Şimdi Ara

ACİL YARDIM!!HTC HD2 VS GOOGLE NEXUS ONE

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
26
Cevap
0
Favori
2.279
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Arkadaşlar 3gün içinde ikisinden birini alıyorum kesin,
    Aslında gönlüm nexus one dan yana ama bazı endişelerim var ki şöyle :
    1- garantili cihaz henüz yok :( dogubanktan alıcam yüksek ihtimalle(tabii garantili cihazda en az %30 daha pahalı olur)
    2-Biliyosunuz multi touch özelliği geldi,OTA(over the air) olarak yüklenebiliyo da...cihaz sonradan kayıtlı olacağı için update de sorun yaşarmıyım??
    3-Android marketi sorunsuz kullanabilirmiyim??
    4-Cihazla ilgili bir sorun yaşarsam,teknik servis olarak ne yaparım,muhtemelen htc servisi destek verecektir diye düşünüyorum ama emin degilim??

YADA...

HTC HD2 yi alıp hiç bunları düşünmeden paşa paşa kullanıp dev ekranın keyfinemi varayım?? :)

Not:Forumda bazı arkadaşlar windows mobili sevimsiz buluyorlar,daha önce IPHONE 3GS ve bi dünya SYMBIANLI tel kullandım ama android ve winmobile deneyimim hiç yok

Lütfen yorumlarınızı ve yardımlarınızı esirgemeyin

• bana sorack olursan windows 7 cıktıktan sonra hd2 sımdı ıse nexus one
  • ben de almayı düşünüyorum nexus one daha iyi gibi duruyor ekranı da çok büyük değil işletim sistemide iyi... ben nexus one derim. tek sevmediğim yönü rengi
  • multitouch özelliğini yükleyebilirmiyim acaba.?? onu çok merak ediyorum,önemli benim için..
  • hangi telefona google nexus one multitouch yüklenebiliyor ben şu an kullanıyorum
  • quote:

Orijinalden alıntı: oguzmete

hangi telefona google nexus one multitouch yüklenebiliyor ben şu an kullanıyorum

google nexus one da ilk çıkan cihazlarda yoktu,sonradan yüklendi,sizde öylemi yaptınız???
    bide android markete girebiliyomusun?
    teşekkürler..
  • sonradan yükledim markete sorunsuzca girebiliyorum
  • quote:

Orijinalden alıntı: oguzmete

sonradan yükledim markete sorunsuzca girebiliyorum

cevaplar için teşekkürler,ibre tamamıyla nexus one a döndü artık
    alan arkadaşlar kaça aldıklarını yazarlarsa,benim gibi almayı düşünenlere de kıyaslama imkanı doğar..
  • tereddüt etmeden HD2 al derim nexus la 1 - 2 ay oyalanırsın sonra gözün hd2 ye kayar şimdiden hd 2 al pişman olma hd2 kullanıyorum gerçekten mükemmel bir telefon iphone da dahil tüm cihazları kullanan biri olarak tavsiye...
  • quote:

Orijinalden alıntı: zfemx

tereddüt etmeden HD2 al derim nexus la 1 - 2 ay oyalanırsın sonra gözün hd2 ye kayar şimdiden hd 2 al pişman olma hd2 kullanıyorum gerçekten mükemmel bir telefon iphone da dahil tüm cihazları kullanan biri olarak tavsiye...

okudugum yorumlara göre bende tam tersini düşünüyodum,androidin çok daha esnek bi işletim sistemi oldugunu söylüyo herkes. winmobile htc sense arayüzü olmasa sıkıntılı biraz galiba.. kararımı vermeye yaklaşmışken böyle yorumlar gelince aklım karışıyo
  • HD2 aslında çok iyi özelliklere sahip fakat beni tek düşündüren WinMo 6.5 olması.
    Bu ekran nexus one'da olsa bir dakika düşünmezdim.
    WinMo olmasının dışında diğer özellikleri çok iyi. Bir çok video incelemesini izledim. Çok akıcı çalışıyor, üstelik bu akıcılığı zorlayan incelemeler de gördüm. Son derece hızlı yanıt veriyor.
    Ben yine de Nexus One'dan yanayım HD2'yi beğenmeme rağmen.
  • hd2'de kullaniyorum tek beğendiğim yanı ekranı başka arti olarak birsey gormuyorum.En yakin zamanda android'ı hd2'ye entegre edilmezse google nexus one'a gecebilirim.
  • arkadaşım 4 gün oldu HTC HD2 ye kavuşalı KVK dan aldım sana şunu söyleyeyim wmobile 6.5 süper bence bende ilk defa bu işletim sistemini kullanıyorum ve çok da memnunum yok yok ne istiyorsan yükle kullan hız desen süper ekran zaten en büyük sebeplerden biri buydu benim onu almamdaki ki oda büyük :) nexus a gelirsek gerçekten oda süper bir cihaz onuda iyice inceledim ama sana şunu hatırlatmakta fayda var bize danışmaktan ziyade ki önce kendine sor neler bekliyorsun telefondan diyerek mesela ben dev ekran flash destekleyen kamerası iyi gps li multi touch lı hem multimedia hemde ofis telefonu istedim aldım sen ne istiyorsan araştır ve onu al ha şunuda belirtiyim bir kaç arkadaşım nexus dan htc hd2 ye geçtiler haberin olsun ekran cazibesi olsa gerek çok önemli bir noktada şuki htc hd2 android işletim sistemi destekleyecek diyorlar yabancı forumlarda birde windows mobile son sürüm 7 de desteklenecek deniliyorki bu %90 doğru bunlarıda göz ardı etme istersen ve son olarak ne olursa olsun sonuçta bir HTC ürünü alacağın için sağlam bir ürün alıyorsun kutlarım

