Şimdi Ara

Acronis True Image Home 2016 v19 ile (Yedek) Almak..Resimli Anlatım.. (5. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
141
Cevap
29
Favori
160.270
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
4 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 34567
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: ceremony

Basit bir soru; bu program windows ve office guncellemelerinin de yedegini aliyor mu?

tabi alır. yedeğini aldığınız diskteki herşeyi yedekler.
  • win 8 e kuruluyormu,ben önceki acronisleri denedim zaman program kurulamadı uyarısı veriyordu
  • konu hakkında hiçbir bilgim yok ,merak ettiğim bir şey var, bu programlarla kendi windows 8 imizi iso yapıp herhangi bir bilgisayara bu isoyu kurabiliyormuyuz.
    yani mesela masaüstü pc den iso yapıp freedos olan bir dizüstüne, acronis kurulu olmayan bir dizüstüne veya başka bir pc ye bu isoyu tüm ayarlarıyla beraber kurabilecekmiyiz.
  • alttaki back up sector-by-sector bu ne demek oluyor??

Acronis  True Image Home 2016 v19 ile (Yedek) Almak..Resimli Anlatım..
  • Millet iyi günler.
    Belli belirsiz aralıklarla D: sürücüsünün yedeğini almak istiyorum harici bir diske. Ama her seferinde de tüm dosyaları kopyalamak USB 2.0 ile işkence halini alıyor.
    Böyle bi' kere yedek alsam, tüm değişiklikleri harici diske uygulama işini nasıl yapabiliriz ? Atıyorum sildiğim dosya yedekten de silinsin, üzerine yazdığım dosya üzerine yazılsın yedekten de.
  • quote:

Orijinalden alıntı: sertacaygun

Millet iyi günler.
    Belli belirsiz aralıklarla D: sürücüsünün yedeğini almak istiyorum harici bir diske. Ama her seferinde de tüm dosyaları kopyalamak USB 2.0 ile işkence halini alıyor.
    Böyle bi' kere yedek alsam, tüm değişiklikleri harici diske uygulama işini nasıl yapabiliriz ? Atıyorum sildiğim dosya yedekten de silinsin, üzerine yazdığım dosya üzerine yazılsın yedekten de.

bilmiyorum da mantıken default dosya adını yani programın yedek dosyaya verdiği adı değiştirmezsen üzerine yazması lazım.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: sertacaygun

Millet iyi günler.

Bir disk alıp raid 1 yapsanız sizin için maliyetli olur mu? Raid 1 ana diskin bire bir kopyasıdır, ana diskte ne yaparsanız yapın ikinci diske aynen kopyalanır.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Kef14,

Maliyetten ziyade notebook kullanıyorum :)
  • Elinize sağlık güzel bir çalışma olmuş hocam. Soruma gelecek olursam ;

Yeni HDD aldım. (WD Blue 1 TB) Şuan kullandığım HDD ile değiştirirken ilgili programı kullanmam gerekiyormuş.Konuyu inceledim ama HDD değiştirken nasıl kullanılacağını anlayamadım. Bahsettiğim konuyla ilgili bana verebileceğiniz bir link veya çalışma mevcutmu ? Teşekkürler.
  • Oluşturulan boot cd si, donanımı tamamen farklı başka bilgisayarlarda kullanılabiliyor mu

• universal seçeneğini seçerseniz yüklersiniz, ben aynı imajı 4 pcde kullanıyorum, sorunsuz.
  • öncelikle paylaşım için teşekkür ederim UEFI sistemler hakkında pek bilgim yoktu...bilgisayarı aldığım günden beri tek düşündüğüm nasıl imajını alacağımdı...çünkü oluşturduğum orjinal kurtarma USB si 5 SAAT te kuruyor...
    anlatımı yapan arkadaşa veya bilgisi olan herhangi birine birkaç sorum olacak...

1 - MBR yazan diski neden işaretlemiyoruz...başka bir forumda arkadaş işaretlemiş...hangi uygulama doğrudur?

2 - bende UEFI modunda windows 8 var...75 MB olduğu için de Acronis True Image 2011 i indirdim bununla da aynı işlemi yapabilir miyim?

