Şimdi Ara

ACIL! Sifir aracimin henuz 10 gunluk iken beyni gitti, degisim icin gereken yasal prosedur nedir? (12. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
281
Cevap
6
Favori
19.486
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1011121314
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: turkgezgin

Herkese selamlar...

3 gun icin sehir disindaydim o yuzden OM isteyenlere yazamadim arkadaslar... Bir ara mobilden baglanip yazmistim hafta sonunda sadece.

Daha oncede dedigim gibi bugun bayii ile son defa gorustum ve yine olumsuz olarak donus yaptilar. Servis muduru aracin bolge bayiisi sorumlusu ile gorustugunu ve aracin parca degisimi ile calisir duruma gelecegini ve bu yuzden degisim talebimi reddettiklerini soylediler. Acikcasi iyi niyet ile bugune kadar beklemistim, olaydan tam 8 gun gecti ve 1 haftadir bugun git yarin gel tekrar konusalim vs seklinde beklemekle gecti zamanim. En son gectigimiz persembe servis mudurunun iyi niyetine guvendigim icin bugune kadar beklemistim ve artik mademki yapilabilecek yok deyip bende yapmam gereken hukuki hamlelere basladim...

Ilk olarak avukatim ile beraber yazdigimiz ihtarnamemi noter kanali ile acele posta kullanarak bayiiye gonderdim. Daha sonra Tuketici Il Hakem Heyeti'nde gorevli memur bey ile oldukca guzel bir sohbet yaptik ve benim ihtarnameyi ithalatci firmaya daha dogrusu firmanin kendisinede cekmemi tavsiye edince ihtarnameyi gerekli sekilde duzenleyip kendilerine gonderdim. Bayii yarin firma ise yaklasik iki gun icerisinde alacak ihtarname yazisini. Bundan sonrada avukatimla beraber Tuketici Il Hakem Heyeti'ne dilekcemi verip buradada yasal proseduru baslatacagim...

Edit... (Marka/model bilgisi silindi...)

Yardimci olabilecek arkadaslarin fikir ve tecrubelerinden halen faydalanmak istiyorum.

Herkese iyi calismalar ve iyi aksamlar dilerim.

Saygi ve sevgilerimle,

hayırlı olsun, en doğrusunu yaptınız, eğer avukatınız birazcık bu işlerden anlıyorsa en iyi sonuçla ayrılacağınızdan şüphem yok, bu konuda açılan bir çok dava "usûl"den kaybedilmiş,

mesela birisi ya arabamı değiştirin ya paramı verin demiş talep olarak, mahkeme de ikisinden biri istenmeliydi diyerek reddetmiş, bunun gibi basit şeyler...

• PM
  • Öncelikle geçmiş olsun umarım hukuksal mücadelenizde kısa sürede sonuç alırsınız. Aslında tarım bakanlığının sahte bal, pekmez, peynir üreten firmaları açıkladığı gibi, aynı şekilde ayıplı mal satan otomotiv firmalarını da açıklaması gerekir.

Marka model Pm'den alabilir miyim?
  • adınıza üzüldüm hocam. birikiminizi bağlayıp böyle çok erken zamanda bir sorun yaşayınca insanın canı fena sıkılır. ama garanti bu gibi durumlar içindir neticede kul yapısı bence parça değişimi ile hallolabilecek bir durummuş aracı değiştiriceklerini sanmıyorum. umarım değiştirirsiniz.
  • Öncelikle Sorununuz İçin Üzüldüm Umarım Davanızı Kazanırsınız Eğer Mümkünse PM Alabilirmiyim Bizde Araba Alma Arefesindeyiz Direk Eleyelim O Modeli.
  • araç marka modelini öğrenebilir miyim?