Önemli Not: Sakın ola doğubanktan alma dünya para veriyorsun 100-200 fazla ver garantisi olsun başın ağrımasın arkadaşım 2 sene 2 senedir!

• quote:

Orijinalden alıntı: traks
    Arkadaşlar 3gün içinde ikisinden birini alıyorum kesin,
    1- garantili cihaz henüz yok :( dogubanktan alıcam yüksek ihtimalle(tabii garantili cihazda en az %30 daha pahalı olur)
    2-Biliyosunuz multi touch özelliği geldi,OTA(over the air) olarak yüklenebiliyo da...cihaz sonradan kayıtlı olacağı için update de sorun yaşarmıyım??
    4-Cihazla ilgili bir sorun yaşarsam,teknik servis olarak ne yaparım,muhtemelen htc servisi destek verecektir diye düşünüyorum ama emin degilim??

YADA...

HTC HD2 yi alıp hiç bunları düşünmeden paşa paşa kullanıp dev ekranın keyfinemi varayım?? :)

Not:Forumda bazı arkadaşlar windows mobili sevimsiz buluyorlar,daha önce IPHONE 3GS ve bi dünya SYMBIANLI tel kullandım ama android ve winmobile deneyimim hiç yok

Hocam tavsiye istemişsin ama daha önce iphone3gs kullandım demişsin. Bu durumda sana tavsiye vermeye gerek yok. İstediğini al, nasılsa kısa sürede sıkılıp pişman olup geri dönersin 3gs'e :)

• quote:

Orijinalden alıntı: rigel55

arkadaşım 4 gün oldu HTC HD2 ye kavuşalı KVK dan aldım sana şunu söyleyeyim wmobile 6.5 süper bence bende ilk defa bu işletim sistemini kullanıyorum ve çok da memnunum yok yok ne istiyorsan yükle kullan hız desen süper ekran zaten en büyük sebeplerden biri buydu benim onu almamdaki ki oda büyük :) nexus a gelirsek gerçekten oda süper bir cihaz onuda iyice inceledim ama sana şunu hatırlatmakta fayda var bize danışmaktan ziyade ki önce kendine sor neler bekliyorsun telefondan diyerek mesela ben dev ekran flash destekleyen kamerası iyi gps li multi touch lı hem multimedia hemde ofis telefonu istedim aldım sen ne istiyorsan araştır ve onu al ha şunuda belirtiyim bir kaç arkadaşım nexus dan htc hd2 ye geçtiler haberin olsun ekran cazibesi olsa gerek çok önemli bir noktada şuki htc hd2 android işletim sistemi destekleyecek diyorlar yabancı forumlarda birde windows mobile son sürüm 7 de desteklenecek deniliyorki bu %90 doğru bunlarıda göz ardı etme istersen ve son olarak ne olursa olsun sonuçta bir HTC ürünü alacağın için sağlam bir ürün alıyorsun kutlarım

Önemli Not: Sakın ola doğubanktan alma dünya para veriyorsun 100-200 fazla ver garantisi olsun başın ağrımasın arkadaşım 2 sene 2 senedir!

HTC HD2 ye günde kaç kez reset atıyorsun??

• quote:

Orijinalden alıntı: ekrem.kolu

quote:

arkadaşım 4 gün oldu HTC HD2 ye kavuşalı KVK dan aldım sana şunu söyleyeyim wmobile 6.5 süper bence bende ilk defa bu işletim sistemini kullanıyorum ve çok da memnunum yok yok ne istiyorsan yükle kullan hız desen süper ekran zaten en büyük sebeplerden biri buydu benim onu almamdaki ki oda büyük :) nexus a gelirsek gerçekten oda süper bir cihaz onuda iyice inceledim ama sana şunu hatırlatmakta fayda var bize danışmaktan ziyade ki önce kendine sor neler bekliyorsun telefondan diyerek mesela ben dev ekran flash destekleyen kamerası iyi gps li multi touch lı hem multimedia hemde ofis telefonu istedim aldım sen ne istiyorsan araştır ve onu al ha şunuda belirtiyim bir kaç arkadaşım nexus dan htc hd2 ye geçtiler haberin olsun ekran cazibesi olsa gerek çok önemli bir noktada şuki htc hd2 android işletim sistemi destekleyecek diyorlar yabancı forumlarda birde windows mobile son sürüm 7 de desteklenecek deniliyorki bu %90 doğru bunlarıda göz ardı etme istersen ve son olarak ne olursa olsun sonuçta bir HTC ürünü alacağın için sağlam bir ürün alıyorsun kutlarım

