Şimdi Ara

AdGuard Reklam Engelleyici [ANA KONU] (20. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
1.143
Cevap
56
Favori
90.394
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
13 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1819202122
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Şifre yoneticisi olarak LastPass kullanıyorum ben de hocam. Benim merak ettiğim AdGuard bir sorun oluşturur muydu ama kullanan arkadaşlar dan olumsuz bir geri dönüş almadım suan da.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: last_day

Adguard popup'ları engellemede nasıl?
    İşimle ilgili iş yerinde sürekli bilgisayar başındayım. Lisanslı kullanıyorum. Açılır pencereler konusunda oldukça hassas Adguard abimiz. Engellemeden sonra sayfanın sağ üst kısmında kullanıcıya yapmak istediğini seçmesi için ayrıca pencere açıyor. Masaüstü Chrome tarayıcısını kullanıyorum.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Resurrectionn

Şifre yoneticisi olarak LastPass kullanıyorum ben de hocam. Benim merak ettiğim AdGuard bir sorun oluşturur muydu ama kullanan arkadaşlar dan olumsuz bir geri dönüş almadım suan da.
    İşletim sisteminin genel özellikleri sebebiyle IOS ta kullanım biraz daha sınırlı anladığım kadarıyla. Apple VPN ile çalışan reklam engelleyicileri yasakladı.

• quote:

Orijinalden alıntı: dhKARACAN

İşletim sisteminin genel özellikleri sebebiyle IOS ta kullanım biraz daha sınırlı anladığım kadarıyla. Apple VPN ile çalışan reklam engelleyicileri yasakladı.

Alıntıları Göster
    Doğrudur
  • 1 yıl ücretsiz kampanyası vardı. Yükledikten sonra internet çok yavaşlamaya başlamıştı ve ping süresi iki katına çıkmıştı. Bunun sebep olduğunu anlayınca sildim.
  • quote:

Orijinalden alıntı: BaihuClaw

1 yıl ücretsiz kampanyası vardı. Yükledikten sonra internet çok yavaşlamaya başlamıştı ve ping süresi iki katına çıkmıştı. Bunun sebep olduğunu anlayınca sildim.
    Merhaba,

Ücretli uygulamalar artık "trial" deneme sürümleri sunuyorlar. Sizin için söylemiyorum ama satın almak isteyen isteyen arkadaşlar AdGuard satın alamdan önce lütfen indirin ve 14 günlük deneme sürümünü kullanın. Bu şekilde uygulama sisteminizde nasıl davranıyor, iyi çalışıyor mu, beğendiniz mi? gibi soruları cevaplamaya çalışın. Eğer beğendirseniz satın alın. Bu örnek sadece AdGuard için değil, ücretli tüm yazılımlar için geçerli.
    Yeni arabayı almadan önce bir deneme sürüşüne çıkmak gibi düşünün

@KenNoKage , siz yaşadığınız sorunu AdGuard'a bildirdiniz mi? Ben online oyunlar oynamadığım ve fiber internet kullandığım için gecikme (ping) sorunu yaşamıyorum. Belki bildirirseniz destek ekibi size yardımcı olabilir. Eğer bir sorun varsa çözülür ve topluluğa faydalı olursunuz.

Uygulamayı silseniz bile tarayıcı eklentisini kullanabilirsiniz.

https://adguard.com/tr/adguard-browser-extension/overview.html

Teşekkürler,

• quote:

Orijinalden alıntı: BaihuClaw

1 yıl ücretsiz kampanyası vardı. Yükledikten sonra internet çok yavaşlamaya başlamıştı ve ping süresi iki katına çıkmıştı. Bunun sebep olduğunu anlayınca sildim.
    Nasıl bir işlem yaptığınızı bilmiyorum ama eğer daha iyi koruma için daha fazla seçenek mantığı ile hareket edip tüm filtreleri aktif etti iseniz, bahsettiğiniz yavaşlama söz konusu olur. Bu durumla ilgili AdguardTeam in resmi sitelerinde açıklaması mevcut.

Ben tekrar denemenizi öneririm. Eğer aynı sorunlarla karşılaşırsanız buraya yazın. Belki kullanımla ilgili yapılacak öneriler faydalı olur.

• beIN SPORTS TR'nin Android uygulamasına güncelleme geldi. AdGuard'ı kapatmadan açılmıyor videolar. YouTube'tan sonra bir uygulamada daha işimi görmemeye başladı.

• quote:

Orijinalden alıntı: Nikki Sixx

beIN SPORTS TR'nin Android uygulamasına güncelleme geldi. AdGuard'ı kapatmadan açılmıyor videolar. YouTube'tan sonra bir uygulamada daha işimi görmemeye başladı.
    Merhaba,

beIN SPORTS TR uygulamasını deneyeceğim sorun görürsem bildirir, yine buradan size yazarım. Rapor ettiğiniz için teşekkürler.

Edit: Sorunu keşfettim. Aşırı filtreleme sonucu oluşan bir durum.
    Kullanıcı filtrenize aşağıdaki kuralı eklerseniz sorunu hemen çözer, filtre geliştiricilerine ileteceğim. Yakında filtre güncellemesi ile sorun tamamen çözülür. Bildirdiğiniz için teşekkürler.
    @@||imasdk.googleapis.com$app=com.digiturk.ligtv

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi lugo_cloud -- 6 Mayıs 2018; 18:36:40 >
  • Merhaba son zamanlarda, Adguard açık olduğunda (https filtreleme) "youtube, Spotify uygulamaları internet bağlantınız açık değildir uyarısı veriyor neden?

