Şimdi Ara

ACİL ÖNERİ: 1 YIL İNTERNET YOK MUŞ

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
29
Cevap
0
Favori
1.388
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Eyüp'te Güzeltepe Mahallesinde yeni bir daireyi kiralık olarak tuttum. Bilirsiniz depozito, kira, taşınma vs derken 4-5 bin TL ödeme yaptık. Ancak lanet olası binaya henüz ADSL kutusu bağlanmamış. Gaziosmanpaşa Türktelekom a giderek ADSL için başvuru kaydımı verdim. Bana pişkin pişkin " Port verilmesi 1 yıl sürer" dedi oradaki müşteri temsilcisi. Yapmayın, etmeyin 1 yıl nedir? Dediysemde anlatamadım 1 yılın ne kadar uzun bir süre olduğunu. Müşteri temsilcisi alttan da almayınca pişkin pişkin git başımdan dercesine konuşmalarından dolayı masasının üzerinde duran çirkin kare monitoru alıp kafasına geçirdim. Millet gelene kadarda iyice bir dövdüm. Aynen oh olsun! Ama şiddet içeren son iki cümleyi o an hayal ettim sadece. Fiilen yapmadım tabiki.

Şimdi arkadaşlar sizden öneri bekliyorum. EVET 1 yıla kadar ADSL hatı yok ve ben Freelancer olarak internet özerinden çalışan bir insanım. Ve üniversitede okuyan kardeşimin bazı derleride online olarak almaktadır. ADSL kullanabilmem için için nasıl bir tavsiyede bulunursunuz. Benim çözümlerim aşağıdadır.

ÇÖZÜM 1: Taşınabilir wifi:
    Türktelekom taşlınabilir wifi maksimum 20gb kullanabiliyorsun. Sonrası fiyatlar afaki. Modem+ paket fiyatı yaklaşık 80TL. Ve 20 gb bana 1 hafta yetmez.

ÇÖZÜM 2: Evi taşımak
    Bütçem maalesef kalmadığı için evi taşıyamayacağım. Ayrıca kira sözleşmesi 1 yıl. Bunun prosedürü nedir bilemiyorum.

ÇÖZÜM 3: Türkcell Taşınabilir Wifi
    50gb AKK var. Cihaz+internet 150TL civarına denk geliyor.

ÇÖZÜM 4: Yan binalardan wifi kullanmak.
    Hç bir komşuyu tanımıyorum. 3-4 tane wifi sinyali alıyorum ama bu adamlar wifi verirlermi? Wifi ücretinin tamamını vermeye razıyım.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi BayCC -- 4 Ekim 2016; 18:09:27 >

• 4 Nolu çözüm üzerinde çalışın. Olmadı diğer yöntemleri denersiniz yan bina telefon direği gibi yerlerden hat çekerler mi bilmiyorum ama onu da sorun.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Hocam koca binayı kiralıyorsun bari internet olayına baksaydın çözüm taşınabilir wifi kullanacaksın ne kadar kullanışlı olur orasını bilemem.
  • Çevrede wifi internet veren şirketler var mı araştırın.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Man Of Earth

Hocam koca binayı kiralıyorsun bari internet olayına baksaydın çözüm taşınabilir wifi kullanacaksın ne kadar kullanışlı olur orasını bilemem.

Daireyi tutarken internet yoksa bile ortalama 1 ay içerisinde takılır diye düşündüm. Çünkü eski evimizde 1 haftada alt yapı uygun olduğundan fiber kutu bağlamışlardı.
  • Önce komşularla bir görüşün sonra bulunduğunuz yerde airfiber hizmeti veren firmalar olabilir bir araştırın.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • BayCC B kullanıcısına yanıt
    Arkadaşım şansın bol olsun şimdi ben de 1 sene kadar önce yeni binaya taşındım sıfır yani düşün internet telefon elektrik su doğalgaz hiç bişey yok biraz yırtık olcan bu işte ağzın laf yapcak. İnterneti 6 günde doğalgazı 1 ayda elektriği 1.5 ay suyu 3 günde bağlattırmış biri olarak söylüyorum. Türk telekom için twitterdan ttdestek ten saldıracaksın ama anlamadılarmı dozu arttır rezilliklerinin resmen reklamını yap sürekli birileri telefonla sana dönecek üstlerine git benim talebimle telekom hat projesini santral tarafından iptal edilmek üzereyken merkezden aramaları sonucu gelip tüm bağlantıyı yaptılar. Bunu da sonradan öğrendim. Üzerine gitmeseydiniz 2 aydan önce bağlanmazdı dediler. Diğer abonelikleri de bu yollarla hallettim bu sistem bundan anlıyor.

