B

Yüzbaşı
29 Nisan 2010
Tarihinde Katıldı
Takip Ettikleri
2 üye
Görüntülenme
Toplam: 97 (Bu ay: 0)
Gönderileri

Merhaba Arkadaşlar,


Dijital Pazarlama Uzmanıyım. Web sitemde dijital pazarlama alanında değerli bilgiler yazıyorum. Son yazımda Doktorlar İçin 12 Dijital Pazarlama Stratejisi başlıklı içeriği yazdım. Vermiş olduğum linkten okuyabilirsiniz.


Giriş


Bir çok meslekte olduğu gibi doktorlar için dijital pazarlama ve sağlık kuruluşları için dijital pazarlama yeni müşteri kazanarak ticari hayatlarına devam edebilmeleri için önemlidir.


Doktorlar ve sağlık kuruluşları için dijital pazarlama ve pazarlama iletişim faaliyetleri gerek etik gerekse yasal nedenlerden dolayı daha hassas olunması gereken konuların başında gelir.


Bu yazımızda doktorlar aynı zamanda sağlık kuruluşları için pazarlama ve dijital pazarlama stratejileri hakkında bilgi vereceğiz. Bu yazı dijital pazarlamayı kullanarak doktorların potansiyel hasta sayılarını nasıl artırabilecekleriyle alakalı kapsamlı bir rehber niteliğindedir.


devamını oku

Arkadaşlar enteresan bir konu sizinle paylaşmak istedim. DijitalPi'da yayınlana bir yazı dan alıntı yaparak ekliyorum


Facebook'un bütünüyle yapay zeka alt yapısıyla çalışan Facebook Çeviri (translate) servisi hataları yanlış anlaşılma ve mini krizler çıkarabilecek düzeyde.

Nedir Bu Çeviri Hatası?
Facebook Çeviri Servisini defalarca test ettikten sonra bir çeviri servisinin beklentileri karşılayacak düzeyde olduğunu söyleyebiliriz. Ancak yapmış olduğumuz mini testle bizim amacımız tamamen yapay zekanın ne kadar iyi çalıştığını görmekti. Onlarca çeviri testinden sonra beklenen açığı yakaladık 😁 Facebook çeviri servisinden mantıksal açıdan doğru bir çıkış noktasıyla programlanmış olabilir ancak bu özelliğin çeviri hatasına neden olduğunu gözlemledik.

Facebook’un çeviri hatasını tam olarak açıklayacak olursak: Yapay zekanın, Cezayir’deki bir Facebook kullanıcının Arapça paylaşımında geçen “Milli Savunma Bakanı” kelimesini Türkçe’ye çevirdiğinde “Milli Savunma Bakanı” kelimesinden sonra gelen ismi silerek “Hulusi Akar” kelimesini eklediğini fark ettik. Yani yapay zeka “ben bu içeriği Türkçe’ye çeviriyorum. Türkiye’nin Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar’dır” diyerek karar veriyor.

Çeviri böyle olunca şaşırtıcı bir bilgi kaynağı oluşuyor. “Cezayir’de Milli Savunma Bakanımız Hulusi Akar’ın başkanlığında bir toplantı yapacağı” ifade eden açıklamalar karşımıza çıkıyor.Bu tür durumlar her geçen gün biraz daha hayatımıza giren yapay zekalı sistemleri ister istemez bir kez daha sorgulamamıza neden oluyor. Yoksa yapay zekanın geleceğinden son endişe duyduğunu açıklayan teknoloji önderi olan Elon Musk bir çok kez yerde haklı çıkacak mı? Bunu gelecek gösterecek ancak DijitalPi olarak yapay zekalı sistemlerin insanlarda olduğu gibi doğrusuyla yanlışıyla kabul edip erdemli olmaları temennimizi şimdiden iletiyoruz.

Kaynak:DijitalPi
Sıfırdan E-ticaret'e başlamak isteyenler için hazırlanmış E-ticaret Başlangıç Rehberini sizlerle paylaşmak istedim.

Kaynak: E-ticaret Başlangıç Rehberi'ne Buradan Ulaşabilirsiniz.

