Şimdi Ara

Livhi alışveriş nakit iade uygulamasını kullanan var mı?

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
27
Cevap
0
Favori
2.775
Tıklama
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Merhaba nakitup a benzer livhi uygulaması buldum. Üye oldum ama alışveriş yapmadım henüz uygulamada az yorum vardı güvenemedim. Bu uygulama hakkında bileğisin olan ya da kullanan var mı acaba... pekçok yerli marka AliExpress alışverişinden nakit kazandırıyormuş . Bilen yardım edebilirse sevinirim

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi sernan -- 1 Şubat 2019; 13:45:18 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Merhaba, biraz geç bir cevap olacak ama öncelikle cevap vermek için kendim kullanmam gerekti. Hocam ben kasım ayında kara cuma zamanında burayıı kullanarak alışveriş yaptım. Burayı dediğiniz zaten giriş yaptıktan sonra yine sizi nereden alacaksanız oraya yönlendiriyor. Bu tarz sitelerin sistemleri aynı. Yani alışveriş yapmak için korkmaya gerek yok. Benim bekleme sebebim farklıydı. Kasım ayında yaptığım alışverişlerden 60 TL sini geri aldım. Banka hesabına nakit olarak havala istedim gönderildi. Yani sistem çalışıyor. Kullanımı bence kolay giriş yaptıktan sonra istediğin mağazayı seçiyorsun seni o mağazanın sitesine gönderiyor. sonrası zaten bildiğin gibi alışveriş. bazı kurallar var ama buna dikkat etmelisin. sitedeki soruları şöyle bir okursan sorunsuz alışveriş yapabilirsin. Aklına takılan birşey olursa yaz cevaplamaya çalışayım.Livhi alışveriş nakit iade uygulamasını kullanan var mı?

• quote:

Orijinalden alıntı: StRawW

Merhaba, biraz geç bir cevap olacak ama öncelikle cevap vermek için kendim kullanmam gerekti. Hocam ben kasım ayında kara cuma zamanında burayıı kullanarak alışveriş yaptım. Burayı dediğiniz zaten giriş yaptıktan sonra yine sizi nereden alacaksanız oraya yönlendiriyor. Bu tarz sitelerin sistemleri aynı. Yani alışveriş yapmak için korkmaya gerek yok. Benim bekleme sebebim farklıydı. Kasım ayında yaptığım alışverişlerden 60 TL sini geri aldım. Banka hesabına nakit olarak havala istedim gönderildi. Yani sistem çalışıyor. Kullanımı bence kolay giriş yaptıktan sonra istediğin mağazayı seçiyorsun seni o mağazanın sitesine gönderiyor. sonrası zaten bildiğin gibi alışveriş. bazı kurallar var ama buna dikkat etmelisin. sitedeki soruları şöyle bir okursan sorunsuz alışveriş yapabilirsin. Aklına takılan birşey olursa yaz cevaplamaya çalışayım.
    Bu arada özelden mesaj atanlar olmuş para geldi mi diye: Dekont aşağıdadır.

• StRawW S kullanıcısına yanıt
    Merhaba sizin ilk paylaştığınız yorum 10şubat orda ben 60tl iade aldım yazdınız sonra 13şubatta dekont ile ilgili bir yorum ve dekont örneği paylaşmışsınız ödeme transfer olarak 12şubat gözüküyor halbuki 10şubattaki yaptığınız yorumda ben parayı çektim dediniz benmi yanlış gördüm

• Merhaba doğru görüyorsunuz. Bir yanlışlık yok. Zaten ilk resime bakarsaniz orada talep edildi deniyor. Ben bu tarz cashback sitelerini uzun zamandir kullaniyorum yani paranin geleceginden emin oldugum icin aldim dedim. Once kendim kullanip denemem gerekti dedigim, daha once avantajixi kullaniyordum. Orada aidat yani yillik ucret kesinitisi yapiyorlardi. Oranlarida düşüktü. Bu sitede yazanlari ise bizzat deneyip gozumlu gordukten sonra yazdim. Zaten yazdiklarimdanda anlarsiniz.vs ki resimde de talep edildi diyor. Yani 10 subatta talep ettim. Eft yapildigina dair livhiden onay maili geldi. Daha sonra 12 subatta bankadan mail geldi. Eft islemleri genelde 3 gun surer ki bu her yerde ayni. 12 subatta da dekont maili bankadan gelince onu paylastim. Yani sureler ile ilgili kafa karistiracak birsey yok gibi. Tek karisiklik ben aldim dedigimde sizin parayi teslim aldigimi zannetmeniz. He bende isterdim ayni gun gondersinler ama üç gun bekletiolar malesef. Aslinda dekontta paylasmiycaktim ama gercekten 3-5 kisi soruyordu o yuzden paylastim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi StRawW -- 15 Şubat 2019; 15:8:37 >