Ha uğraşamadın mı bi yol daha var telekom bayisi bana yan binalardan birinden telefon numarası bulabilirmisin dedi hayırdır dedim o hattın kutusundan bağlantı sağlarız demişti ama buna gerek kalmadan halloldu.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi NeshTher -- 5 Ekim 2016; 0:07:47 >

• öncelikle bimer e btk'ya yazman lazım

ondan sonra internet abonesi olmayan bir komşudan rica edersin senin adına üyelik yapılır kabloyu çekersin tamamdır
    Çözüm olarak BTK / BİMER üzerinden şikayet bildirmek.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi _A_N_I_L_ -- 5 Ekim 2016; 18:58:12 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: _A_N_I_L_

Çözüm olarak BTK / BİMER üzerinden şikayet bildirmek.

bu neyin çözümü? apartmana internet bağlatmak için mi?
    Btk olsun bimer olsun cumhurbaşkanlığı olsun heryere yazın. İstanbul gibi yerde 1sene internet olmaması ne demek hani özelleştirme iyi di hani bumu.

Varsa akp il ilçe teşkilatı tanıdıklarınız arayın işe yarıyor burası Türkiye.

• Vict0ry kullanıcısına yanıt
    İletişim temel ihtiyaç bu hizmetlerden mahrum kalmak ve mağdur olmamak için yetkili kurumların şikayet siteleri var.
  • Kardeşim öncelikle geçmiş olsun bundan 9 ay öncesine kadar pazariçinin aşşağısında yeni yapılan binalardan birinde oturuyordum ve aynı şekilde binada kutu yoktu bende senin gibi gop merkeze gidip başvuruda bulunmak istedim verilen belgeleri doldurup görevlinin biriyle konuşuyordum banada aynı lafı etti 1 yıl sürebilir diye :) Uzunca konuştuktan sonra hiç bir b.k yapmayacağını anladım elimdeki kağıtları gözünün önünde yırtıp masasının önüne attım yapacağınız işi diyip çıktım gittim 1 sene orada yaşadım ve netsiz 1 sene geçirdim o işin hallolması çok zor ben sana diyeyim ona göre önlemini al ben komşulardan internet alamadım 2 tane çekiyordu 2 siylede görüşmüştüm nuh diyor peygamber demiyordu i. oğlu i.ler.Allah yardımcın olsun oralar hep sıkıntı.
  • Ben her yere şikayet etmiştim genede 8 ayda bağlandı geçmiş olsun telekomda Adamın varsa 1 haftada halolur o iş benim kuzenim tanıdık bulmuş adama 200/300 tl bayılmış 1 haftada kepçe ile hat çekilmiş

• quote:

Orijinalden alıntı: redwolf0

Ben her yere şikayet etmiştim genede 8 ayda bağlandı geçmiş olsun telekomda Adamın varsa 1 haftada halolur o iş benim kuzenim tanıdık bulmuş adama 200/300 tl bayılmış 1 haftada kepçe ile hat çekilmiş

tanıdık kimi bulabiliriz ki? bu iş için kime başvurmak yada kime söylemek gerekiyor? valla bende veririm o kadar parayı mecburuz. İnternetsiz olmuyor.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Vict0ry

quote:

Orijinalden alıntı: redwolf0

Ben her yere şikayet etmiştim genede 8 ayda bağlandı geçmiş olsun telekomda Adamın varsa 1 haftada halolur o iş benim kuzenim tanıdık bulmuş adama 200/300 tl bayılmış 1 haftada kepçe ile hat çekilmiş

tanıdık kimi bulabiliriz ki? bu iş için kime başvurmak yada kime söylemek gerekiyor? valla bende veririm o kadar parayı mecburuz. İnternetsiz olmuyor.

El altından oluyor bu işler telekomda arkadaşın akraba olması gerek

• yan apartmana internet bağlat.
    eve kablo çek yan apartmandan.
  • e_capkan kullanıcısına yanıt
    hocam şeytan bile akılna gelmez

• Hepinize teşekkürler hocam. En mantıklısı yan binadan internet bağlatmaktı. Bende Su spariş etmiştim. Sucu arkadaş 1-2 bina uzakta oturuyormuş. Benim evde internet var ama çok anlamam internet çekiyorsa beraber kullanırız dedi. Abi sen yeterki interneti ver. Hepsini ben öderim sorun değil dedim. Şimdi iyi bir wireless adaptör alacağım. Sucudan bağlanmaya çalışacağım en kısa çözüm olarak.

Bu arada BTK yada şikayette bulundum, türk telekomada şikayet açtırdım. Bakalım nasıl çözülecek?
  • Vict0ry kullanıcısına yanıt
    Mümkün ise siyasi tanıdık bulun ilçe il başkanlıklarından. Sizi dinlemezler ama onları 4 kulak dinlerler.

• 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.