Yazıda Neler Var?
Giriş
1. Ürün Bulmak
2. Ürün Fikirlerini Değerlendirin ve Potansiyeli Görün
3. Araştırma Yapın
4. İş Planını Hazırlayın
5. Markanızı Oluşturun
6. Web Sitenizi Kurun
7. Yasal Olarak Firmanızı Kurun
8. Ödeme Almak İçin Sanal POS’unuzu Alın
9. Kargo Gönderimleriniz İçin Anlaşma Yapın
10. Lansman Yaparak Satışa Başlayın
Merhaba Arkadaşlar,

2008 Üniversite sınavına girdiğimde çeşitli bölümlerde girebiliyordum ancak bilgisayar üzerinde yazılım, tasarım gibi bir bölüm okumak istiyordum. O dönemde sosyal bilimler (sözel) bölümünde böyle bir imkan yoktu. Bir büyüğümün dışarıdan tasarım ve yazılım gibi temel bilgileri öğrendikten sonra sosyal medya vs. derken dijital pazarlama dijital pazarlama alanında kendimi geliştirme fırsatım oldu. Tabi eğitimi de yarıda bırakmadık hem üniversite (AOF) hemde yüksek lisansı (Pazarlama İletişimi) bitirdim. Bu alanda hem tam zamanlı, hem freelancer hemde kendi girişiminizi kurma imkanınız var.

Her işte olduğu gibi bu alanda da kendinizi geliştirirseniz kazancınızın önü gerçekten çok açık.

Üniversiteler olsun, diğer kaynaklar olsun imkanlar daha geniş artık. Bu alanda okumak isteyenler üniversitelerin iletişim, pazarlama ve yeni nesil pazarlama gibi bölümleri bulunuyor.

Gençlere tavsiyem benim uzmanlık alanım olan e-ticaret, dijital pazarlama gibi alanlara yönlenebilir siniz.

Sormak istediğiniz sorular olursa mesajları gördüğüm zaman yanıt vermeye çalışırım.

Peki Dijital Pazarlama nedir? Daha fazla bilgi öğrenmek istiyorsanız bu güzel yazıyı inceleyebilirsiniz.
Merhaba Arkadaşlar,

Türktelekom'a yaklaşık 7 ay önce yazılı dilekçe vermemize rağmen gerekli alt yapıyı kurmadığından maduriyet yaşamaktayım. NE telefon nede internet kullanabiliyoruz. Konuyla ilgili iletişim özgülüğünün kısıtlanması vs. neyse işte o maddi ve manevi daha açmak istiyorum. Bununla ilgili bu yönde tecrübesi olan Avukatlar var mı?
6 Ay önce di;

boşa vakit geçirmeyin. Yazıyı sildim.
Merhaba Arkadaşlar,

Türkiye'de üretilen yurt dışındaki bir çok firmanın pahalı ürünlerine pabuç bırakmayacak Atm Anti Skimming System yani atm ve kioslar için kart kopyalamayla yapılan hırsızlıkları engelleyen süper güçlü cihazın tanıtımını yapacağım.

Anti Skimming System veya Anti Skimming Device olarka adlandırılan bu cihazımızın ve web sitemizde geçen bilgiler;

Firma Adı: DGI-Works
Ürün Adı: Anti Skimming System

DgiWorks AntiSkimming (DGI-AS) is a system which consists of a device, card entry slot, cable connections and antennas that is developed in order to prevent fraud performed by skimming (copying) cards on ATMs and Self Service Terminals.

The system is developed relying on more than 20 years of Banking and ATM industry experience and comments and requests of clients and partners all around the world during this period.

While developing the Anti-Skimming System, all measures are taken to protect against current copying techniques. Competitor product weaknesses and deficiencies are considered during the development process.

BASIC FEATURES


Smart and Reliable
DGI AntiSkimming System (DGI-AS) is the most reliable solution against all known analog, mono and stereo skimming techniques. It is capable to sense the position and the moving direction of the card. It has a precise timing of Jamming. There is a self-control over functions and components. Any attack or hardware failure can be detected and takes the system to protection and warning mode.

Remote Monitoring & Management
DGI-AS is the smart connected Anti-Skimming System. It’s advanced communication capability provides detailed status, threat and error reporting in real time. It has 9 different status & error types. It allows remote reset, testing and alarm management settings.


Both Compatible with Motorized & Dip Card Readers
A reliable surface detection kit is available for dip card readers. High sensitivity to both metal and non-metal objects. Easy sensor calibration. Sensor & target customization for any card reader.

Easy-to-Install
Easy to install with clear guidelines and video tutorials. Any field technician can install DGI AntiSkimming System in minutes. No software changes, No extra hardware requirements.

Superior Field Performance
You can Plug & Forget. Self-protection mode against external attacks andautomatic resume, No need for system calibration, Powerful antenna with high jamming power.

