Şimdi Ara

acil yardım! ford focus mu toyota corolla mı

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
13
Cevap
1
Favori
2.018
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • arkadaşlar başlıkta belirttiğim gibi 2 araba konusunda kararsız kaldım.. bahsettiğim ford focus tren x donanım seviyesinde yeni çıkan 1000cc lik motorlardan araç 0 alınacak, toyota corolla ise 2. el 2012 model ve 9000 km de dizel ve donanım olarak standart araba comfort modeli. ikisinin fiyatı da aynı ve 46 000tl ikisi konusunda tereddütlerim var sizin görüşlerinizi almak istiyorum. çok fazla araba kullanan birisi değilim yılda 7000 ile 10 000 km arasında yol yaparım. açık konuşmak gerekirse ford focus bana göre tasarım olarak dış ve iç görünüş olarak daha bir güzel geliyor donanım farkı da cabası, fakat dizel arabanın da yakıt olayı var

• quote:

Orijinalden alıntı: aliozy

arkadaşlar başlıkta belirttiğim gibi 2 araba konusunda kararsız kaldım.. bahsettiğim ford focus tren x donanım seviyesinde yeni çıkan 1000cc lik motorlardan araç 0 alınacak, toyota corolla ise 2. el 2012 model ve 9000 km de dizel ve donanım olarak standart araba comfort modeli. ikisinin fiyatı da aynı ve 46 000tl ikisi konusunda tereddütlerim var sizin görüşlerinizi almak istiyorum. çok fazla araba kullanan birisi değilim yılda 7000 ile 10 000 km arasında yol yaparım. açık konuşmak gerekirse ford focus bana göre tasarım olarak dış ve iç görünüş olarak daha bir güzel geliyor donanım farkı da cabası, fakat dizel arabanın da yakıt olayı var

10bin km yol yapan birinin dizelle işi olmaz.
    focus yeni tasarım corolla bu sene yenilenecek.
    focusun motoru ödül almış performanslı ve yakıt cimrisi bir motor az km yapan biri için dizeli aratmaz.
    Kesinlikle focus alın derim.
    Corolla düşünürseniz de 0km 1.33 modeli var iyi donanımla 40k civarlarına alırsınız.

• zaten meyilli olduğun aracı belli etmişsin.bence de focusun tasarımı corolladan çok daha iyi.
  • quote:

Orijinalden alıntı: shadowgeist

quote:

arkadaşlar başlıkta belirttiğim gibi 2 araba konusunda kararsız kaldım.. bahsettiğim ford focus tren x donanım seviyesinde yeni çıkan 1000cc lik motorlardan araç 0 alınacak, toyota corolla ise 2. el 2012 model ve 9000 km de dizel ve donanım olarak standart araba comfort modeli. ikisinin fiyatı da aynı ve 46 000tl ikisi konusunda tereddütlerim var sizin görüşlerinizi almak istiyorum. çok fazla araba kullanan birisi değilim yılda 7000 ile 10 000 km arasında yol yaparım. açık konuşmak gerekirse ford focus bana göre tasarım olarak dış ve iç görünüş olarak daha bir güzel geliyor donanım farkı da cabası, fakat dizel arabanın da yakıt olayı var

focusun motoru ödül almış performanslı ve yakıt cimrisi bir motor az km yapan biri için dizeli aratmaz.
    Corolla düşünürseniz de 0km 1.33 modeli var iyi donanımla 40k civarlarına alırsınız.

zaten kararsız kalmadaki sebeplerden bir tanesi ikisinin de aynı fiyat olması toyotayı 0 alacak olup fazladan 7000 6000 tl gibi para verecek olsam forda göre hiç düşünmeden ford alırım. şu anda ford biraz daha ağır basıyor 0 araç olmasıyla beraber ama dediğim gibi burada görüş almanın faydaları olacaktır

• bir de dizel araba kullanan arkadaşlar varsa daha önce hiç kullanmadığım için soruyorum, dizel arabaların bakım masraflarının daha fazla olduğu söyleniyor ne derece doğrudur bu, veya 2012 model arabada 4-5 sene arkama bakmaz mıyım
  • Ağır şekilde Focus ezer...
  • Corolla ruhsuz araba,yani sorunsuz olabilir ama beni hiç heyecanlandırmıyor.

Focus biraz daha farklı.Kimi için çok güzel kimi için berbat.
    Ben beğenenlerdenim...
    Bakınız imza
  • quote:

Orijinalden alıntı: huawéi

Corolla ruhsuz araba,yani sorunsuz olabilir ama beni hiç heyecanlandırmıyor.

Focus biraz daha farklı.Kimi için çok güzel kimi için berbat.
    Ben beğenenlerdenim...
    Bakınız imza

aynen katılıyorum usta toyotaya ısınamadım yani çok soğuk duruyor, gördükçe aklıma 60 yaşında sakin ferah adamın kullanacağı araba gibi geliyor
  • eski corolla , yeni ford.. her türlü ford alınır..
  • quote:

Orijinalden alıntı: shadowgeist

quote:

bence artık 10.000 km olayı yalan oldu. Şehir içinde 40 kuruş yaksa km'de yılda 4 milyar para eder.

• quote:

bir de dizel araba kullanan arkadaşlar varsa daha önce hiç kullanmadığım için soruyorum, dizel arabaların bakım masraflarının daha fazla olduğu söyleniyor ne derece doğrudur bu, veya 2012 model arabada 4-5 sene arkama bakmaz mıyım

dizelin bakımı pahalı değil, 250-300 tl gibi oluyor her 10 bin km de .
  • Focus

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Sorunsuz bir şekilde yıllarca kullanmak istiyorsan Corolla.
    Araç kullanmaktan keyif almak istiyorsan Focus.
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.