakal-kiran-dogal-tedavisi-maranki-ve-saracoglu-kurleri.html
  • stresten uzak olacaksın günümüz şartlarında ne kadar mümkünse.
  • yaklaşık 10 ay önce yeni bir işe girdim ve stresten bende ufak başladı ve büyüdü kafamın arkasında 3 parmak kadar genişledi. saçım uzun olduğu için pek umursamadım taki kafamın arkasının bayağ açıldığını farkedene kadar. Kuaför bir arkadaşımın tavsiyesi üzerine eski bir kuaförün kendi yaptığı ilacı 1 defa kafama sürdürdüm ücreti mukabilinde başta inanmadım çıkmaz falan dedim. çünkü forumlarda herkes aynı fikirdeydi. Adam 1 hafta sonra kabuk bağlayacak 15 gün sonra sarı sarı saç çıkacak dedi :D bende içimden haasssktr ordan dedim :D demez olaydım adam ne dediyse oldu. 2 defa kontrole gittim. ama para vermedim ilk seferde vermiştim çünkü. 2 kontrolde de hafif hafif ilacı sürdü. aşama aşama resimlerini çektim. inanmayanlara gönderebilirim :D Çok şükür yavaş yavaş iyelişiyor. yaklaşık 1.5 ay önce başlamıştım. çapı 10 cm olan saçkıranın şuan ki çapı 2 cm kaldı. yavaş yavaş iyileşiyor çok şükür. Derdi olanlara yadımcı olmak isterim. Herşey Allah rızası için... Menfaat beklentim yoktur.

• Öncelikle herkese geçmiş olsun arkadaşlar. 2 ay önce sakal kıran oldum. Pek onemsemedim. Yayılmaya basladi. Sanırım dişiymiş bana öyle dendi. Dermotologa gitmeden ilac surmek istemedim. Kendim sarımsak surdum( cevrem ve internet tecrübesi ile) minik 1-2 tüy çıktı ama tam tahriş edememistim. Berbere gittim( cevremdekiler gittigim berberi önerdi) toplu igne ile bolgeyi tahriş ederek hafif kanatti ve sarimsak surdu. 3 gün boyunca surecekmis sonrasinda kabuk olup o bolgeden tuyler cikacak ve sonrasinda yavaş yavaş sakal cikacakmis. Bekliyoruz 2 seans icin. Sonuclari yazarim

• quote:

Orijinalden alıntı: Ergin.

Öncelikle herkese geçmiş olsun arkadaşlar. 2 ay önce sakal kıran oldum. Pek onemsemedim. Yayılmaya basladi. Sanırım dişiymiş bana öyle dendi. Dermotologa gitmeden ilac surmek istemedim. Kendim sarımsak surdum( cevrem ve internet tecrübesi ile) minik 1-2 tüy çıktı ama tam tahriş edememistim. Berbere gittim( cevremdekiler gittigim berberi önerdi) toplu igne ile bolgeyi tahriş ederek hafif kanatti ve sarimsak surdu. 3 gün boyunca surecekmis sonrasinda kabuk olup o bolgeden tuyler cikacak ve sonrasinda yavaş yavaş sakal cikacakmis. Bekliyoruz 2 seans icin. Sonuclari yazarim

Arkadaşlar sarımsak tedavisinde herhangi bir sonuç alamayarak cildiye bölümüne tedavi için randevu aldım . Kenacort-A isimli iğne yapıldı sakal kıran olan bölgeye. şuan herşey olumlu

• 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.