Geçmiş olsun.
  • tahmin etmediğim bir marka çıktı ama öğrendikten sonra nedense çok şaşırmadım

malesef bizim ülkemizde bir marka yerini sağlamlaştırdıktan sonra müşterilerini çokta umursamıyor

bu aslında bizim marka fanatikliğimizden kaynaklanıyor , bir firma önceleri sağlam ürünler çıkartıp piyasada yer edindikten sonra artık ne yapsa birileri çıkıp o firmayı gözü kapalı savunuyor , hatta firmanın kendisinden bile çok, "kraldan çok kralcı olmak" deyimi tam bize göre

konu keşke hiç bu boyutlara ulaşmadan firma gereğini yapsaydı çok daha güzel olacaktı

içimizden daha çok yazmak gelse de konu hukusal açıdan sonlanmadığı için şimdilik yutkunmakla yetiniyoruz ama sonrasında bizi kimse tutamayacak gibi geliyor

• Muhtemelen fabrika çıkışında bir hata vardır. Geçmiş olsun.
  • @ gecmis olsun arkadas, saglik olsun
    marka ve model icin pm lütfen

@ japondan, koreden şaşmayın, huzurunuzu bozmayın.

% 98
  • Jetta mı Passat mı acaba?
  • 10 günlük sıfır km araç bozulacak da değiştirmeyecekler konuyu açan marka modeli bile yazmaya çekinmiş size satan larda sanırım sizden çekinmediler sorunlu aracı size verdiler ...
  • quote:

Orijinalden alıntı: serdügeşt

aracın alman arabası oldugu kesin... Ve degısım yapılmayacak. Parca degısecek demedı demeyın. Zıra sıfır dıye satılıpda boyalı cıkan araba vardı forumda. Adam ne yaptı bılmıyorum ama sız o arabayı bı ekspere gosterın. Tasıma esnasında kaza yapabılıyor. Tırdan dusuyor vs. Ama fırmalar sıfır dıye satıyor.

Bana pm atarsanız sıze yardımcı olayım.

tam tersine böyle bir sorunlu aracın alman aracı olma ihtimali çok düşük

Ben fransız yada italyan diyorum
  • beyler marka açıklanmış geri silinmiş arkadaş ne naz yaptı ya

bende bir pm alabilirmiyim
  • Marka model nedir pm alabilir miyim bende ?
  • pm alabilirmiyim beyler hala kimse atmadı
  • Arkadaslar bugun markanin Bolge Muduru ile gorustum. 2 taraf icinde samimi bir gorusme gecti. Ben gerekcelerimi acikladim, sabirla dinledi kendileri. Acikcasi kendi adima soylemek istediklerimi soyleyebildigim icin mutluyum. Olayin halen yargiya intikal etmeden cozulebilecegine inaniyorum.

Aracin birebir degisimi yerine ust model/ust segment bir arac ile belli bir ucret farki verilerek degistirilme ihtimalinin oldugu soylendi.

Birkac gune kadar tekliflerini iletecekler. Mantikli bir teklif olursada olumlu olarak degerlendirmeyi planliyorum.

Olayi bastan beri takip eden arkadaslar zaten biliyorlar. Marka/model/bayii bilgisi degil onemli olan arkadaslar, burada yasanan olay ve bu olayin cozulmesinde atilmasi gereken adimlar esas olan. Her marka/model de basiniza gelebilir onemli olan dogru adimlari atip hakkinizi savunmaniz...

Teklif geldikten sonra yine marka/model vermeden mantikli bir teklif olup olmadini ve olumlu/olumsuz cevap verdigimi buradan yazacagim.

Buraya kadar konuyu takip etmis yada buraya kadar okuyan arkadaslara tesekkur ederim.

Herkese hayirli aksamlar.

• şu aracın marka model sölememe işini ne kadar uzattınız...
  • quote:

Orijinalden alıntı: turkgezgin

Arkadaslar bugun markanin Bolge Muduru ile gorustum. 2 taraf icinde samimi bir gorusme gecti. Ben gerekcelerimi acikladim, sabirla dinledi kendileri. Acikcasi kendi adima soylemek istediklerimi soyleyebildigim icin mutluyum. Olayin halen yargiya intikal etmeden cozulebilecegine inaniyorum.

Aracin birebir degisimi yerine ust model/ust segment bir arac ile belli bir ucret farki verilerek degistirilme ihtimalinin oldugu soylendi.

Birkac gune kadar tekliflerini iletecekler. Mantikli bir teklif olursada olumlu olarak degerlendirmeyi planliyorum.

Olayi bastan beri takip eden arkadaslar zaten biliyorlar. Marka/model/bayii bilgisi degil onemli olan arkadaslar, burada yasanan olay ve bu olayin cozulmesinde atilmasi gereken adimlar esas olan. Her marka/model de basiniza gelebilir onemli olan dogru adimlari atip hakkinizi savunmaniz...

