Şimdi Ara

Acil Doktoruyum (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
712
Cevap
11
Favori
28.057
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
26 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Hangi ilde çalışıyorsunuz? Zorunluda doğu gelmeme ihtimali sizce yüzde kaç? Uzman olmak mutlu olmak için şart mı? Kan alma, iğne yapma, sonda takma vb. isleri sadece öğrenci iken mi yapıyoruz?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: KayıtOlmayaÜsenenMisafir

Hangi ilde çalışıyorsunuz? Zorunluda doğu gelmeme ihtimali sizce yüzde kaç? Uzman olmak mutlu olmak için şart mı? Kan alma, iğne yapma, sonda takma vb. isleri sadece öğrenci iken mi yapıyoruz?

İç anadoluda bir ildeyim. Doğu gelmemd ihtimali %70. İstersen %100 istanbulda çalışabilirsin. Sadece öğrenciyken yaptım. Burda da çok nadir durumlarda yaptım.

• Hocam hemogram sonuçlarında HGB, RBC, HCT hepsi yüksek çıktı doktor kan fazlalığı var dedi.Bunun arkasında ne olabilir ayrıca kalbimde biküspid kapakçık var kan kaçırıyor sanırım.
  • quote:

Orijinalden alıntı: John WICK

Hocam hemogram sonuçlarında HGB, RBC, HCT hepsi yüksek çıktı doktor kan fazlalığı var dedi.Bunun arkasında ne olabilir ayrıca kalbimde biküspid kapakçık var kan kaçırıyor sanırım.

Büyük ihtimalle normalin varyantıdır ama yüksekte yaşıyor olabilirsin, bir akciğer problemi veya polisitemia vera olabilir. Biküspid kapakla başka bir kalp rahatsızığın varsa ondan da olabilir. Biküspid kapakta genelde kan kaçırmadan ziyade darlıkla karşılaşıyoruz. Kardiyolojiye görünebilirsin. Geçmiş olsun.

• quote:

Orijinalden alıntı: NuTeRX

quote:

Hocam hemogram sonuçlarında HGB, RBC, HCT hepsi yüksek çıktı doktor kan fazlalığı var dedi.Bunun arkasında ne olabilir ayrıca kalbimde biküspid kapakçık var kan kaçırıyor sanırım.

Büyük ihtimalle normalin varyantıdır ama yüksekte yaşıyor olabilirsin, bir akciğer problemi veya polisitemia vera olabilir. Biküspid kapakla başka bir kalp rahatsızığın varsa ondan da olabilir. Biküspid kapakta genelde kan kaçırmadan ziyade darlıkla karşılaşıyoruz. Kardiyolojiye görünebilirsin. Geçmiş olsun.

Bro işin komiği annemde akdeniz anemisi var sürekli üşür benide kendi gibi sandığında giydirmeye çalışır çocukluğumdan beri ben de uykumda yorganı tepelerim kışın t shirtle dolaşırım.Semptomlara bir baktım vücut ısısını yüksek tutuyormuş yüksek hemoglobin seviyesi bende jeton düşmeye başladı çocukluğumdan beri yaşadığım işkencelerin sebebi.

• quote:

quote:

quote:

Bro işin komiği annemde akdeniz anemisi var sürekli üşür benide kendi gibi sandığında giydirmeye çalışır çocukluğumdan beri ben de uykumda yorganı tepelerim kışın t shirtle dolaşırım.Semptomlara bir baktım vücut ısısını yüksek tutuyormuş yüksek hemoglobin seviyesi bende jeton düşmeye başladı çocukluğumdan beri yaşadığım işkencelerin sebebi.

Akdeniz anemisinde rbc ve hematokrit yüksek ama hemoglobin düşük olur diye biliyorum. Dahiliye uzmanı daha net bilir.

• Hiç epidermolysis bullosa hastası birini muayene ettin mi

• quote:

Orijinalden alıntı: SudaEriyenAspirin

Hiç epidermolysis bullosa hastası birini muayene ettin mi

Hayır. Toksik epidermal nekrozis görmüştüm.

