Şimdi Ara

Acil Doktoruyum

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
713
Cevap
11
Favori
28.016
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
26 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Sormak istediğiniz şeyler varsa buyrun.

Ekleme: arkadaşlar lütfen hastalığınız hakkında sorular sormayın.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi NuTeRX -- 26 Kasım 2017; 15:50:0 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Yapmam zaten. Bu adamın hakkı en az 10 bin tl ayda o şartlarda. Alamıyosa emeği sömürülüyo demektir. Birilerinin göz göre göre beni sömürmesine müsade etmem. Ben müzisyenim 14 - 15 yaşında bu durmu fark ettiğimde emeğimin hakkını alabileceğim bir meslek yapmalıyım dedim kendi kendime ve müziği seçtim ve alıyorum. Kimse üç kuruş verip 10 kuruşluk iş yaptıramıyor. Anlaşırsak çalışırız anlaşamazsak hadi eyvallah özgürüm yani. Şu arkadaş Amerika'da bu işi yapsa ayda 10 bin dolar alsa eyvallah ama burada hakkını alabildiğine hiç inanmıyorum. Türkiye'nin sorunu da bu zaten insanlar emeklerinin sömürülmesine göz yumuyorlar ondan sonra ücretler çekilebldiği kadar aşağı çekiliyor.
  • Karı kız bakmak için gelen var mı ?

(Bu soruyu sormamın sebebi başbakanın böyle bir söylemde bulunmasıdır.)

Bu arada Allah kolaylık versin.
  • En ağır vaka neydi ?
  • quote:

Orijinalden alıntı: destinati0n

Karı kız bakmak için gelen var mı ?

(Bu soruyu sormamın sebebi başbakanın böyle bir söylemde bulunmasıdır.)

Bu arada Allah kolaylık versin.

Hiç denk gelmedim ama belki çaktırmadan yapıyorlardır.

• Bi kere bir doktor beni muayene etti sonra serum bitene kadar doktor vardiyası değişmiş yeni gelen doktor sana istirahat yazamam eski doktor muayene etmiş dedi. Bu nr kadar doğru böyle bir durum var mı

• quote:

Orijinalden alıntı: Veysigz

En ağır vaka neydi ?

Ölümden ağırı olmaz heralde. Öldüren şeyler de genelds kalp krizi, inme vs.

• quote:

Orijinalden alıntı: domatesadam

Bi kere bir doktor beni muayene etti sonra serum bitene kadar doktor vardiyası değişmiş yeni gelen doktor sana istirahat yazamam eski doktor muayene etmiş dedi. Bu nr kadar doğru böyle bir durum var mı

Eski dr. muayene ettiyse o kaşeleyip, imzalamak durumunda.

• Devlette mi özel de mi çalışıyorsunuz?
    Bana en yakın hastane özel hastane ve orada biraz vakit geçirmiştim acil bölümü çok rahattı saatte 2-3 hasta falan geliyordu
  • quote:

Orijinalden alıntı: Rock N Roll Seven Sinek

Devlette mi özel de mi çalışıyorsunuz?
    Bana en yakın hastane özel hastane ve orada biraz vakit geçirmiştim acil bölümü çok rahattı saatte 2-3 hasta falan geliyordu

Bir ilçenin tek hastanesindeyim (devlet). Günde 400den fazla hasta geliyor. Özellikle bazı zamanlarda yoğunlaşıyorlar.

• NuTeRX kullanıcısına yanıt
    Çok zor mu peki çalışma süreci? İstanbulda özellikle ünlü devlet hastanelerinde iğne atsan yere düşmez. Özeller tam tersi dediğim gibi acilde çalışan doktorlar pratisyenler hepsi ellerinde telefonla vakit geçiriyorlardı
  • quote:

Çok zor mu peki çalışma süreci? İstanbulda özellikle ünlü devlet hastanelerinde iğne atsan yere düşmez. Özeller tam tersi dediğim gibi acilde çalışan doktorlar pratisyenler hepsi ellerinde telefonla vakit geçiriyorlardı

Şuanda atamalar yeni yapıldı. 4 günde 1 kere 24 saat nöbet tutuluyor. Çalışırken yorucu oluyor. Asistanlık sürecini de gördüm, onunla karşılaştırırsam gayet rahat.

• Sol dal bloğu nedir?

