Şimdi Ara

ACIL! Sifir aracimin henuz 10 gunluk iken beyni gitti, degisim icin gereken yasal prosedur nedir? (10. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
280
Cevap
6
Favori
19.487
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 89101112
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    plase renault.

pm lütfen
  • marka belirtmediğine göre kesin wolksvagendir..
    marka belirtmiyorum nedir ya ayrıca ? belirtsen nolur ki sanki ??? !!!
    Geçmiş olsun bu arada

ben pm istemiyorum ezik ezik yazıyorsunuz.. bindiği arabanın markasıyla özdeşleşen tipleri hiç bir zaman sevmemişimdir

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi french press -- 12 Nisan 2012; 5:38:01 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: french press

marka belirtmediğine göre kesin wolksvagendir..
    marka belirtmiyorum nedir ya ayrıca ? belirtsen nolur ki sanki ??? !!!
    Geçmiş olsun bu arada

ben pm istemiyorum ezik ezik yazıyorsunuz.. bindiği arabanın markasıyla özdeşleşen tipleri hiç bir zaman sevmemişimdir

Bence biraz gereksizce sinirlenmişsiniz. Aracın marka ve modelini devam eden bir süreç olduğu için bazı çekincelerden dolayı şimdilik açıklamamayı tercih etmiş ki bence doğruyu yapmış. Olay sonuçlanınca marka ve modeli zaten açıklayacağını belirtmiş. Ayrıca özelden yazanlarada gönderiyor merak edilen bilgileri. Ben gerçekten merak etmiyorum marka ve modeli çünkü benim için burada önemli olan olayın nasıl sonuçlanacağıdır. Beyefendi olumlu bir sonuç alırsa, ilerde benzer durumu yaşayabileceğimiz düşüncesi ile yaşadığı süreci ve girişimlerinide ben soracağım.

• bende merak ettim,PM lütfen.
  • halk ayaklanması çıkacak marka lütfen
  • quote:

Orijinalden alıntı: mustafam33

halk ayaklanması çıkacak marka lütfen

Ben bu konunun sonunu söyleyeyim size.

Şimdi bu arkadaş bi 10-15 gün halk yoklaması yapacak. Burada herkes araba şu marka bu marka diyecek. O da bu duruma istinaden bakın, halkın şu markaya karşı arıza ön yargısı varmış. Demek ki en çok arıza yapan marka buymuş diyip, kendi anketini sonlandıracak.

Nasıl komplo teorisi ama?
  • quote:

Orijinalden alıntı: ZSARA

quote:

Orijinalden alıntı: mustafam33

halk ayaklanması çıkacak marka lütfen

Ben bu konunun sonunu söyleyeyim size.

Şimdi bu arkadaş bi 10-15 gün halk yoklaması yapacak. Burada herkes araba şu marka bu marka diyecek. O da bu duruma istinaden bakın, halkın şu markaya karşı arıza ön yargısı varmış. Demek ki en çok arıza yapan marka buymuş diyip, kendi anketini sonlandıracak.

Nasıl komplo teorisi ama?

ww cevaplarından belli oluyor ama mercedes desede hyundai desede bir markaya mal etmem sıfır araba şans işi, ikinci el dahada büyük şans işi, firmalar iyi araç değilde en az eleman , en çabuk sürede nasıl daha çok araç üretirim derdinde olunca bütür hatalardan kaçınılmaz olur

• arkadaşlar arkadaş marka ve model belirtmemekte haklı
    zaten pm yoluyla belırtıyor.
  • marka belırtebılır bence sonucta her araç sorunlu uretılebılır.mercedes bile vardı geçmişte.
  • Geçmiş olsun, umarım en kısa zamanda sorununuz çözülür.Aracın markasını banada pm atar mısınız?
  • quote:

Orijinalden alıntı: Arif

quote:

Orijinalden alıntı: enes78

Ayıplı Mal yan başlıklı 4. Maddenin 2. fıkrasındaki düzenleme sürekli uygulanmaz. Gizli ayıp açık ayıp kavramıyla ilgilidir. Fakat kanun değişikliklerden sonra net bir şekilde ortaya koymamıştır, uygulamada bilinir.

http://www.t.rkhukuksitesi.com/showthread.php?t=64002

http://www.tur.hukuksitesi.com/showthread.php?t=14834

yukarıda vermiş olduğum linklerden de olayları biraz daha takip edebilirsiniz.
    30 gün içinde bildirim yükümlülüğü vardır; fakat sizin aracınızda arıza meydana gelmiş ve üst fıkrada belirtildiği gibi kullanımdan ötürü faydaları azaltan bir durum da söz konusu değil; tamir edilebilir. Avukat desteği almanızı tavsiye ederim.

verdiğiniz ilk linkteki son örneği okumuş muydunuz? sadece usûlden kaybetmişler, eğer fatura bedeli ya da ayıpsız yeni araçla değişimini isteseymiş kazanacaklarmış bence

Yalnız belirtmiş olduğunuz hususta Tüketici Mahkemelerinin hassasiyet gösterdiği bir konudur. Konu henüz ilk defa arıza veren bir aracın değişimi iken, belirtmiş olduğunuz olayda ilgili ürün 5,6 defa servise gitmiş; bilirkişi de hükmün bedel iadesi yönünde olduğunu desteklemiştir. Kaldı ki konu tüketicinin korunması olduğu için Mahkemeler açıkça kanunda düzenleme bulmuş 5,6,7 defa arıza vermesi gibi konularda tamamen tüketici lehine davranmaya çalışıyorlar. Bu nedenle konu 30 gün içinde ayıp ihbarından hareketle çözülebilecek bir konudur. Verdiğim linkteki olaylar tamamen örnektir, birebir uyuşmuyor dikkat ettiyseniz.