• Bronşit şikayeti ile gelen yüksek derece de nefes darlığı çeken biri için ilk müdahale anlamında vurduğunuz nefes açıcı iğnenin adı nedir?

• quote:

Orijinalden alıntı: zero fear

Bronşit şikayeti ile gelen yüksek derece de nefes darlığı çeken biri için ilk müdahale anlamında vurduğunuz nefes açıcı iğnenin adı nedir?

Decort'tan bahsediyor olabilirsin. Serum şeklinde damardansa teofilin içeren teobag ya da prednol olabilir. Tahmini bunlar.

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: SudaEriyenAspirin

Hiç epidermolysis bullosa hastası birini muayene ettin mi

Hayır. Toksik epidermal nekrozis görmüştüm.

Epidermolysis bullosa ile ilgili bir sorun olursa (şimdi veya ilerde) sorabilirsin.

• Situs inversus totalis hastalığını biliyor musun? Arkadaşım bir hastası ve hiçbir doktorun bilmediğini söylüyor. Genetik midir? Sanırım kartargener sendromuna bağlı bir hastalık. Bir de bu kişilerde kısırlık kesin gözükür mü? Kitapta gözükür yazıyor da.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Xakler -- 24 Kasım 2017; 23:37:58 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Koliba Rha

Situs inversus totalis hastalığını biliyor musun? Arkadaşım bir hastası ve hiçbir doktorun bilmediğini söylüyor. Genetik midir? Sanırım kartargener sendromuna bağlı bir hastalık. Bir de bu kişilerde kısırlık kesin gözükür mü? Kitapta gözükür yazıyor da.

Kartegenerle birlikte olabilir, olmak zorunda değil. Eğer birlikteyse sinüzit, kronik bronşit tarzı solunum yolu enfelsiyonları sık görülür. Kartagsnerle birlikteyse kısırlık görülüyor ama hepsinde %100 oluyor mu bilmiyorum. Makalelere bakmak gerek.

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: zero fear

Bronşit şikayeti ile gelen yüksek derece de nefes darlığı çeken biri için ilk müdahale anlamında vurduğunuz nefes açıcı iğnenin adı nedir?

Decort'tan bahsediyor olabilirsin. Serum şeklinde damardansa teofilin içeren teobag ya da prednol olabilir. Tahmini bunlar.

Teşekkür ederim cevapladığınız için. Ben bu şikayetler için gittiğim de acil doktoru bir kağıt yazıp kan odasına yolladı hemşire baktı bir iğne vurdu bu ne dedim nefesi rahatlatmak için demişti. Bacaktan yaptı bu arada.

• quote:

Orijinalden alıntı: Mrfyk

Varikosel ameliyatı olucam 3 senelik civarıymıs benimki daha yeni farkettik grade 3 kanser riski vesayre var mıdır ?

Varikoselle kanser bağlantısı hiç duymadım ben. Üroloji uzmanı daha iyi bilir.

• Yere düşen şırıngaları ne yapıyorsunuz.

• az yüklenin tohtora adam gece gece yardırıyo burda.hacı maaş ne kadar? yaklaşık bir rakam verde piyasayı öğrenelim.iyi nöbetler bu arada

• Benim yaz akşamları rüzgar eserken aynı zamanda yayılarak oturduğumda kalbime bıçak girmiş gibi hissediyorum.

Bu neden olabilir?

Küçükken bu sebepten dolayı doktora gitmiştim, büyüme sancısı demişti

• quote:

Orijinalden alıntı: H3DG3H0G

Yere düşen şırıngaları ne yapıyorsunuz.

Çöpe atıyoruz.

• quote:

Orijinalden alıntı: em2018

az yüklenin tohtora adam gece gece yardırıyo burda.hacı maaş ne kadar? yaklaşık bir rakam verde piyasayı öğrenelim.iyi nöbetler bu arada

Ben yeni başladığım için tam maaş almadım ama acil doktorları 5-10bin arası alırlar. Genelde tabana daha yakın.

• 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.