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: omerbjkli

karşılaştığın en ağır vaka neydi ölüm dışında demek istediğim bi trafik kazasından gelen yaralının ayağı kopmuş yüzü kan içinde vs. hiç denk geldinmi ve o anki duygun ne oluyor

Bıçaklanma ve kurşunlanma vs geliyor. Ağır bir bıçaklanma görmüştüm. Hastanın barsaklarının yarısı dışarıdaydı. Durumunu stabilize ettik. Genel cerrahi ameliyata aldı.

• quote:

Orijinalden alıntı: a4technic

Sol dal bloğu nedir?

Kalpteki iletim sistemiyle alakalı bir durum. Ani geliştiyse kalp krizi belirtisi olabilir.

• quote:

Orijinalden alıntı: kızgın boğa

Her gün 400 kişiyle uğraşmak cok zor olmuyor mu?

Kızını sana ayarlamaya çalışan teyzeler oluyor mu

Maaş?

Neden tus çalışıp uzman olmuyorsun hayatin boyunca nöbet mi tutacaksn

Oluyor, olmaz mı? Kızını ayarlamaya çalışan teyze olmadı. Genelde o kadar samimi davranmıyorum. Yeni başladım, daha tam bir maaş alamadım. Tusu kazandım zaten. Sınava dava açtıkları için sonucu açıklanmadı. Bu süreçte devlet bizi ZORUNLU göreve atadı.

• Hangi tetkikleri veya müdahaleleri yapmanız gerektiğini unuttuğunuz oluyor mu? Unutan ya da yanlış müdahale yapan doktorun başına en kötü ne gelebilir? Hafızam gerçekten kötü.

• quote:

Orijinalden alıntı: KayıtOlmayaÜsenenMisafir

Hangi tetkikleri veya müdahaleleri yapmanız gerektiğini unuttuğunuz oluyor mu? Unutan ya da yanlış müdahale yapan doktorun başına en kötü ne gelebilir? Hafızam gerçekten kötü.

Bir şey olmaz dostum. Genelde basit şeyler. Yanlış müdahald etme şansın çok düşük.

• quote:

Orijinalden alıntı: NuTeRX

quote:

Şuanda atamalar yeni yapıldı. 4 günde 1 kere 24 saat nöbet tutuluyor. Çalışırken yorucu oluyor. Asistanlık sürecini de gördüm, onunla karşılaştırırsam gayet rahat.

Peki devletin 2023 yılında süper güç yapacağız politikası gereği ülkede doktor açığı kalmayacak demesi ne kadar doğru? Zorunlu görevi istanbula ankaraya çıkan doktorlar varken ne kadar mümkün bu bilginiz ya da fikriniz var mı
  • quote:

quote:

Orijinalden alıntı: NuTeRX

quote:

Peki devletin 2023 yılında süper güç yapacağız politikası gereği ülkede doktor açığı kalmayacak demesi ne kadar doğru? Zorunlu görevi istanbula ankaraya çıkan doktorlar varken ne kadar mümkün bu bilginiz ya da fikriniz var mı

Doktor açığı sadece doğuda yok ki. Batıda hatta istanbulda daha fazla bence. İstanbuldaki aciller daha fazla kalabalık. Kontenjanları arttırırlarsa kapanır tabi açık, neden kapanmasın ki?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi NuTeRX -- 24 Kasım 2017; 22:25:37 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: kızgın boğa

6 sene boyunca öğrendiğin bilginin tahminen yüzde kaçını acilde kullanıyorsun?

%50'sini kullanıyorum diye düşünüyorum ama sana bağlı bir durum. İstersen hiç kullanmadan bile çalışabilirsin. Tıp okuyorsan diye söylüyorum; örneğin geçen bir hasta geldi 6 ay önce kalp kapağı değişmiş ve ateşi vardı. Ben enfektif endokardit açısından ellerinde janeway lezyonları ve osler nodülleri var mı diye baktım. Ama bakmasan da olurdu. Ateşini düşürüp enfeksiyona da danışabilirdin. Başka bir örnek tonsillofarenjiti olan ve hematürisi olan bir çocukta berger sendromu düşündüm ama düşünmesem de olurdu çünkü acilde yapılacak bir şey yok. Bu tanıyı koysan da koymasan da nefrolojiye yönlendireceksin.

• 
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.