Şimdi Ara

Acil Hard Disk yardım 3 tb hard disk gözükmüyor

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
6
Cevap
0
Favori
764
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Merhaba arkadaşlar 3 tb hard disk formattan sonra gözükmüyor. Bilgisayarıma girdiğimde hard disk gözüküyor fakat içine giremiyorum. Çok önemli dosyalar vardı içinde ne yapmalıyım acaba? Sorunu maddeler halinde özetleyecek olursam

1-win8 kurdum ve ardından hard diskin tam gözükmesi için formatını gpt yaptım.
    2-win8'i silip win7 kurdum. (İkiside 64 bit)
    3-hard diskin içine şu an giremiyorum.bilgisayarında Harf olarak duruyor ama içine girilmiyor. disk yönetiminde raw olarak gözüküyor.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Herhangi bir linux dağıtımını indirin (tavsiyem mint) cd'ye yazın işletim sistemini live dvd olarak açın ve hafıza kartındakı verileri kurtarabilirsiniz
  • Pardus var şu an elimde ama onunla uğraşmak da istemiyorum. başka bir çözümü yok mudur acaba? çok saçma yahu niye görmüyor durduk yerde. şimdi windows 8'i yükleyip tekrar deneyeceğim ondan sonra da pardus ile bir bakayım. umarım veriler gitmemiştir.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Vidar

Pardus var şu an elimde ama onunla uğraşmak da istemiyorum. başka bir çözümü yok mudur acaba? çok saçma yahu niye görmüyor durduk yerde. şimdi windows 8'i yükleyip tekrar deneyeceğim ondan sonra da pardus ile bir bakayım. umarım veriler gitmemiştir.

Formatından kaynaklanıyor içindekiler önemliyse uğraşacaksın her türlü yok önemli değilse yeni format at kurtul
  • Hocam windows 8i tekrar yüklemenize gerek yok windowslar raw dosya formatının içini okumuyor bu yüzden okumaz, en kısa yoldan herhangi bir linux dağıtımla sistemi açıp bilgileri kurtarabilirsiniz
  • Vallahi bilmiyorum ama Windows 8'i geri kurunca gaye gördü hard diski. Eğer aynı sorunu yaşayan arkadaşlar varsa deneyebilirler. Win 8'i kurmadan önce kabloları çıkarttım taktım bir de ama onun bir faydası olacağını zannetmiyorum.

Teşekkürler bu arada yine de cevaplar için.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Vidar -- 23 Haziran 2013; 15:29:09 >
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.