• Herkese selamlar, bugun ogleden sonra servis muduru ile gorustum, olayi ve beklentimi kendisine acikladim. Bugune kadar olan gelismeler ile bundan sonra atmayi planladigim adimlari tek tek kendisine anlattim. Acikcasi iyi niyetli bir yaklasim sergiledi kendisi ve pazartesi gunune kadar benden sure istedi, bu sure zarfinda fabrika ve genel mudurluk ile yuzyuze gorusecegini ve taleplerimi gerekceleriyle anlatacagini belirtti. Ben kendisinin iyi niyetine inaniyorum, o yuzden pazartesi gunune kadar noter ihtarnamesini gondermeyecegim.

Bu arada kendisine forumun linkinide verdim incelemesi icin...

3 gun boyunca sehir disinda olacagim icin forumu sadece mobil surumunden takip edebilecegim, hatta su andada mobilden yaziyorum, bircok OM gelmis cevaplayamadim arkadaslar kusura bakmayin, pazartesi tek tek cevaplandiracagim donunce insallah...

Herkese iyi geceler, hayirli cumalar ve sonrasindada iyi hafta sonlari diliyorum.
  • bu konu açılalı sanki haftalar geçmiş gibi gelmişti ama daha 3 -4 gün olmuş ,bu bana mı öyle geldi yoksa bizde sonucu merakla beklediğimiz içinmidir bilemedim ,galiba sonuç için pazartesiyi beklememiz gerekiyor

tabi bu arada tahminler devam edecek gibi görünüyor
  • araç opel bence... hemde insignia. dediydi dersiniz...
  • İhtarname ek süre vs. derken 30 günlük süreyi kaçırırsanız zannediyorum hiçbir haklı yanınız kalmayacaktır Tüketici MAhkemesi nezdinde; bu konuda hakem heyetlerinin verdiği kararlar bağlayıcı değil tavsiye niteliğinde kalacaktır. KArar lehinize bile olsa mahkemede süreç çok uzayacak ve 3,4 yılda en iyi ihtimalle söylüyorum, içinden çıkamayacağınız bir durum oluşacaktır. Uzlaşmaya gitmenizi ve kesinlikle yöntemleri en geç 3,4 gün içinde zorlamanızı tavsiye ederim şu son gelinen noktada.
  • Çok can sıkıcı bir durum. Araç markası ve modelini ben de pm alabilir miyim?
  • ne oldu varmı bir gelişme acaba haa bu arada arabanın markası merak konusu olmaktan çıkmış anlaşılan kimse pm istemiyor arkadaştan
  • Herkese selamlar...

3 gun icin sehir disindaydim o yuzden OM isteyenlere yazamadim arkadaslar... Bir ara mobilden baglanip yazmistim hafta sonunda sadece.

Daha oncede dedigim gibi bugun bayii ile son defa gorustum ve yine olumsuz olarak donus yaptilar. Servis muduru aracin bolge bayiisi sorumlusu ile gorustugunu ve aracin parca degisimi ile calisir duruma gelecegini ve bu yuzden degisim talebimi reddettiklerini soylediler. Acikcasi iyi niyet ile bugune kadar beklemistim, olaydan tam 8 gun gecti ve 1 haftadir bugun git yarin gel tekrar konusalim vs seklinde beklemekle gecti zamanim. En son gectigimiz persembe servis mudurunun iyi niyetine guvendigim icin bugune kadar beklemistim ve artik mademki yapilabilecek yok deyip bende yapmam gereken hukuki hamlelere basladim...

Ilk olarak avukatim ile beraber yazdigimiz ihtarnamemi noter kanali ile acele posta kullanarak bayiiye gonderdim. Daha sonra Tuketici Il Hakem Heyeti'nde gorevli memur bey ile oldukca guzel bir sohbet yaptik ve benim ihtarnameyi ithalatci firmaya daha dogrusu firmanin kendisinede cekmemi tavsiye edince ihtarnameyi gerekli sekilde duzenleyip kendilerine gonderdim. Bayii yarin firma ise yaklasik iki gun icerisinde alacak ihtarname yazisini. Bundan sonrada avukatimla beraber Tuketici Il Hakem Heyeti'ne dilekcemi verip buradada yasal proseduru baslatacagim...

Edit... (Marka/model bilgisi silindi...)

Yardimci olabilecek arkadaslarin fikir ve tecrubelerinden halen faydalanmak istiyorum.

Herkese iyi calismalar ve iyi aksamlar dilerim.

Saygi ve sevgilerimle,

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi turkgezgin -- 17 Nisan 2012; 12:35:34 >

• Geçmiş olsun öncelikle şikayetiniz üst mercilere ulaşınca onlar bu konuda daha hassas olacaklardır bence,2001 yılında başıma gelen bir olayda üst mercilere direk mail yoluyla şikayetimi iletmiştim bana 2 gün sonunda dönüş yaptılar ve çok ciddi bir şekilde ithalatını yapan firmaya tehdit edermişcesine cevap yazdılar ve sorunumu hemen çözdüler.Gerçi sizinkisi araç değişimi ile ilgili sanırım ama yinede kolay gelsin umarım hakkınızı alırsınız.
  • edıt...sımdılık

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi sonnick -- 17 Nisan 2012; 14:11:00 >
  • 
Sayfa: önceki 89101112
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.