Şimdi Ara

Adafruit ST7735/ili9341 kitapligi ile ilgili soru

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
1
Cevap
0
Favori
566
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri
  • Son Yorum 2 yıl
  • Cevaplayan Üyeler 1
  • Konu Sahibinin Yazdıkları 1
  • Son 1 Saatteki Mesajlar 1
  • Konuya En Çok Yazanlar
  • orhanyor (1 mesaj)
  • Konuya Yazanların Platform Dağılımı
  • Masaüstü (1 mesaj)
  • @
0 oy
Öne Çıkar
Tüm Forumlar >> Donanım / Hardware >> Elektronik ve Mekanik >> Arduino >> Adafruit ST7735/ili9341 kitapligi ile ilgili soru
Sayfaya Git:
Sayfa:
1
Giriş
    3146 Mesaj
    Konu Sahibine Özel
    Arkadaslar selamlar bu kitapligi kullananlariniz biliyordur standart fontlar harici bir font kullandiginizda yeni rakam yada yazi yazmak istediginizde once eski yazinin uzerine siyah bir kare cizmeniz ondan sonra yeni yaziyi yazmaniz gerek yoksa yeni eskinin ustune biniyor ve sacma birsey oluyor. eskinin otomatik silindigi sistem sadece standart font ile mumkun.
    Bunun bir alternatifini nasil yapabiliriz tecrubesi olan arkadaslar yardim edebilirse sevinirim. Benim yazi rakamlar saniyede 4-5 defa yenilense yeter.
    Aklima ilk etapta soyle bir yontem geldi. Yazilan sey sonucta bir degiskene bagli, onu yazdirdiktan sonra yazilan rakami yada yazi artik herneyse onu 'yazilmis' adi altinda bir degiskene atarim ve bir sonraki yazi geldiginde karsilastirma yapar eger yazilacak olan yazilmis ile ayni ise hic ellemesin bu sekilde acaba o titremenin onune gecilebilirmi?

dedigim olayla ilgili videoyu ekliyorum zaten elemanda bahs ediyor bu sorundan. videonun en basinda alttaki ekranda sorun gorulebiliyor. ust siradaki yazilar akici ve cok guzel bir sekilde degisirken alt siradaki rakamlar titriyor bunun sebebide en basta acikladigim sorun.

|
    |

Sayfaya Git:
Sayfa:
1
Reklamlar
valorant points
valorant vp
takipçi satın al
Sohbet
Bu sayfanın
Mobil sürümü
Mini Sürümü

BR3
0,141
1.2.165

Reklamlar
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.