bende de hd2 var hic reset atmadim demekki elektronik aletler birazda sans Isi

• HD kullanıcısıydım ondan oncede diamond...su an nexus kullanıyorum,win 7yi bilemem ama hiçbir winmo 6.5lu cihaz androidle karşılaştırılamaz..özellikle bu telefonu destekleyen direk google ise...
  • quote:

Orijinalden alıntı: _KadirşinaS_

quote:

Orijinalden alıntı: traks
    Arkadaşlar 3gün içinde ikisinden birini alıyorum kesin,

YADA...

Hocam tavsiye istemişsin ama daha önce iphone3gs kullandım demişsin. Bu durumda sana tavsiye vermeye gerek yok. İstediğini al, nasılsa kısa sürede sıkılıp pişman olup geri dönersin 3gs'e :)

iphone 3gs zaten başlıbaşına bi fenomen,çok cihaz eline su dökemez,ama.....
    nexus one ekranı gerçekten bir ömre bedel üstüne üstlük nete girme hızı iphone 3gs in iki katı ki 3gs gerçekten çok hızlı,gerisini artık siz düşünün...
    bide kullananları bilmem ama iphone artık beni çok baydı hele hele o çakmaları da çıktıktan sonra resmen soğudum aletten

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi traks -- 21 Şubat 2010; 1:03:32 >

• İyi de dostum seni bu telefon baydıysa daha hiç oturmamış android, wm gibi sistemlere nasıl alışacaksın? Bunu da düşün bence. Yani bahsettiğim işletim sistemlerine ya doğru dürüst uygulamalar bulamazsın ya da saatlerce araman lazım ki bir iki şey bulabilesin.

Ekran demişsin; ben samsung i8910 kullanmıştım kocaman amoled ekranı vardı ve hala piyasadaki hiçbir telefon da ekran konusunda hala yarışamaz onunla. Ama ekran ekran dersen bir süre sonra o ekrana bakar durursun. Önemli olan telefonun kullanılışıdır.

Çakmlarına da kafanı takma. Sen kendi kullandığına bak. Yani ben bir telefon aldım mı bana en çok şeyi sunabileni ve en rahat kullanılanı isterim. Dış görünüş hepsinden sonra gelir benim için. Yanlış anlama ama yoksa sen de elinde gezdirip sağa sola göstermek için iphone alanlardan mısın? (Umarım bu kısmı yanlış anlamazsı )

Neyse her şey bir yana sen dediğim gibi kendine en yakın hisettiğini al, bir süre dene sonra yine bir topic açarsın orada görüşürüz.

• quote:

Orijinalden alıntı: ekrem.kolu

quote:

Arkadaşım öncelikle sorunu cevaplayım hiç reset atmadım ben kendimi tanıtıyım ben aynı zamanda elektronik teknikeriyim ve telefon tamiri yapıyorum bu dediğin konu sanırım başına geldi evet bende forumda araştırdım ve baktım ki resetler hard-soft romlar avize sesi sorunu sms sorunu osu busu derken yahu dedim ki ben napıyorum cihazın ya yazılımında yada donanımında bir sorun var genel türkçe yamayı yükleyince sorun tespit ediyor dedim ama o ekranın sahibi olma ateşi ile KVK dan sıfır aldım bir adet hatta forumda mesajlarımı arat telefon daha şarzda iken arkadaşlara sordum romu nasıl yükleyeceğim onu nasıl yapacağım türkçemi omu bumu derken cihazı açtım korkarak türkçe yaptım açıldı birde baktım her fonksiyon okey bir tek mail msn senkronizasyonunda bağlanamadım oda benden kaynaklanmış şifrem çoookkk uzun diye kısalttım oda bitti anlıycağın birazda şans yahu bir telefon tamircisi olarak şans diyorum artık sen düşün hatta samsunda ilk ben almışım herkez iphone 3gs alıyor sen sattın bunu aldın diye KVK dan arkadaşlar dalga bile geçtiler ama şimdi getirde bi bakalım diyip duruyorlar samsun KVK ankaradan getirdi cihazı gerisini siz düşünün o derece rağbetsiz bir telefon ama ben reklamını yapıyorum telefonun

• 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.