• Teşekkürler bilgi için iyi bir aydınlatma yaptınız iyi çalışmalar dilerim

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Bilgi için teşekkür ederim işin aslı uygulamada pek yorum olmayınca ve birkaç blog dışında kimse buradan bahsetmeyince tedirgin oldum. Bloglarda yazının dışında yorum da yoktu güvenemedim. Ben nakitup kullanıyorum ki ona da yeni başladım . O zaman ben de kullanmaya başlayayım Bilgi için teşekkür ederim

• Rica ederim. Sonuç olarak kullanmak bizim faydamıza...

• 2019 şubatta livhi üzerinden yaptığım otel konaklama rezervasyonunun geri ödemesi vadedilen oranın altında yapıldı. Mail ile sorunu bildirdim ve çok hızlı şekilde düzeltildi ancak nisan ayına gelmemize rağmen hala işleme alındı olarak görünüyor. Yine ilave olarak livhi üzerinden ilk alışverişimden kısa süre sonra kredi kartı bilgilerim çalınarak bilgim dışında işlem yapıldı. Hala bankadan işlem itirazımın sonucunu bekliyorum. Bu durum livhi’den kaynaklıdır gibi kesin bir iddiam olmamakla birlikte kartımı güvensiz bir yerde kullanmamaya özen gösterdiğimi belirteyim. Hiç başıma böyle bir şey de gelmemişti livhi öncesi. Diğer kullananlar da deneyimlerini paylaşırsa kesin olmayan daha net bir sonuç çıkabilir.

• aliboduroglu kullanıcısına yanıt
    Hocam destek konusunda iyiler bende birkaç sorunla karşılaştım ama açıklamalı şekilde hemen cevaplayıp düzenliyorlar. Sorunlar genelde karşı taraftan kaynaklanıyor kdv’yi filan düşüp veriyorlarmış bende sordum. Otel konusuna gelince konaklamayı yaptınız mı? Mesela benimde tatil budur dan yaptığım konaklama var. Resim 1 ‘de görebilirsin bende aynı soruyu sordum bana gelen cevap o firma ile mütabakatı sağladıkları anda ödenebilir olacağı yönündeydi. Zaten sitede de yazı 45-90 gün sürüyor diye aynı zamanda otel konaklamaları gerçekleştiğinde bu işlemler daha hızlı oluyor diyorlar. Ben konaklamamı yaptım ama du bakalım benimki ne zaman onaylanacak 😊

Birde kredi kartı konusu dedin beni korkuttun yaptığım harcamalara bakıldığında kartımın çalınmasını istemem Malum Limit biraz yükseklerde benim :D Ama kart bilgilerinin livhi ile hiçbir alakası olmadığını ben kendim söyleyebilirim. Çünkü ben yönlendirme yaptıkları linkleri takip ediyorum yani senin gibi bende özenli kullananlardanım. Livhiden çıktıktan sonra tamamen alışveriş yaptığın siteye gidiyorsun tamamen alışveriş sitesine ait işlem yaptığını görebilirsin. Bununla ilgili sende linklere bakarak görebilirsin. Yukarıdaki mesajlarda yorumlarımda bahsettim zaten bu cashback sitesi araştırabilirsin seni mağazaya yönlendiriyor sadece. Onun dışında bahsettiğin gibi bir bilgiyi görmeleri mantık olarak mümkün değil. Cashback Avrupa ve amerikada çok yaygın olarak kullanılıyor.

Şimdi firmayı savunuyormuşum gibi görmeni de istemem ama ben her şeyimi internetten alıyorum. Livhidende bugüne kadar yaptığım her alışverişin cevabınıda parasınıda aldım daha önceki yorumlarımda da görebilirsin. Ben kullanamaya da devam ediyorum edeceğimde. Bugüne kadar internette sadece para harcıyordum şimdi paramın bir kısmını geri alıyorum. Böyle büyük sistemlerin kurulması kolay değil ufak tefek hatalar oluyor. Eksik para iadesi yaparsan zamanında inecleyip düzeltiyorlar.
    Ben dediğim gibi aktif kullanıcıyım para geliyor he biraz geç oluyo ama yinede geliyor. Hiç gelmemesinden çok daha iyidir. Adamlar sayesinde alışverişlerden karlı çıkıyorum. Yalan yok.

