Şimdi Ara

Acil Fluence Devir 2000i geçmiyor. Video Eklendi

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
27
Cevap
0
Favori
1.975
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Arkadaşlar arac hanımda ve il dışında. Dün gece magazayi kapattıktan sonra başına böyle bir olay gelmiş. Ben çok umursamadım yarın video çekersin dedim. Olay bu. Vites geçişlerinde silkme vuruntu vb yok sorunsuz. Boştayken devir saati sorunsuz çalışıyor. Sorun ne olabilir

https://www.youtube.com/watch?v=grNP6EExCYc&feature=youtu.be

Videoyu birinci dakikadan itibaren tam sorunu görebilir ve izleyebilirsiniz

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ignatius -- 22 Ağustos 2020; 10:14:37 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Hocam cihaza bağlat beyin olabilir şanzıman olabilir en iyisi hata kodu üzerinden gitmek

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Yakın zamanda bakım gördü mü araç? Hava filtresi doğru takilmadiysa ondan olabilir.

• quote:

Orijinalden alıntı: bahaman

Yakın zamanda bakım gördü mü araç? Hava filtresi doğru takilmadiysa ondan olabilir.
    Bakımı ptesi yaptiracaz hocam. Hiç bir değişiklik yapmadık. Araçta hanım da olunca bende müdahele edemiyorum.

• quote:

Orijinalden alıntı: keremceylan57

Hocam cihaza bağlat beyin olabilir şanzıman olabilir en iyisi hata kodu üzerinden gitmek
    Hocam bu durumda kime bağlatacaz beyni inan hic bir fikrim yok veya hangi ustaya götürecez.

quote:

Mobilde birden fazla alinti yapmayı bulamadim veya yok o yuzden ayri ayrı cevapliyorum

• quote:

Orijinalden alıntı: ignatius

Bakımı ptesi yaptiracaz hocam. Hiç bir değişiklik yapmadık. Araçta hanım da olunca bende müdahele edemiyorum.

Alıntıları Göster
    Anlıyorum. Sanırım benzin-atmosferik araç. Turboyu eliyorum bu yüzden? Yukarıdaki arkadaşın dediği gibi makineye bağlayıp hata koduna bakmak lazım.

• ignatius kullanıcısına yanıt
    Hocam özel servis vs bulunduğunuz yerde illa ki vardır Renault araç sonuçta gidin anlatın sorununu söylerler

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: keremceylan57

Hocam özel servis vs bulunduğunuz yerde illa ki vardır Renault araç sonuçta gidin anlatın sorununu söylerler
    Bu durumda arabanın yaklaşık 200km yapması lazim. Sorun teşkil edermi. Hanıma desem o yapamaz.

Renault servisine götürün hocam en azından sorunu saptamak için

• quote:

Orijinalden alıntı: Macpoint

Renault servisine götürün hocam en azından sorunu saptamak için
    Özel servisi aradim videoyu görünce bende ilk defa karşılaşıyorum dedi. Arıza koduna bakmamız lazim dedi fakat arıza ışığı yanmayıncada sistemden görünmeyen arızaları görünebiliyor sanırım

• Belki bir arıza oluşmuştur. ECU deviri motor zarar görmesin diye kısıtlıyordur. Downshift yaptığında da çıkmıyor mu acaba? En iyisi fazla yol yapmadan direkt servise ulaştırmak. Hatta mümkünse çekici ile.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Guest-FDCF59BE8 -- 22 Ağustos 2020; 11:32:34 >
  • Altını vurdun mu aracın. Krank sensörü gibi...

• Bizim şirket aracı bakımı 2500km gecikince böyle oldu yalnız araç dizel di,bakımdan sonra duzeldi.

• quote:

Orijinalden alıntı: defiant82

Bu mesaj silindi.
    Araba edc değil.. Tam otomatik.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Guest-FDCF59BE8

Belki bir arıza oluşmuştur. ECU deviri motor zarar görmesin diye kısıtlıyordur. Downshift yaptığında da çıkmıyor mu acaba? En iyisi fazla yol yapmadan direkt servise ulaştırmak. Hatta mümkünse çekici ile.
    Hocam motor zarar görmesin diye olsa devir saati haricinde hic bir ariza ışığı vb yanmiyor. Hararet vites geçişleri hersey sorunsuz.

• quote:

Orijinalden alıntı: sissil

Altını vurdun mu aracın. Krank sensörü gibi...
    Yok hocam. Hanım vursaydı kesin söylerdi. Arac sürekli onda. Gerekmedikçe ben binmiyor isten dolayı. Genelde mesai dahil haftada 4 gün sabah 8 aksam 8e kalıyorum.

Devir geçmeme olayı krank sensöründen olma ihtimali yüksek. Belki daha önce bir hasar vardı sensör yerinden oynadı...

• quote:

Orijinalden alıntı: sissil

Devir geçmeme olayı krank sensöründen olma ihtimali yüksek. Belki daha önce bir hasar vardı sensör yerinden oynadı...
    Krank sensörü icin hangi ustaya baktirmamiz lazım hocam. Renault özel servisini aradık yoğunluktan arabayı bırakacaksınız dedi. Arac hanımda bende olsa hemen gosterecem ama 200km kadar uzakta şuan araç.

acaba az yakıt modu gibi bir şeyi mi açıldı yanlışlıkla? Belki arıza lambası yakmıyordur cihaza sokulması lazım.
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.