Multi-Vendor Solution
DGI AntiSkimming System is compatible with all different types of brands & models of ATMs or other Self Service Terminals. You may even replace the product to any other Anti-Skimming System ATM in your installed base, just by adopting the cables.


Solution
DgiWorks AntiSkimming System (DGI-AS)
The card skimming devices read the magnetic stripes using magnetic heads. The read data is recorded on the device and later written to another card, thus cloning the original card identity.
The DgiWorks AntiSkimming System, which is developed against card skimming, operates during the insertion and exit of magnetic card and stops a possible illegal card skimming device from reading the magnetic stripe data.
Merhaba Arkadaşlar yardımınıza ihtiyacım var.

Piriz, şartel ve kombi kablosu ve duvardan çıkan iki ucu bitişik mavi kablo (nedir bu bu kafamı karıştıyıyor) görseldeki gibidir. Bunu kendim nasıl bağlayacağım bilgi verebilir misiniz?

Merhaba Arkadaşlar yardımınıza ihtiyacım var.

Piriz, şartel ve kombi kablosu ve duvardan çıkan iki ucu bitişik mavi kablo görseldeki gibidir. Bunu kendim nasıl bağlayacağım bilgi verebilir misiniz?

Merhaba Arkadaşlar,

Eyüp'te Güzeltepe Mahallesinde yeni bir daireyi kiralık olarak tuttum. Bilirsiniz depozito, kira, taşınma vs derken 4-5 bin TL ödeme yaptık. Ancak lanet olası binaya henüz ADSL kutusu bağlanmamış. Gaziosmanpaşa Türktelekom a giderek ADSL için başvuru kaydımı verdim. Bana pişkin pişkin " Port verilmesi 1 yıl sürer" dedi oradaki müşteri temsilcisi. Yapmayın, etmeyin 1 yıl nedir? Dediysemde anlatamadım 1 yılın ne kadar uzun bir süre olduğunu. Müşteri temsilcisi alttan da almayınca pişkin pişkin git başımdan dercesine konuşmalarından dolayı masasının üzerinde duran çirkin kare monitoru alıp kafasına geçirdim. Millet gelene kadarda iyice bir dövdüm. Aynen oh olsun! Ama şiddet içeren son iki cümleyi o an hayal ettim sadece. Fiilen yapmadım tabiki.

Şimdi arkadaşlar sizden öneri bekliyorum. EVET 1 yıla kadar ADSL hatı yok ve ben Freelancer olarak internet özerinden çalışan bir insanım. Ve üniversitede okuyan kardeşimin bazı derleride online olarak almaktadır. ADSL kullanabilmem için için nasıl bir tavsiyede bulunursunuz. Benim çözümlerim aşağıdadır.

ÇÖZÜM 1: Taşınabilir wifi:
Türktelekom taşlınabilir wifi maksimum 20gb kullanabiliyorsun. Sonrası fiyatlar afaki. Modem+ paket fiyatı yaklaşık 80TL. Ve 20 gb bana 1 hafta yetmez.

ÇÖZÜM 2: Evi taşımak
Bütçem maalesef kalmadığı için evi taşıyamayacağım. Ayrıca kira sözleşmesi 1 yıl. Bunun prosedürü nedir bilemiyorum.

ÇÖZÜM 3: Türkcell Taşınabilir Wifi
50gb AKK var. Cihaz+internet 150TL civarına denk geliyor.

ÇÖZÜM 4: Yan binalardan wifi kullanmak.
Hç bir komşuyu tanımıyorum. 3-4 tane wifi sinyali alıyorum ama bu adamlar wifi verirlermi? Wifi ücretinin tamamını vermeye razıyım.
Hakkında
Konum: Kayseri
Sistem ve Tercihleri
Dünyadan Futbol
Galatasaray
Temel Bilgiler ve İstatistikler
Aktiflik: Şu anda DH'de değil
Son Giriş: 5 ay önce
Son Mesaj Zamanı: 8 ay
Mesaj Sayısı: 424
Gerçek Toplam Mesaj Sayısı: 840
İkinci El Bölümü Mesajları: 4
Konularının görüntülenme sayısı: 345.441 (Bu ay: 1.669)
Toplam aldığı artı oy sayısı: 139 (Bu hafta: 0)
En çok mesaj yazdığı forum bölümü: Konu Dışı / Off Topic
Mesajları
İkinci El Referansları
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.