Teklif geldikten sonra yine marka/model vermeden mantikli bir teklif olup olmadini ve olumlu/olumsuz cevap verdigimi buradan yazacagim.

Buraya kadar konuyu takip etmis yada buraya kadar okuyan arkadaslara tesekkur ederim.

Herkese hayirli aksamlar.

Herkese merhabalar,

Nereden baslayacagimi bilmiyorum aslinda yazmaya... En iyisi marka/model yazmak ile baslayayim. Arkadaslar aracim 2012 OPEL CORSA Color Edition 1.3 Cdti 75 Beygir Dizel (Manuel Vites). Bilmeyenler ve konuyu son sayfasindan gorup takip edenler icin soyleyeyim... Bugune kadar marka/model bilgisini hep saklamayi tercih etmistim cunku hep iyi niyetle olayin cozumlenebilecegine inanmistim ama artik inanmiyorum. Evet 585 km de bozulan, beyni arizalanan arac OPEL dir. Her ne kadar munferit bir olay olduguna inansamda sizinde basiniza gelebilir ve musteri hizmetlerinin M sini bulamazsiniz bu firmada...

Yazacak cok sey var ama ozetlemek istiyorum gecen hafta yasananlari...

Konuyu bugune kadar takip eden arkadaslar gectigimiz hafta markanin bolge muduru ile gorustugumu biliyorlardir. En son yazimdada bahsettigim gibi Opel Bolge Muduru ENGIN Bey bana arac birebir degisimi yerine aradaki maliyet farkini verip Opel Astra serisinden bir arac ile degisim yapabileceklerini ve bu sekilde beni magdur etmeyeceklerini mutlu bir sekilde ayrilacagimi soylemisti. Hatta konusmasinda beni o kadar inandirdiki artik zaten bayilerin aradan ciktigini, Opel olarak bana maliyet fiyatlarini goz onune alarak cok guzel bir teklif sunacaklarini ve olay yargiya intikal etmeden bu olayi cozebilecegimiz soylenmisti gectigimiz pazartesi gunu (23 Nisan 2012). Bende cuma gunune kadar haber bekledim ve gelmedigi icin cuma sabahi kendisini aradim Engin Bey'in. Tatilde oldugu icin calisma yapamadigini ama hemen donecegini belirtti kendisi ve dedigi gibi 1 saat sonra aradi. Teklifi aynen soyle Engin Bey'in... Aracimi alip (o gunku opel.com.tr sitesinde gozuken 0 arac fiyati 41 bin kusur lira) yerine verecegi Astra icin (o gunku opel.com.tr sitesinde gozuken 0 arac fiyati 47 bin kusur lira) benden tam olarak 14 bin TL istedi!!!!!!!!!!!! Evet bu demektirki 585 km de aracimi (ki kendileri motor beyni degissede degerinin dusmeyecegini soyluyorlardi servis garantisinde oldugu icin), 33 bin TL ye saymislardi. Bu resmen karsidaki musteriyi enayi yerine koymaktir! Tabiki bunu duyduktan sonra telefonda oldukca tartistim kendisiyle. Benim bekledigim mantikli teklif MAKSIMUM liste fiyatlari arasindaki fark iken (ki kendisi uzun maliyet hesaplari yapip guzel fiyat verecegini soylemisti) liste fiyatinin 2 kati kadar fark cikartip birde magdur olan musteriden para kazanmaya calisiyorlar, bu kadarinada PES dedim sahsen. Bir markadan bir kisiye bu kadar iskence yapilir arkadaslar, resmen dalga geciyorlar... Ben zaten aracimi tamir ettirip galeriye versem bana OPEL bolge mudurunun verecegi teklif kadar teklif verirler. Kendisinede aynen boyle aktardim zaten.

Bu arada bu gibi durumlarda benim gittigim yol mantikli bir yol degilmis arkadaslar ben bunu anladim... Gidin bayiye yada ureticiye gazeteci veya kameraman tanidiginiz var ise, bas bas bagirin ortaligi velveleye verin daha hizli ve iyi bir sonuc alirsiniz diye dusunuyorum...!!

Olayin geri kalanini yazmak icin su an vaktim yok birkac gune kadar yazacagim...

Herkese iyi haftalar dilerim.

• 
Sayfa: önceki 1011121314
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.