• Konaklamayı yapmıştım, bildirdim ödeme sürelerinin uzadığını ancak benim kullanım günüm itibariyle değerlendirerek ödeyeceklerini söylediler ve ödediler.

Kart bilgilerimi tekrar verme konusunda güvenemediğimden sanal kart ile işlem yaptım.

Teşekkürler açıklamalarınız için

• Geçen livhi üzerinden alışverişimi yaptım, hesaba yansımadı. Eksik para iadesi talebinde bulunun kısmından, talep açtım ne cevap yazan var ne bakan

• by_siverekli B kullanıcısına yanıt
    mümkün değil cevap alamaman ben en az 10 kere yazmışımdır hepsi hemen cevaplandı bence maillerini kontrol etmelisin direk dönüş yapıyolar çünkü
  • quote:

Orijinalden alıntı: kiziltanaras

mümkün değil cevap alamaman ben en az 10 kere yazmışımdır hepsi hemen cevaplandı bence maillerini kontrol etmelisin direk dönüş yapıyolar çünkü
    Evet haklısınız, mail atmışlar. Buradaki sıkıntı, destek talebine mail üzerinden cevap vermeleri. Halbuki açılan desteğe livhi üzerinden vermeleri gerekiyor diye düşünüyorum. Şuan işleme alındı olarak duruyor, bakalım kaç günde çekmeye izin verecek

• 27 haziran da yaptığım alışveriş hala işleme alındı da, talep açtım normalde 45-90 gün sürer denilen işleme

"her bir alışverişten kazanılan para iadesi işlem tarihinden sonra ortalama 45-120 gün içinde ödenebilir duruma geçecektir. " diye cevap yazmışlar. 2 haftaya 120 günde dolacak, bakalım o zaman ne diyecekler

• Gençler uzak durun, hala giden gelen birşey yok hala işleme alındı da, mail atıyorsun. Hallediyoruz, ilgileniyoruz ama hikaye

• by_siverekli B kullanıcısına yanıt
    Merhaba nasıl yok acaba ? Gerçi bende aliexpresten yaptım 12 gün sonra işleme alındı ama bu alışverişteki yoğunluktandı. Destek tarafı iyidir buranın diğer ikisine göre. Uzak durun demişssinde ben çatır çatır kullanıyorum daha önceki mesajlarda da görmüş olman lazım. İşleme alındı dan ödenebilire geçmesi zaman alıyor bunda bir sorun yok özellikle bir kaç mağazada oluyor senden önce emin ol benim sormuşluğum var. Hatta yukarıdaki resimlerde göreceksin ETS turdan alışverişim var iki tane 1i ni ödenebilir yaptılar diğerini halen bekliyorum Ağustos ayından ama desteğe sorduğumda cevap alıyorum. Firmadan yanıt beklediklerinni söylüyorlar. Yani birini verip diğerini vermeme şansları olabilir mi? Benimde az çok anladığım bu firmaların işlem yapmamasından kaynaklanıyor. Bu tarz siteleri kullanmanın tek eksi tarafı işlemlerin zaman alması hocam. He bir de en azından mail attığnda bir cevap alabiliyorusn Cevap vermeyenlerde var :D

• quote:

Orijinalden alıntı: StRawW

Merhaba nasıl yok acaba ? Gerçi bende aliexpresten yaptım 12 gün sonra işleme alındı ama bu alışverişteki yoğunluktandı. Destek tarafı iyidir buranın diğer ikisine göre. Uzak durun demişssinde ben çatır çatır kullanıyorum daha önceki mesajlarda da görmüş olman lazım. İşleme alındı dan ödenebilire geçmesi zaman alıyor bunda bir sorun yok özellikle bir kaç mağazada oluyor senden önce emin ol benim sormuşluğum var. Hatta yukarıdaki resimlerde göreceksin ETS turdan alışverişim var iki tane 1i ni ödenebilir yaptılar diğerini halen bekliyorum Ağustos ayından ama desteğe sorduğumda cevap alıyorum. Firmadan yanıt beklediklerinni söylüyorlar. Yani birini verip diğerini vermeme şansları olabilir mi? Benimde az çok anladığım bu firmaların işlem yapmamasından kaynaklanıyor. Bu tarz siteleri kullanmanın tek eksi tarafı işlemlerin zaman alması hocam. He bir de en azından mail attığnda bir cevap alabiliyorusn Cevap vermeyenlerde var :D
    27/06/2019 daki alış veriş, hala işleme alındı da. Bugün 5.ayı doldu

• Gençler sorun kalmadı (!) işlem Reddedildi şaka gibi

• 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.