P

Er
03 Aralık 2013
Tarihinde Katıldı
Takip Ettikleri
0 üye
Görüntülenme
Toplam: 1 (Bu ay: 0)
Gönderileri
Arkadaşlar sizler de kuponlarınızı bizimle paylaşabilir, takipçilerinizi oluşturabilirsiniz.
Arzu edenlerin isimleriyle birlikte kuponlarına yer verilmektedir.
İddialı olanları görelim :)

http://www.fiskosta.com/iddaa-tahminleri-banko-maclar-uzmanindan.html
Son yıllarda sivilce izleri sadece ergenlik döneminde değil, her yaşta başa bela hale geldi. Tükettiğimiz çeşitli gıdalar, yanlış beslenme biçimleri ve kullandığımız birçok ürün, sivilce oluşumunu tetiklemektedir. İşin en kötü tarafı ise, sivilce izlerinin bir türlü geçmemesidir. Yapılacak bir şeyler yok mudur? Tabii ki vardır. Örneğin, ilk önce sivilceyi tetikleyen etkenlerin ayırdına vararak sivilce oluşumunu engellemelidir.
Bir daha sivilce oluşmaması için neler yapmanız gerektiğini, hazırladığımız bu yazıda bulabileceksiniz. Atmanız gereken ilk adım, bir daha sivilce oluşmamasını sağlamak ve mevcut bakterileri yok etmektir.

Gelelim, sivilce izlerinden nasıl kurtulacağımıza:
1 tatlı kaşığı suyu süzülmüş yoğurt
1 tatlı kaşığı kil
Yoğurdun suyunu iyice sıkın ve eşit miktardaki kil ile karıştırarak krem kıvamına getirin. 2-3 dakika beklettikten sonra, temizlenmiş cildinizdeki sivilce izlerine kalın bir tabaka halinde sürün. Sivilce izleri tüm yüzünüzü kapladıysa, maskeyi bütün yüzünüzde uygulayın. 30 dakika beklettikten sonra, soğuk suyla yıkayın.
Yoğurt ve kil karışımından oluşan bu maskeyi haftada 2 kere mutlaka uygulayın. Bir ay boyunca düzenli olarak devam edin. Sivilce izlerinin önce küçüldüğünü, zamanla da yok olduğunu göreceksiniz.
Unutmayın; sivilce izleri çok inatçıdır ve biraz zor yok olur. Ayrıca, lekeler ne kadar eskiyse, o kadar geç etki edecektir. Ancak bu maskeden çok başarılı sonuçlar alınmaktadır.
Not: Ev yoğurdu kullanmayı unutmayın.
Sivilce izleri için salatalık kullanın
Mevsimindeki organik salatalıklar, âdeta sivilce izleriyle savaşan askerlere benzer. Salatalıkları daireler şeklinde dilimleyin. Temizlenmiş cildinize her akşam salatalık dilimlerini koyun ve 30 dakika bekletin. Aynı şekilde bu uygulamaya da bir ay boyunca devam edin.
Bu tarz maskelerin özellikle akşamları yapılıp güneş görmemesi gerektiğini unutmayın.
Limon ve tere suyu
Yarım limon suyu
7-8 tere yaprağı
Yarım limon suyu ve tere yapraklarını blenderden geçirin ve suyunu cildinize sürerek 20-25 dakika bekletin. Haftada 2-3 defa uygulayacağınız sivilce maskesi sayesinde sizi uzun süredir rahatsız eden problemlerden kısa sürede kurtulabilirsiniz.
Sivilce izleri için elma sirkesi
Sivilce izlerinden kurtulmanın en pratik ve en etkili yöntemlerinden biri de elma sirkesidir. Elma sirkesini denedim ama hiçbir sonuç alamadım, dediğinizi duyar gibiyiz. Peki, kullandığınız elma sirkesi yüzde yüz doğal mıydı?
Doğal elma sirkesini, hatta kendinizin yapabileceği elma sirkesini tavsiye ediyoruz. Akşamları yatmadan önce, elma sirkesi ile cildinizi silin. Yarım saat bekletip soğuk suyla yıkayın. Ancak mümkünse sabaha kadar bekletin ve sabah yıkayın.
Elma sirkesi, cildinizi yumuşacık yapacaktır; gözeneklerinizi temizleyip, sıkışmasını sağlayacaktır. Cildinizin ne kadar parlayıp, canlandığına inanamayacaksınız. Bu uygulamayı da her akşam yapın. Eğer cildiniz hassassa, bir miktar su ile karıştırabilirsiniz. Ancak zaten kendi evinizde yaptığınız sirke, cildiniz hassas bile olsa en ufak bir rahatsızlık vermeyecektir. Sivilce izlerinizin eskiliğine göre, uygulayacağınız süreyi kendiniz ayarlayabilirsiniz.
Not: Ev yapımı elma sirkesi kullanın.
Sadece akşamları cildinizi elma sirkesiyle silin.

