Şimdi Ara

ACİL YARDIM!!HTC HD2 VS GOOGLE NEXUS ONE (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
27
Cevap
0
Favori
2.279
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12
Sayfaya Git
Git
Giriş

Orijinalden alıntı: aced

HD kullanıcısıydım ondan oncede diamond...su an nexus kullanıyorum,win 7yi bilemem ama hiçbir winmo 6.5lu cihaz androidle karşılaştırılamaz..özellikle bu telefonu destekleyen direk google ise...

arkadaşım nexus herkez çok met etti videolarını izledim o hardware testleri seyredince yuh dedim telefon değil tank yapmışlar androd ise çok merak ettiğim bir işletim sistemi evet wmobile 6.5 i belki geçebilir ama ben HD2 de ekranı olsun birde wm7 si için bu telefonu terkedemiyorum kaldı ki şimdi yabancı forumlarda android de yüklenebilecek diyen sayısı gözle görülür bir potansiyel var valla bekliyoruz az kaldı.

Şu anda HD2 için ;

1.windows mobile 7 (kesin çıkacakmış resmi rom HTC sitesinde dağıtılmasada piyasaya sürülcek)

2.Android işletim sistemi yüklenecek (kesin bir bilgi yok ama yabancı forumlarda bir çok yerde dikkate değer açıklamalar var)

• quote:

Orijinalden alıntı: _KadirşinaS_

İyi de dostum seni bu telefon baydıysa daha hiç oturmamış android, wm gibi sistemlere nasıl alışacaksın? Bunu da düşün bence. Yani bahsettiğim işletim sistemlerine ya doğru dürüst uygulamalar bulamazsın ya da saatlerce araman lazım ki bir iki şey bulabilesin.

Ekran demişsin; ben samsung i8910 kullanmıştım kocaman amoled ekranı vardı ve hala piyasadaki hiçbir telefon da ekran konusunda hala yarışamaz onunla. Ama ekran ekran dersen bir süre sonra o ekrana bakar durursun. Önemli olan telefonun kullanılışıdır.

Çakmlarına da kafanı takma. Sen kendi kullandığına bak. Yani ben bir telefon aldım mı bana en çok şeyi sunabileni ve en rahat kullanılanı isterim. Dış görünüş hepsinden sonra gelir benim için. Yanlış anlama ama yoksa sen de elinde gezdirip sağa sola göstermek için iphone alanlardan mısın? (Umarım bu kısmı yanlış anlamazsı )

Neyse her şey bir yana sen dediğim gibi kendine en yakın hisettiğini al, bir süre dene sonra yine bir topic açarsın orada görüşürüz.

doğru dürüst uygulamadan anladığın ne bilmiyorum ama,ben android markette ihtiyacım olan ne varsa buldum.iphone a binlerce çoluk çoçuk oyunu yüklicek yaşta da değilim :)
    o pek methedilen apple os 2g iphone dan beri 3gs e kadar kullandım,multitasking(çoklu işlem) yapamayan bir işletim sisteminin smart yani akıllı tel diye adlandırılmasını anlayamıyorum bu bilmem kaç sene önce çıkan nokianın symbianlarında bile vardı! ayrıca herşeyimi kısıtlayan bir aletin kişiselliştirilmesi de tartışılır..
    nexus one inceledinmi bilmem ama samsung i8910 görmüş biri olarak söylüyorum ciddi kalite farkı var!
    tel le hava atçak yaşımı çoktan geçtim,zaten oyle yapçak olsam bile iphone la yapmam,dediğim gibi iyice ayağa düştü nexus one ıda boynuma asıp dolaşmıyorum merak etme..
    unutmadan ekliyim,benim için bu ihtiyaçtan çok zevk meselesi,kime yanlış anlamasın şu an iphone 3gs, blackberry bold 9700, ve nexus one var.tel olarak kullanmak için en iyi tel blackberry,iphone yada nexus one ı pda gibi kullanıyorum

• quote:

Orijinalden alıntı: traks

quote:

Orijinalden alıntı: _KadirşinaS_

İyi de dostum seni bu telefon baydıysa daha hiç oturmamış android, wm gibi sistemlere nasıl alışacaksın? Bunu da düşün bence. Yani bahsettiğim işletim sistemlerine ya doğru dürüst uygulamalar bulamazsın ya da saatlerce araman lazım ki bir iki şey bulabilesin.

Ekran demişsin; ben samsung i8910 kullanmıştım kocaman amoled ekranı vardı ve hala piyasadaki hiçbir telefon da ekran konusunda hala yarışamaz onunla. Ama ekran ekran dersen bir süre sonra o ekrana bakar durursun. Önemli olan telefonun kullanılışıdır.