3 - KIZILOK BILGISAYAR arkadaşımız "Eğer yedek alırken Backup Options tan Full Backup ı işaretlemez iseniz, yeni bir hdd ye döndüğünüzde windows açılmaz, çalışmayacaktır."
    demiş...Bu doğru mudur...Laptopun Harddiskini değiştirdiğimiz zaman aynı sistemi tekrar kurmak için en başta yedek alırken bu seçeneği işaretlememiz ŞART mıdır?

4 - konu 2011 de açılmış...o tarihte Acronis True Image 2014 nasıl vardı? :)

şimdiden çok teşekkür ediyorum...

• quote:

Orijinalden alıntı: maxser

yıllardır kullandıgım en gerekli progrmlardan biri. beni her formtata yeniden sürücü kurma oyun kurma program kurma dertlerinden yıllardır kurtarıyor ne deyim teşekkürler acronis

guzel paylasım fakat son 2 resim yanlıs eklemişin
  • Arkadaşlar diskleri silmeden birleştirmek mümkün oluyor mu?
  • merhabalar;

image alınca tüm klasörleri, her dosyayı kopyalar mı solid çalışıyor
  • Merhaba şu an kullandığım notebook'un hdd'ni yeni aldığım ssd disk ile değiştiricem.
    Kolay ve hızlı nasıl bir yol izleyip, işlem yapmam lazım ?
    Kullandığım notebook'un hdd'si c ve d olarak ikiye bölüntülü, C/win7 - D/recovery
    Mevcut kullandığım hdd'de recovery'yi bozmadan ikinci (ssd) diske bire bir image/klonlama yapabilirmiyim/nasıl ?

• quote:

Orijinalden alıntı: toytoy

öncelikle paylaşım için teşekkür ederim UEFI sistemler hakkında pek bilgim yoktu...bilgisayarı aldığım günden beri tek düşündüğüm nasıl imajını alacağımdı...çünkü oluşturduğum orjinal kurtarma USB si 5 SAAT te kuruyor...
    anlatımı yapan arkadaşa veya bilgisi olan herhangi birine birkaç sorum olacak...

1 - MBR yazan diski neden işaretlemiyoruz...başka bir forumda arkadaş işaretlemiş...hangi uygulama doğrudur?

2 - bende UEFI modunda windows 8 var...75 MB olduğu için de Acronis True Image 2011 i indirdim bununla da aynı işlemi yapabilir miyim?

3 - KIZILOK BILGISAYAR arkadaşımız "Eğer yedek alırken Backup Options tan Full Backup ı işaretlemez iseniz, yeni bir hdd ye döndüğünüzde windows açılmaz, çalışmayacaktır."
    demiş...Bu doğru mudur...Laptopun Harddiskini değiştirdiğimiz zaman aynı sistemi tekrar kurmak için en başta yedek alırken bu seçeneği işaretlememiz ŞART mıdır?

4 - konu 2011 de açılmış...o tarihte Acronis True Image 2014 nasıl vardı? :)

şimdiden çok teşekkür ediyorum...

Bildiğim kadarıyla açıklamaya çalışayım..

1 - İlk resimlere bakarsanız MBR yazan diskin 0 olduğunu görürsünüz, başka arkadaş ta işaretlese bile o MBR bölümü 0 olduğu için farketmez diye düşünüyorum..
    2 - Sanırım yapılabilir ama 2014 ile yapmak daha doğru geliyor bence.
    3 - Başka HDD için veya başka bilgisayar için yapılacaksa FULL BACKUP daha iyi olur.
    4 - Konu 2011de açılmış ama Aralık 2013 olarak güncellenmiş konu, dolayısiyle resimlerin en altında 2014 sürümü verilmiş..

• quote:

Orijinalden alıntı: paganra

Arkadaşlar diskleri silmeden birleştirmek mümkün oluyor mu?

Şu video yardımcı olacaktırhttps://www.youtube.com/watch?v=z7Yn3vEimpw
  • quote:

Orijinalden alıntı: CEM0KA

quote:

Orijinalden alıntı: paganra

Arkadaşlar diskleri silmeden birleştirmek mümkün oluyor mu?

Şu video yardımcı olacaktırhttps://www.youtube.com/watch?v=z7Yn3vEimpw

cok tesekkur ederim, en ki zamanda deneyecegim

• slm ark.lar yeni bir bilg aldım.win 8.1 kurulu.burdaki sayfanın başındaki verilen linklerden yükledim ama açılırken acronise girmiyor.win 8.1 ile uyumlu değilmi verilen link?
  • 
Sayfa: önceki 34567
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.