• merhaba,

pro sürüm satın aldım ve kullanıyorum.

iş yerinde ki engelden ötürü ikinci bir dns ile kullanmam gerekiyor lakin, android cihazda 2 vpn çalıştıramıyoruz. bunu aşabileceğimiz bir yol yöntem var mıdır bildiğiniz acaba?
  • Merhaba arkadaşlar. Türkçe filtrenin ne kadar kural içerdiğini nereden öğrenebiliriz?
  • quote:

Merhaba arkadaşlar. Türkçe filtrenin ne kadar kural içerdiğini nereden öğrenebiliriz?
    Merhaba,

5000 (beş bin) satırdan fazla var filtre içerisinde. Bazıları açıklama yazıları ve başlıklardır. Tahminimce 4500 satır kural var. Generic kurallar (genel engelleme) arttıkça daha kaliteli filtreleme gerçekleşecektir.
    Tek satırlık bir kuralla birçok sitede reklam ve takipçi engellenebilecek duruma gelecek.
    Bu nedenle sürekli olarak engellenmemiş reklamları bildirmek, yanlış engelleme olan siteleri ve uygulamaları bildirmek filtreyi geliştirecektir.

AdGuard ile çalışmayan uygulama veya engellenmemiş reklamlar gördüğünüzde lütfen AdGuard'ı silmeyi düşünmeden önce filtre yöneticilerine durumu bildirin.

AdGuard Türkçe Filtresi:https://filters.adtidy.org/windows/filters/13.txt

Anasayfa:https://github.com/AdguardTeam/AdguardFilters/tree/master/TurkishFilter/sections

Engellenmemiş reklam bildirmek için uygulama içindeki geri-bildirim seçeneği kullanın.
    Sorun bildirmek için:https://reports.adguard.com/tr/new_issue.html

Teşekkürler,

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi lugo_cloud -- 9 Mayıs 2018; 16:1:33 >

• quote:

Orijinalden alıntı: DiyagnostikMan

Merhaba son zamanlarda, Adguard açık olduğunda (https filtreleme) "youtube, Spotify uygulamaları internet bağlantınız açık değildir uyarısı veriyor neden?
    Merhaba,

Bahsi geçen uygulamalardan Spotify ben de kullanıyorum, herhangi bir sorun yaşamıyorum. HTTPS Filtreleme ve Yüksek Kaliteli filtreleme seçeneği etkin.

Bazen uygulamaların önbelleğini silmek işe yarayabiliyor. AdGuard önbelleğini temizlemeyi deneyin.

Teşekkürler,
  • quote:

Orijinalden alıntı: avan_gard

merhaba,

pro sürüm satın aldım ve kullanıyorum.

iş yerinde ki engelden ötürü ikinci bir dns ile kullanmam gerekiyor lakin, android cihazda 2 vpn çalıştıramıyoruz. bunu aşabileceğimiz bir yol yöntem var mıdır bildiğiniz acaba?
    Merhaba,

AdGuard'ı telefonunuzda mı bilgisayarınızda mı kullanıyorsunuz?

İş yerinizin ağında nasıl bir engel var?

Teşekkürler,
  • Arkadaşlar merhaba. Easylist'in geliştirdiği bazı filtreler var ülkeler için. (Easylist Germany, Easlist Swedish ve.s) Peki Türkiye için neden yok böyle bir filtre?
  • quote:

Arkadaşlar merhaba. Easylist'in geliştirdiği bazı filtreler var ülkeler için. (Easylist Germany, Easlist Swedish ve.s) Peki Türkiye için neden yok böyle bir filtre?
    Merhaba,

Sorunun AdGuard ile alaksı yok ama yanıtlayayım.

Aslında eskiden böyle bir filtre vardı. Hala var ama artık geliştirilmiyor. Yeni kurallar eklenmiyor.
    Aşağıdaki adrese gittiğinizde "Officialy Unsupported" yazısını görebilirsiniz.
    Easylist Türkçe Filtresi:https://www.fanboy.co.nz/fanboy-turkish.txt

Şu anda güncellenen ve sürekli geliştirilen tek Türkçe filtre AdGuard'ın Türkçe filtresidir.
    uBlock Origin'de AdGuard'ın Türkçe filtresini kullanmaktadır.
    AdGuard Türkçe Filtresi:https://filters.adtidy.org/extension/chromium/filters/13.txt

Eğer Türkçe sitelerde efektif bir reklam engelleme sağlamak istyorsanız, AdGuard kullanmalısınız.
    Ayrıca uzun zamandır Türkçe siteler ile ilgili raporlar ilettiğimiz için Türkçe sitelerdeki sorunları gideren kurallar ADGuard'ın diğer filtreleri (Sosyal Medya Filtresi, Casus Engelleme Filtresi, Anti-**** ve can sıkıcı öğeler filteleri) Türkçe içerikli sitelerde gayet iyi çalışmaktadır. Ben AdGuard filtreleri dışında filtre kullanmıyorum ve çok memnunum.

Bunu kendiniz de test edebilirsiniz. Tarayıcılarınızdan birine AdGuard, diğer tarayıcınıza Adblock veya AdblockPlus kurun. Türkçe haber, film, dizi sitelerinde gezinin. Farkı göreceksiniz.

Teşekkürler,

• Android google haritalar uygulamasında bir iş yerine/atm vs tıkladığımda resimler ve altta bilgiler çıkmıyor, 'bağlanamıyor' hatası veriyor. Adguard da haritalara trafik yönlendirmeyi kapatırsam açılıyor. Sizde de öyle mi?

• @lugo_cloud; 1 yıl ücretsiz kampanyasından yararlanmıştım. Programdan oldukça memnunum. Uzatmak için fiyat biraz tuzlu geldi, indirim kuponu falan yok mu? Hatta ömürlük alsak güzel bir indirim yapmazlar mı?
  • 
Sayfa: önceki 1819202122
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.