Çakmlarına da kafanı takma. Sen kendi kullandığına bak. Yani ben bir telefon aldım mı bana en çok şeyi sunabileni ve en rahat kullanılanı isterim. Dış görünüş hepsinden sonra gelir benim için. Yanlış anlama ama yoksa sen de elinde gezdirip sağa sola göstermek için iphone alanlardan mısın? (Umarım bu kısmı yanlış anlamazsı )

Neyse her şey bir yana sen dediğim gibi kendine en yakın hisettiğini al, bir süre dene sonra yine bir topic açarsın orada görüşürüz.

doğru dürüst uygulamadan anladığın ne bilmiyorum ama,ben android markette ihtiyacım olan ne varsa buldum.iphone a binlerce çoluk çoçuk oyunu yüklicek yaşta da değilim :)
    o pek methedilen apple os 2g iphone dan beri 3gs e kadar kullandım,multitasking(çoklu işlem) yapamayan bir işletim sisteminin smart yani akıllı tel diye adlandırılmasını anlayamıyorum bu bilmem kaç sene önce çıkan nokianın symbianlarında bile vardı! ayrıca herşeyimi kısıtlayan bir aletin kişiselliştirilmesi de tartışılır..
    nexus one inceledinmi bilmem ama samsung i8910 görmüş biri olarak söylüyorum ciddi kalite farkı var!
    tel le hava atçak yaşımı çoktan geçtim,zaten oyle yapçak olsam bile iphone la yapmam,dediğim gibi iyice ayağa düştü nexus one ıda boynuma asıp dolaşmıyorum merak etme..
    unutmadan ekliyim,benim için bu ihtiyaçtan çok zevk meselesi,kime yanlış anlamasın şu an iphone 3gs, blackberry bold 9700, ve nexus one var.tel olarak kullanmak için en iyi tel blackberry,iphone yada nexus one ı pda gibi kullanıyorum

Yani senin niyetin belli oldu. Madem üç tane telefon var elinde üçü de birbirinden merdane o zaman bu konuyu niye açtın güzel insan? Senin niyetin üzüm yemek değil bağcıyı dövmek.

Android'e herşeyi buluyorum demişsin marketten bu durumda sen Türkiye'de yaşamıyorsun, çünkü android'in Türkiye'de market desteği yok. Hadi diyelim sistemi kırdın hackledin, ihtiyacın olan ne varsa bulduğuna pek katılamıyorum; aksine ihtiyaçlarını android marketin sana sunduklarına göre belirliyorsundur.

Bir de artık Allah rızası için şu multi-task ve flash meselesinden vaz geçin sakız ettiniz ağzınızda ama biz iphone kullanıcıları olarak bunun eksikliğini hiç HİSSETMİYORUZ. Zaten gerektiği kadar multitasking yapıyor kaldı ki jb'den sonra multitasking oluyor zaten.

Yani böyle basitleşmenin gereği yok!!!

Tekrardan söylüyorum keşke bu konuyu hiç açmasaymışsın.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi _KadirşinaS_ -- 22 Şubat 2010; 18:12:38 >

• HTC olsunda hangi model olursa olsun hepsi süper :) Ben telefon almayı düşünmezken bir abimde HTC Touch HD yi gördüm. Zamanla çok beğendim cihazı. Özellikle GPS bağlantı hızı çok iyi saniyeler içinde bağlanıyor. Hatta bina içinde GPS uyduya bağlanamazken HTC bağlanıyor. Bilmiyorum bir kaç GPS cihazı ile kıyaslama şansım oldu ama bana çok hızlı geldi. Bende Google Nexus One almaya karar verdim. HD2 ve Nexus one ikiside güzel modeller. Özellikleri de birbirine yakın zaten. Kimse ekrandan bahsetmemiş. Google nexus one da amoled ekran var. Dolayısıyla görüntü kalitesi daha iyi ve yeni teknoloji ekran. Nette videolarına bakın. çekiçle ekrana vuruyorlar birşey olmuyor enteresan bir malzeme. HD2 de olmayan bir özellik var nexusda. iki adet mikrofon var. Birisinden konuşuyorsunuz. ikinci mikrofon ortam gürültüsünü alıyor. Cihaz iki mikrofon girdisini kıyaslayarak ortam gürültüsünü yok ediyor. Testlerde de başarılı sonuç alınmış. Bilmiyorum sizin için önemli bir özellikmi ama şehir gürültüsünde gerekli olabilir. Android işletim sistemi için ise 30000 adet yazılım var internette. Sanırım yeterli olur :) Android'i bende merak ediyorum. Nette biraz inceledim. Android için bir kaç yıl içinde en popüler yazılım olacağı söyleniyor. Ayrıca Android ile beraber google ın şu an beta olan navigasyon desteğide geliyor. Telefona harita yüklemenize gerek yok ve uydu görüntüsüyle GPS i kullanabileceksiniz. WM kullanışlı fakat eksik gibi geliyor bana. WM7 nasıl olur bilemem tabi. Sonuçta ikiside güzel cihaz.Hatta HTC'nin başı Apple ile dertte. Apple 20 adet patentli teknolojimizi çaldılar diye mahkemeye verdi HTC'yi. Iphone çakması konusunda arkadaşa katılıyorum. Taklitleri çıktı insan soğuyor hakkaten. O tasarımın güzelliği kayboluyor. Zevk ve renk meselesi birazda. Tasarım ve özelliklere göre seçim yapılması gerekiyor. selamlar

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi maxinates -- 27 Mart 2010; 22:12:05 >

• arkadaslar htc hd2 kullanan bi arkadas bana yardımcı olabilirmi internet ayarlarını yapamıyorum kim yardımcı olur bana msn adresim tolko_tvoy_ubey@hotmail.com
  • hd 2 al uzerine android rom'u yukle. iki isletim sistemli bi canavarin olsun
  • 
Sayfa: önceki 12
Sayfaya Git
Git
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.