Şimdi sizler de bu maskeleri uygulayarak sonuçlarını bizlerle ve sivilce izlerinden muzdarip olan arkadaşlarla paylaşın.
Kaynak:http://www.fiskosta.com/sivilce-izleri-icin-maskeler.html
Genellikle Meyhane, Germinal ve Nana gibi romanlarıyla anılan Emile Zola’nın daha az bilinmekle birlikte, aslında en az diğerleri kadar değerli olan eseridir Therese Raquin.

Naturalizmin, diğer adıyla doğalcılık akımının öncülerinden Fransız yazar Zola, bu eserinde genel hatlarıyla değerlendirilecek olursa, bir aldatma öyküsünü işlemiştir. Fakat söylenebilir ki, diğer benzer temalı romanların aksine, eserini yalnızca aldatma olayının üzerine kurgulamamıştır; aynı zamanda hastalıklı bir çocukluğu, şartlanılmış bir evliliği, evliliğin adım adım çözülüşünü, yazgıya isyan niteliğindeki bir yasak aşkı ve yine evlilikle sonuçlanan o aşkın da çözülüşünü, yaşlı bir felçlinin yaşamda karşılaşabileceği hemen her türlü güçlüğü öyle bir sabırla işlemiştir ki yazar, romana da ismini veren ana karekter Therese Raquin dâhil tüm kişiler birer birer okuyucunun yaşamına giriyorlar ve şöyle bir sarstıktan sonra yine sırasıyla yok olup gidiyorlar.

Kişilerin ve yerlerin ayrıntılarıyla ele alındığı Therese Raquin, şüphesiz ki okunması gereken kitaplardan bir tanesi.

Kaynak:www.fiskosta.com
Kilo vermek bu kadar zor mudur? Bir taraftan da yaz mevsimine gelmeden bir an önce fazla kilolardan kurtulmak istenir. Ama bunun yanında fazla da zahmet çekmek istemez kimse. İlla bir diyetisyen yardımıyla mı zayıflanır? Evetse, diyetisyen Nil Şahin Gürhan'ın harika bir diyet önerisi. Kış diyetiyle hem kısa sürede zayıflayın, hem de sağlığınızdan olmayın. İşte Kış diyeti:
http://www.fiskosta.com/kis-diyeti.html
Onca uğraş, didinme kilo vermek bu kadar zor mudur gerçekten. Kilolar bir yerde sabitlenir ve tüm mücadeleye rağmen verilemez. Hep çevrenizden duyarsınız ''3-5 kilo verdim, başka da bir gıdım bile veremiyorum.'' Masum zannettiğimiz peynir, hazır kahveler aslında ne kadar kalori yüklü ve umduğumuzdan fazla kilo almamızı sağlıyor. Kilo almamızı kolaylaştıran ve uzak durmamız gereken besinler nelerdir. Acı biber çayıyla zayıflanabilir mi?
http://www.fiskosta.com/zayiflamak-icin-ne-yapilmali.html
Kış boyu biriken kilolar, hele hele de belirli bölgelerdeki yağlar, yaz mevsimi yaklaştıkça daha çok kafaya takılır. Spor yapmak zor gelir, yiyeceklerden kısmaksa en zorudur. Spor yaparken bir taraftan da mucize bir içecek olsa ve istenmeyen bölgelerdeki yağları eritse. Böylesi bir içecek önerisi:
http://www.fiskosta.com/yag-yakici-icecek.html
Klasikleri okumak istiyor hele hele de psikolojik betimlemelere yer versin diyorsanız severek okuyacağınız kitaplardan bir tanesi Madame Bovary.
Daha fazlası için:
http://www.fiskosta.com/gustave-flaubertmadame-bovary.html
Kadına dair her şey & Güzellik ayrıntıda gizlidir
Erkeklerin de ilgisini çekebilir!!!
www.fiskosta.com
Temel Bilgiler ve İstatistikler
Aktiflik: Şu anda DH'de değil
Son Giriş: geçen yıl
Son Mesaj Zamanı: 7 yıl
Mesaj Sayısı: 5
Gerçek Toplam Mesaj Sayısı: 26
İkinci El Bölümü Mesajları: 0
Konularının görüntülenme sayısı: 1.765 (Bu ay: 81)
Toplam aldığı artı oy sayısı: 0 (Bu hafta: 0)
En çok mesaj yazdığı forum bölümü: Konu Dışı / Off Topic
Mesajları
İkinci El Referansları
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.